Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 141 20,7%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,2%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 358 52,6%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,5%

  • Ukupno glasača
    681
Kada krene da se stvarno gradi, docice neke čike u odelima da se slikaju i neke čike bez odela da aplaudiraju.
Sve ovo sto se radi sada, ne znam kako da nazovem, verovatno neka firma popunjava budzet za more
 
U toku su samo pripremni radovi, razvlace se instalacije i rade se neki zemljani radovi.
 
Stadion nema nikakvu fasadu, zapravo nacrtali su samo neko drveće i zelenilo.. biće zanimljivo videti na šta će to da liči u periodu od oktobra do juna i ko će da ide u Surčin da gleda "zelenilo" na stadionu.. da ne kažem ko će da ga održava.

Dokaz da je to projektovao neko ko nema predstavu o lokaciji i klimatskim uslovima..
 
Пројекти са алиекспреса, исто као и Београд на води, фонтана на Славији, Савски трг, Линијски парк, метро.
 
Savski trg je lep, pod uslovom da se živ vratiš iz obilaska i ne pogineš upadajući u rupu kod ulaza u BŽS.

IMG_20230730_100037.jpg
 
Леп за проћи ободом, и за гледање из ваздуха. Али функционалност одбија људе да се ту крећу циљано.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Pa ovaj sam plato je uspesno izveden. Nije raspad kao Slavija npr.

To sto nema sadrzaja da privlace ljude na taj plato je druga prica.
 
То стоји, квалитетније је и смишљеније од Славије. Али је подједнако мртав угао као и плато на Славији и Цветном тргу.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Па да, неко је пројектовао на основу сателитског снимка :)
 
Па да, неко је пројектовао на основу сателитског снимка :)
Nije savrsen i nije do kraja lepo projektovan, ali trg bi imao svoju svrhu i bio lep i lepo funkcionisao da je Zgrada nekadašnje Glavne železničke stanice pretvorena u muzej ili nesto, da je posta obnovljena i pretvorena u muzej ili nesto, a tu je i ona nikada nedovrsena zgrada koja mora i treba isto da ima svoju svrhu i privlaci odredjen broj ljudi. Sve to bi vuklo i procvat zgrada prekoputa, potencijalnu obnovu hotela Petrograd i druge projekte koji bi dodatno privukli jos ljudi. Ne bi bio i nikad nece biti novi centar, ali bi lepo funkcionisao.

A za to ne mozemo kriviti arhitektu koji je projektovao, uz sve greske koje je napravio.

I sad ce mnogi da se zgroze, ali fali i basta kafica, ne mozemo zatvarati oci da je to realnost i da to privlaci ljude i da vole da sednu. Grad cine ljudi, a ne savrseno uredjeni prazni prostori.

13367.jpg
 
По мени лоше су осмишљени пешачки токови по самом ширем делу трга и позиције стајалишта јавног превоза. И наравно највећи промашај је онај бесмислени подијум. Тротоар на ободу трга је за сваку похвалу. Инсталације из црпне станице су очај. Такође нивелисање је промашај. Игнорисање локомотиве плавог воза је исто срамотно.
 
Nista sto se na da resiti. A na podijum kafici :LOL:
 
Vrh