Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

djordje*******g":1p66mbv3 je napisao(la):
Pocela je montaza pesackih staza, metalne segmente su istovarali na smer prema Nisu pa ih sada dizalicama spustaju i montiraju. Odradjena i ograda na nekim delovima, sve u svemu radi se bas onako muski na Gazeli
svaka cast
I to koliko sam ja uspeo da vidim,ta nova pesacka staza je sira od prethodne!Deluje veoma,veoma OK!
 
gygy11":1a3xbav7 je napisao(la):
djordje*******g":1a3xbav7 je napisao(la):
Pocela je montaza pesackih staza, metalne segmente su istovarali na smer prema Nisu pa ih sada dizalicama spustaju i montiraju. Odradjena i ograda na nekim delovima, sve u svemu radi se bas onako muski na Gazeli
svaka cast
I to koliko sam ja uspeo da vidim,ta nova pesacka staza je sira od prethodne!Deluje veoma,veoma OK!
I koji je značaj šire pešačke staze ako ih ne mogu koristiti? Želim pešačke staze na pristupnim saobraćajnicama! Pravda za bicikliste i pešake!
 
ma to je staza za ne daj Boze, veroatno postoje neki propisi koji uredjuju tu oblast te mora da postoji neki prostor van kolovoza gde se ljudi mogu skloniti u slucaju nezgoda, kvarova automobila i autobusa
 
Sada je 20:48 pm subota, ako izuzmemo ovu Sensation zurku sasvim obicno subotnje vece, ali od kada su poceli da zatvaraju tri trake u smeru ka jugu vikendom u Beogradu nastaje saobracjani kolaps u smeru ka gradu


Milentija Popovica
http://www.mondo.rs/kamere/25/

Mihaila Pupina
http://www.mondo.rs/kamere/21/

tako je vec negde od 10 prepodne

u ovom trenutku je 50 % kapaciteta ka gradu zatvoreno, dobro je sto dolazi leto...
 
Није само због тога... Опет је због лажне бомбе затворен Бранков мост
:bash:
 
lažna bomba je bila danas oko 16h. još uvek je gužva ka mostovima. ovo je u pravom smislu kolaps.
 
Iz prve ruke, juče sam se našao u tok krkljancu kod Arene, i dao svoj skromni doprinos.
Zeza me termostat pa sam porao da stanem, na sreću u dodatnoj traci kod autobuskih stanica.

Kolone su počinjale skoro kod Omladinskih brigada, i kretale se brzinoom vetra od 2 metra u minutu. Saobraćajna policija uglavnom se bave šetkanjem oko kolega vozača sa istim problemom kao moj. Dvojicu sam pitao da li postoji isključenje na autobuskoj stanici kod Sava Centra. Jedan je odgovorio sa "DA-NE" , drugi nije imao pojma. Jedan je pokušao da bude duhovit - "pa kako to nov auto pa stane" ali u tom trenutku je naišao minibus pun pijanih navijača Partizana - raspevanih u "žandarskom repertoaru" :)

Naš narod je ili veoma duhovit, ili veoma solidaran. nema trećeg. Bar 30 toro me je pitalo da li mi treba pomoć, jedan mi je ponudio i da me šlepuje. Za čudo, nema nervoznih i nadrkanih.

Štrašno je kada u celom tom raspadu naiđu kola Hitne pomoći. Naravno, svi se odmah sklanjaju da im naprave mesta, ali ne može da ti ne zastane knedla u grlu kad ih vidiš da idu mic po mic a nekome živote može da visi o koncu.

Organizacije nema, tj organizovano je po sistemu "narod će se već snaći".
Moj utisak je da je dovoljno da na svim uključenjima i suženjima stoji po jedan saobraćajac koji će regulisati redosled prolazaka i sve bi išlo mnogo brže. Naravno, može ,ali u nekoj drugoj državi.

Na kraju sam dolio vodu, uključio grejanje i krenuo da se isključim kod Sava Centra.
E, pa, muški polni organ - kod Sava Centra ne može da se isključi, postavljene su barijere, preko kojih bih i mogao da pređem, da se baš neko tada nije "ubacivao" jer je on pametniji od svih nas,
Na kraju sam morao da pređem Gazelu i stigao tamo kuda sam i pošao.
Kada sam se vraćao, sat i po vremena kasnije, ista slika.
 
