Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

prostorni planer":1lr8l961 je napisao(la):
Nemoj misliti Bobb-e da ja idem prevozom kao tempirana bomba i sa mnom mozes slobodno da se vozis, ali ako ocekujes da cu mirno da sedim sa placenom kartom i da pritom dobijam batine od nekoga ko krade(svercuje se) pa vala nisam lud, a u ovoj drzavi ako se sam ne zastitis, izgleda da nece niko...

Cuj, biti drukara za neku povratnu uslugu je jadno ali barem donekle razumljivo. Biti drukara za dz. je poprilicno tragikomicno.

A sada trk da platis pretplatu za javni servis... znas kako, gradjanska duznost i tako to.
 
tamovamo":qs28420d je napisao(la):
...A sada trk da platis pretplatu za javni servis... znas kako, gradjanska duznost i tako to.

Za jaVni servis ili za jaDni servis... - šta je pravilno? :/
 
Eto i šta ovo govori

Dnevna (za jednu vožnju)-150 dinara / kod nas je 60 dinara

Mesečna-5400 dinara / kod nas je 2680 dinara
Mesečna za osnovce-1300 dinara / 600 dinara
Mesečna za srednjoškolce, studente, nezaposlene, i penzionere-1800 dinara / 1100 dinara

Kod nas je eto skoro pa duplo jeftinije, a šta to Zagreb ima toliko bolje u gradskom prevozu ?

Znam sad će odgovori, oni mnogo dobro održavaju vozni park...
Ako je neko živeo duže od godinu dana i konstantno koristio prevoz za to vreme, neka slobodno kaže u kakvom je stanju prevoz i da li ima kašnjenja, a to kad obidješ 2-3 dana zagreb, ne možeš tačno reći kakav je prevoz.

Kao i kod nas stranac dodje na aerodrom i dočeka ga novi ik 218, on će reći WOOOOW kakav prevoz imaju ovi srbi u Beogradu, a taj isti stranac neće otići do periferija i da vidi kakvi lošiji autobusi nas voze..

Hrvati imaju fensi tramvaje kao i stare/ imamo i mi
Hrvati imaju nemačke marke autobusa / imamo i mi
Hrvati imaju gradsku železnicu / imamo i mi
 
Sa trenutnim sredstvima beogradski prevoz je odlican. Ako bi uporedili evropske cene prevoza videli biste da je beogradski prevoz duplo jeftiniji.

Svi imaju dosta skuplji prevoz, pa je sasvim logicno da imaju i kvalitetniji prevoz.

Kao sto svi znate sve ide postupno, kada se budu povecale zarade, ljudi ce imati vise novca da plate prevoz, a samim tim ce se i kvalitet povecavati. Ne mozemo ocekivati da se prvo poveca kvalitet prevoza pa tek onda zarade tj. cena prevoza.
 
Izvini @tamovamo sto si lud pa ne placas nista, jako si pametan, nadam se da i tvojoj firmi vasi klijenti cime god da se bavis nece placati nista i da ce jednom u ovoj zemlji proraditi sistem i pravda, pa ce posteni gradjani kao i ja moci da dodju u neko skladiste i da za bagatelnu cenu kupe tvoje pokucstvo koje ce ti izvrsitelji oduzeti. A to nazivanje nekoga drukarom zaboravi, nisi u srednjoj skoli, mada neki sa mozgom dugo ostanu u osnovnoj skoli ili cak u vrticu...
 
Наведене су претходно цене карата али мало тенденциозно.
Цена карата се рачуна у зависности од тога колико је потребно да се пређе од тачке А до тачке Б, тако да је наведена цена карте али је прећутано где су то временске тако да чланак није реалан. Такође је занемарено да је цена у друогој зони 95 дин.
У БГ су ретке ситуације да је може проћи са једном картом.
Реално ако су потребна преседања (боља варијанта ) траба 120 дин, а ако су три а крене се из друге зоне онда је за превоз од тазчке А до тачке Б потребно 215 дин.
 
