Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

relja":2b3u7tay je napisao(la):
dovlisa":2b3u7tay je napisao(la):
Ja mislim da ce obnova Gazele (asfaltirani deo) biti gotova do utorka.

I poslednje veliko zatvaranje će trajati do utorka. Nakon toga, grad ima da prodiše u fazama.

Sredina novembra - Gazela.
Sredina Decembra - Ada.
U međuvremenu - Obrenovac-Surčin.

Iako sam veoma srećan zbog svega ovoga, ipak ne mogu a da ne iskomentarišem koliko ustvari - kasnimo: decenijama.

Slazem se , samo bih dodao i zavrsetak deonice obilaznice od Batajnice do Dobanovaca,
siguran da ce i to u mnogome doprineti manjem prolasku vozila kroz sredisnji deo Beograda(pogotovo mislim na reon oko gazele)
 
Koji je rok za zavrsetak svih radova na mostu?Negde se pominje februar mesec...Trake se pustaju uskoro ali valjda jos posla ostaje ispod...
 
Пешачке стазе, степенице и сл. Све што остане након радова спада у то.
 
sinoc smo prelazili Gazelu oko 21h i josh uvek su radili radove na nekoliko mesta ,ali je jako veliki deo bio asfaltiran i iscrtan belim linijama.

Medjutim jutros na Studiu B posle priloga o Mirijevskom bulevaru, kaze voditeljka na Gazeli dobro napreduju radovi i nadamo se da ce biti pustena koji dan pre roka 15.Novembra?!
Svi zadnjih dana pricaju kako ce od utorka biti pusteno svih 6 traka, ova vest na Studio B me je bash razocarala...
 
Асфалтирање се завршава сутра, а отвара се за сав саобраћај следеће седмице. Јуче када сам пролазио пешке видео сам да раде нешто на стубовима за путоказе. Претпостављам да морају да заврше то и расвету, а зато им треба затворена трака или две.
 
E da zaboravih reci da je voditeljka rekla da asfaltiranje ide brzo i da im vreme ide na ruku, ali da posle ima nesto "finijih" radova koje treba zavrsiti i pominjala je sredjivanje cesljeva i josh nekih ulaznih rampi.
 
Da li je regulisano ko će ubuduće održavati Gazelu, tj. "nadležnost"?

Ako nije regulisano, treba odmah podići dževu.
 
relja":2onv7s8v je napisao(la):
Da li je regulisano ko će ubuduće održavati Gazelu, tj. "nadležnost"?

Ako nije regulisano, treba odmah podići dževu.


Ovo je glavno pitanje. Mora se odmah znati za koji vremenski period se očekuje da bude rađena sledeća aktivnost na održavanju i održavanje prevesti u redovno a ne povremeno (da ne kažem incidentno).
 
Mislim da je i dalje drzava.Kada se zavrsi obilaznica do bubanj potoka onda odma sada odma da predje u nadleznost grada.
 
Pegasus":s2sew6aj je napisao(la):
sinoc smo prelazili Gazelu oko 21h i josh uvek su radili radove na nekoliko mesta ,ali je jako veliki deo bio asfaltiran i iscrtan belim linijama.

Medjutim jutros na Studiu B posle priloga o Mirijevskom bulevaru, kaze voditeljka na Gazeli dobro napreduju radovi i nadamo se da ce biti pustena koji dan pre roka 15.Novembra?!
Svi zadnjih dana pricaju kako ce od utorka biti pusteno svih 6 traka, ova vest na Studio B me je bash razocarala...
То је зато што људи не умеју да читају или читају површно или не прочитају вест до краја. Асвалтирање је готово данас следи замена дилатационих спојница на обе стране моста и то би требало да траје до 15. новембра. Цела вест:
"Б92"":s2sew6aj je napisao(la):
JP Putevi Srbije obaveštava da će od utorka 01.11.2011. do subote 15.11.2011. doći do izmena u režimu saobraćaja zbog radova na mostu Gazela.

Za saobraćaj se zatvaraju desna i srednja traka na polovini mosta u smeru Šid – Niš. Tokom izvođenja radova vozila će se u smeru od Šida ka Nišu kretati levom saobraćajnom trakom na toj polovini mosta, kao i levom saobraćajnom trakom na polovini mosta suprotnog smera Niš – Šid.