Da, zatvaranje dve trake moze da se podnose, narocito kada nije spic ali zatvaranje i trece u bukvalnom smislu obezglavljuje prevoz sa Nbg strane ka starom delu grada. Kao sto Relja rece, sve bi moglo biti bolje da je vise organizacije, a dacu primer Starog mosta koji u normalnim okolnostima volim da koristim zbog vece prohodnosti. Najveci problem nastaje na samom prilazu iz Vladimira Popovica mostu gde postoji semafor i ukrstanje sa pravcem iz Milentija Popovica pored Hajata pa levo ka mostu. Saobracajne policije nema i problemi nastaju jer u raskrsnicu ulaze ljudi koji ne mogu da iskoriste taj zeleni talas pa dolazi do blokade, a potrebno je samo jedno lice koje bi regulisalo i propustalo odgovarajuci broj vozila jer semafori to nisu u stanju,
Drugi je problem kada se udje na pravac ka mostu neposredno posle tramvajske stanice, tu se ukrsta tramvajski saobracaj sa motornim vozilima, ali to samo po sebi i nije problematicno medjutim tramvajsku basticu koriste i vozila koja dolaze iz Mihaila Pupina, pored stanice Dayton koja bi po pravilo trebala da skrenu desno te se na most ukljuce preko onog semafora koji sam pominjao. Tako dolazimo u apsurdnu situaciju da ja kao vozac motornog vozila moram da stanem jer imam znak STOP drugom motornom vozilu koje mi nailazi koje po pravilima ne bi tu smelo da se nadje. Opet bi postojanje saobracajnog policajca resilo problem i poprilcno uvecalo svetu naplacenih kazni ali od toga nista. :bash:
 
djordje*******g":32trt0t5 je napisao(la):
Opet bi postojanje saobracajnog policajca resilo problem i poprilcno uvecalo svetu naplacenih kazni ali od toga nista. :bash:
Da se nadovežem.Danas sam se vraćao na NBG preko Tramvajskog. Na semaforu kod Sajmišta u pravcu ka gradu je stajao saobraćajac. Bukvalno - stajao, dok se na raskrsnici pravio čep zbog vozača koji su se uključivali u kolonu a dolazili iz ulice koja prolazi između Renoovog salona i sajamskog tornja.
To se valjda zove prisustvo organa reda u opštem smislu.
 
Fotke sa Gazele od danas, privodi se kraju ograda na stanici 17. i 18. u smeru ka Nisu.

18450032.jpg


87932250.jpg


Ograda na Trolejbuskom mostu je na inicijativu Studija B dobila kolor-semu koja ce sigurno obradovati navijace CZ. :D

55080043.jpg
 
Bice prelepa Gazelica kad je ofarbaju :)

Da li je ova pesacka staza i ranije bila ovoliko siroka?
 
vucko":3htptm49 je napisao(la):
Bice prelepa Gazelica kad je ofarbaju :)

Da li je ova pesacka staza i ranije bila ovoliko siroka?
Јесте, била је. Само је била и камуфлирана распалом оградом и пропалим асфалтом.
 
Малопре прошао преко Газеле, ради се пуном паром, на деоницама пре главног распона је већ постаављен и први слој асфалта. Пешачка стаза је монтирана скоро целом дужином моста. :vops:
 
Причао сам са радницима. С обзиром да иде саобраћај преко моста све иде по плану и без кашњења.
 
posto sam prestao da vozim cesto od pre godinu dve, vrlo mi je cudno kada se vozim autoputem od nbg do autokomande i skontam da vise nema rupcaga te da se lagano moze drzati gas. jos kad to bude preko gazele pa bice divota...
 
Докад треба да буде готова ова прва фаза (тј. средња и десна трака у смеру ка Нишу)? У глави ми стоји 23. јун.
 
Асфалтиран је већи део десне траке. Потпуно је завршен део до укључења из Владимир Поповића.
 
Da li neko zna... hoće li se i urediti pešačke staze,ograde,stepenice .. :rolleyes: na strani starog Bg
 
Па логично је да хоће.
 
stf ti stvarno mislis da se u ovoj drzavi nesto radi sa logikom ne bi onda tijerali auto put mimo umke jer se boje klizista koje profesor sa rudarsko geoloskog kaze da moze sanirati nego satro nemogu da dovezu kamen a nolike barze bleje ispod branokvog mosta i silni vagoni :kafa: i kazes logika
 
Vrh