orion":1b4x4t9k je napisao(la):
Наведене су претходно цене карата али мало тенденциозно.
Цена карата се рачуна у зависности од тога колико је потребно да се пређе од тачке А до тачке Б, тако да је наведена цена карте али је прећутано где су то временске тако да чланак није реалан.
Kako tendenciozno? Nemam nikakvu tendenciju u tom smislu, čak nisam ništa ni prokomentarisao, samo sam ostavio slike da može da se uporedi. Samo sam konsultovao sveznajućeg Dr.gugla, bez ikakve tendencije, ali i bez zalaženja u sitna crevca. Ipak me niko ne plaća za ovakav istraživački rad. :|

2012-06-11150635.png
 
Ja sam uporedjivao sa Zagrebom onu vrstu karata koju trenutno posedujemo, pa sam video da piše (karta za jednu voznju) ispadne oko 150 dinara, pa sam naveo da je kod nas 60 odnosno 95 dinara.. što je ponovo jeftinije.
 
Neki bi se odlicno snasli u nacistickoj nemackoj u potkazivanju nepodobnih.. Tako je kod nas u kraju bio jedan zaludan koji je slikao kola koja su parkirana van parkinga i slao policiji, sve dok jednog dana nije naleteo mecki na rupu. Od tada se bavi nekom drugom umetnosti, umesto slikanja, presao na setnju u prirodi.

Po meni karta je preskupa u odnosu na ono sto bg prevoz pruza, i kakvi sve ludaci sedaju za volan... I ne znam sto se ljudi toliko bune oko neplacanja karte, ja ne placam, ali ne pozivam ostale sto placaju da to ne cine. Zato lepo udjete u bus otkucate kartu, i opustite se.. Muziku u usi, snimajte neku zgodnu devojku, uvek ih ima i gotovo.... Zato imate potrebu da kenjate o tome kako neko ne placa kartu..
I da, ja nikome nisam pretio, vec sam samo napisao kako bi odreagovao kada bi me neko potkazao. Posle je sve zakon jaceg, mozda bi ja dobio batine a mozda on, ko ce ga znati
 
prostorni planer":1x7d9zjt je napisao(la):
Izvini @tamovamo sto si lud pa ne placas nista, jako si pametan, nadam se da i tvojoj firmi vasi klijenti cime god da se bavis nece placati nista i da ce jednom u ovoj zemlji proraditi sistem i pravda, pa ce posteni gradjani kao i ja moci da dodju u neko skladiste i da za bagatelnu cenu kupe tvoje pokucstvo koje ce ti izvrsitelji oduzeti. A to nazivanje nekoga drukarom zaboravi, nisi u srednjoj skoli, mada neki sa mozgom dugo ostanu u osnovnoj skoli ili cak u vrticu...

Ja sam odgovoran prema drzavi isto koliko je ona odgovorna prema meni. Kad vec spominjes posao, oftopik je poprilican, ali reci cu ti da je prema firmi u kojoj radim drzava najveci duznik, a za neke poslove zavrsene jos 2010. jos nismo uspeli da naplatinmo potrazivanja.

Drukarom te nisam direktno nazvao ja. Samo sam se pozabavio terminologijom, a u svemu tome si se kako stvari stoje prepoznao sam.

Elem, poenta price je da Bus Plus kuca ko hoce, ko nece ne mora i sam za to snosi odgovornost, a drukare koje izigravaju instant postene gradjane tesko da mogu ocekivati bilo sta dobro iz svega toga. Sto se mene licno tice, idi po autobusima, legitimisi ljude i kaci njihove slike po banderama ako posumnjas da se nisu propisno validirali, ali nemoj se cuditi ako se na takvo ponasanje krene drvljem i kamenjem. Ilija Cvorovica je u Srbiji bar uvek bilo.
 
TANJUG
Cene prevoza ostaju iste šest meseci, moguće smanjenje
Ugovorom o uvođenju BusPlus sistema, predviđeno je da se u prvih šest meseci i cene gradskog prevoza u Beogradu neće menjati ali bi, u zavisnosti od ušteda, u dogledno vreme mogle biti i smanjene, saopšteno je danas iz preduzeća BusPlus

24 časa
Đilas kaže da već ovog meseca očekuje veći prihod od novog sistema i nada se da će taj prihod doprineti da se jednog dana smanji cena prevoza
http://www.24sata.rs/vesti/beograd/...-bude-radio-kao-sto-smo-zamislili/27483.phtml

Naravno, ovo su šarene laže od pre nekoliko meseci
 
Naravno da su šarene laže, kada bi bilo šta pojeftinilo pa i cene prevoza verujem da bi nas odmah zadesila snežna mećava.
 
