Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

EUKALIPTUS":1opv0nkp je napisao(la):
Ovde se ne radi o tome da li treba da se poveća efikasnost naplate prevoza, i da li će prevoz biti bolji. OVDE SE RADI ISKLJUČIVO O TOME KOLIKO ĆE ZARADITI LOPOVI, SECIKESE I KRIMINALCI ZVANI "APEX"!!!

Efikasnost naplate se može povećati na mnogo jednostavniji, lakši i jeftiniji način, bez maltretiranja građana i pravljenja cirkusa na ulicama- UVOĐENJEM KONDUKTERA!!!


Da li su plate za konduktere veće izdvajanje od dnevnica za onoliko kontrolora, od kupovine onih skupih aparata i celog onog cirkusa? Ako ćemo iskreno, linije ITS2 su do samog uvođenja šljus-busa imale konduktere i naplativost skoro 100%. Uvođenje bus plusa tamo je smanjila naplativost.

U kojem vi idealnom svetu živite? Ne radi se to zbog bolje naplativosti karata i zbog povećanja kvaliteta prevoza, to se radi ISKLJUČIVO ZBOG BOGAĆENJA KRIMINALACA!!! To je terorizam i organizovani kriminal. Srbija je zemlja terorizma a glavni vođa je Đilas!
:kk: :kk: :kk:

A tek kako bi gore pomenutom gradonačelniku bio sladak model "besplatnog" prevoza gde on konroliše kompletan proces, radovao bi mu se kao beba noši. Verujem da će na kraju i izneti predlog. Potpuno besplatno je mač sa 2 oštrice. Takođe, da li iko razmišlja o drugoj krajnosti- okupaciji javnog gradskog prevoza od strane raznih "korisnika" kojima bi se pretvorio u svratište, kao i pitanja- na kom bi se nivou oporezivao isti da li bi to bio "porez" rezervisan samo za one sa prijavom u BG ili samo za one koji ga koriste i opet ko bi to kontrolisao? Uvođenje konduktera je najbolje rešenje za sve sem za tu trijadu.
 
Plaćao sam i ranije, plaćam i sad nepersonalizovanu kada negde moram da stignem u određeno vreme ili na veću daljinu. Kada ne moram, ili je u radiusu +/- 2-4km, najčešće idem peške. Posle 22h uglavnom ne kucam kartu. Moj odgovor je: nekad da nekad ne.
 
gosha":2fzrmzle je napisao(la):
Zasto? Njihove odluke,koje su odraz nesposobnosti i nezrelosti, najdirektnije pogadjaju mene i koliko vidimo jos hiljade i hiljade korisnika javnog prevoza, na krajnje negativan nacin. Ja od (ne)resavanja problema Kosova, EU, NATO-a, MMF-a, WTO-a i nemam neke direktne ni stete ni koristi,bar ne svakodnevne,a ni nekog preteranog uticaja na to. Ove majmunske odluke busplusa i direkcije me najdirektnije pogadjaju, i to svakodnevno.

Зато што тако гледаш ствари, као и многи, тј. не даље од носа, зато овакве ствари и јесу могуће. Ево сад ћу да ти објасним ако ти већ није јасно:
Ако немаш на челу земље људе којима је осим личног, барем мало важан и интерес земље, онда ти је све угрожено. Онда немаш ни људе који ће да подигну привреду, која ће да издржава становништво које ће онда имати новца да плати превоз, нити градску управу која ће за то становништво да организује пристојну функцију истог. То онако најупрошћеније речено.
 
@Nikola '93
Dotični i dalje radi štaviše, unapređen je, a ta devojka navodno se nagodila na sudu. Mada iskreno mislim da je sve to preuveličano.
 
Astrotrain":12tu144o je napisao(la):
gosha":12tu144o je napisao(la):
Zasto? Njihove odluke,koje su odraz nesposobnosti i nezrelosti, najdirektnije pogadjaju mene i koliko vidimo jos hiljade i hiljade korisnika javnog prevoza, na krajnje negativan nacin. Ja od (ne)resavanja problema Kosova, EU, NATO-a, MMF-a, WTO-a i nemam neke direktne ni stete ni koristi,bar ne svakodnevne,a ni nekog preteranog uticaja na to. Ove majmunske odluke busplusa i direkcije me najdirektnije pogadjaju, i to svakodnevno.

