Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

@bivis
Kazes nivo bahatosti je dostigao neke razmere...sto ce reci da ranije nije bio toliki (daleko od toga da ga nije bilo uopste). A da to nema veze,izmedju ostalog, sa konstantnim nametanjem obaveza (ja sam i dalje protiv validacije mesecnih, ne vidim im smisao i dalje), a istovremenim nepoboljsavanjem kvaliteta osnovne usluge? kazem izmedju ostalog... a kontrolor uvek moze da pozove policiju, nego i to ga mrzi da radi, lakse mu samo da prodje, plata ce i onako da legne...
 
@ Gosha
Krivca za povećanu agresivnost i bahatost kod građana vidim isključivo u Bus-plusu i gradskoj upravi. Naime od kako je uveden novi sistem iz meseca u mesec smo imali tzv. ''uhodavanje sistema'', šta to znači? Pa umesto da su odmah krenuli sa kontrolama i kažnjavanjem pametnjakovići iz busplusa su ipak odabrali da ''apeluju'' na neplatiše. Kako je vreme odmicalo kazne kontrolora su izostajale a apeli su se nastavljali. Narod kao narod ( mada smo mi beograđani posebna živuljka) se potpuno opustio, mnogi su se čak i okuražili shvatajući da od ovih kontrolora nema ni K od kazne. Priliv novca za GSP u gradsku kasu je iz meseca u mesec opadao, ovi iz direkcije su počeli već da se čupaju za kosu dok su ovi iz busplusa za to vreme ladili j_ja i stvar je dostigla tačku ključanja. Pravo pitanje sada jeste, da li će ovo biti samo kratka epizoda dok se kasica ne napuni ili je im je došla pamet u glavu i planiraju da furaju ovaj sistem u kontinuitetu.
 
Feanor":ua6mzurp je napisao(la):
A pritom da dodam da ako je problem u dodatnih 43 miliona (pored 100) mislim da bi bilo savrseno da Beograd bude prvi glavni grad Evrope sa "besplatnim prevozom"...

Budzet grada konstantno raste i ako mozemo da sredimo besplatan prevoz sa jos 40 milki bilo bi savrseno... Ali bojim se da bi onda ljudi koji ne zive u Beogradu nasli jos jedan razlog da nas mrze i osudjuju i optuzuju...

Ti pricas o besplatnom a ne znas ni u kakvoj smo krizi, narocito Beograd...
Zbog ovoga mora da se poveca naplata a smanje subvencije. Ako se ne smanje subvencije, ili ne odrze na ovom nivou, onda poskupljuje vrtic koji ima najvise subvencija posle prevoza, sve ostalo je mnogo sitnije.
http://www.tvavala.rs/index.php/ves...ilas-gradski-budzet-je-svake-godine-sve-manji

Ti opet o 43 miliona. Pa nije samo 43 miliona. Ako bude dzabe, onda ce trebati 300 miliona jer vise niko nece sedati u auto, a ljudi ce se negde vozati i kad im se ne voza!
Naglo pada potrosnja benzina, drzavi se nenormalno smanjuju prihodi od akciza, a jos Beograd da finansira prevoz. Da smo neka Saudijska zemlja pa da nam je benzin kao voda, mozda bi i moglo, ovako ne moze.
 
Ja počinjem da se brinem za svoje mentalno zdravlje! :shok:
Ispade da je normalno da nadrljaju (naje...) oni koji plaćaju prevoz.
Onaj ko ne plaća nema pravo da se žali na nivo usluge, pa makar ga i izbacivali iz busa jer nije platio ni za to dokle se prevezao, zar ne?
E sad kao rešenje, neki predlažu "besplatan prevoz" ?!!!
Da se finansira iz budžeta grada koji je po nekima "svake godine sve veći"
i koji tvrde da "grad ima para" ???
Meni zaista nije jasno dal mi živimo u istom Beogradu, u istoj Srbiji ???
Ili , mozda ja zaista imam problema sa mojim mentalnim zdravljem?
 
