Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Da pogodim,romi bi se uselili tamo ili beskucnici i onda bi bila frka.Pretpostavljam da je to razlog.Sutra sredjuju neke metalne ploce na tramvajskim stajalistima.
 
Prolazio sam Gazelom danas oko podne, radnici se razmileli, asfaltiraju spojnice, postavljaju znakove... radi se... nadam se da će završiti do otvaranja u 19h :cool:
 
Otvorene su sve trake, vidi se na kamerama da nema vise guzvi ni na jednu stranu.
 
Најзад, то је то, честитам свим Београђанима и надам се, да ће град мало продисати :vops: :gobb:
 
Izgleda da je ulazna rampa iz Vladimira Popovića još uvek zatvorena.
 
Čitam komentare na vest da je otvorena gazela na B92,neverovatno koja količina zlobe,zavisti,pakosti i jala izbija iz komentara.Uglavom se svodi na to da je mogao da se za te pare napravi novi most a da je ovaj bilo bolje srušiti jer mu je i tako isteka rok trajanja,da će to sve da plati provincija koja od mosta nema ništa,pa onda stara priča kako se kod njih ništa ne gradi nego sve u Beogradu,pa Djilas lopov uzeo sve pare sebi,pa sve je to samo malo zamazano fabom i malterom i da se ništa u stvari nije radilo,pa kako bi to Japanci uradili za 10 dana i to 100 puta bolje i slično.
Strašno kakav smo to narod postali,ne smem ni da pomislim kakvi će tek komentari da budu kad se otvori most na Adi :( :( :(
Verovatno bi najbolje bilo da smo jednostavno pustili da se most sam sruši od sebe i da lepo idemo čamcima preko Save,em jeftinije em zdravije dok se vežba veslanje :)
 
Bonvivan":24unzkou je napisao(la):
Čitam komentare na vest da je otvorena gazela na B92,neverovatno koja količina zlobe,zavisti,pakosti i jala izbija iz komentara.Uglavom se svodi na to da je mogao da se za te pare napravi novi most a da je ovaj bilo bolje srušiti jer mu je i tako isteka rok trajanja,da će to sve da plati provincija koja od mosta nema ništa,pa onda stara priča kako se kod njih ništa ne gradi nego sve u Beogradu,pa Djilas lopov uzeo sve pare sebi,pa sve je to samo malo zamazano fabom i malterom i da se ništa u stvari nije radilo,pa kako bi to Japanci uradili za 10 dana i to 100 puta bolje i slično.
Strašno kakav smo to narod postali,ne smem ni da pomislim kakvi će tek komentari da budu kad se otvori most na Adi :( :( :(
Verovatno bi najbolje bilo da smo jednostavno pustili da se most sam sruši od sebe i da lepo idemo čamcima preko Save,em jeftinije em zdravije dok se vežba veslanje :)
E moj prijatelju, zloba ce nas dotuci! Nece Srbiju upropastiti ni ratovi ni ekonomska kriza! Ubice nas primitivizam! :bash:
Citam, opozicija se sama vec kandidovala i pobedila na izborima!?(a ja mislio da je vec dosao Mart) Neverovatno. Vec prave kabinete i obecavaju ministarstva. Kojekave seljacine obecavaju kojekakve poslove, a pri tom ne znajuci da Vlada nemoze praviti nikakve poslove osim za javni sektor koji je ionako prevelik! Nigde u svetu pa ne i u Srbiji. Mi smo imali raznorazne ali je ovo vrhunac. Dno dna!!!!!!! Jednom recju Kretenizam.
 
zamisliti da postoji Beobuild Partija...barem bih svi znali iza cega mi stojimo ;)
 
Samo me zanimaju dve stvari - da li se zna ko od sada održava ovaj most i iz kojeg bužeta se to plaća?

Grad će konačno da prodiše :D

Samo, sad ću morati da na nedeljni sastanak ponedeljkom u 8 da ipak dolazim pre 8 - jer će i svi ostali da stignu pre 8 :p
 
Ма шта вас брига за коментаре тамо, то су ионако препирке између страначких централа на интернету и њихових убачених елемената онако, успут. Зато, уживајте и не обазирајте се на такве ствари, избори се ближе а тако странке лепо шаљу нове и нове падобранце.
 