Znaci ja nisam uopste rekao da upirem prste u nekoga niti da napadam ljude koji imaju kartu a nisu je validirali. Ja sam rekao da reagujem kada neko nema nikakvu kartu i odbija da napusti vozilo ili mu kontrolor to i ne kaze. Ja sa bilo kim ne ulazim u bilo kakvu raspravu vec pitam kontrolora zasto ja imam kartu a neko ne i on prolazi pored njega i pitam ga da li sam ja lud sto kupujem kartu i da li mi predlaze da od sledeceg meseca ne kupujem posto smo ja i osoba bez karte pred njim isti i onda kontrolor da bi se pokazao i ispravio gresku koju je ucinio u necinjenju svojih duznosti isprati doticnu osobu iz autobusa. Prema tome ne pravim cirkus u autobusu, ne nisanim ni na koga, ne galamim, vec pricam sa kontrolorom o njegovim obavezama i postupcima, sa putnicima bez karte uopste ne polemisem. Uopste o ovome vise necu da polemisem jer mnogima je za sve kriva drzava, a mogli bi za promenu da krenu sebe da menjaju na bolje jer drzavu ne mogu. Kad svi promenimo sebe i postanemo savesni gradjani promenice se i drzava, ona je ovakva jer su joj losi mnogi gradjani...

@tamovamo - A naravno da si mislio na mene kada si pisao rec drukara, jer si mene citirao i onda si ispod pisao neke srednjoskolske nebuloze...
 
Prvo da poradimo na savesnim političarima, direktorima, rukovodicima i inim
Usput jedan interesantan tekst iz Blica

Bez šećera
Stare navike i potrošeni modeli
Gorčin Stojanović | 08. 06. 2012. - 02:00h |
Skup ljudi koji imaju zajedničku temu nije nužno i skup ljudi koji imaju zajedničke stavove. Tada, zapravo, takav skup jedino ima smisla: ukoliko postoji razmena mišljenja koja ima biti slobodna, neposredovana, neopterećena autoritarnošću.
Na takvom skupu ne bi smelo postojati „radno predsedništvo“: čelni sto na kome nedostaju samo zelene flaše kisele vode, pa da sličnost s „idejnim plenumima“ iz prošlosti, na kojima se vrši osuda, drugarska kritika ili samokritika, bude potpuna.

Skup slobodnomislećih ljudi sličnog obrazovanja, držim, ne bi trebalo da obavezuje „moderatora“ na više od uloge dobrog voditelja - taj ne mora nužno da najavljuje ono o čemu će ljudi govoriti, to ćemo upravo saznati. A kada govornik završi, nikakvog razloga nema da se ostatku skupa prepričava ono što je upravo rečeno, a još manje da se dodatno objašnjava.
Bilo bi izvrsno ako bi skup ostao pri zadatoj temi. Bilo bi krasno kada se ne bi pretvorio u ličnu kampanju u kojoj pojednostavljivanje u svrhu zabave i manje ili više duhovitog poentiranja ne bi zamenilo snagu jasno izrečene misli nesvodive na štos.
Stare navike ne umiru. Potrošeni modeli nisu efikasni. Realnost je negde drugde.
 