@ Laki
Pa zato sve vreme kao primer uzimam mnogo bogatije gradove, ako jedan Berlin, Pariz, London, New York, Tokio, Madrid (mogao bih ovako do sutra) nemaju finansijskih mogućnosti da uvedu potpuno subvencionisani prevoz šta mi u toj priči imamo uopšte da tražimo.
 
Grad Beograd uskoro moze da dozivi ekonomski fijasko i da prosto ne moze vise nista da placa sto treba da placa. Kredite necemo vecno dobijati. Dakle, luda ideja o besplatnom prevozu nema smisla ni da se razmatra.

Kolateralna steta postoji. Sadasnji sistem koji je uveden doveo je do toga da sverceri ipak u najvecoj meri moraju da kupe kartu, bar na pocetnim stanicama ili na ovim sacekusama, dosadice im da pesace.
Kolateralna steta su oni koji placaju kartu jer nisu ni krivi ni duzni nikom ali su deo sistema pa moraju da ucestvuju u svemu tome. Kako sam rekao, grad ima koliko hoces besposlenih u GSP-u i sad ih je lepo poslao na ulice, a BusPlus je morao da odvoji deo profita za svoje kontrolore. Dakle, grad trenutno trlja ruke, a kompletno svi putnici ispastaju i platise i neplatise.
Neplatise nemaju pravo da se bune, a oni koji placaju neka smisljaju resenje koje je bolje od ovog, a da ne ugroze trenutne prihode grada. Sudeci po stalnim redovima na trafici Zelenjaka i to najvise onih koji nisu bas blesavi da propuste 704, 706, 707 prodaja pojedinacnih karata ide odlicno, a to je najveca zarada. Gradu je inat svercera da ne kupe markicu jos isplativiji, narocito onih subvencionisanih poput studenata i nezaposlenih.
 
24lm0zm.jpg
 
@Zexland

Porediti brutalno pendrečenje i nevine žrtve diktatorskog Miloševićevskog režima sa sadašnjom situacijom je pre svega uvreda za sve nevino stradale pod palicom Miloševića. Ja nisam ni na jednom snimku niti uživo video da je bilo ko od kontrolora stavio ruku na putnika a kamoli fizički nasrnuo na njega. Ovo je samo smešan proglas sa uvredljivim tekstom i ništa više od toga.
 
Ne, koristim GSP. Ti si očigledno zaboravio kako je bilo to na demonstracijama i kako su bezdušno tukli građane i studente koji su želeli da pokažu tada da je i Beograd deo sveta. Jer da nisi zaboravio, sigurno ne bi dovodio u vezu apele kontrolora sa Miloševićevim pendrecima, vodenim topovima a nekada i pravom bojevom municijom. Žao mi je ali poređenje tih stvari je krajnje degutantno.

To je moje neko shvatanje ove poruke, naravno da je svako slobodan da je tumači kako želi. Samo dovoditi u bilo kakvu vezu te dve stvari je jednostavno neprimereno.
 
Ok, onda ti napravi bolji ;)

Naravno da nisam zaboravio, zato sam to i napisao, jer realno ovakvo kolektivno i plansko maltretiranje i nije vidjeno u ovom gradu jos od tog vremena, i pritom nemoj vaditi nesto iz konteksta gde to nije cilj...

Umesto sto pravis primedbe, a ti lepo sedi pa URADI nesto :)
 
Maltretiranje jeste tu se slažem sa tobom, potpuno su nespretno to obavili a kolateralna žrtva ko što reče Nikola su bili redovne platiše. Ne branim ovaj sistem, Busplus se očigledno pokazao nezainteresovanim od samog starta da obezbedi redovno punjenje budžeta GSP. Znam da nisi ništa loše mislio ovim proglasom i pretpostavljam da si i sam bio na demonstracijama, samo sam istakao ono što mi je zasmetalo. Dugo pratim ovaj forum i cenim tebe kao forumaša i sve ono što si učinio da bi Beograd na Google earth-u izgledao ovako lepo kao što sada izgleda.
 
@Bivis i ostali rezimski internet ratnici

Veca naplata karata ne znaci bolji prevoz!!!! Vi konstantno zaboravljate da je ovo SRBIJA!!!

