Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 141 20,7%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,2%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 358 52,6%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,5%

  • Ukupno glasača
    681
А Нови Београд, је л` то оно што из праћке може да се погоди са торња Саборне цркве, или се не види, на 15 км у сремској магли?
 
Kad mogu jedan Inter i Milan da sruse San Siro, ja ne vidim sta je problem sa rusenjem Rajkom Miticem ili JNA. Stadioni nemaju nikakvu kulturnu i istorijsku vrednost, vec su prostori za zabavu koji treba da imaju sto veci komfor
Sve se slažem ali me i dalje boli duša kad pomislim kako su Arsenalov Hajberi pretvorili u stanove. To je zaista bio stadion koji je imao kulturnu i istorijsku vrednost + i to što je meni bio omiljen stadion na svetu.

Mada, kad pogleda čovek novije stadione koji se grade po Srbiji - ne samo da im ništa ne fali, već su možda čak i bolji nego što zaslužuje fudbal koji se kod nas igra.
 
Pa ceo novi beograd su nekad bile bare,jel to znaci da bi i dalje tu trebalo da budu bare?

Нови Београд је близу центра, и он је изграђен како треба. Сурчин је приградско насеље, и тамо треба да се налазе куће, уз евентуално неку нису стамбену зграду до 5 спратова
 
Mnoga prigradska naselja su nekada imala samo kuce,a sad imaju dosta zgrada.Zasto nebi i Surcin?
 
Rupe pez dna bezdana 2 zelena
20230619_210049.jpg
 
Najpametnije resenje je napraviti FK Beograd. Spoje se Zvezda i Partizan, imaju 50 igraca, ostave 15 najboljih, 35 prodaju, kupe za te pare novih 10, prodaju jedan stadion, od tih para srede drugi i toeto.

Ali dobro, nece se desiti 🤣
 
Da se napraviti,i infrastruktura a i kanalizacija...
То ће да потраје. Погледај како су изоставили неке просте ствари као што је спајање нове магистрале са аеродромом нпр.

Najpametnije resenje je napraviti FK Beograd. Spoje se Zvezda i Partizan, imaju 50 igraca, ostave 15 najboljih, 35 prodaju, kupe za te pare novih 10, prodaju jedan stadion, od tih para srede drugi i toeto.

Ali dobro, nece se desiti 🤣
Па имамо ОФК Београд, значи само да се близанци утопе 😁
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
То ће да потраје. Погледај како су изоставили неке просте ствари као што је спајање нове магистрале са аеродромом нпр
Pa tek ce sad da se sve to ubrza.Kada naprave stadion,sve ce da bukne u okolini.Surcin pogotovo.Jedino ako budu poslusali vas,ogroman stadion,a okolo sve male prizemne kucice...hau jes nou.
 
Па оно ако су оставили нпр. пола Вождовца у малим приземним кућама (Сурчин има баш раскошне куће и велика дворишта) зашто мислиш да ће овде бити другачије?
 
Pa naravno da ce stari deo Surcina ostati takav,pricam o delu prema stadionu i okolini.
 
Тако се понавља грешка коју су направили на Вождовцу, Звездари и Палилули. Као што су остављени Душановац, ММЛ, Лекино брдо и онај део између булевара и Миријева а иза су грађени Јерковић и Медаковић, Коњарник и Миријево.
Ако већ мора да се гради по њивама, и ако мора у Срему, ено га појас њива у Земун пољу недалеко од железничке станице, да могу људи да се ослоне на БГ воз. Ако није нужно да буде сремска равница, oнда могу и њиве по Банату, између Овче и железничке станице Овча.
 
Evo i nekih rendera budućeg kompleksa. Zanimljivo je da je sve radjeno bez javnog nadmetanja, a priliku da projektuju stadion i expo dobili su Fenwick Iriabrren architects iz Španije, pobednici konkursa za Savski trg. Kakva slučajnost.
184D3CFA-F2AC-4F2B-B3A2-E6CC129F296D.jpeg
6B36CDD3-9D26-470B-B8B9-F8E92EE419E7.jpeg
57B1F3EA-0333-4983-AED7-D701ACD92C1D.jpeg
 
Ovo znaci da se stadion gradi 100% i da sada nema nazad. Avaj, smatracu ovaj Expo uspesnim ako pored celog sajma, nekako izgradimo Beogradsku filharmoniju pored Usca, ali sam verovatno previse ambiciozan, kao i uvek. Ipak nam je slogan Play for Humanity – Sport and Music for All.
 
Ljudi misle da je ovo Expo World Fair. Taj surčinski Expo će biti jedno veliko bacanje para, gde će ti hangari zvrjati prazni najveći deo godine i odnositi milione na održavanje.

Bolje neka presele vladu i predsedništvo iz centra Beograda u Surčin, i smanje lepo gužve.
 
Jedna od retkih pozitivnih stvari koje nam se desiše u proteklih 12 godina, a rekao bih i duže.
 
Rekoh bi od Titove smrti nismo imali lepsu vest. Sarkazam.
 
Ljudi misle da je ovo Expo World Fair. Taj surčinski Expo će biti jedno veliko bacanje para, gde će ti hangari zvrjati prazni najveći deo godine i odnositi milione na održavanje.

Bolje neka presele vladu i predsedništvo iz centra Beograda u Surčin, i smanje lepo gužve.
Ovaj 2023.godine se nije ni odrzao jer Argentina nije imala para.
 
Зато што је инфраструктура ка Сурчину већ преоптерећење, и нема канализације.
Rešiće se to. Niko nije lud da pravi ovako nešto skupo, a da nije rešio osnovne infrastrukturne probleme.
Zanimljivo je da je sve radjeno bez javnog nadmetanja, a priliku da projektuju stadion i expo dobili su Fenwick Iriabrren architects iz Španije, pobednici konkursa za Savski trg. Kakva slučajnost.
Pa dobro, ali ovo je top kako su uradili render. Nema logike da jure još 10 opcija preko tendera, ako su ovi španci već pokidali.
Avaj, smatracu ovaj Expo uspesnim ako pored celog sajma, nekako izgradimo Beogradsku filharmoniju pored Usca, ali sam verovatno previse ambiciozan, kao i uvek.
Ja nisam optimista, mislim realno koji procenat stanovništva bi dolazilo u filharmoniju? To bi zvrjalo prazno. Ok je to izgraditi nekad kada bude bilo interesovanja, ali graditi filharmoniju da bi ispratili trendove ili šta već ne znam koliko je opravdano. Nismo mi baš društvo gde bi takvi objekti bili popularni.
 
Vrh