Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Aj sad ili sam ja lud , ili je ovo samo kod nas moguce...
Pa zar nije normalno da se oi cesljevi - spojnice , urade pre nanosenja zavrsnog sloja asvalta ????
:shok:
 
Večeras u 18h - neko pomerio barijere na ulazu iz Vladimira Popovića, i vozači se provlače i penju na most. Očigledno da su uklonjenje i na samom mostu čim mogu da prolaze.

Gde su radnici, gde je policija?
 
Eh, koliko puta su te barijere već sklanjane tokom rekonstrukcije..
 
relja":tzgfur2c je napisao(la):
Večeras u 18h - neko pomerio barijere na ulazu iz Vladimira Popovića, i vozači se provlače i penju na most. Očigledno da su uklonjenje i na samom mostu čim mogu da prolaze.

Gde su radnici, gde je policija?

Ja bio sa drugarom u Beogumi da zameni točkove nešto posle šest, i stajali tu i baš gledamo i komentarišemo kako su kreteni sklonili barijere i prolaze tuda, kako to može samo u Srbiji, i gde je sad policija da svima pouzima dozvole tu na licu mesta... I krenemo mi odatle, kad ono dolazi policija sa uključenim rotacijama, staje, kad vidiš likovi što su tuda hteli kolima da prođu uzeli da vraćaju te plastične barijere nazad gde su bile a panduri ima nešto kenjaju... Šta je bilo dalje ne znam...
 
Off - jel bila gužva u Beogumi u to vreme? Trebalo b i ja da vodim, da mi panduri ne mere dubinu šare :D
 
Gargoyle":15j5tidy je napisao(la):
Pegasus":15j5tidy je napisao(la):
Zar nije bilo receno da ce sve trake biti prohodne do kraja Oktobra?
i ja se tog sećam kad je rečeno na tvu
zar je moguce da niko jos nije reagovao na ovaj bezobrazluk da sve nas prave budalama?
mesecima su na tvu pricali da je rok sredina oktobra, a onda su ga bezobrazno pomerili i prave se blesavi kao da su oduvek pricali da je rok sredina novembra! :mad: i kao vrhunac bezobrazluka - sada se hvale da ce biti zavrseno 3 dana pre roka :mad: :mad: :mad:
 
operic":3qgp8luh je napisao(la):
Gargoyle":3qgp8luh je napisao(la):
Pegasus":3qgp8luh je napisao(la):
Zar nije bilo receno da ce sve trake biti prohodne do kraja Oktobra?
i ja se tog sećam kad je rečeno na tvu
zar je moguce da niko jos nije reagovao na ovaj bezobrazluk da sve nas prave budalama?
mesecima su na tvu pricali da je rok sredina oktobra, a onda su ga bezobrazno pomerili i prave se blesavi kao da su oduvek pricali da je rok sredina novembra! :mad: i kao vrhunac bezobrazluka - sada se hvale da ce biti zavrseno 3 dana pre roka :mad: :mad: :mad:
Нису. Све време причају да ће бити готово 15. новембра. Онда је нека бу**** изјавила да ће можда бити раније и направила збрку. Ако је неко крив, онда су то новинари који пишу све и свашта и ко зна шта су се све налупали.
 
s tim što je ta ''bu****'' ovaj Drobnjak, ja ga čuo kad je rekao da će gazela krenuti punom parom ''poslednjih dana oktobra''
 
relja":1h956nt6 je napisao(la):
Off - jel bila gužva u Beogumi u to vreme? Trebalo b i ja da vodim, da mi panduri ne mere dubinu šare :D

Bila je gužva. Nismo ni mogli da dođemo na red. rekli nam da je popunjeno sve do kraja radnog vremena. Pa smo otišli kod Macure, tamo je moglo, ali smo čekali oko sat vremena.
 
rastafari":3k3n4fpa je napisao(la):
relja":3k3n4fpa je napisao(la):
Off - jel bila gužva u Beogumi u to vreme? Trebalo b i ja da vodim, da mi panduri ne mere dubinu šare :D

Bila je gužva. Nismo ni mogli da dođemo na red. rekli nam da je popunjeno sve do kraja radnog vremena. Pa smo otišli kod Macure, tamo je moglo, ali smo čekali oko sat vremena.

