Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Ne verujem, većina ljudi uredno plaća niz usluga iz drugih sfera, pa su te usluge na mizernom nivou u poređenju sa okruženjem. Nešto je opasno trulo u tom preduzeću.
 
"Mnogo je bolja olovka
jer kad prekršiš olovku
dobiješ dve olovke
kad skršiš penkalo
dobiješ batine." :p
 
kopmania":1icv6s6r je napisao(la):
Uhh pa znaš šta se sve plaća tako pa ništa...
Oću samo da kažem da dosta ljudi očekuju ne znam kakve autobuse i ne znam kakav GSP, a pola tih i ne plaća, a kukaju... Kad bi svaki čovek koji udje u autobus imao kartu, ima li bi mercedese od autobusa i mogli da kupimo još 100 tramvaja...
Ne vredi kopmania objašnjavati to ljudima, oni koji se švercuju uvek su imali i imaće opravdanja za to što čine. Evo prenosim jedan komentar sa sajta B92 koji danas ima najviše lajkova.....

mozete podici cenu koliko god hocete ja i dalje necu placati taj bus plus gus mus pa makar se tukao po autobusu sa kontrolorima..iz milion razloga..navescu dva najbitnija...autobusi se cekaju po pola sat i SVAKI DESETI IMA KLIMU..

KAKO VAS BRE NIJE SRAMOTA DA UOPSTE PUSTITE AUTOBUS IZ GARAZE NA +40 KOJI NEMA KLIMU
(mene ne zanima, 10. jun 2012 13:25)
 
kopmania":19bw4euu je napisao(la):
Kad bi svaki čovek koji udje u autobus imao kartu, ima li bi mercedese od autobusa i mogli da kupimo još 100 tramvaja...
Upravo se radi o tome da puno ljudi ne veruje u ovo i na žalost, nisu daleko od istine. Mercedesi bi pre bili za funkcionere GSP-a...
 
@Bobb

Tako je nazalost. Kopmania je zaboravio da je ovo Srbija i da nasi novci ne zavrsavaju tamo gde im je mesto.
 
Sto niko ne potegne pitanje sta mi zapravo dobijamo za ono sto placamo (zanemarimo koliko)? Nismo dobili nikakvo sustinsko poboljsanje prevoza (tacniji, brzi, bolje organizovan prevoz, koliko god je to moguce u datim okolnostima).
Dobili smo samo najavu vozila (koju ce uskoro posebno naplacivati, kako najavljuju), pomocu koje samo mozemo da znamo koliko kasni ...i nije neka uteha... a nikako da se pozabave uzrokom i resavanjem problema 'zasto to vozilo kasni'.
 
Ljudi to je začarani krug. Neću da plaćam prevoz zato što je loš, prevoz je loš zato što ga ja ne plaćam. (ne govorim o sebi)

Ako mislite da je u redu švercovati se samo izvolite, ako mislite da treba da platite to što vas neko preveze od tačke A do tačke B, izvolite.

Baš me zanima šta radite ako pozovete taksi pa vas ispred zgrade/kuće sačeka Zastava 101?
 
Bivis":38m0sipf je napisao(la):
Ne vredi kopmania objašnjavati to ljudima, oni koji se švercuju uvek su imali i imaće opravdanja za to što čine. Evo prenosim jedan komentar sa sajta B92 koji danas ima najviše lajkova.....

mozete podici cenu koliko god hocete ja i dalje necu placati taj bus plus gus mus pa makar se tukao po autobusu sa kontrolorima..iz milion razloga..navescu dva najbitnija...autobusi se cekaju po pola sat i SVAKI DESETI IMA KLIMU..