Зато што тако гледаш ствари, као и многи, тј. не даље од носа, зато овакве ствари и јесу могуће. Ево сад ћу да ти објасним ако ти већ није јасно:
Ако немаш на челу земље људе којима је осим личног, барем мало важан и интерес земље, онда ти је све угрожено. Онда немаш ни људе који ће да подигну привреду, која ће да издржава становништво које ће онда имати новца да плати превоз, нити градску управу која ће за то становништво да организује пристојну функцију истог. То онако најупрошћеније речено.

cekaj bre, ja pricam ovde o konkretnoj odluci da se ukinu jedna od najprometnijih stajalista u gradu, gde hiljade ljudi svaki dan ceka autobus ili preseda. I sad terba da priznam sebi da je zbog toga kriv predsednik drzave, vlade, tito, kralj, sloba, mmf... ili je kriv neko nesposoban u direkciji i busplusu? Uvek sam kretao do sebe i svog dvorista. Ja sam svoje odradio kako treba,platio sam kartu, oni nisu.Kraj. Najlakse je baviti se velikim pricama, jer na njih je manje vise nemoguce uticati, ovde imamo kontretan problem koji se da relativno lako resiti, ali oni to odbijaju da priznaju i maltretiraju ljude.
Ova odluka je VAN PAMETI, ko god bio na vlasti.
 
Народе, хај'мо овако: од кукања и цвиљења нема ништа, дајте да видимо како можемо њиховим оружјем да их победимо. Ове шетњице и захтеви за бесплатним превозом су нереалне.

Нека нам неко ко се разуме каже на који начин смемо законски да реагујемо ако:
- контролор уђе у возило на средња врата
- контролор затражи од нас било шта на шта нема право
- контролор прегледајући неког путника до нас заустави цео аутобус

Коме можемо да се обратимо, кога позивамо и на који начин се подноси пријава?

Нека неко да комплетан списак, са члановима закона, шта све контролор НЕ СМЕ да ради. Ја бих тај одштампани списак носио са собом. Не мора са члановима, нека ме упути, ја ћу наћи чланове и бројке.

Ја сам, нпр., чврсто решио да истерам на чистац да колеге казне сваког контролора који у аутобус уђе на средња врата или изађе на предња-задња преда мном.

Напомињем, нисам шверцер, већ плаћам карту, тако да у старту губим битку, али кад већ они хефтају нас како стигну, зашто да им и ми мало не дигнемо притисак.

Можда би ова тема могла и у радионицу :D
 
stf":7frivbhz je napisao(la):
Svim "poštenim" forumašima :lool:
Opet....ne znam da li si svestan kakvu sliku o sebi ovde daješ takvim izjavama.

Finansiranje neradnika nema ama baš nikakve veze sa kanalima kroz koje se plaća neki korisnik budžeta. To sve zvuči idealno, rasterati tih 30% viška iz GSP-a i taman uštedite toliko para da više ne naplaćujete dodatno prevoz direktno od korisnika...to ni izdaleka ne bi bilo dovoljno da se prebiju troškovi. Dodatni broj nezaposlenih pravi nove troškove, socijalne tenzije, ti ljudi neće jednostavno nestati, a problem naplate se i dalje ne rešava. Još novca se mora zahvatati iz sve tanjeg budžeta, na uštrb drugih korisnika ili na teret svih građana preko poreza, a sve to i dalje ne garantuje nikakvu transparentnost troškova.