Za saobraćaj će biti zatvorena i uključenja na most Gazela, u smeru ka Nišu, iz Ulice Vladimira Popovića (od Ulice Jurija Gagarina i od hotela Hajat). Vozila će moći da se isključuju sa mosta Gazela prema Sajmu, Savskoj ulici, Topčiderskoj zvezdi i Kneza Miloša (ka centru grada).

Tokom izvodjenja radova saobraćaj u smeru od Niša ka Šidu odvijaće se desnom i srednjom saobraćajnom trakom na polovini mosta u smeru Niš-Šid. Za saobraćaj će biti zatvoreno uključenje na most Gazela prema Šidu iz Kneza Miloša (iz centra i od Topčiderske zvezde).

Biće otvoreno uklučenje na most Gazela iz pravca ulice Bulevar Vojvode Mišića od Sajma i iz Savske ulice od Železničke stanice. Takođe za saobraćaj će biti otvoreno isključenje sa mosta Gazela iz smera Niša u Ulicu Vladimira Popovića (ka Starom Savskom mostu i ka Jurija Gagarina).

Autobusko stajalište "Mostar" za linije 17 i 18 u smeru ka Šidu ponovo se otvara.
Извор: Б92
 
neko bi trebalo ovima iz Puteva da javi da je 15.11. utorak, a ne subota.
 
Znaci od 15. nov gazela ko nekad sa svim trakama, jeeeeeee..!
 
Ako je ograde ima za inat da im izruse ograde.Bas da vidim da li ce doci do toga.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=11&dd=02&nav_id=554356

Srbija | sreda 2.11.2011 | 11:09
Gazela kreće tri dana pre roka
Izvor: Beta

Beograd -- Svih šest traka na mostu Gazela biće pušteno u saobraćaj u subotu, 12.novembra, tri dana pre roka, kaže generalni direktor Puteva Srbije Zoran Drobnjak.

On je prilikom obilaska završnih radova na Gazeli kazao da je u rekonstrukciju mosta, koja je počela u martu 2010. godine, uloženo više od 50 miliona evra.

Posle puštanja mosta u saobraćaj, kako je najavio Drobnjak, biće nastavljeni radovi ispod mosta, koji bi trebalo da budu završeni do februara iduće godine.

"Rekonstrukcijom 'Gazele' praktično smo dobilo novi most", istakao je Drobnjak i dodao da garantuje da će taj most služit najmanje još 60 godina.

Asfaltiranje mosta završeno je 30. oktobra i u toku su radovi na dilatacijama.

Glavni izvodjač radova je austrijska kompanija Štrabag, a podizvodjaci su domaće firme.


Stvarno, kada će da promene foru? :D
 
Zašto, šta sam propustio?
Ipak, ne čujemo svaki dan "tri dana pre roka"...
 
danas sam isao u 8h na posao: sa Cukaricke Padine do Zelenog Venca... i nisam mogao da verujem svojim ocima :shok: uopste nije bilo guzve, ali ni malo.
zao mi je sto nisam gledao na sat i stopirao vreme, ali mislim da je bilo potrebno svega 20min do Zelenog Venca.
apsolutno nigde nije zasato autobus, sem na semaforima (cak se ni tu nije formirala guzva).
posmatrao sam i putnicka vozila, tj. i ostale trake sem zute, i isti situacija, nigde nije bilo guzve :D
:vops:

jos kada otvore sve trake, pa mosta na Adi... pa ima da sednem na neku klupicu pored Sajma i otvorim sampanjac :D toliko godina se mucimo svi na toj deonici, i konacno izlazimo iz guzve i nerviranja :vops:
 
Potvrđujem, meni jutros od Rakovice do okretnice 16 na Novom Beogradu trebalo 25 minuta. Neverovatno.
 
Ал је зато у супротном смеру кркљанас! :violina: И све то само зато што се сада у смеру ка Нишу више кривуда тј. прелази на другу страну моста...
 
Fino, gosn Drobnjak sa sve cigaretom... Fuj.

18329351104eb124687ba7f944033402.jpg
 
Vrh