prostorni planer":3k56jgf8 je napisao(la):
Znaci ja nisam uopste rekao da upirem prste u nekoga niti da napadam ljude koji imaju kartu a nisu je validirali. Ja sam rekao da reagujem kada neko nema nikakvu kartu i odbija da napusti vozilo ili mu kontrolor to i ne kaze. Ja sa bilo kim ne ulazim u bilo kakvu raspravu vec pitam kontrolora zasto ja imam kartu a neko ne i on prolazi pored njega i pitam ga da li sam ja lud sto kupujem kartu i da li mi predlaze da od sledeceg meseca ne kupujem posto smo ja i osoba bez karte pred njim isti i onda kontrolor da bi se pokazao i ispravio gresku koju je ucinio u necinjenju svojih duznosti isprati doticnu osobu iz autobusa. Prema tome ne pravim cirkus u autobusu, ne nisanim ni na koga, ne galamim, vec pricam sa kontrolorom o njegovim obavezama i postupcima, sa putnicima bez karte uopste ne polemisem. Uopste o ovome vise necu da polemisem jer mnogima je za sve kriva drzava, a mogli bi za promenu da krenu sebe da menjaju na bolje jer drzavu ne mogu. Kad svi promenimo sebe i postanemo savesni gradjani promenice se i drzava, ona je ovakva jer su joj losi mnogi gradjani...

@tamovamo - A naravno da si mislio na mene kada si pisao rec drukara, jer si mene citirao i onda si ispod pisao neke srednjoskolske nebuloze...
Ma razumem ja tebe, to ti je isto ono osećanje kao kad čekaš neku redinu i nađe se šmeker koji je pametniji od svih pa završi sve preko reda za par sekundi. A ti se osećaš kao magarac jer stojiš i čekaš red. Samo ovde se radi o tome da ljudi stvarno nemaju para, pa gledaju gde god mogu da "uštede" neki dinar. Kad bi svi imali platu 1000 eura zašto bi se iko švercovao? Pa nije nikome uživanje da pazi dal će da naiđe kontrola i da doživljava neprijatnosti i blamiranje pred celim busom. Nema ništa lepše nego da lepo otkucaš kartu i zauzmeš neko dobro mesto i opustiš se. Ali nažalost zemlja nam je u čemeru, neke druge stvari imaju prioritet u odnosu na plaćanje prevoza. Treba imati u vidu celu situaciju u kojoj se zemlja nalazi, a bolje da ne krećemo sa pričom ko je kriv. Evo samo ću reći nešto na ovo što je Vučko pitao, ja vi voleo da država prva pokaže svojim primerom da je ozbiljna, i da će se pare slivene u budžet iskoristiti za dobrobit svih na najbolji mogući način, a ne da se bacaju na nekakve Miladine, satelite i šta ti ja znam. Znači kad dam pare za nešto da znam da ću od toga na kraju imati neku korist, a ne da blagog pojma nemam gde su završile.
 
I da pokaže da štiti poštene, savesne gradjane i uredne platiše kako BusPlus-a tako i drugih komunalnih usluga. A kako će da ih štiti. Tako što će redovno kontrolisati i kažnjavati one koji ne izmiruju poreze i obaveze po osnovu pruženih usluga. A to je struja, to je prevoz,to su druge komunalije. Sa telefonom je najlakše.
A radi li to ova država .
I opet podsećanje
http://www.naslovi.net/2008-10-08/press/odleteo/855519
 
jedan od nas":btmm8o5q je napisao(la):
Tako je kod nas u kraju bio jedan zaludan koji je slikao kola koja su parkirana van parkinga i slao policiji, sve dok jednog dana nije naleteo mecki na rupu. Od tada se bavi nekom drugom umetnosti, umesto slikanja, presao na setnju u prirodi.
Baš super što ste se rešili tog zaluđenika, sada možete ti i tvoj limeni ljubimac da neometano uživate u pikniku na lepoj zelenoj površini. :kk:
DSC00603.JPG

DSC01197.JPG

Pa kako li se samo taj ''zaluđenik'' drznuo da pokvari ovakvu jednu idilu u prirodi.

