Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

pa na jednom segmentu blize Novom Beogradu su nabacali nesto asfalta. Doduse to je vise delovalo kao neka amorfna masa vise nego asfaltna povrsina ali ok, mozda tako treba. :)
 
Ne znam da li treba još neki sloj asfalta da se stavi ili ne, ali ono što je do sad asfaltirano na gazeli uopšte nije dobro urađeno. Iskreno se nadam da tu treba još neki završni sloj.
 
Dobro je... Već sam razmišljao da dobacujem iz kola radnicima da su uradili ko nogama :o
 
Данас, колико могу да видим, се асфалтира део између искључења за БВМ и Топчидерску звезду. Можда и аутобуска станица.
 
pomenuse da ce most biti skroz prohodan 15 novembra.sada rade trolejbuski
 
Mnogo detalja kriju. Kasne sa zavrsetkom ove strane(ka Nišu) - trebalo je da se prebaci saobraćaj 23.juna. Most će biti prohodan od 15.11. ali radovi se završavaju tek u martu 2012. Samo neka urade kako treba pa makar produžili i za tri meseca.
 
S obzirom da je jedini medij koji izvestava intentizno o rekonstrukciji gazele Studio B razumljivo je.Jer tako napravise prilog da ispadne da je rekonstrukcija gotova 15 novembra.

Obozavam ih zbog toga jer uvek serviraju te poluinformacije koje prodaju kao definitivne rokove.Kao da su ucili kod Mrkonjica skolu :)
 
25.06.11. Odlaganje otvaranja autobuskog stajališta „Mostar”

Otvaranje autobuskog stajališta „Mostar“ za linije 17 i 18 na mostu Gazela u smeru od Novog Beograda ka Autokomandi se iz tehničkih razloga ODLAŽE DO DALJNJEG

....kao što rekoh nešto im ne štima...
 
Od sutra otvoreno isključenje sa Gazela ka Topčiderskoj zvezdi
M.B.B. | 26. 06. 2011. - 12:15h

Isključenje sa mosta Gazela iz smera Šida ka Ulici kneza Miloša i Topčiderskoj zvezdi biće od sutra, 27. juna otvoreno za saobraćaj, saopštili su iz JP “Putevi Srbije”.

U tom preduzeća napominju da sve dosadašnje izmene režima saobraćaja na mostu Gazela ostaju i dalje na snazi i apeluju na sve učesnike u saobraćaju da obrate pažnju na postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju, prilagode brzinu kretanja postojećim uslovima i povedu računa o bezbednosti radnika koji izvode radove.

Sve dodatne informacije o izmenama režima saobraćaja zbog radova na rehabilitaciji mosta Gazela mogu se pronaći na internet prezentaciji JP „Putevi Srbije“ na adresi www.putevi-srbije.rs

Izvor: http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/26...-iskljucenje-sa-Gazela-ka-Topciderskoj-zvezdi
 
Да, то су асфалтирали.
Највећи радови се раде испод моста. Са горње стране могу да заврше до краја године, а да наставе са радовима испод моста. Мостарска петља напредује што се тиче бетонских радова. Просто је невероватно како изгледа ново поред старог дела моста. 40 година...
 
Da li je sada prilika da se iskoristiti rekonstrukcija i za ovo
Wile E. Coyote":2q7conyr je napisao(la):
Са теме о УМП-у, селимо се овде.
Гага":2q7conyr je napisao(la):
Wile E. Coyote":2q7conyr je napisao(la):
Јао, кад би направили мали надвожњачић и елиминисали семафоре на Мостару... :cool:
Јел можеш ово мало конкретније да објасниш са неком фотографијом на којој ћеш уцртати тај „надвожњачић“, како би пластичније било објашњено. Надам се да „казна“ није страшна, и немој да журиш са објашњењем, ако си у неком временском шкрипцу.

Хвала унапред, а објашњење наравно на теми „Газела“, да не гушимо ову.
Ево, отприлике сам нацртао две варијанте како би раскрсница на доњем нивоу Мостара могла да се елиминише. Могуће је још варијанти, али некако су ми ове две најнормалније.

314xemw.jpg
 
boca-ica":2h7cpqbm je napisao(la):
Da li je sada prilika da se iskoristiti rekonstrukcija i za ovo
Wile E. Coyote":2h7cpqbm je napisao(la):
Са теме о УМП-у, селимо се овде.
Гага":2h7cpqbm je napisao(la):
Јел можеш ово мало конкретније да објасниш са неком фотографијом на којој ћеш уцртати тај „надвожњачић“, како би пластичније било објашњено. Надам се да „казна“ није страшна, и немој да журиш са објашњењем, ако си у неком временском шкрипцу.