Tu se verovatno slažemo, problem mora da se rešava od glave, dakle borbom protiv kompletnog korumpiranog aparata, ali kad bi to rešili, sve bi ostalo počelo da se rešava maltene samo od sebe. Pa opet i da rešimo realno glavni problem i dalje su velike šanse da budžetski prevoz ne bi bio opravdan.
Ako tražiš dokaz za to, meni se čini da je sasvim dovoljan dokaz to što tako nešto ne postoji nigde u svetu, pa čak ni na Kubi. Čak i da smo najsposobniji narod na planeti, kao što nismo, baš me interesuje kako bi mi to uspeli, čisto iz inata... :/
 
Uf ala se ovde diskutovalo :)

zidar":29rtpa2h je napisao(la):
Sa druge strane postoji citav niz "besplatnih usluga", koriscenje gradskih ulica za voznju sopstvenog automobila je besplatno, parkiranje na javnoj povrsini (van zone) je besplatno (a ako tu istu povrsinu zelite da koristite da bi drzali stari frizider za koji nemate mesta u kuci ili klackalicu za decu verovatno cete popiti prijavu), koriscenje mostova za prelazak preko reke je besplatno, intervencije policije su besplatne, hitna pomoc je besplatna, sedenje na klupi u parku je jos uvek besplatno besplatno (u Kini su poceli da naplacuju ), voda na javnim cesmama je besplatna, ulicna rasveta je besplatna...
Neke od ovih stvari koje si nabrojao kao sto su hitna pomoc, policija, osvetljenje, su u svrsi JAVNOG interesa, radi ocucanja zdravlja, zivota ili bezbednosti ljudi. Klupa ne trosi nista, pa nije potrebno placati,a za ostalo se slazem i treba promeniti.
Feanor":29rtpa2h je napisao(la):
Ali takodje moram da primetim da kukanje kako onda ne bi bilo para za bolnice stvarno ne stoji... Dok se u ovom gradu bacaju pare na sve i svasta, od nekih tematskih parkova, do nepotrebnih pilonskih mostova, do davanja procenta od svake karte privatnoj firmi koja je u vezi sa nekim, do raznih podobnih konkursa i nagrada, do planiranja i zaduzivanja za promocije "nauke" i oblaka, nemate prava da kukate na bacanje para...
Vecina ovih stvari imaju svrhu u razvoju i izgradnji GRADA. Velika je razlika placati za razvoj GRADA, ili za JAVNI interes, od LICNOG interesa. Licni interes je traziti da drugi placa za vozikanje po gradu. I prilicno je sebicno. Imam par poznanika koji zive na Banovom brdu, tamo i rade, i bukvalno mesecno odu 2 puta do grada, jer nemaju potrebu, imaju sve u Pozeskoj i idu peske. Mnogo bi bio sebican da trazim da oni placaju za moj prevoz. Zasto bi?
Feanor":29rtpa2h je napisao(la):
E onda opravdano zelim da nekada dodjete u situaciju da radite za 20 hiljada na crno a da imate 3 dece koje trebate da nahranite...
Zelim vam svu srecu u svom pogledu na svet gde pravdate lopove na vlasti a osudjujete svakog cetvrtog coveka u gradu... Jos imate obraza da rad na crno nazivate nekim prihodom i normalnim zivotom...
Ostao sam bez argumenata pred ovolikom demonstracijom licemerja i sebicluka... Napustam temu...
Kao prvo nevolim da ovde krenu nekakve kletve, i ruzne poruke. Niko ne pravda lopove u vlasti, ali NECU da pravdam lopove ni u autobusu, NECU da me iko pravu budalom, NECU da mi iko zavlaci ruku u moj dzep! Ma ko bio. Niko nema pravo na to. I tacka.
Licemerno i sebicno je traziti da prevoz za sve bude besplatan. I upravo ti koji rade na crno i imaju platu od 20.000 i troje dece ce najvise to osetiti, kroz povecanje poreza. I jos koliko bi se takvih stvorilo zbog novih nameta? Nije te briga za to? Ko god misli da drugi treba da placaju, neka krene od sebe, neka dopusti komsiji da se prikljuci na njegovo brojilo, pa nek placa struju i za njega, ili neka kupi markicu i za drugog. Jel se "besplatan prevoz" svodi na to. Ko god to ne vidi,.... ne znam sta bi mu rekao.
Punu podrsku bi dao za protest gde se trazi da prevoz za porocice cija su mesecna primanja ispod 10.000 po clanu domacinstva bude besplatan. To bi onda bio socialni aspekt, i to bi bila ljudskost i solidarnost, prema onome ko NEMA. A da placam za sve, ne dolazi u obzir.
stf":29rtpa2h je napisao(la):
Kako bi ti bio u pravu da te ne demantuje, na najsuroviji način više od 3 000 GSP radnika viška!!!! Budzetsko finansiranje prevoza je neodrživo zbog njih. Oni pojedu sve što se zaradi od markica, a sam prevoz se finansira samo iz budzeta

