Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

2012":2vdikz7t je napisao(la):
Predlažem moderatorima da izbrišu sve postove koji nisu u skladu sa Zakonom o zabrani diskriminacije manjinskih i ostalih grupa,jer uvek će postojati ljudi koji bi demokratiju da zloupotrebe,ili leče svoje komplekse mržnjom prema ostalima ,samo zato što su nezadovoljni što se siromašni ljudi šetaju oko njih...ili imaju drugu boju kože...mi smo ovde na Beobuildu da predlažemo rešenja, kako de se Beograd razvija u svakom pogledu a ne da trošimo vreme na razne komplekse...ja rekoh šta imam i ne želim da nadalje učestvujem u bilo kakvoj diskusiji sa ovakvim likovima.
Cekaj malo druze, nema nikakvog brisanja, jer ni vredjanja manjina nije bilo.
Optuziti nekaga za rasizam bez argumenata je krupna stvar, a sad bi da je gurnes pod tepih jer si ispao glup.....

RASIZAM = zelja, odnosno teznja da se celokupnoj etnickoj zajednici oduzmu osnovna ljudska prava:
1. pravo na zivot
2. pravo na slobodu kretanja
3. pravo na slobodu govora
4. pravo na zaposlenje
5. pravo na skolovanje
6. pravo na zdravstvenu zastitu.
Takodje teznja da se odredjena etnicka grupacija bioloski zatre ili u najboljem slucaju protera. Verbalno i fizicko maltretiranje prilikom svakog kontakta sa njima i slicno.

Da li sam ja ista od ovoga iskazao!? Vecina Roma u Srbiji zivi civilizacijski, znaci nisam prozivao Rome. Pomenuo sam da vecina siromasnih radi a ne krade, znaci ne mrzim ni siromasne...... Ne mrzim ni ove ljude o kojima sam govorio, vec se samo ne slazem da dodeljujemo stanove nekome ko nije zasluzio.
Besplatno zdravstveno- DA
besplatno obrazovanje-DA
pomoc pri zaposljavanju-DA
ne oporezivanje nasiromasnijih-DA
stanovi-NE

A problem je nastao licemernim odnosom ``demokratske`` evrope, koja je resila da se otarasi Roma (IV rajh) a mi ako im ne damo stanove onda nismo demokrate, nego rasisti, ratni zlocinci, kompleksasi, i na glavu ce nam se popeti raznorazni ``demokratski borci za ljudska prava``.....A GAZELA CE DA SE SRUSI
 
Uslovi su se znali na vreme, nisu ispoštovani. Ko je sad tu kriv? Jel može to ovako:

Odem ja u grad, parkiram se u garažu jer mislim da nema nigde drugde. Posle vidim glavonja sa džipom se parkirao ispred Pascuccija, i ja se iznerviram jer sam mogao i ja za džabaka. Pa se vratim u garažu i kažem "e, drugari, puj pike ne važi, neću da platim, evo tamo onaj se ponaša nepravedno, pa bih i ja".. a zamisli, oni mi ne daju. i onda ja krenem da se drkam na parking servis, jer su oni gradska vlast.

za malo slabije sa metaforama:
gradska/republička vlast: ja
EBRD: Parking Servis
Glavonja: Vlade država EU

ajde, razmislite da li je to u redu.
 
E i za glavonje ima granica šta može a šta ne, u suprotnom pretvorićemo se Kolumbiju ili Crnu Goru,ipak nam je još malo dostojanstva ostalo, u suprotnom svi se selimo kog glavonje :D
 
Dragi forumasi na prvoj strani sajta www.beobuild.rs postavljeno je novo glasanje sa aktuelnim pitanjem: Prema Vašem mišljenju, ko snosi najveću odgovornost za stanje mosta Gazela?

Iskoristite mogucnost i dajte svoj glas ;)
 
Hvala Zaffa, moram priznati meni se omaklo u zurbi. Sredjeno tokom dana ;)
 
Zato sto nase misljenje jeste vazno :gobb: :pob:

Izvor 24Sata 24.02.2010

120hv8l.jpg


U toku je novo glasanje sa pitanjem o odgovornosti za trenutno stanje mosta Gazela. Iskoristite priliku i dajte svoj glas!
 