KAKO VAS BRE NIJE SRAMOTA DA UOPSTE PUSTITE AUTOBUS IZ GARAZE NA +40 KOJI NEMA KLIMU
(mene ne zanima, 10. jun 2012 13:25)

Ma ljudi to lajkuju ne zato sto to misle, nego prosto iz dosade teraju neki inat. Pre 20 godina klime nisu ni postojale, pa se prevoz placao. Prevoz se svuda placa sem u Beogradu, a Beograd ima mozda najbolji vozni park u Srbiji.
Beogradjani su prosto razmazeni, ukljucujuci i mene. Uvek im se ugadjalo, uvek mora da ima gasa, prevoza, svega, samo da se oni ne smrznu. Koliko je samo gradova juzno od Beograda bilo citave zime bez grejanja.
Ovo je Djilasov vrhunac gluposti. Da se spuste akcize na gorivo da bi Beogradjani imali jeftin prevoz. Opet citava drzava da placa za Beogradjane. Dok god bude tako, ovakvih razmazenih ces imati sve vise. Ja jesam beogradjanin, ali uvidjam da Beograd ne moze da funkcionise bez ostatka Srbije, i ako drzava bude celokupno tonula, Beograd ce prvi pasti. Kao i Atina u Grckoj - postaje grad duhova.

Prevoz se placa takav kakav je, hoces-neces. Imas E linije, imas taxi, pa biraj. Kao da neko po tom sistemu bilo gde u svetu bira sta hoce da plati, a sta nece.
 
gosha":bs45pgz9 je napisao(la):
Sto niko ne potegne pitanje sta mi zapravo dobijamo za ono sto placamo

Pitanja mozes da potezes, ali prevoz placas.
1. Potegnes nekad pitanje zasto je hleb postao losije pecen, ali ga placas.
2. Postavis pitanje zasto je cesta promena napona u nekim sredinama, ali tu struju placas.
3. Postavlja pitanja i Janko, marko po nekim selima na jugu zasto ima autobus samo jednom dnevno, ali mora da ga plati.

To je ta cudna beogradska fama koju niko sa strane ne razume i cesto me pita: "A kako da udjem u autobus da ne platim kartu, pa to nije normalno?!" (ne gleda ni da li ima klimu, ni da li mu je ostecen auspuh, ni kad je dosao. Prosto autobus je dosao i on pita kako da udje u njega da ne plati. To nikom u svetu nije bas jasno, samo beogradjani imaju neku opravdanu logiku.
 
Kokos":hy7qgsw5 je napisao(la):
Baš me zanima šta radite ako pozovete taksi pa vas ispred zgrade/kuće sačeka Zastava 101?
Možda ću da lupim ali mislim da tako nešto više ne postoji, barem se ja ne sećam kad sam zadnji put video. Mislim da je i tu uveden neki standard što se tiče motora i starosti vozila. Nek me neko ispravi ako grešim.
 
Kod nas jedna stvar ne funkcionise. SUDSTVO.

Ne mogu gradjani sami odlucivati zasto nece nesto da placaju. Ako misle da su osteceni i da placaju nesto sto ne zadovoljava uslove po kome je kupljeno ili prodato, u normalnom svetu za takve slucajeve postoje sudovi.

Sudovi treba da gone one koji ne placaju, kao i da kaznjavaju firme koje naplacuju uslugu koju ne obavljaju po uslovima kakve su naveli pri kupovini usluge.

Kod nas ljudi samoinicijativno odredjuju sta zadovoljava uslove a sta ne i nikakva pravila ne postoje.

Primera radi ja za sve mogu da kazem da ne zadovoljava moje stroge kriterijume i u tom slucaju necu nista placati. Evo ja ne bi nista placao, ja bi se vozio samo u novim autobusima, pio izvorsku vodu, trosio struju napravljenu iz sunceve energije, djubre bi iskljucivo reciklirao,... I po tome onda ja nista ne bi placao jer ne zadovoljava moje stroge kriterijume.
 
angry bird":15wlymha je napisao(la):
Kokos":15wlymha je napisao(la):
Baš me zanima šta radite ako pozovete taksi pa vas ispred zgrade/kuće sačeka Zastava 101?
Možda ću da lupim ali mislim da tako nešto više ne postoji, barem se ja ne sećam kad sam zadnji put video. Mislim da je i tu uveden neki standard što se tiče motora i starosti vozila. Nek me neko ispravi ako grešim.
Ima ih, tu i tamo viđam po neki.
P.S. Nikola i Kokos +1 od mene. :kk: Da smo razmaženi jesmo, prošle godine sam bio u Pirotu, tamo neki od autobusa liče na onaj iz filma Ko to tamo peva, ali niko se ne žali i svi plaćaju kartu.
 