P.S. Za tvoju informaciju nas ''zaluđenika'' ima mnogo više nego što misliš.
http://bahatoparkiram.com/
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=882068
 
hobotnica":3h1mas4r je napisao(la):
TANJUG
Cene prevoza ostaju iste šest meseci, moguće smanjenje
Ugovorom o uvođenju BusPlus sistema, predviđeno je da se u prvih šest meseci i cene gradskog prevoza u Beogradu neće menjati ali bi, u zavisnosti od ušteda, u dogledno vreme mogle biti i smanjene, saopšteno je danas iz preduzeća BusPlus

24 časa
Đilas kaže da već ovog meseca očekuje veći prihod od novog sistema i nada se da će taj prihod doprineti da se jednog dana smanji cena prevoza
http://www.24sata.rs/vesti/beograd/...-bude-radio-kao-sto-smo-zamislili/27483.phtml

Naravno, ovo su šarene laže od pre nekoliko meseci

Kako tako smes da kazes da neko laze! :D

BEOGRAD - Premijer Srbije i ministar finansija Srbije Mirko Cvetković obavestio je gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa da postojeći propisi ne dozvoljavaju umanjenje akciza na derivate nafte za pojedinačne korisnike.
...........................
Upozoreno je da će, ako ne bude prihvaćen predlog o umanjenju akciza, Grad Beograd biti prinuđen da poskupi gradski prevoz za više od 20 odsto.


http://www.kurir-info.rs/cvetkovic-obavestio-dilasa-da-nema-smanjenje-akciza-clanak-270386
 
A kao Dj nije znao kakav će odgovor dobiti od čika Cvetka. Kao javno se zabrinuo .
Ne bi on nove cene, al mora, jer neće Cvetko da mu učini. Bože, bože

A ko sve upropasti taj GSP. Jato Tica
Podsećanje 2

http://gspafera.blogspot.com/

Ko je u gradskoj vladi zadužen i plaćen da kontroliše rad GSP Beograd i na vreme Vas obaveštava o svim propustima i zloupotrebama službenog položaja Ko kontroliše Bus Plus

Znači prvo poštena država pa onda očekujte poštene i savesne gradjane i zaposlene
 
Ne moze drzava da bude postena Drzava je teritorija sa zamisljenim granicama i nije zivo bice. Gradjani su neposteni, korumpirani, lopovi u velikom procentu i treba krenuti od svakog tog mamlaza, bez obzira da li je on funkcioner, tajkun, vlasnik str radnje sto ne kuca racune ili svercer (lopov) u prevozu i svako od njih treba da resi da bude posten i da posteno on zivi, jer nema te policije koja tolike mamlaze moze pohapsiti niti zatvora koji ih mogu primiti, ili da prepisemo kineski zakon, pa da secemo ruke, pocev od funkcionera u opstinama, skupstinama, javnim preduzecima...
 
hobotnice, hvala, ali sestro mila:

"U jbt, od ovog može da se rikne!"
 
Imate vest na blicu 20-30 % poskupljuje prevoz.Samo sto gradska vlast ne sme to da kaze direktno vec salju neka pisma i traze nerealne stvari.

Tacno je i proslo bese onih 6 meseci sto nisu smeli po ugovoru da menjaju cenu.

Danas pred amnom kontrola pustila 5 klinki da se voze bez karte samo jer nose minice.Reagovao bih i trazio da ih izvedu da nisam izlazio na toj stanici.
 
vucko":37yzobpb je napisao(la):
Danas pred amnom kontrola pustila 5 klinki da se voze bez karte samo jer nose minice.

Ne kukaj nego se uklapaj. Sve je vise kondukterki a ja sam poceo da nosim raskopcane kosulje :laugh:
Mada, ako je to uslov da se vozim za dz, namignucu i kontroloru ako treba :violina:
 
vucko":1w9z144o je napisao(la):
Imate vest na blicu 20-30 % poskupljuje prevoz.Samo sto gradska vlast ne sme to da kaze direktno vec salju neka pisma i traze nerealne stvari.
A zašto nerealne? Protiv trenutnih propisa da, ali propisi su tu da se menjaju ako je to neophodno. Povećanjem cena neće se postići nikakav efekat, još više će se smanjiti naplata a sav će teret pasti na penzionere i one sa obaveznom mesečnom kartom.

vucko":1w9z144o je napisao(la):
Danas pred amnom kontrola pustila 5 klinki da se voze bez karte samo jer nose minice.Reagovao bih i trazio da ih izvedu da nisam izlazio na toj stanici.
Pih, baš si maler. :lol: Kad neće kontrola, možda bi bilo moguće 'građansko' privođenje... ;)
 
Vrh