Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Ograda je odlicna, znaci svaka im cast. Konacno su poceli malo da razmisljaju pravilno. Samo me zanima da li ce ta ograda ostati u crvenoj boji ili ce je farbati. Ali bez obzira na sve,mnogo kvalitetna ograda :kk:
 
Ova, crvena, rekao bih da je samo zaštitna boja... Mada, upravo kako samo ovo otkucao, setih se da su bankine svuda toplocinkovane, bez ikakve boje na sebi.
 
Sve na Gazeli farbaju u sivu boju. Tako je i središnja ograda mosta postavljena, zavarena i sada se farba u sivu.
 
Лепо. Још кад би целокупно осветљење пребацили у средину, а не оне бандере са стране са којих висе лампе.
 
valjda zute boje pa bele , kao i danasni ostatak postojecih sto je zardjao :lol: ova nova mnogo bolje izgleda. nisam i ocekivao da ce takvu ogradu da stave,nego sam bio ubedjen da ce ponovo staviti isti tip kao sto je bila prethodna :cool:

evo kako je prethodna izgledala ( u stanju raspada :D )

v174867p0.jpg
 
Има ли слика те нове ограде? Толико причате о њој, дадосте нам зазубице. :)
 
Evo ja cu sutra da slikam ako odem do grada, a trebalo bi :)

Stvarno dobro izgleda, dace Mostaru potpuno novi smek, a gospoda koja su do sada lepila predizborne plakate i svrljala sa sprejevima po staroj ogradi, sa novim ogradama mogu da se pozdrave sa tim ! :vops:
 
da, totalno si upravu, nova ograda ce i tu dobro posluziti :kk:
 
A kada će da puste struju kroz ogradu.. :rolleyes: jedina zaštita od stranačkih primitivizama.. :kafa:
 
@nenad78

Ne znam sto se krivi slika na ovom prvom klipu (verovatno zbog soferke), ali izgleda kao da si oborio sve one cunjeve hahahahah
 
Micigen, to sam i ja primetio kad sam gledao klip i samo sam čekao ko će prvi da me pita koliko sam čunjeva oborio! :laugh: :lool:

Kamera na mobilnom je takva da svaki "trčeći" kadar krivi u trenutku mimoilaženja sa nekim objektom. :) Nema se za bolje u ovom trenutku. ;)

P.S. Nije im loša ova ograda... Danas dok sam vozio sa spuštenim prozorom (dok sam ovo snimao) mirisala je farba sve vreme dok sam prelazio most. Farbaju neke čudne (do sad neviđene) žute detalje po ogradi. :) Konačna boja će biti sivo-žuta. ;)
 
a jel moze neko da slika tu famoznu ogradu (izmedju ostalog) da i mi ostali vidimo o cemu se tu radi;) na ovom klipu se ne vidi bas lepo...
 
Ova betonska se zove New jersey ograda i lično nju najviše volim, praktično nema održavanja, svojom masivnošću odbija napade vozila, može i šleper da zadrži ako ne udari pod tupim uglom. Nad delom mosta koji je od čelika je naravno čelična ograda, nešto mi deluje ružnjikava ali je ipak solidna i uliva poverenje.

Videćemo na kraju ali bi pun pogodak bio i postavljanje neke vrste senila kako bi se onemogućilo gledanje vozila iz suprotnog smera. Ovo lično smatram da je korisno jer se tako svi incidenti koji se dese u jednom smeru izoluju i ne prenose na suprotan smer. Opšte je poznato svakom ko redovno "trči" preko Gazele da kad se desi icident na jednoj strani vozači iz suprotnog smera bleje levo pa se često desi i incident i na drugoj strani.
 
Lepe vesti.Piglet ako mozes pojasni mi to senilo i kako se onemogucava gledanje vozila iz suprotnog smera?
 
Ova faza radova na Gazeli se zavrsava 6. oktobra, a onda sledi pauza do marta. Dobro smo preziveli ovo. Bilo je dana kada sam se zaista u sebi podsecao svih socnih zivopisnosti jezika nasih naroda i narodnosti, ali srecom to bi nastupalo samo na delu od Autokomande do mosta, sto i nije tako straso. Pre radova, za kriznu tacku sam tipovao vec Dusanovac.
 
ne treba ti new samo se zove jersey barrier. (SAD) a na toj ogradi moze da se stavi nesto da se ne vide farovi u suprotnom smeru tako da ne sija sveto u ocima vozaca. (jedini problem sa ovakvim sistemom je da ako se auto zakuca na pocetak direktno njega dobro se razbije . Obicno se tu dodaje nesto radi bezbednosti.
 
Evo uslikao sam par slikica danas na gazeli, ova nova ograda u sredini, koja se nalazi samo iznad reke, ostalo su betonske.
Farbaju je sad u ovu narandzasto-zutu.



 
Evo jos jedne fotkice nove ograde na prilaznim rampama:

29. 09. 2010

PRESS

Sve trake na Gazeli biće otvorene 6. oktobra

Dugo odlagana rekonstrukcija Gazele, zbog koje je saobraćaj na ovom delu autoputa često zakrčen, bliži se kraju

1503-Djordje-Kojadinovic.jpg


Radovi na mostu odvijaju se u skladu sa predviđenom dinamikom i, kako je najavljeno, biće završeni do 6. oktobra. Nakon toga, pa do 15. marta sledeće godine, radovi na rekonstrukciji Gazele odvijaće se tako da neće uticati na tok saobraćaja.

Početkom oktobra za saobraćaj će biti otvorene sve trake na mostu. Takođe, biće otvorena i uključenja na autoput iz Savske i Bulevara vojvode Mišića, kao i izlazne rampe ka ulici Kneza Miloša i Topčiderskoj zvezdi.

Iz pravca Novog Beograda biće pušteni izlazi ka Senjaku i ulici Kneza Miloša.

Nakon 6. oktobra, za saobraćaj će biti zatvoreno samo uključenje na most iz pravca ulica Jurija Gagarina i Vladimira Popovića u smeru ka Nišu.

Radovi u ovom delu počeli su nešto kasnije zbog rekonstrukcije autoputa i na taj način je bio olakšan saobraćaj u zoni mosta. Očekuje se da će ova saobraćajnica biti otvorena za saobraćaj do 31. oktobra.
Izvor Press
 
Čini mi se da je nova ograda uža od one prethodne - što je svakako dobro, malko više komfora. :) I sviđa mi se ideja žuto-bela, ili tako neka, pošto je ograda, čini mi se, prozračnija nego stara - treba je jasno obeležeti.
 
Ta ograda je jaca i laksa za odrzavanje. Stavljaju je svuda po Srbiji gde rekonstruisu mostove, nadvoznjake itd.
Naravno, daleko je lepsa.
 
Vrh