Pod broj jedan ljudi koji placaju prevoz ne rade nista kada je pored njih neko ko nije platio. Ja sam poceo u poslednje vreme da pitam kontrolore sta je uradio po pitanju toga sto gospodin/dja koga/ju je kontrolisao pre mene nema kartu i on ide dalje. Zahtevam od njega da ta osoba napusti autobus ili plati kaznu i pitam ga da li sam ja lud sto kupujem kartu? Pobrinuo sam se vec da desetine ljudi napuste vozilo. E kad kod svih bude ovakva svest onda nece ni biti svervcovanja.

Npr. pre dve godine sam bio sa nekim drugovima sa fakulteta u Subotici i moja dvojica kolega su usla na srednja vrata gradskog autobusa (kontrolor je na poslednjim, pokazuje se karta njemu i vozacu, a na drugim i trecim vratima se izlazi). Posto se radi o dvojici mangupa oni su pokusali da se izgube u masi i kontrolorka je doviknula vozacu da ugasi autobus i onda su oni sa sredine autobusa kod harmonike morali da se probijaju kroz masu i da kupe karte. Nek se uvede takav sistem u Beogradu. Dosta vise izgovora da je neizvodljivo i da ce se praviti guzva.

Ja te junake i pametnjakovice sto se svercuju pozivam da se voze taxi-jem i neplacaju, jer tu nema bitnije razlike. Ko nema pare, bicikl i peske. Ja nemam pare za taxi i ne vozim se njime, imam za bus i njega koristim, kad ne budem imao ni za bus ici cu peske.

Licno poznajem jednu cetvoroclanu porodicu u Beogradu gde su svi zaposleni, imaju prihode oko 200 000 rsd i ne placaju ni prevoz ni stuju, grejanje... Kazu nemaju. Svaki dan jedu po fast food i drugim restoranima, nose telefone od 500 - 600 e i imaju troja kola iz kojih ne izlaze. E to e nasa stvarnost, takvih je 70 % svercera.
 
Svaka čast Planeru, nekoliko puta sam se i sam razmišljao da li da skrenem pažnju kontroloru na one kojima je progledao kroz prste, ali svakakvih likova danas ima pa ipak nisam hteo da rizikujem. A što se tiče onih sa platom većom od proseka što ne plaćaju račune, takvih je sve više. Nažalost ovde dolazimo do paradoksalne situacije da čitav sistem zavisi i lomi se preko leđa onih sa najnižim primanjima.
 
Pa ima svakakvih likova, ali dokle vise nepravda. Ako treba potuci cu se zajedno sa kontrolorima. Najvise me nervira jos kad se neko svercuje i pritom sedi dok ljudi i to stariji sa kartama stoje. Pogotovu me nervira kad neko ima obraza da se svercujeu spancu :D
 
da ne bude zabune, ja placam kartu jos od gimnazije. Hteo sam da istaknem da se o kvalitetu slabo govori (o stvarima koje je moguce resiti, bez nekih ogromnih ulaganja). U ovom slucaju nismo dobili nista novo u odnosu na ranije, to je problem.
Hleb ako je slabije pecen, sledeci put u tu pekaru necu uci, pa onda onaj drugi, pa i onaj treci...pa ce gazda pekare malo da se zapita da li mu se isplati da prodaje zivo testo. Ali nije bas jednostavno direktno porediti takozvani `prirodni monopol` (ciji je jedan deo, i to jedini koji donosi prihode, prakticno poklonjen privatnoj firmi), kao sto je javni prevoz i one koji trzisno posluju.

Poenta je da su ogromne pare otisle u busplus sistem, a da SUSTINSKI nismo dobili nista novo, bolje, tacnije, urednije. Razumno je ocekivati nekakvo unapradjenje i poboljsanje usluge prevoza, ovde toga nema, o tome se radi.
A kartu cu nastaviti da placam, jer mislim da tako treba.
 