Veca naplata = vise para u dzepovima partijskih pacova i kontroverznih biznismena
 
A kad se setim diskusija iz 2008/9.... "Grad ima para".... :rolleyes:
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=07&dd=18&nav_category=12&nav_id=627614

Privremeno ukinute stanice GSP
Izvor: B92

Beograd -- Stajališta Pop Lukina, Brankov most i Šest kaplara, u smeru ka centru Beograda, privremeno su ukinuta, saopštila je Direkcija za javni prevoz.

Ove stanice su ukinute radi efikasnije kontrole i primene novih pravila ulaska i izlaska iz vozila gradskog prevoza.

Obaveštenje je, kako kažu u Direkciji, već nekoliko puta bilo istaknuto, ali ga je neko uklanjao, zbog čega apeluju na građane da to ne čine.

Obzirom da su Beograđani prethodna dva dana čekali prevoz tamo gde ga do daljnjeg neće biti, na inicijativu Studija B, Direkcija za javni prevoz ponovo je okačila oznaku da stanice privremeno ne postoje.

U Direkciji za javni prevoz navode i da je, od kada su uvedene nove mere, povećana prodaja dopuna "Bus plus" kartica.


Da se ponovim: svrha javnog prevoza je - prevoz, a ne naplata istog.
 
kingmanowar":1gfl64ri je napisao(la):
@Bivis i ostali rezimski internet ratnici

Veca naplata karata ne znaci bolji prevoz!!!! Vi konstantno zaboravljate da je ovo SRBIJA!!!

Veca naplata = vise para u dzepovima partijskih pacova i kontroverznih biznismena


Kakav bre bolji prevoz, drzava ulazi u finansijsku katastrofu.
Prijateljica mi se vratila iz Egipta gde je bila po 4 put na moru. Za iste pare bilo je mnogo gore, losija hrana, ne vise tako uredno i sl.

Znaci u krizi sve usluge realno idu nanize, a cene navise. Pa videcete da ce grejanje poskupeti, a da ce ove godine sigurno biti losije (nece biti onog ludackog grejanja non-stop 24/7 i slicnih stvari, izbori su prosli)

Studio B se jutros pohvalio da sve bolje sistem funkcionise i da se naplata povecava. meni se ne dopada ovaj sistem i ja bih policiju i drasticne kazne umesto ovoga. Da li neko ima bolji predlog, ili se slaze sa mojim?
Mozda zvucim kao papagaj, ali svi se nesto pravite ludi. Pisete peticije sta necete, a ne kazete sta hocete, a da to ide u korist svima. Zateceno stanje je takvo kakvo jeste. Ne place se za prosutim mlekom.
 
Ovo nije normalno !!!
Ove stanice što je Direkcija za javni prevoz ukinula
"radi efikasnije kontrole i primene novih pravila ulaska i izlaska iz vozila gradskog prevoza"
nisu ništa drugo do čist fašizam.
Hoće li sledeći potez Direkcije biti ukidanje svih linija, jer to bi drastično smanjilo troškove ???
Počinjem da mislim da je ovo odmazda prema građanima za izbor na izborima i bele listiće :/
 
nikola011":q0pnn6dk je napisao(la):
Ti pricas o besplatnom a ne znas ni u kakvoj smo krizi, narocito Beograd...


U kakvoj je to krizi Beograd kada može da napravi most rekorder u Evropi i novu mostarsku petlju? Ili možda stvari nisu onakve kako su nam pričali?
 