Mislim da niko ne opravdava to sto ima visak zaposlenih! Niti je to, sto me jedan krade je razlog da moze i drugi! I mislim da treba zahtevati kao gradjani koji koriste i placaju prevoz da se GSP restruktuira, da ne bude parazita unutar firme, da se autobusi redovno ciste, odrzavaju, da se bolje opreme radionice u garazama kako bi normalno moglo da se vrsi odrzavanje itd. Nisam video, sem pojedinaca, izuzetaka, da se bilo ko organizovao po tom pitanju i uputio neku peticiju.
 
milanche":21c0tmn1 je napisao(la):
Imam par poznanika koji zive na Banovom brdu, tamo i rade, i bukvalno mesecno odu 2 puta do grada, jer nemaju potrebu, imaju sve u Pozeskoj i idu peske. Mnogo bi bio sebican da trazim da oni placaju za moj prevoz. Zasto bi?

Iz istog razloga zašto Borčanac ili Zemunac plaćaju izgradnju novog mosta, renoviranje Požeške ili neku popravku trafo-stanice na Banovom brdu. Kao što i žitelji Voždovca ili Rakovice plaćaju uređenje priobalja, ljudi koji ne voze plaćaju za puteve.
Koliko znaš takođe baba i deda u Beogradu koji će biti sahranjeni u svojim rodnim mestima, ali decenijama plaćaju uređenje beogradskih grobalja? I tako mogu u nedogled.

Ne valjaju ovakvi primeri za rasprave tipa:"Di su naši novci?" U praksi se dokazalo milion puta.

Pomenuti sa Banovog brda odu ili ne odu mesečno nijednom do grada, ali i u tu prodavnicu u kojoj oni kupuju treba da dođe prodavac koji živi na Konjarniku.

Da se razumemo, neću da niko plaća za mene, ali hoću da plaćamo svi i da znamo zašto plaćamo.
 
@vocar: Zivim na NBg, ali cu rado platiti i za drvored u Zarkovu! Jer je to OPSTI interes, za dobrobit, razvoj i poboljstavanje GRADA, kao sto su i putevi, mostovi, bolnice, metro... Ali odakle nekom pravo da trazi da neko drugi placa za njega njegovu LICNU kosrist?
ali hoću da plaćamo svi i da znamo zašto plaćamo.
Ja ne znam zasto bi placao. Zasto bi placao za nekog ko se svercuje i ne zeli da da ni dinar, a ima recimo mesecnu platu 600e? Ta logika mi nije jasna.
 
@feanor jel ti imas troje dece i 20 hiljada dinara ili to onako pricas uopsteno ?
Ja uopste nemam problema da se ako treba bus ne naplacuje najugrozenijima, ali je problem sto ovde ima mnogo ljudi koji sebe vide u toj kategoriji i za sebe traze svakakve povlastice koje nisu obezbedjene za one koji imaju nekada i duplo manje od njih, a ne traze ni pola koliko ovi traze.
Ako se pomaze najugrozenijima, moramo znati ko su najugrozeniji, to nije svako kome fale pare za zivot kakav smatra da zasluzuje. Do sada sam video stotine preprodavaca na Bulevaru, i po novinama kukaju kao ranjeni da su nezaposleni, nemaju leba da jedu, ne idu na more, sve kao sto ti pricas. Posle prodjem pored njih, oni voze kola 5 x skuplja od mog auta, idu itekako na letovanje, itd.
Zato bi zeleo da popricamo malo o tome ko zasluzuje da se nazove socijalnim slucajem u ovoj zemlji gde mnogi nemaju, i da li si ti jedan od njih, ili tebi samo odgovara da od tebe posne, a za dalje ko ga sisa.
 
