Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Foto reportaža

Most na Adi, panorame


http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/foto.110.html?galleryId=61

Kad pogledate reportažu sam vam dođe da kunete odgovrne što nisu napravili vidikovac na mostu kao što recimo postoji u Bratislavi na mostu

BA_Novy_most_vecer_DBU.jpg.jpeg
 
Pa pazi za vidikovac i dalje ima sanse, ali ima jedino kad bi se napravila neka kula od 200m recimo na sajmu pored gazele, ili na parceli gde je bio karton city. Zasto bas mora da most ima vidikovac,jer vidikovac moze takodje da ima neka lepa kula ili tv toranj...
 
Ljudi jel zna neko dokle se stiglo sa radovima na i oko Gazele. U novinama i na vestima nema nikakvih vise vesti o tome.

Ni rekonstrukcija autoputa se ne zna dokle je stigla.
Hvala unapred!
 
Na Gazeli se radi svakodnevno po ceo dan. Trenutno je najzivlje na ulaznim i izlaznim rampama koje su oguljene do armature. Radi se i na sredini mosta, srusen je onaj betonski zidic koji je razdvajao smerove i poskidane su sve bandere. Na sredini svaki dan nesto struzu, vare i sl. Rampe koje se rekonstruisu trebalo bi da budu gotove na jesen.

Na autoputu se danas zavrsavaju radovi na smeru Nis-Sid od petlje Spanskih boraca (druga kruzna petlja kod Arene) do Tosinog bunara. Veceras ce se preci na smer Sid-Nis, na istoj deonici.
 
Asfalt na toj deonici deluje nestvarno ravan.
 
Uuuu, to zvuci do jaja, jedva cekam da ga probam.

Mada na sta je licio asfalt na toj deonici i ne cudi me da ti se cini da je sada 'asfalt nestvarno ravan'

Dolazim u petak (kao i svi gasterbajteri :rant:), nadam se da ce biti otvorena bar jedna strana....
 
Jeste savrseno je ravan, ali koliko sam video koristili su neki novi pristup asvaltiranju. Prvo su postavljali nesto rapavo na put deluje kao deblji sloj katrana kome su ugravirali kocekice :) , pa su na to stavljali asvalt.
 
Поскидали ограду са прилазних рампи али никако да крену са наљевањем нове. Асфалт јесте равана ли сачекајмо мало док се не разгази.. може лако да се му се деси исто што и ономе на "скакаоници" тј да га возила претворе у тијесто.
 
Te kocikice se zovu armatura za asvalt ako to stavljaju to je supjer vjest :gobb:
 
Gazela, NBG strana, skele ispod pristupne rampe.

slika0346.jpg
 
Bio danas preko Gazele i okolo po radnom "rejonu", mogu da potvrdim da sam i ja video nekakve kockice ispod asfalta, a i nekog varioca u blizini.
 
Београд велико градилиште

[...]На реконструкцији моста Газела, који је део европског Коридора 10, пројектанти размишљају и о могућем проширењу конструкције.

"Да би нова конструкција могла да издржи, чак проширењем по једне траке са леве и са десне стране, размишљање је пројектаната и стручњака који се баве тим мостом", рекао је Горан Родић из Привредне коморе Србије.[...]
Izvor: http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/Економија/752926/
 
Kad god pomislim ne može me više ništa iznenaditi ja se iznenadim , ovaj put prijatno, mada je verovatno sad kasno za proširenje Gazele.
 
Газела део Коридора 10... Ово као да је друг Мрка писао, колико их заболе за обилазницу... :bash:
 
Do završetka obilaznice Gazela zvanično ostaje auto-put, to je još jedan od razloga zašto Mrka ne radi ništa na obilaznici, osim što preusmerava već odobrene pare za obilaznicu. Sreća da je strani kredit uzet za DO-BA.
 
Па ту ваљда и он схвата да не може да се вади да је деоница од Батаје до Змаја аутопут, мада познајући њега, ништа не може да ме изненади...
 
Wile E. Coyote":3i1no48u je napisao(la):
Газела део Коридора 10... Ово као да је друг Мрка писао, колико их заболе за обилазницу... :bash:
Bio je juce intervju sa Mrkom u Novostima. Zvanicno je rekao da je Gazela deo koridora 10.
 
За њега ништа ново... Новост је да су се и ови са РЕ-ТЕ-СЕ прикључили антиобилазничком лобију... :rolleyes:
 
Па него шта је, него део коридора. Европске банке и финансирају обнову Газеле и аутопута од Сурчина до Бубањ Потока. На терет републике, а не града.
 
ajd da prosire gazelu pa da uzmemo gumicu iz ibrisemo obilaznicu iz planova...
 
Wile E. Coyote":392txonz je napisao(la):
Па ту ваљда и он схвата да не може да се вади да је деоница од Батаје до Змаја аутопут, мада познајући њега, ништа не може да ме изненади...
Varaš se, kredit za tu deonicu tražen je i odobren pre nego što je postao ministar.


Vucko, bitno je da je u Briselu usvojeno da je obilaznica oko BG deo koridora 10, ali do njenog završetka i Gazela i Bat - Zmaj ostaju auto-put.
 
shumar":3gupnopa je napisao(la):
Wile E. Coyote":3gupnopa je napisao(la):
Па ту ваљда и он схвата да не може да се вади да је деоница од Батаје до Змаја аутопут, мада познајући њега, ништа не може да ме изненади...
Varaš se, kredit za tu deonicu tražen je i odobren pre nego što je postao ministar.


Vucko, bitno je da je u Briselu usvojeno da je obilaznica oko BG deo koridora 10, ali do njenog završetka i Gazela i Bat - Zmaj ostaju auto-put.
Нисмо се разумели, мислио сам на деоницу Батаја-Змај (оно што није ни А од аутопута), а не на деоницу обилазнице Батаја-Добановци која ће бити аутопут.
 
Jel ste videli nove ograde na pristupnim saobracajnicama ka Gazeli !

Mnogo bolje sada izgleda ! :vops:

Izgleda da su ove nove ograde predvidjene za kasniju nadogradnju, tj. staklene zidove protiv buke, koji su normalna stvar na zapadu....
 
neko je na ssc-u pomenuo da ih je video,lep napredak,bice sve kako valja samo treba strpljenja :kk:
 
Vrh