Bravo sto saradjujete,samo pazite da vam ne gutaju slovo U :)
 
To je neka novinarska fora ("pravilo") da se u tekstu strani nazivi stavljaju na srpskom kako god to zvucalo glupo tako da svremena na vreme izgubimo slovo U.
 
Igor":uxwahjqe je napisao(la):
To je neka novinarska fora ("pravilo") da se u tekstu strani nazivi stavljaju na srpskom kako god to zvucalo glupo tako da svremena na vreme izgubimo slovo U.
Zapravo, to je po pravopisu srpskog jezika. Naime, ukoliko se koristi strana reč, koristi se transkripcija na srpski, s tim što se prilikom prvog korišćenja u zagradi navodi originalan naziv na originalnom pismu. To je vrlo logično, pre svega zbog ćirlilice, dok kod upotrebe latinice malo gubi smisao. Ipak, ukoliko neko ne zna strani jezik iz koga potiče reč, znaće da je izgovori jedino ako je napisano po Vuku, čime je ovo pravilo ponovo opravdano. :)
Kad se samo setim koliko su me u mladosti uvek nervirali hrvatski prijevodi knjiga gde su strana imena pisana u originalu... (možda me i sad nerviraju al odavno mi nije neki zapao pod nos :) )

Sve u svemu, да се више користи ћирилица, не бисмо се на беобилду заносили оваквим стварима :grand:

Извињавам се за оф топик :D
 
Нека Беобилд буде први сајт који ће имати регистрован ћирилични домен! беобилд.рс :vops:
 
Ред је да и ја подржим Њилетов предлог. :cool:
 
Ja mislim da to nije potrebno jer cemo se opet deliti a sada po cirilicasima i latinasima :lol:
 
Nemojte beobild, mislice ljudi da je neki sajt za bildovanje :lol:
 
EBRD odobrio isplatu kredita za obnovu Gazele

Beta | 24. 02. 2010. - 16:24h | Foto: B.Puljević | Komentara: 0
Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) saopštila je danas da je odobrila isplatu kredita za rekonstrukciju beogradskog mosta Gazela.

Kako se navodi u saopštenju, obnova Gazele deo je projekta izgradnje obilaznice i obnove autoputa kroz Beograd koji zajedno finansiraju EBRD i Evropska investiciona banka kreditima u ukupnom iznosu od 160 miliona evra.
Odbor direktora EBRD odlučio je da odobri isplatu kredita iako su ostala nerešena neka od pitanja oko preseljenja porodica koje su živele ispod Gazele, zbog čega je i bilo odloženo korišćenje novca iz kredita odobrenog 2007. godine.


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/178187/EBRD-odobrio-isplatu-kredita-za-obnovu-Gazele
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=02&dd=24&nav_id=413660


B92 Biz Vesti Srbija


EBRD odobrio novac za Gazelu
24. februar 2010. | 15:50 | Izvor: Beta
Beograd -- Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) je saopštila da je odobrila isplatu kredita za rekonstrukciju beogradskog mosta Gazela.


Kako se navodi u saopštenju, obnova Gazele deo je projekta izgradnje obilaznice i obnove autoputa kroz Beograd koji zajedno finansiraju EBRD i Evropska investiciona banka kreditima u ukupnom iznosu od 160 miliona evra.

Odbor direktora EBRD odlučio je da odobri isplatu kredita iako su ostala nerešena neka od pitanja oko preseljenja porodica koje su živele ispod Gazele, zbog čega je i bilo odloženo korišćenje novca iz kredita odobrenog 2007. godine.

Podsetimo, krajem januara na jednom od glavnih mostova u Beogradu, popularnoj Gazeli, pojavila se naprslina na glavnom nosaču zbog čega je danima bio otežan saobraćaj preko tog mosta. Nakon toga je saopšteno i da je neophodno što pre početi rekonstrukciju mosta, jer za 40 godina od kada je napravljen nije bilo ozbiljnih intervencija na njemu.

