Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Evo jedno možda zakasnelo pitanje:Kako da se stranac provoza u BGD -gspom a da ne bude kažnjen?Čovek hoće u obilazak grada običnim autobusom i da se upozna sa običnim ljudima .Neka neko prikaže sled situacija biću zahvalan. :kk:
 
Nauči par reči na srpskom
"Evo izlazim na sledećoj stanici"

Kada ugleda kontrolu (koja je retka) dodje do vrata, i kada dodje kontrolor do njega kaže mu ovo gore :)

Ili još jednostavnije, kupi kartonsku nepersonalizovanu stavi 200-300 dinara i kuca kartu samo kad vidi kontrolore..
 
zora":2fj64gjk je napisao(la):
Evo jedno možda zakasnelo pitanje:Kako da se stranac provoza u BGD -gspom a da ne bude kažnjen?Čovek hoće u obilazak grada običnim autobusom i da se upozna sa običnim ljudima .Neka neko prikaže sled situacija biću zahvalan. :kk:

Kao i ja kad sam putovao po drugim gradovima, prosto trosi pare na prevoz jer ga puno i koristi. Ja sam u Istanbulu dao prilicno novca za isti, a verujem da se svuda daje. Pa sta je za stranca da da 15e dnevno, moze prilicno da se vozi za te pare. Nisam ni ja znao kako se isti koristi u inostranstvu, pitas i ucis pravila. Da ne ocekujes sad da stranca gledam kao nekoga ko treba jeftino da prodje u saobracaju, pa ni ja nigde nisam prosao jeftino.
 
Naravno i ja sam za to da mora da plaća..
Evo ja idem za london i već sad razmišljam i kalkulišem kako da platim prevoz koji je preskup za moj standard..
Trebam više od 20 funti da dam za prevoz dnevno, što meni ovde 30 evra dodje 2 meseca vožnje u GSPu a tamo ću dati za jedan dan(vozom do londona i prevoz u londonu)
A tog stranca dnevno neće izaći više od 10 evra... a njemu 10 evra nije ništa.
 
Ako si u Londonu bar 5-6 dana, obavezno uzmi Travelcard (košta 29.20 GBP za 7 dana neograničenog prevoza u 1. i 2. zoni, važi za sve autobuse, metro i LRT).
 
Nisam u Londonu, Biću par gradića dalje od londona, tako da neću imati vezane dane u Londonu..

Imam par dana za koje imam karte za ollimpijadu, tada imam besplatan prevoz, ali kad budem išao ovako bez karata, rekli su mi da uzmem oyster karticu. Kao koliko god se vozio preko tih nekih kalkulacija ne mogu da platim više od "dnevne karte"
 
Ja se naravno nisam validirao i kad je kontrola dosla, prvo je na automatu videla da se nisam validirao, pa me validirala i opet proverila.

Zena blizu mene pita kontrolora: A sta ako se desi da u zurbi prosto zaboravim da se validiram a imam markicu placenu, hocete li da me kaznite?

Kontrolor: Pa necemo da vas kaznimo ako zaboravite neki put, ali ako zaboravite, recimo 5-6 puta (onako odokativno vrti glavom i rukom) onda cemo Vas verovatno morati kazniti.

:laugh:
 
Personalizovani i treba da su zaboravni, ali čujem da se povećava broj nepersonalizovanih koji 5-6 puta tokom dana zaborave da overe karticu. Ne znam zašto? Ljudi postali nešto zaboravni, a i kontrolori su ljudi, imaju razumevanja. A i nema se.
 
Ma ovo je vise smesno,lepo je neko rekao,da smo se primili kao mladi majmuni na tu validaciju ovde :laugh:
 
Omladinska Zadruga Bulevar
BUS PLUS, 30 omladinaca za posao kontrolora u GSP vozilima, studenti i nezaposlena lica do 30 god starosti, pristojni, ozbiljni i odgovotni, rad na duze vreme, minimum 2 meseca, radi se po smenama, 150 din/h, kontakt 060/5555-823;011/3447-257;011/ 2435-486 kod Andrijane http://www.ozbulevar.rs/index.php?oglas=58 :D
 
Myosotis sylvatica
Dobro podnosi jako sunce i debelu ladovinu, al joj najviše odgovara umerena senka :cool:
 
,, . . . za posao kontrolora u GSP vozilima. . . . lica do 30 god . . . ,,

jel ovo oglas prepisan iz III ili IV Rajha :rant:
 
Iz Bus Plus Rajha. Valjda su samo ti do 30 godina, pristojni, ozbiljni i odgovorni. A gde su im oni njihovi kontrolori. Na bolovanju zbog stresa? Il već počeli godišnji odmori.
 
:rolleyes: Budimo srećni da nisu stavili uslov da primaju samo lica iz agencija za obezbeđenje.. :kafa:
 
Šta se čudite, retko gde hoće da prime ljude starije od 30 godine. Ni da prodaješ pljeskavice te neki neće ako nisi žensko, i mlađa od 30.
Ovo je Srbija, zemlja besnih pasa i lešinara. Da smo, daleko bilo, nekada bili tako veliki i moćni kao Nemačka, Treći rajh bi bio mala beba.
 
BusPlus stigao i do Varne, BG :D, naime kodukterki sam pokazao karticu iz zezancije pogledala videla cirilicu i rekla u redu i nastavila dalje XD
 
Prošli izbori. Ima li kontrole ili još nije završen konkurs za ridžovane?
 
Danas je bila kontrola u 7 ušli su kod Hayata, ali je praksa nastavljena po starom dobrom običaju. Imaš kartu, nemam hvala doviđenja. Znači nema još uvek kažnjavanja. Da stvar bude još gora lik koji nije imao kartu nije neka sirotinja, jok dok se mi koji imamo karte hvatamo kao majmuni za drške on komotno sedi i krstari netom na svom ipadu...... :bash:
 
Šta god da čekaju jedno je sigurno, ili će krenuti sa kažnjavanjem ili će GSP raskinuti ugovor sa njima i sami napraviti neki svoj sistem naplate.
 
Kako to misliš "da će GSP raskinuti ugovor sa njima".
Postoji li bilo kakav ugovor između njih da bi mogao biti raskinut?
O uslovima za raskidanje i da ne pričam. Ako ugovor, dakle, i postoji - verujem da je njime predviđen neki "zlatni padobran" :cool:
Krivica je, garant, na nevalidiranim personalizovanim :p

Ovih dana pažljivo posmatram ponašanje putnika i mislim se nešto - na šta bi sve ovo ličilo da je o(p)stala ona početna priča o validaciji samo dok je vozilo u stanici?!
 
Moja predpostavka je da je sa GSP-om sklopljen ugovor ako nije sa njima verovatno je sa gradom, ako je neko bolje upoznat sa ovim neka objasni ko je druga ugovorna strana. Da živimo u normalnoj državi, takav ugovor bi bio sigurno dostupan javnosti, ali ovako....
 
bus1.jpg


bus2.jpg


bus3.jpg
 
Vrh