Šta je novo?

Most Gazela i Mostarska petlja

Lepo bi bilo da ostave kamione da idu u krug. Inače, baš je zabavno ovo njihovo prepucavanje, mnogo zanimljivije nego da jednostavno objave taj deo ugovora.
 
Slažem se nema razloga da kamioni ne nastave da kruže, a to što im je malo duže,pa bože moj,a ugovor je napravljen i potpisan pre 2 godine tako da nemaju pojma,ali dobro je što će ga odbaciti ako ga ne odobre za 15 ak dana.
 
Kad ce zavrsiti onaj deo obilaznice koji je preostao od ibarske do koridora 10? Bubanj potok ja mislim da je se zvalo...

I kad planiraju da urade i drugu traku ove magistrale zvane obilaznica, da bi je pretvorili u pravi autoput? 2011? Kad ove godine vec trose puno para na zavrsetak Novi Sad - Horgos sumnjam da ce imati za to...
 
- Ljudi, Beograd ima obilaznicu,Kruzni put, mislim da se zove R-125 postoji jos od Kraljevine, ali se zbog uzasnog stanja nije koristio.
- Tunel Stara Strazevica je rekonstruisan, veliki deo Kruznog puta rekonstruisan, trebalo bi da se obilaznica pusti u potpunu funkciju. Zasto moramo cekati zavrsetak autoputa, a ova deonica je apsolutno neiskoristena. Sav teretni prebaciti na obilaznicu i nek ostane tamo. Npr. obilaznica oko Sofije je u ocajnom stanju, pa se koristi.
- Zar je Gazela morala da pukne da bi se taj put koristio. Problem je sto imbecili nisu stavili kod Bubanj potoka putokaze, pa strani sleperi obavezno skrenu ka Grockoj i onda haos.
 
Tako je ,nema razloga da šleperi prolaze preko Gazele ionako to vreme bržeg prelaska izgube čekajući na Gazeli u redovnim gužvama i pre naprsnuća mosta
 
Наравно, сад је прави тренутак да се транзит измести из града. Имам неки утисак да су управо због тога и дигли већу фрку него што би требало...
 
Четвртак, 04. фебруар 2010.

Привремени режим саобраћаја због радова на мосту „Газела”

1376333_Gazela_rezim_saobracaja.gif


Због најављене санације моста „Газела” и затварања рампе за улазак на „Газелу” из улице Владимира Поповића, из Секретаријата за саобраћај апелују на грађане да за време трајања радова користе трасу преко Старог савског моста улицама: Јурија Гагарина – Владимира Поповића – Земунски пут – Стари Савски мост – Карађорђева.

За време трајања радова на „Газели”, семафор на раскрсници Стари савски мост – Карађорђева улица биће програмиран тако да се да више времена возилима која из Карађорђеве скрећу на Стари савски мост и обрнуто.

До завршетка радова важиће и измене које су раније уведене: укинут је пешачки прелаз у Дечанској улици код Дома синдиката („Борба”), као и онај на раскрсници Бранкове и улице Царице Милице. Такође, забрањено је лево скретање свим возилима са Бранковог моста у Поп Лукину улицу. Дозвољено је кретање „жутом траком” свим возилима у смеру од Бранкове улице ка Новом Београду, као и свим возилима у Булевару Николе Тесле у смеру ка Бранковом мосту, од улице Ушће до Булевара Михајла Пупина.
Четвртак, 04. фебруар 2010.

Измена режима саобраћаја на мосту „Газела”

1376323_Gazela__saobracaj.gif


На мосту „Газела” ће због поправке бити измењен режим саобраћаја од вечерас у 20 часова до понедељка, 8. фебруара, у 5 сати, саопштило је Јавно предузеће „Путеви Србије”.

Како је прецизирано, за саобраћај на мосту ће бити затворена средња и десна саобраћајна трака из смера Ниш-Шид. Истовремено, у смеру Ниш-Шид возила ће се кретати левом саобраћајном траком и левом саобраћајном траком из смера Шида ка Нишу. Из смера Шид-Ниш возила ће се кретати десном и средњом саобраћајном траком.

Док трају радови, привремено се за саобраћај затварају укључења на „Газелу” из улице Владимира Поповића, из смера улице Јурија Гагарина, поред већ затворених прилаза из Булевара војводе Мишића (Београдског сајма) и Савске улице.

Радови ће бити обезбеђени адекватном саобраћајном опремом и сигнализацијом и обављаће се уз асистенцију саобраћајне полиције. Из ЈП „Путеви Србије” апелују на возаче да поштују постављену саобраћајну сигнализацију и прилагоде брзину кретања условима на путу.
www.beograd.rs
 
Eto prilike da testiramo kako će izgledati 2 godine obnove gazele :laugh:
 
Ја колико сам схватио и пре поправке су затворили две траке. Према томе, то ће бити то. Још ако и после реконструкције оставе транзит ван града, биће много боље.
 
Pre neki dan sam pricao sa covekom iz mostogradnje koji je ucestvovao u sanaciji. Na moju konstataciju da sve malo preuvelicano zbog kamiona rece mi da nema govora o preuvelicavanju nego da su informacije o pravom stanju jos i umanjene da se ne bi dizala dodatna panika.
 
Петак, 12. фебруар 2010.

