Šta je novo?

Muzeji grada Beograda

Danas i sutra i besplatan ulaz u muzeje i neradni dan. Iskoristite priliku.
 
20240215_145255.jpg
 
Ovo mora da se vidi. Nema opravdanja.

Istorijski muzej Srbije.

IMG_9506.JPG
 
Зума, та изложба одавно траје, качио сам фотке на теми Култура..
 
Dobro, ali je sada dodatno i besplatan ulaz i još ljudi imaju 4 povezana dana praznika.
 
 
Lepa je hladovina beogradskih uličica, poput Majke Jevrosime, ali kad vidim te predratne fotke sa kuglastim vrstama drveća-izgledalo je lepše i urednije, a ulice nisu bile mračne kao danas..
 
Ima li neko informacije o tom projektu? Baš me zanima kako će sve izgledati. Taj muzej je jedan od najstarijih, ima milionske zbirke a nikada nije imao priliku da ih u potpunosti izloži.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
U toku je arhitektonski konkurs. Rezultati bi trebalo da budu objavljeni u aprilu.

Ali od rezultata konkursa do početka radova nekada prođe i po nekoliko godina, a najčešće se taj ključni korak nikada ni ne dogodi (Filharmonija, Gradska galerija x2, Centar za promociju nauke....)
 
Slabo mogu da se prodaju kvadrati u muzeju, parku, galeriji... A naši investitori/država još nisu ukapirali da im taj dodatni sadržaji diže cenu kvadrata na duže staze.

EDIT: Slobodno ignorišite moje lupetanje. Zapravo sam došao ovde da kažem kako i ja baš navijam da dobijemo jedan pravi, dobro osmišljen prirodnjački muzej i koliko bi to značilo za naše društvo.
 
Eno im hala 2 sajma nek pretvore u muzej e cek to ce da sruse
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
 
 
 

Pobrojani svi objekti kulture koji se nisu desili
1.Filharmonija
2.Opera
3.Muzej grada
4.IMS
5.Tesla
6.Muzej automobila
7.Prirodnjacki
 
Vrh