Zna li neko da li su ukinuli u smeru ka NBGD, stajaliste ``Brankov most`` - u onom delu koji izlazi iz Jug Bogdanove na most (tako meni lici na snimku) ili je ukinuto stajaliste na samom pravcu iz Brankove?
Isto tako da li je ukinuto stajaliste kod ``6 Kaplara``u smeru ka gradu- ono blize mostu ili ono drugo, pre raskrsnice ???

U najavi je izgleda jos ukidanja stajalista, a i ukidanje nekih linija? :notok:
 
Jedna stvar koja se nije puno pominjala, a svakako zavređuje pažnju je to izvesno ukidanje nekih linija.
Ne znam koje su linije u pitanju, kao ni da li je ovo samo pretnja ili stvarni plan.
Ali, činjenica da BusPlus stavlja na svoje plakate ukidanje linija je skandalozna. To može da uradi samo DJP (i to ne tek tako) a nikako BusPlus, Apex, Lanus i ostala družina.
 
@mekbejn

Неће ни укидати БусПлус, али ће ДЈП или ко већ укидати на основу података из БусПлус система. Зато служи валидација (између осталог).
 
milanche":3v9ffvw1 je napisao(la):
@vocar: Zivim na NBg, ali cu rado platiti i za drvored u Zarkovu! Jer je to OPSTI interes, za dobrobit, razvoj i poboljstavanje GRADA, kao sto su i putevi, mostovi, bolnice, metro... Ali odakle nekom pravo da trazi da neko drugi placa za njega njegovu LICNU kosrist?
ali hoću da plaćamo svi i da znamo zašto plaćamo.
Ja ne znam zasto bi placao. Zasto bi placao za nekog ko se svercuje i ne zeli da da ni dinar, a ima recimo mesecnu platu 600e? Ta logika mi nije jasna.

Ne znam koji deo rečenice "Hoću da plaćamo svi..." nije jasan. Hoću da plaćamo i ti i ja i onaj što ima platu 600 evra. Ni u jednom postu ovde, čini mi se, nisam podržao nikoga ko je napisao "ne plaćam, niti ću". Prevoz se mora plaćati. E sad, da li mora ovako, ili će biti prividno "besplatan" to se može urediti. Tu se, nadam se, slažemo obojica.

E sad, drugi deo rečenice je ono što nam sreću kvari "...da znamo zašto plaćamo". Trenutno nemam pojma zbog čega je karta u GSP-u 60 dinara sa tendencijom rasta. Vozio sam se zimus, onog prvog mećavnog dana upravo u onom autobusu gde su kasnije uslikali Sneška, ako si video tu sliku, vozim se danas u autobusima sa raspalim vratima, bez sedišta, polomljenim staklima, kojima su četke i đubrovnici zadnji put prošli pre izlaska iz fabričke hale. Bitno je da je Bus plus na svom mestu ( iako ne govori stanice ) i da su Masel-ove reklame tu.
Sticajem okolnosti, veoma bliski rođak mi radi u GSP-u a i preko poznanika znam neke koji su bliski višim pozicijama, tako da su mi priče o nedostaku pop-nitni, alata, ulja, guma poznate koliko i priče o plaćenim tzv. "službenim" putovanjima po Italiji i Španiji. Sve u stilu "Lepa Brena za četiri osobe".
Sad se više nema ni za Lepu Brenu. Drugi jede i pije na račun preduzećeta. Taj neko kome mi plaćamo.
E, sa tim imam ogroman problem!
 
Aha sad posto nemam dece ne smem ni da pisem na forumu?! Vi ste bre nenormalni! Vi gledate mucenike koji prodaju jaja po coskovima ili krpice u prolazima i vi imate prava da nesto pricate? Oni to rade jer im lepo i jer hoce da vi placate njihove karte...

Ja znam licno mnogo ljudi koji imaju decu, nemaju posao, nisu videli more 10 godina i zive u Beogradu...

Takodje znam mnogo ljudi kojima firme ne uplacuju plate mesecima, a posto je nezaposlenost 25% nema sanse da nadju novi posao bez neke porodicno-politicke veze...