Хвала унапред, а објашњење наравно на теми „Газела“, да не гушимо ову.
Ево, отприлике сам нацртао две варијанте како би раскрсница на доњем нивоу Мостара могла да се елиминише. Могуће је још варијанти, али некако су ми ове две најнормалније.

314xemw.jpg

Јесте прилика и то јако добра, али коме предложити и рећи да се уради овај надвожњак !

Ако неко има добре везе у Граду ето прилике ! Или пошто сад Беобилд има добру прођу на РТС-у у Београдској хроници, можда би требало са њима остварити неки вид сарадње. Слати БГ хроници све корисне предлоге, и овај обавезно, а како Вучко каже, на хроници као да већ "имамо" секцију !

Преко БГ хронике упутити предлог за ово решење ! Шта кажете ?
 
Ја сам за. Или надвожњак, или, како је Амбасадор предлагао, подвожњак, што ми се чини много примамљивије и једноставније:

23upvg4.jpg


И, наравно, не дај Боже да се неко сети да се траке на самом мосту после реконструкције исцртају овако:

15h0l8o.png


Уместо, као до сада, овако:

23szw37.png
 
Измена режима саобраћаја на „Газели” за викенд

Због асфалтирања дела коловоза на „Газели” у смеру Шид–Ниш, од вечерас у 22 сата до понедељка, 4. јула, до 4 сата у потпуности ће бити затворена та половина моста, најављено је из ЈП „Путеви Србије”.

Како се наводи, за време извођења радова саобраћај у смеру ка Нишу одвијаће се само у крајњој левој коловозној траци у смеру Београд–Шид. Возила ће се у ту траку преусмеравати на новобеоградској страни код бензинске станице „Елп”. Саобраћај у смеру ка Шиду одвијаће се, као и до сада, средњом и десном коловозном траком у смеру Београд–Шид. У том периоду за саобраћај ће бити затворено укључење на ауто-пут Е-75, од Шида ка Нишу из нише код дворане „Арена Београд”.

Из ЈП „Путеви Србије” подсећају да све досадашње измене режима саобраћаја на мосту „Газела” остају и даље на снази и апелују на учеснике у саобраћају да обрате пажњу на постављену привремену саобраћајну сигнализацију, прилагоде брзину кретања и поведу рачуна о безбедности радника на путу.

Dakle, kasne oko dve nedelje u odnosu na samoproklamovane rokove.....
 
Njile,to jedino ako prosire na 4 trake gazelu izmedju rampi to jest mostovsku konstrukciju,to bi bila savrsena stvar mada ne verujem da ce se to desiti.

A oko ukidanja semafora,to ce tek uraditi posle nekoliko godina kada plebs shvati da kao na mostu na Adi mozes imati pristupnu petlju mostu bez semafora.
 
vucko":3k3p2jtp je napisao(la):
Njile,to jedino ako prosire na 4 trake gazelu izmedju rampi to jest mostovsku konstrukciju,to bi bila savrsena stvar mada ne verujem da ce se to desiti.
Зашто би ширили? Овако и даље постоје 3 траке на самом мосту, а смањује се гужва за укључивање (овај мој предлог је са постојећом ширином).
 
tvoj predlog je odlican, ali nema ko to da sprovede u delo. Evo za vreme radova svako malo preusmeravaju saobracaj na razlicite nacine i ljudi se prilagodjavaju i to sasvim ok funkcionise
 
Нешто ми сад није јасно, јесу они то асфалтирали крајњу десну траку у смеру ка Нишу и сада раде средњу и претицајну па се селе на смер према Шиду?
 
Uzegli Zejtin":1bmtmqsa je napisao(la):
Нешто ми сад није јасно, јесу они то асфалтирали крајњу десну траку у смеру ка Нишу и сада раде средњу и претицајну па се селе на смер према Шиду?
Комшија, тако би требало да буде !
 
Meni se čini da su raskantali neki asfaltirani deo pa ga asfaltiraju ponovo i pretpostavljam da je zbog toga zatvarana cela strana ka Nišu a nije bilo planirano? Valjda će sad uraditi kako treba.
 
ftj":nwwk0fts je napisao(la):
Meni se čini da su raskantali neki asfaltirani deo pa ga asfaltiraju ponovo i pretpostavljam da je zbog toga zatvarana cela strana ka Nišu a nije bilo planirano? Valjda će sad uraditi kako treba.

Требало би да су скидали стари асфалт са претицајне траке у смеру ка Нишу. :)
Отиднем данас па извидим кај се дела. :laugh:
 
Tesko je za objasniti sta je tamo radjeno. Radilo se fazno uz cesta preusmeravanja saobracaja sa jednog dela drugi. Da kranja desna jeste asfalatirana ali ne celom duzinom, mada nije to uradjeno bas sjajno te ocekujem da to u ponove ili u najmanju ruku udare jos jedan sloj asfalta.
 
Vrh