Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Wile E. Coyote":1v16xmel je napisao(la):
cgmiki":1v16xmel je napisao(la):
Ако се укључиш како треба неће се ништа десити. То може да се деси само ако улетиш са 80 на сат без пропуштања оног који има првенство. Као што се углавном и дешава.
Ако би се траке исцртале како треба, ризик би се свео на минимум.

Tek sam sada shvatio sve one tvoje crteze. Nadam se da ce neko to iskoristiti i u praksi. Ukoliko ostane ovako bolje je da iskljuce ovo penjanje - ubrzace saobracaj i speciti mogucnost nesrece.
 
PIGLET":1gbt0w1x je napisao(la):
stormbg":1gbt0w1x je napisao(la):
Pozdrav svima. Ovo su moji prvi postovi, iako kao i vecina ima podugacak staz u citanju svega sto se pise :D
U svakom slucaju malo bi pojasnio jednu novinu koja je uvedena na mostu a koju su svi i primetili. U pitanju je sistem za odvodjenje kisnih voda sa kolovoza mosta. Ko je gledao slike mosta pre rekonstrukcije jasno mu je sta voda koja se nekontrolisano krece moze da uradi konstrukciji mosta. Sa druge strane pre rekonstrukcije bilo je vrlo malo slivnika na mostu pa pri velikim pljuskovima voda nije mogla brzo da se odvede sa saobracajnica. O tome da se voda koja zagadjena uljem i naftnim derivatima sa kolovoza kroz slivnike direktno ispustala sto u Savu sto u na druge saobrajnice ne treab ni govoriti.
Kroz rekonstrukciji ugradjeno je oko 500 slivnika i oko 3km cevi. Sistem odvodnjavanja podeljen je na vise manjih podsistema sa svojim koncetrisanim izlivima. Koliko sam ja informisan do kraja rekonstrukcije mosta treba izvesti radove u zemlji (pologanje cevi u zemlji, ugadnja uredjaja za preciscavanje, prikljucak na gradsku kanalizaciju..) sto bi onda zaokruzilo ceo sistem odvodnjavanja na mostu.
Odvodnjavanje mostova je za nas jedna novina. Evo krenulo je sa Gazelom. U isto vreme je montiran sistem i na mostu kod Beske. Bice izgradjeni sistemi i na mostu preko Save kod Obrenovcam, naravno i na mostu kod Ade tako da mislim da se ove stvari znacajne sa aspekta ocuvanja zivotne sredine.

Stormbg, radiš za Hobas?
Ne, ne radim za HOBAS.
Bavim se projektovanjem kanalizacije. HOBAS se definitivno nametnuo sa svojim proizvodom na našim mostovima (Gazela, Beška, Ada...) mada koliko sam čuo mislim da će se na mostu kod Obrenovca ugraditi domaći proizvođač GRP cevi (Poliester Priboj). Na čeličnom delu mosta na Gazeli su ugrađene čelične cevi.
 
Jeste slali sugestije za ispravke sekretarijatu za saobraćaj ili nekome? Možda jednostavno nisu razmišljali o tome
 
Juče sam išao preko Gazele oko 16.30. Kolona je bila od Arene u sve 3 trake. Oko 20 minuta od Arene do Mostara. Što nije strašno za špic. Čak super. Najveću ako i ne jedinu frku pravi uključenje iz M.Popovića. I nekoliko kamiona od 3.5 - 5t.
Ali deo od Gazele do Autokomande je šou. Kod Mostara se uključilo nekoliko šlepera koji su se šetali iz trake u traku. Napravili su haos.

Mislim da bi trebalo da se,u širem regionu Beograda, uvede potpuna zabrana teretnog saobraćaja u vreme špica od 7-9 i od 16-18h. Bar za one preko 3.5t.

Znam da je nerealno za vozila ispod 3.5t, kombije i dostavna vozila. Ali bih i to uveo. Da se pitam :)

http://www.bgsaobracaj.rs/images/Se...im saobracaja/rezimkretanjateretnihvozila.pdf
 
Zar nije postojala prica o ukidanju tog ukljucenja iz pravca ulice Milentija Popovica? Pokusavam da pronadjem gde sma to video pa me zanima dal mozda neko od vas zna?
 
To isključenje! Uvek je pravilo haos, i ne samo na Gazeli, nego i na raksrsnici gore! Otvori se zeleno za pravac ka gradu, ali niko ne može da krene jer su ljudi još uvek na raskrsnici, pa kad se pomere pa se svi isprepletaju međusobno, pa to je cirkus!

Kao da svi hoće da koriste to uključenje, nikome ne pada na pamet da ide okolo i da normalno uđe na Gazelu. Svakako ga treba isključiti!
 
Što se tiče problematičnog uključenja:

Postovani,

Navedeno zatvaranje je bilo aktuelno tokom trajanja radova na mostu Gazela ali nije planirano da se ponovo zatvori. U pitanju su situacije u spicu samo kada dolazi do zastoja na Gazeli.

Vama hvala na sugestiji.

S postovanjem,
Gradska uprava grada Beograda
 
Bogami nisam bio u pravi , moram da se demantujem, u petak opet velike guzve krenule od 15h i bile sve do 19h. oko 17j kolona vozila koje su isle mic po mic na autoputu je isla cak do Genexa...
Cak sam i juce ( subota 14-15h)dok sam bio u Beogumi , video malu kolonicu iz ulice nastavka Jurija Gagarina koja vosi na zadnju rampu na ulaz u Gazelu
Jedva cekam da se otvori novi most na Adi, da vidim da li ce i tada biti guzvi?
 
Ова гужва у петак је била због концерта :kafa:
 
@Nurko7000:
koji aparat i objektiv su u pitanju? super su fotke :kk:
 
Урађена трака испод Мостара ка Сајму за возила која долазе из правца Сајма. Провукли се је испод трамвајског дела.
 
operic":1m0d6lrv je napisao(la):
@Nurko7000:
koji aparat i objektiv su u pitanju? super su fotke :kk:

Хвала, хвала.

Kao што је jlaki написао кад одеш на flickr изнад слике постоји дугме actions па у његовом менију изабереш "view exif info", будући да не бришем параметре камере, појавиће се детаљна листа свих поставки.
 
dali neko zna sta se desava sa delom gde je parking servis bio i gde je bila nekada ona karting staza "fandjo" ili kako se vec zvase?

Takodje, cija je nadleznost ona perionica i onaj restoran koji je napravljen ispod mosta!...da se ja pitam ja bi sve to srusio da bar neki deo grada lici ko u svetu il bar ko lep primer ovih petlji kod arene...

inace, prolazim jutros sa ruda se ukljucjem na gazelu i stojim u guzvi ispod trolejbuskog mosta - HAOS...otisla vec hidroziolacija sve curi... ili to parce nije uradjeno kako treba ili sam ja nesto ispripovao.
 
Karting staza je bila Flojd.

Glupo je da onako propada prostor, nek ga makar pretvore nekako u parking prostor..
 
može li neko da objasni na petoj slici u postu broj 1560, gde se vide neravnine koje izgledaju kao trulež od korozije, šta je to i kada i da li se to menja (i kako )?
 
jlaki":2agzhrkg je napisao(la):
Ma kome treba parking tu
добро место за park&ride , обезбедити велики попуст за оне који имају маркицу, ја бих га први користио у том случају.
 
Vrh