Znam za gomilu ortaka sa fakultetom koji su odlazili na stotine konkursa koji su u napred bili namesteni i nisu sluzili nicemu osim da se pravda zaposljavanje preko veze...

Znam takodje da te biro za nezaposlene skida sa liste nezaposlenih ako se ne javis 3 meseca... Nema te u evidenciji iako niko ne uplacuje doprinose za tebe i ne postojis zvanicno medju zaposlenima...

To je metastaza jednog drustva i drzave, a vasi samozivi i sebicni komentari i pravdanja kako su svi losi i hoce da se voze o vasem trosku je sramotna...

Vecina ljudi jednostavno nema, a MORA da se krece ovim gradom nekako u borbi za prezivljavanje... Ima tu i starih i bolesnih da ne nabrajam...

I ja ne trazim da placate vi za nekoga (kakva je to tek konstrukcija da vi nesto placate za nekoga?!) vec da se razmotri jos vece subvencionisanje a ne gestapo metode i maltretiranje...

Voleo bih da vidim jednog od vas da nema posao i primanja na crno i decu da podize...
Ali znam smislicete vi sebicne izgovore kako takvi ljudi i ne treba da zive u gradu vec na selu, ili sta su pravili decu ako nemaju para da ih izdrzavaju itd... Slika i prilika nove Srbije...
 
Astrotrain":wq4r8k9v je napisao(la):
@mekbejn

Неће ни укидати БусПлус, али ће ДЈП или ко већ укидати на основу података из БусПлус система. Зато служи валидација (између осталог).

Shvatam ja to ali sam se naježio od onih plakata koji najavljuju to ukidanje.
Jednostavno zvuči nekako zlokobno :)
 
@feanor ok sada mi je jasno da ti to onako pises. Niti ti imas dece niti si socijalni slucaj, samo si besan.
Smatras da zato sto si besan, da ne trebas da placas i to je to. Nista cudno takvih je najvise.
Nista ta tvoja "briga" za ugrozene nece njima nece pomoci, to je samo prica da opravdas svoje stavove i bes.
 
Astrotrain":3l4djcsc je napisao(la):
@mekbejn

Неће ни укидати БусПлус, али ће ДЈП или ко већ укидати на основу података из БусПлус система. Зато служи валидација (између осталог).


Ма Бус Плус екипа је свемоћна...Ђикијев клуб...укида станице..линије...
мада ко зна..можда нам се драги нам Градоначелник појави на тв-у у стилу Тита и каже да су студенти били у праву...и спаси нас од укидања линија...

А што ли ово нису радили пре избора...
 
@Vocar, ok nisam najbolje skontao sta si time hteo da kazes ;) Za drugi deo posta se potpuno slazem. Stanje u GSP-u je skandalozno!
@ Feanor: na predhodnoj strani sam napisao:
Punu podrsku bi dao za protest gde se trazi da prevoz za porocice cija su mesecna primanja ispod 10.000 po clanu domacinstva bude besplatan
I jos moze naprimer, za clanove porodica cija su mesecna primanja do 15.000din (na primer) umanjenje mesecnih karata za 50%. Recimo da su svi koji su najugozeniji su obuhvaceni time. Da je to jedna od mera, ne bi imao apsolutno nista protiv.
 
@bulevarac a koji si ti faktor da odredjujes sta sam ja a sta nisam?!
Kako si ti situiran i kako si dosao do para? Vozis li se prevozom uopste ili si ovde dosao da udaris po raji dok ti je guza u automobilu redovno?
Necu sigurno sebe da nazivam socijalnim slucajem da bih imao prava tebi fakotru nesto da prigovorim...

Imam problema kao i svi ljudi i necu da kukam... Ovde ne kukam za sebe vec za gomilu obespravljenih koji nemaju srecu koju imate vi... To sto je tebi faktoru nejasno da stvarno postoje ljudi kojima su bitni i drugi ljudi to je tvoj problem...

Inace placam karte redovno iako dolazim ponakad u situaciju da nemam ni za kartu... Tada i ne koristim prevoz ako bas ne moram...
 
Vrh