Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Felix55":2nsl5oj1 je napisao(la):
Александар":2nsl5oj1 je napisao(la):
Generalno, to je usporilo jako saobraćaj, tako da recimo tamo gde ste mogli stići za 10 minuta, sada vam treba 20+ zbog jako dugog zadržavanja. Međutim, zbog toga što je čitav saobraćaj usporen, oni su se već navikli.

Ne mogu da verujem da ti podržavaš takav kontraproduktivan sistem, i "navikavanje" na još sporiji prevoz... :bash:

:shok:

Ne podržavam, nikako to ne bih voleo da uvedu kod nas!
turniketi001.jpg
 
Aleksandar Antić je objavio da je SPS podneo inicijativu da se zone ukinu i to je objavljeno na gradskom sajtu kao gotova stvar. A izbori idu, ne bi bila sipmatična laž da se to ne ostvari :D

To je pre svega kolač koji poklanja SPS, a DS mmože da navuče poene time što je taj kolač pohvalio i poslužio
 
Боље да не инсталирају валидаторе у возове, неће остати ни један! Ломљени су и разваљивани и ови...
 
Матеја Бељан":12a6ho81 je napisao(la):
Aleksandar Antić je objavio da je SPS podneo inicijativu da se zone ukinu i to je objavljeno na gradskom sajtu kao gotova stvar. A izbori idu, ne bi bila sipmatična laž da se to ne ostvari :D

To je pre svega kolač koji poklanja SPS, a DS mmože da navuče poene time što je taj kolač pohvalio i poslužio


Znaci treba neki Krkobabic ili Ljajic da predlozi da se uvedu dnevne karte i dobicemo ih :D
 
^^^
Vidis da su se partije okomile na javni prevoz. LDP uvodi dodatne nocne linije, SPS ukida zone, siguran sam da ces i ti naci neku stranku koju ces moci da ubedis da ce uvodjenjem dnevne karte dobiti koji procenat glasova vise ;)

Inace, otvorih temu da bih rekao kako u nekim busevima ovi validatori vec najavljuju stajalista :) Malo je neupadljiv i mali font, tako da se najava stanice moze videti tek ako stojite neposredno pored validatora.
 
Bilo bi dobro da se zone ukinu, mada sam danas na validatoru na liniji 706 video kako piše zona 1 i 2.
 
Pa bilo bi dobro za nas u dometu GSP, a oni što se pate s Lastom će da plaćaju i dalje kao da su preko sveta. Ljudi, da je meni karta do Beograda 200 dinara ili 300 350 da ne pričam... ja ih išao jednom mesečno za grad. A možda ni toliko
 
Receno je na studiu B da ce ce raditi busplus sistem i povlastice od nove godine dok ce tokom januara i dalje vaziti stare karte dok se naviknu ljudi.

Stvarno stoji najava stanica na aparatima ali je bas sitna i neprimetna.
 
Jel se zna dokle važe prošlogodišnje studentske povlastice? Gužve su svuda ogromne, ne znam da li ću imati vremena da izvadim novu kartu.
 
Probaj da ideš u Tempo Zemun možda tamo nema gužve jer je malo mučno doći prevozom
 
pa ima direkt autobus do tempa sa trga.. samo da se vidi vreme :)
 
Probaću. Mada sam danas bio do Tempa u centru do koga je takođe mučno doći prevozom i bilo je preko 30 ljudi u redu, uglavnom starijih. Tako da verujem da su i zemunski penzioneri dokoni da sačekaju 612 i odgegaju se do tempa.

Da nema neko neku lokaciju gde je manja gužva? Ogromne gužve su danas bile u telekomu na Obilićevom vencu, Terazijama i trgu Nikole Pašića, to je ono što sam usput video.
 
Videh na validatoru u 77ici (GSP ikar, zuti, broj se ne secam) opciju da se klikne na grupnu kartu! :D Mislim da moze do 5 ili 6 osoba da se izabere!

Mozda je neki bag :p Videcemo da li ce se odrzati kao feature.
 
"BusPlus.rs"":1550k5e3 je napisao(la):
Одабир зоне и броја особа пре приношења картице валидатору – у циљу олакшане валидације, а имајући у виду да се највећи број вожњи реалиује у Зони 1, валидатор ће са картице скинути изнс цене за једну вожњу у Зони 1 за једног путника. Уколико корисник жели да обави вожњу која обухвата Зону 2 и/или да плати за више путника, онда превалидације на екрану валидатора најпре изабере опцију зоне коју жели и/или број особа које тек онд аоверава (валидира) картицу
Извор
 
GSP: Višak 300 zaposlenih
Sudbina dela radnika u GSP neizvesna zbog uvođenja novog sistema naplate i kontrole. Za konkurs firme "Apeks solušn tehnolodži" slabo interesovanje kontrolora.
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:356595-GSP-Visak-300-zaposlenih

U GSP "Beograd" do kraja godine trebalo bi da bude ugašeno više od 300 radnih mesta.
- Samo jedan stalno zaposleni kontrolor izjasnio se kroz anketu za mogući nastavak posla u "Apeksu" - kaže Slavica Stevanović iz GSP. Slab odziv kontrolora verovatno je posledica nezadovoljstva uslovima koje im nude u novoj firmi. Firma "Apeks solušn tehnolodži" je na konkursu tražila 200 kontrolora koji bi potpisali ugovor na šest meseci i kojima bi plata bila 25.000 dinara. - S obzirom na to da je 133 kontrolora u GSP bilo stalno zaposleno i da su u proseku primali 37.000 platu, njihovo nezadovoljstvo i nezainteresovanost su očekivani - objašnjavaju u GSP.
U GSP je bilo angažovano 33 otpravnika na privremeno- povremenim poslovima i oni će, takođe, ostati bez posla.
 
evo lijem krokodilske suze koliko ih mi je zao :kafa:
 
Da li ce novi kontrolori poceti da rade i posle 20h? Do sada, barem na linijama koje ja koristim nije ih bilo u ovom periodu pa se moze reci da je tada prevoz de facto besplatan.
 
tragac":3ejg284m je napisao(la):
Da li ce novi kontrolori poceti da rade i posle 20h? Do sada, barem na linijama koje ja koristim nije ih bilo u ovom periodu pa se moze reci da je tada prevoz de facto besplatan.

Ako privatni kontrolori u firmi Apex zaista budu plaćeni 25.000din, pretpostavljam da će prevoz u 2012. godini de facto celog dana biti besplatan. Jedino da ih plate po učinku, pa da bude nekog ozbiljnog napora da zaista pišu kazne.
 
Sistem pocinje da radi prvog januara,imaju trenutno testove u apexu.Ajd da vidimo na sta ce ispasti.
 
Ispasce kroz prozor :D ne vidim kako ovo moze dugorocno da zazivi. U redu da se 'overavaju' karte za 1 voznju tj nepersonalizovane, ali i mesecne...glupo. Kad krenu guzve pa guranje do validatora pa objasni babi i pijanom dedi kako to radi... ajde...
 
Vrh