U petak primetih veći broj radnika kako izvode radove ispod Gazele i BVM, na delu gde se nalazi pretpostavljam crpna stanica.

Tu su prethodno već uradili betonsku ploču preko postojećeg odvodnog kanala pri čemu su već ugradili i ivičnjake na krajevima istog, a u petak su radnici uklanjali postojeće ivičnjake na BVM u smeru ka sajmu i trasirali put kao što pokazuje slika.




Uploaded with ImageShack.us

Pretpostavljam da je to polukružno okretanje, koje će omogućiti mnogima koji dolaze sa periferije brži prilaz sajmu, a i mogućnost ukidanja semafora kod Ruske ulice i preusmeravanja saobraćaja iz iste samo na desno ka centru, što bi naravno dovelo i do manjih usporavanja saobraćaja u smeru ka Adi.

Izvinite, ali tek sada videh da su postavljane nove slike na Beobuild portalu.

http://www.beobuild.rs/read.php/514.html#
 
o hvala bogu. izgleda da sa izgradnjom mosta na adi neće više biti semafora od ade a možda i pre. samo još da naprave adekvatne pešačke prelaze.
 
Izvor: Beobuild.rs

Gazela bridge opened for traffic
111112-GZL-01.jpg


Sredinom marta otpočela je druga faza u rekonstrukciji beogradskog mosta “Gazela”. Danas je most posle 9 meseci intenzivnih radova konačno u punom kapacitetu otvoren za saobraćaj.

U prvoj fazi obnove koja je izvođena na leto prošle godine, obnovljeno je nekoliko prilaznih rampi, a radovi su završeni u oktobru. Nakon završetka prve faze napravljena je manja pauza u radovima koji ometaju saobraćaj da bi u martu ove godine krenuo najzahtevniji deo obnove, koji je skoro devet meseci saobraćaj preko ovog mosta držao u posebnom rezimu. To je izazvalo brojne probleme i saobraćajna zagušenja, ali posle temeljne obnove danas je ponovo otvoreno svih šest traka za vozila.

Tokom druge faze rekonstrukcije radovi su premešteni sa prilaznih rampi na glavni raspon mosta. Pošto se radi o izuzetno temeljnoj obnovi mosta, praktično ne postoji segment koji nije u potpunosti zamenjen ili rekonstruisan. Obnova kolovozne grede obuhvatila je potpunu zamenu ograda i pešačkih platformi, zatim nove ograde na razdelonom pojasu, kao i uradnju novih dilatacionih spojnica. Naravno obnovljen je i oštećen asfalt, a most je dobio i nov sistem za sprovođenje kišnice, kao i nove elektro instalacije i osvetljenje. Na Mostarskoj petlji obnovljen je trolejbuski most, potpuno su rekostruisana tramvajska i autobuska stajališta, a završena je i obnova preostalih prilaznih rampi.

Pored obnove postojećih pravaca na mostu i petlji, gradi se još jedno potpuno novo isključenje. Naime, da bi se izbeglo kruženje vozila po Mostarskoj petlji biće izgrađeno novo skretanje, koje će omogućiti vozilima iz pravca Bulevara Vojvode Mišića da jednostavno i brzo promene smer. Polukružno skretanje, odnosno promena smera na Bulevaru Vojvode Mišića, je do sad bilo nemoguće na celom pravcu od novog mosta na Adi, pa sve do Mostarske petlje.

Želimo da napomenemo da rekonstrukcija mosta nije završena, iako je danas saobraćaj pusten u punom kapacitetu. Radovi se sad sele u “trbuh” mosta gde će se nastaviti obnova i ojačavanje čitave konstrukcije. Istovremeno je raspisan tender za uređenje pešačkih staza, stepenica i pravaca, kao i platoa na nivou tramvajskih stajališta.