Evropska banka za obnovu i razvoj odobrila je kredit u tu namenu još 2007, ali preusmeravanje novca Putevima Srbije je uslovljeno tzv. Akcionim planom za raseljavanje porodica iz nehigijenskog naselja ispod "Gazele". Porodice su raseljene, ali je ostalo pitanje da li je to dovoljno.
 
EBRD odobrio isplatu kredita za obnovu Gazele
24. Februar. 2010 | (15:44 -> 16:21), Izvor : Studio B

Evropska banka za obnovu i razvoj saopštila je da je odobrila isplatu kredita za rekonstrukciju beogradskog mosta Gazela.
gazelapetlja05102009.jpg


Kako se navodi u saopštenju, obnova Gazele deo je projekta izgradnje obilaznice i obnove autoputa kroz Beograd koji zajedno finansiraju EBRD i Evropska investiciona banka kreditima u ukupnom iznosu od 160 miliona evra.

Odbor direktora EBRD odlučio je da odobri isplatu kredita iako su ostala nerešena neka od pitanja oko preseljenja porodica koje su živele ispod mosta Gazela, zbog čega je i bila odloženo korišćenje novca iz kredita odobrenog 2007. godine.

U saopštenju EBRD nije navedeno koliki deo kredita će biti iskorišćen za Gazelu, ali je prilikom odobravanja kredita bilo planirano da se izdvoji 33 miliona evra za taj projekat. "Izabran je izvođač radova kao i nadzorni inženjer i očekuje se da će sredstva iz kredita EBRD biti isplaćena u najskorijem roku", navodi se u saopštenju.

Pre donošenja odluke o odobravanju EBRD je izvršio detaljnu procenu raseljavanja, uz zaključak da iako je puno urađeno, neka od nerešenih pitanja i dalje postoje. "Bord Direktora EBRD-a je stoga saglasan da u ovom posebnom slučaju, odobri isplatu kredita, ali pod pretpostavkom da će EBRD nastaviti da sarađuje sa predstavnicima Srbije i Grada Beograda i prati raseljenja", ističe se u saopštenju.

Izgrađen 1970. godine, most Gazela nije od tada rekonstruisan, preko njega dnevno pređe oko 170.000 vozila što je četiri puta više od njegovog projektovanog kapaciteta od oko 40.000 vozila dnevno. Teretni saobraćaj preko Gazele bio je obustavljen 28. januara pošto je bio oštećen glavni nosač mosta, ali je to oštećene sanirano nakon desetak dana.

Rekonstrukcija mosta odlaže se od 2007. godine. Kako su istakli u EBRD, odlukom Odbora direktora odobrena je isplata i dela kredita za deonicu A obilaznice oko Beograda, od Batajnice do Dobanovaca.
Izvor: Studio-B

Ista vest, ali sa jos po nekom informacijom (iako ne za ovu temu direktno).
 
Сад овде стварно недостаје СМИЛЕ који се крсти левом и десном, али да прво хопнемо, па онда да кажемо "скок"...
 
Igor":1qqnz5fw je napisao(la):
Dragi forumasi na prvoj strani sajta www.beobuild.rs postavljeno je novo glasanje sa aktuelnim pitanjem: Prema Vašem mišljenju, ko snosi najveću odgovornost za stanje mosta Gazela?

Iskoristite mogucnost i dajte svoj glas ;)
Samo da dodam moje misljenje za ovo glasanje. Naime, po mom misljenju nijedan ponudjen odgovor nije tacan, jer je Gazela u nadleznosti Republike, i trebalo bi da je odrzavaju republicka preduzeca, ne znam da li su to Putevi Srbije, ili pak Mostogradnja... Prema tome, krivac za katastrofalno stanje mosta je Republika Srbija.
Kad se malo bolje zamislim, sve sto odrzava Republika u Beogradu je u katastrofalnom stanju.....
 
To je tvoje misljenje naravno ali treba imati u vidu da je i grad bio duzan da raseli rome tako da je i njegov udeo u odgovornosti vise nego prisutan.
 
Vrh