Kod ovog drugog može da se zakaže i to se poštuje, niste morali da čekate, ali je skuplji.

Mada čovek više nije pametan šta da radi - u Beogradu je sve vreme suvo, preko dana je oko 15C, uveče pada na oko 5. Ode klima u q, a i gume se habaju.
 
Good to know. Ja nekad idem kod njega, nekad kod Mihajlovića preko puta bloka 70, kako kad.
Ali, uvek sam blizu dok rade, i pratim pogledom kuda se kreću moje gume :)

Za održavanje idem kod majstora koji je čak u Pančevu, jeste daleko, ali poverenje je poverenje.
 
Када имамо сулуде временске прилике. У октобру било између 0 и 7 степени, сада је преко 12 степени. Веома незахвално за и зимске и летње гуме. Ове године у марту било 20 степени већ половином месеца.

На тему.
 
OK nazad na temu.
Danas između 11 i 12 sam prešao Gazelu u oba smera.
Za saobraćaj su i dalje zatvorene dve desne trake ka Nišu, radi se na češlju kod NBG obale. Čak mislim da sam video nešto što liči na grupu studenata pored mesta na kojem su se izvodili radovi.

Lep dan i spora vožnja preko mosta, pa sam, uz dosta opreza naravno razgledao kako to sve izgleda - sve je kao novo, blista. Čudno, ali na svežem asfaltu se na par mesta vide - dugi tragovi kočenja (?!?)

Kasnije sam prošao biciklom ispod mosta na putu do Ade. zastao sam da ga razgledam i u oči pada kako još samo kosi stubovi - sandučaste "noge" Gazele izgledaju kao i pre. Ali, radi se - sa dva manja otvora su skinuti poklopci i kao da se čulo nešto iznutra (teško je odrediti od opšte buke sa mosta) ali pored, na tom nosaču, se nalazio jedan radnik, a zaštitne skele ispod mosta su postavljene upravo tako da može da se preko njih priđe jednom ot tih otvora.
 
Штета само што на сајту Студија Б нема видео записа ове вести !

Obnova Gazele ušla u poslednju nedelju

05. Novembar. 2011 | (19:14 -> 19:45), Izvor : Studio B, Komentari: 0

Menjanje tzv. češljeva na delu mosta koji vodi u stari deo grada potrajaće do sledeće subote, 12. novembra.

Obnova Gazele ušla je u poslednju nedelju. Menjanje tzv. češljeva na delu mosta koji vodi u stari deo grada potrajaće do sledeće subote, 12. novembra. To znači da će i od ponedeljka biti otvorene četiri trake, tj. važiće vožnja po principu 2+2, do potpunog otvaranja Gazele.
Rekonstrukcija u mostu koja neće ometati saobraćaj nastavlja se tokom zime.
Ekipa Studija B obišla je poslednju grupu radnika na mostu, a naša kamera ekskluzivno se prošetala i kroz čelični trup ispod saobraćaja.
Kada duže od godinu radnih dana boravite u čeličnim sanducima u mostu, onda se to mesto na 20 metara iznad Save, jednostavno pretvori u vazdušnu banju. U uslovima: nikada dovoljno svetla, svežeg vazduha, ni visine da se ispravite, u čeličnu konstrukciju mosta ugradili su gotovo 2 hiljade tona novog čelika, a za ove ljude obnova će trajati i posle 12. novembra.
1.jul, prošla godina. Vraćamo se oko 500 dana unazad. Tada su se na mostu pojavili prvi radnici, tada je počela rekonstrukcija Gazele, a oko 700 ljudi dobilo je zadatak da obnovi oko 3 i po kilometra i 7 hiljada tona. Radilo se u svim uslovima. Vrelim, na plus 30....ledenim, na minus 10....mračnim, noću......
Od 12 hiljada kubika betona, nešto je ugrađeno i u betonske komore u mostu. To mesto prvo je snimila kamera Studija B. Neki su morali da sede da bi mogli da rade, drugi su visili s mosta.Bilo je i onih mršavih koji su morali da se zavlače i u ove rupe na tzv. nogama Gazele u skoku. A svi su pričali da sve mora da bude bez greške i na vreme.
Iskreno, o tim ljudima nismo mnogo razmišljali, dok smo se gužvali u kolonama na mostu, koji je duže od godinu dana imao umesto šest, tri ili četiri otvorene saobraćajne trake.
5. novembar, ova godina. Neki od varilaca još uvek se mogu videti kroz kolovoz koji na još četiri mesta u dve trake ka starom delu grada spaja grupa radnika.
I ko kaže da radnici samo smetaju. Uverili smo se da su spremni da pomognu svakom vozaču kome automobil zakaže. Problem je što ih od 12. novembra više nećemo viđati na mostu, a preostali radnici tokom zime neće izlaziti iz njega.