Nikola011,Uh stvarno smo uznemireni zbog tvoje prijateljice i što joj letovanje u Egiptu out,možda je trebala da proba sa Nicom,Cots Brava i sl..a ako uštedi na bus plusu biće u nekom lux resortu.. :D... htedoh da kažem...mogao da si navedeš drugačiji slučaj..uverljiviji.. :laugh:(shvati ovo kao šalu..naravno)
 
Баш сам се питао како ће да реше проблем на овим станицама, чак сам и указивао на проблем кад су у почетку људи обавезну валидацију узимали здраво за готово, кад они ни више ни мање укинули станице :lol: . Чињеница је да ова смејурија од контроле може да траје још неко време и онда повратак на старо можда чак и горе.
Проблем шверца се отргао контроли кад су увели прслуке и кад су путници могли да виде контролу на 300 метара. Контрола треба да буде неупадљива и уопште није фора да се претресе цео аутобус, треба сваки путник да има осећај да је можда контролор поред њега и да му у сваком тренутку може тражити карту. Не плаћају људи карте због грађанске свести већ због тога што се плаше контроле.
 
Vocar":un078nkv je napisao(la):
U kakvoj je to krizi Beograd kada može da napravi most rekorder u Evropi i novu mostarsku petlju? Ili možda stvari nisu onakve kako su nam pričali?

Pa znas li ti da se deo para i za vrtice uzima iz kredita? Sve je na kredit, Beograd je pukao kao zvecka. Pa sad traze i kredit za autobuse.

Primer Egipta je da usluga pada svuda u svetu i to u svakom mogucem segmentu. Videces za godinu dana kakav ce biti kvalitet hrane, obuce, odece. Mada se to i vidi poslednjih godinu dana. Nas zivot u narednih nekoliko godina bice zivotarenje, a vi picate o besplatnom prevozu, neboderima u Stepi, metrou i ko zna cemu jos kao da zivimo u nekoj drugoj drzavi.

Dobro, metro ce se izgraditi bar na ovom forumu :)

Evo ti nesto malo okvirno o budzetu. Sve vreme se zapravo pravdaju novi krediti i da Beograd moze da uzme jos para. Samo ne znam kako ce se to naplatiti kad dodje vreme. A Djilas lepo namesta rate. Recimo, pocetna za most je 35 miliona, pa 50 miliona, pa kasnije rate idu preko 80 miliona godisnje. A budjet je sve manji.
 
nikola011":10cdc52g je napisao(la):
Prijateljica mi se vratila iz Egipta gde je bila po 4 put na moru. Za iste pare bilo je mnogo gore, losija hrana, ne vise tako uredno i sl.

Znaci u krizi sve usluge realno idu nanize, a cene navise....

OFF je, ali da se nadovežem...

To sa uslugom u Egiptu nije posledica ekonomske krize , već je posledica "uvođenja demokratije" preko ulice i obaveštajnih službi.
 
nikola011":1s2hrlj9 je napisao(la):
Vocar":1s2hrlj9 je napisao(la):
U kakvoj je to krizi Beograd kada može da napravi most rekorder u Evropi i novu mostarsku petlju? Ili možda stvari nisu onakve kako su nam pričali?

Pa znas li ti da se deo para i za vrtice uzima iz kredita? Sve je na kredit, Beograd je pukao kao zvecka. Pa sad traze i kredit za autobuse.

Primer Egipta je da usluga pada svuda u svetu i to u svakom mogucem segmentu. Videces za godinu dana kakav ce biti kvalitet hrane, obuce, odece. Mada se to i vidi poslednjih godinu dana. Nas zivot u narednih nekoliko godina bice zivotarenje, a vi picate o besplatnom prevozu, neboderima u Stepi, metrou i ko zna cemu jos kao da zivimo u nekoj drugoj drzavi.

Dobro, metro ce se izgraditi bar na ovom forumu :)

A zašto to meni ili uopšte nama pričaš? Zašto tu našu prezaduženost ne izneseš u medije? Koliko sam ja uspeo da vidim, Berograd je lider u regionu, prestonica kulture 2020... Naše vođe, pardon, svi naši građani, dobiše "prestižne" nagrade po Irskoj. Gde je bilo ko od makar malo odgovornih da kaže: "Aman bre ljudi, prestanite sa farsom!"

p.s. I da, ova priča sa kriom u Egiptu me neodoljivo podseća na jednu predizbornu emisiju gde je jedan kandidat situaciju u Srbiji pravdao rečima: "Pa kriza je i u Poljskoj i u Španiji i u Portugaliji, mora da bude i kod nas."
 
Vrh