Rekosntrukciju izvodi austrijski “Strabag” u kooperaciji sa domaćom “Mostogradnjom”. Cena rekonstrukcije još u tenderskom procesu je procenjena na 60 miliona evra. Pogledajte fotografije koje smo pripremili sa gradilišta.

111112-GZL-17.jpg
Kompletnu foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta http://www.beobuild.rs/read.php/514.html
 
Ajde da pogadjamo kada ce se prvi grafiti pojaviti na ogradama ulaznih i silaznih rampi sa mosta?Ja tipujem na 2 nedelje od danas :D
 
Fist":1ktwg2ib je napisao(la):
...
Pretpostavljam da je to polukružno okretanje, koje će omogućiti mnogima koji dolaze sa periferije brži prilaz sajmu, a i mogućnost ukidanja semafora kod Ruske ulice i preusmeravanja saobraćaja iz iste samo na desno ka centru, što bi naravno dovelo i do manjih usporavanja saobraćaja u smeru ka Adi.

Ako tu zaista naprave tu spojnicu za polukruzno okretanje, onda definitivno nisu normalni.

Ajde da ide iznad ili ispod saobracajnice (denivelisano, znam da je jako tesko tu provuci traku) pa da se uliva u desnu traku...

Raditi ukljucenje u krajnju levu traku na 100m od semafora sa kojeg vozila krecu kao na pole position F1 je uzas. Nadam se da to nije to.
 
incidente":2hyk30tq je napisao(la):
Ajde da pogadjamo kada ce se prvi grafiti pojaviti na ogradama ulaznih i silaznih rampi sa mosta?Ja tipujem na 2 nedelje od danas :D

Ја мислим, да се може опуштено ставити фина квота на рецимо, недељу, недељу и по дана. Брзи су они, али можда ће ипак то да потраје те 2 недеље :D Све у свему, ако једном "дођу на терен", биће тога све више и више...
 
Kartograf":2sp6m70c je napisao(la):
Fist":2sp6m70c je napisao(la):
...
Pretpostavljam da je to polukružno okretanje, koje će omogućiti mnogima koji dolaze sa periferije brži prilaz sajmu, a i mogućnost ukidanja semafora kod Ruske ulice i preusmeravanja saobraćaja iz iste samo na desno ka centru, što bi naravno dovelo i do manjih usporavanja saobraćaja u smeru ka Adi.

Ako tu zaista naprave tu spojnicu za polukruzno okretanje, onda definitivno nisu normalni.

Ajde da ide iznad ili ispod saobracajnice (denivelisano, znam da je jako tesko tu provuci traku) pa da se uliva u desnu traku...

Raditi ukljucenje u krajnju levu traku na 100m od semafora sa kojeg vozila krecu kao na pole position F1 je uzas. Nadam se da to nije to.
Grešiš,zato što ljudi sa Banovg Brda su morali da obilaze celu petlju da bi se uključili na pravac kod Sajma,ovako ako postave semafor sinhronizovani nema problema,a Rusku ulicu bi svakako trebalo zatvoriti. :kafa:
 
RockerSVK":ayzufrfn je napisao(la):
incidente":ayzufrfn je napisao(la):
Ajde da pogadjamo kada ce se prvi grafiti pojaviti na ogradama ulaznih i silaznih rampi sa mosta?Ja tipujem na 2 nedelje od danas :D

Ја мислим, да се може опуштено ставити фина квота на рецимо, недељу, недељу и по дана. Брзи су они, али можда ће ипак то да потраје те 2 недеље :D Све у свему, ако једном "дођу на терен", биће тога све више и више...
Мислите ли на праве графите или "тагове"? Тагови су већ исписани.
 
Ako će da ukinu semafor u Ruskoj onda mi je OK da tu bude polukružno. Je li sigurna ta informacija o semaforu u Ruskoj?
 
Ultra Četnici su već ostavili svoje mišljenje o gejevima.
 
radax":1yxirud2 je napisao(la):
Ultra Četnici su već ostavili svoje mišljenje o gejevima.
Šta reče? :rolleyes: Kada i gde si sreo četnike? :kafa: Zar nisu oni uvek bili sami u šumi? ;)
 
Vrh