Auuu, sta sve procitah. Ne mogu da verujem da ima onih koji bi da potkazuju nekoga ko nema kartu. Pa ja se svercujem i to je problem institucija , a ne nekog dripca koji misli da ako je kupio ili dobio kartu da moze da odredjuje pravila. Takvi lepo neka se zaposle u apexu i neka se tamo dokazuju. Pa tacno bi voleo fa vidim nekoga ko sugerise kontroloru na mene, momentalno bi ostao bez svoje bus plus kartice a i jos ponecega..
 
jedan od nas":16jdudn4 je napisao(la):
Auuu, sta sve procitah. Ne mogu da verujem da ima onih koji bi da potkazuju nekoga ko nema kartu. Pa ja se svercujem i to je problem institucija , a ne nekog dripca koji misli da ako je kupio ili dobio kartu da moze da odredjuje pravila. Takvi lepo neka se zaposle u apexu i neka se tamo dokazuju. Pa tacno bi voleo fa vidim nekoga ko sugerise kontroloru na mene, momentalno bi ostao bez svoje bus plus kartice a i jos ponecega..

Zbog takvih kao što si Ti, ova zemlja je tu gde je.
 
Da zbog mene smo tu gde smo, zemlja je propala zbog mene koji sam placao gsp dok su pare isle u budzet grada (barem formalno, posto su i tada zavrsavale u dzepovima revolucionara) a sada necu da placam.. Cccc, napravite jedan goli otok za sve koji imaju imalo mozga , pa procvetajte...

Nekima da stigne junski racun za utrosen vazduh, imam osecaj da bi ga placali jer je tako receno na dnevniku..
 
Opusteno.Sad se svi svercujemo dok ne pukne apeks,a onda kada raskinu ugovor i vrati se naplata GSP-u ondak svi kupujemo karte.
 
vucko":2sjitena je napisao(la):
Opusteno.Sad se svi svercujemo dok ne pukne apeks,a onda kada raskinu ugovor i vrati se naplata GSP-u ondak svi kupujemo karte.
Ja mislim da ni ti nisi poverovao u to, mislim na onaj deo gde će svi kupovati karte kada se naplata vrati pod okrilje GSP. :lool: :laugh: :lool: :laugh: :lool:
 
Господо шверцери, можете ви да зовете то како хоћете, али то што ви радите је чиста крађа. Исто као да уђете у Макси и узмете основне намирнице и не платите, јер ето, то је Мишковић на сумњив начин купио Ц-маркет од државе. И да, онај ко плати карту апсолутно има право да захтева да будете избачени из аутобуса и камо среће кад би више људи то радило.

jedan od nas":312z91hz je napisao(la):
Pa tacno bi voleo fa vidim nekoga ko sugerise kontroloru na mene, momentalno bi ostao bez svoje bus plus kartice a i jos ponecega..
То се зове физички напад и за то се иде у затвор, чак и у Србији. И да, између осталог, због таквих који се воде законом јачег и којима то пролази и јесмо ту где јесмо.
 
Михаило":3r1j9f9k je napisao(la):
jedan od nas":3r1j9f9k je napisao(la):
Pa tacno bi voleo fa vidim nekoga ko sugerise kontroloru na mene, momentalno bi ostao bez svoje bus plus kartice a i jos ponecega..
То се зове физички напад и за то се иде у затвор, чак и у Србији. И да, између осталог, због таквих који се воде законом јачег и којима то пролази и јесмо ту где јесмо.
Ali onda je i sugerisanje kontroloru, isto tako ometanje lica u vrsenju duznosti, i za to osledi neka kazna. Svi vi borci protiv nepravde, zasto se lepo ne zaustavite pored policijske patrole i sugerisite im ko je lopov a ko ne i koga treba da hapse , pa cete videti kako je lep dodir pendreka.

I da li se kao fizicki napad racuna, kada kontrolor vuce nekoga za ruku?
 
jedan od nas":31ky7xzn je napisao(la):
Ali onda je i sugerisanje kontroloru, isto tako ometanje lica u vrsenju duznosti, i za to osledi neka kazna.
Ne to nije ometanje lica u vršenju dužnosti, to se u normalnim zemljama naziva vršenje građanske dužnosti. :kk:
 
jedan od nas":1hz5unz6 je napisao(la):
I da li se kao fizicki napad racuna, kada kontrolor vuce nekoga za ruku?

Probaj da ukrades hleb u prodavnici pa reci da li je cimanje za ruku od strane prodavca fizicki napad na tebe? Ko ce da zove policiju, ti ili prodavac? Ko koga ovde ugrozava?
 
Vrh