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=70043
 
relja":2rct8dxc je napisao(la):
OK nazad na temu.
Danas između 11 i 12 sam prešao Gazelu u oba smera.
Za saobraćaj su i dalje zatvorene dve desne trake ka Nišu, radi se na češlju kod NBG obale. Čak mislim da sam video nešto što liči na grupu studenata pored mesta na kojem su se izvodili radovi.

Lep dan i spora vožnja preko mosta, pa sam, uz dosta opreza naravno razgledao kako to sve izgleda - sve je kao novo, blista. Čudno, ali na svežem asfaltu se na par mesta vide - dugi tragovi kočenja (?!?)

Kasnije sam prošao biciklom ispod mosta na putu do Ade. zastao sam da ga razgledam i u oči pada kako još samo kosi stubovi - sandučaste "noge" Gazele izgledaju kao i pre. Ali, radi se - sa dva manja otvora su skinuti poklopci i kao da se čulo nešto iznutra (teško je odrediti od opšte buke sa mosta) ali pored, na tom nosaču, se nalazio jedan radnik, a zaštitne skele ispod mosta su postavljene upravo tako da može da se preko njih priđe jednom ot tih otvora.
Морам још да додам да су траке исцртане као што су и биле. Нису се, дакле, нимало научили памети... :rolleyes:
 
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Svih-sest-traka-na-Gazeli-od-12-novembra.lt.html


Nije isključena mogućnost, ukoliko se dogovore i saglase gradske i republičke nadležne službe, da se i posle 12. novembra obave dodatni poslovi na mostu. Reč je postavljanju i ugradnji sistema za upravljanje i kontrolu saobraćaja jer bi, prema rečima nadležnih iz „Puteva Srbije”, trebalo iskoristiti priliku i ove radove završiti o jednom trošku, dok je „Gazela” još gradilište.


Na sta se misli?
 
То ти је оно док један папир са предлогом прође кроз сто агенција и секретаријата и стигне где треба, прође годину и по.
 
Danas produzishe rok za josh jedan dan :) , kazu otvaranje svih 6traka ce biti u subotu uvece.

Jel prolazio neko skoro, kakve radove sada trenutno rade?
 
Da li je moguće da nikom tokom cele ove rekonstrukcije nije palo na pamet da pokrije stajališta 17 i 18?
 
Dobar predlog, mogli bi da urade u sklopu novog tendera koji predvidja obnovu stepenista i pesackih staza.
Pored toga sto bi bilo korisno samom mostu i petlji bi dalo moderniji smek.

Takodje sem samog stajalista mogli bi da pokriju ceo pojas koji ostaje nepokriven trolejbuskim mostom.
 
praktično ne bi bio veliki problem da se pokrije kompletno parče kojim ljudi prolaze do stanica 17 i 18, uz providnu ogradu celom dužinom, kao zaštitom od vetra i kiše sa strane.. a i taman da vidimo hoće li biti efekta po pitanju smanjenja buke :)
 
Vrh