Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 346 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    665
Treba razdvojiti vrste dugovanja.

Normalno je da klubovi, kao i sva druga privredna društva, imaju dugovanja prema poslovnim bankama. Imaju ih i Real, Barsa, Bajern, Mančesteri... Imaju ih i Apple, Microsoft, Tesla... Imaju ih i Delta, MK Grupa, MPC...

Nije normalno da duguješ za poreze, komunalne usluge i plate igračima i stručnom štabu. Nije normalno da ti država i javna preduzeća za poreze i komunalne usluge gledaju kroz prste i praštaju ti dugove. Nije normalno da te igrači po sudovima jure za svoje plate ili da ti posle ko zna kakvih pregovora, dogovora i kompenzacija, praštaju dugovanja.

Ovo drugo kod nas se i dalje masovno dešava i tome treba stati na put.
 
Ovo drugo kod nas se i dalje masovno dešava i tome treba stati na put.

Томе може врло лако да се стане на пут. Врло лако.

Међутим не постоји интерес са стране државе. Право питање је зашто им ово стање одговара.
 
Ako se već i zadužuju zar mora stranoj kompaniji da se dodeljuje posao? Ovako ne samo što se bacaju pare na trenutno totalno nepotrebnu stvar (i stadion i expo) nego će i Kinezi da izvuku sve pare od ovoga, po sigurno naduvanim cenama jer su ovo nenormalne cifre za navedene radove.
 
Ako se već i zadužuju zar mora stranoj kompaniji da se dodeljuje posao? Ovako ne samo što se bacaju pare na trenutno totalno nepotrebnu stvar (i stadion i expo) nego će i Kinezi da izvuku sve pare od ovoga, po sigurno naduvanim cenama jer su ovo nenormalne cifre za navedene radove.
A ko se protivi, taj je:

- drugosrbijanac
- autosovinista
- mrzi Srbiju
- sve mu smeta
- DISP (domaci izdajnik i strani placenik) itd.
 
Moguce da u to ulazi i zeleznicka stanica i pruga

Za tih 18 km pruge su ranije pominjali da treba oko 140 miliona, ako ulazi u ovih 190 to bi bilo ok, ali možemo samo da nagađamo trenutno jer ni u predlogu zakona nije detaljno obrazloženo na šta se odnosi ta "linijska infrastruktura".

Inače u budžetu ima i ova stavka pored te sa 190 milki:
- „Projekat za izgradnju urbane infrastrukture i nacionalnog stadiona sa pristupnim saobraćajnicama“ u vrednosti od 360 miliona evra"

Pritom uzmite u obzir da će oni sigurno budžetom narednih par godina da ubace dodatnih par stotina miliona za ovo, taj stadion i Expo će dostići milijardu do 2027. Samo ove godine sa prvobitnih 300 miliona su rebalansom digli na preko 450 miliona evra za Expo i prateću infrastrukturu.
 
Da li je sigurno da bi opozicija zaustavila ovaj projekt ako dodje na vlast, ili bi se ugradili?
Ima li negde neki njihov stav?
 
Gde gore, pa mi Srbi se vozimo iskljucivo autom.
Moze da bude samo guzva na savskom nasipu i na obilaznici, al u vozu tesko :)
 
Taj stadion će biti pun jednom godišnje… tada bih slao samo ove raspale plave ruske vozove, jer sam jednom putovao sa navijačima iz NS gde su uništavali Soko.
 
Неће бити пун ни једном годишње... а није ни потребно, довољно ће бити 10.000 гледалаца да изгледа овако.
 
Zašto se ne bi punio, nicu stadioni kao pecurke svuda po svetu, sigurno ne bez razloga i racunice. Bio sam skoro na Puškašu, impresivno. Ovaj nas mi se na ovim renderima ne dojmi 🙁
 
Vrh