Делегација ЕБРД и ЕИБ са представницима града посетила насеља у Барајеву и Макишу где су смештене породице расељене из нехигијенског насеља испод „Газеле”

Делегација ЕБРД и ЕИБ је са представницима града данас посетила насеља у Барајеву и Макишу где су смештене породице расељене из нехигијенског насеља испод „Газеле”, а остала ће обићи сутра.

– Нема разлога да буду незадовољни условима у којима живе Роми расељени прошлог септембра из нехигијенског насеља испод моста „Газела” у пет насеља у Београду. Њихов нови стамбени простор не може да се упореди са картонским кутијама у којима су живели испод моста! Сваки објекат има изолацију и грејање, опремљени су основним намештајем и нема бојазни од временских непогода нити од најезде глодара. На сваких десет, постоји један санитарни објекат са два мокра чвора и две кабине, што је боље од смештаја у хостелима, где на 17 лежаја има један тоалет. Насеља имају прикључке за воду, струју и канализацију, али и хидрант са потребном опремом за спречавање пожара. Ромским породицама су омогућени одлични услови, упркос ограниченом буџету и економској кризи. Банкарске делегације не би требало да имају приговоре на услове живота Рома у Београду јер, поред смештаја који не плаћају, имају сталну здравствену заштиту и редовно им се нуде послови. Деца су уписана у школе и вртиће до којих имају организован превоз, наводи се у саопштењу из кабинета Милана Кркобабића, заменика градоначелника.
Субота, 13. фебруар 2010.

ЕБРД наставиo са обилажењем расељених лица из нехигијенског насеља
Упркос отежаним временским условима, представници Европске банке за развој и развој, обишли су данас насеље у Раковици.

– Представницима Европске банке за реконструкцију и развој омогућили смо непосредан контакт са житељима насеља. У директном дијалогу са расељеним становницима нехигијенског насеља могли су да стекну јасну слику о квалитету живота у новим стамбеним јединицама. Стратегија расељавања становника базирана је на европском принципу негруписањa сиромаштва. При расељавању житеља нехигијенског насеља испод Газеле, главни мотив ове градске власти био је побољшање квалитета живота. Водило се рачуна о њиховој пуној социјализацији која подразумева смештај, запослење, здравствену заштиту и образовање најмлађих којима посвећујемо највећу пажњу – изјавио је заменик градоначелника Милан Кркобабић.

Расељавање нехигијенског насеља од првог тренутка транспарентно је и сви детаљи доступни су јавности. Заменик градоначелника нагласио је да је спреман да прихвати конструктивне сугестије ради што успешније инклузије расељених лица. Додао је да ће се Град и даље држати високих европских стандарда.

– Представницима ЕБРД указано је на све аспекте рада на побољшању квалитета живота житеља oвих насеља, а представљено им је и шта је до сада урађено на пројекту припреме рециклажних дворишта – нагласио је Кркобабић.
www.beograd.rs
 
Мислим, ово је стварно јадно, да те условљавају и уцењују да ли ће ти дати кредит. Колико је уопште тај кредит повољнији?
 
ne razumem! ako se vec EBRD toliko brine o romima, zasto im oni licno ne izgrade kuce!!!!! mi nemamo nikakvu odgovornost za njih, nismo ih mi smestili pod gazelu!!!!!!!!! pa sada jos i da im gradimo kuce, UZAS!!!! nadam se da ce Djilas traziti kredit negde drugde jer ova situacija je toliko jadna da nemam reci :rant:
 
Vidite oni probaju sa ucenom pa ako prođe ostvarili su politički cilj,a naši su ga provalili a to je" dajte vi bezkućnicima socijalne stanove i kuće",pa ćemo mi onda da vam pošaljemo sve bezkućnike iz Nemačke i ostalih Evropskih zemalja jer ćemo im reći idite za Beograd tamo ćete dobiti stanove i kuće, a mi ćemo vam uz to još dati bezplatne avionske karte i par hiljada evra da vam se nađe,a pri tom zaborvaljajući da se oko milion ostalih bezkućnika izbeglica sa prostora bivše Juge zlopate i žive ispod svakog dostojanstva po barakama,e za njih nisu tražili da se prave socijalni stanovi,kakva dvoličnost i vrlo loša namera,prema tome Gradonačelnik Đilas a i ostali političari su ih provalil u toj zakulisnoj raboti, a zaboravljaju da narodi na Balkanu jesu živahni ali često nadprosečno inteligentni,prema tome BUSTED! ILI PROVALJENI! :notok:
 
Па пази, то је јавна тајна да све које ухвате на западу, били одавде или не, депортују овамо. :notok:
 
Mi imamo potpisan sporazum o readmisiji naših građana,ali ne i za građane Rumunije.Bugarske,Albanije itd. a njih su pokušali da pošalju kod nas pa su provaljeni,setite se koliko je bilo bezkućnika ispod Gazele i Belvila koji ne zanju Srpski tj. govore Bugarski,rumunski,Makedonski,Albanski e sada njih su poslali u svoje zemlje,a one koji nisi iz Bg u svoje gardove gde imaju svoje kuće a neko im je obećao stanove,suština stvari da je to bila proba pa ako prođe...ali srećom nije,tako da će ih uputiti na druge destinacije,a mnogi će se vratiti u Eu zbog ukidanja viza...evo upravo javiše na B92, da će se kuće za bezkućnike koji žive u kampovima a poreklom iz te sredine graditi na Kosovu i M. od novca Eu.
 
Odbijanje da se stoki podele stanovi je najbolja odluka koju je grad doneo u zadnjih pitaj koliko godina.....
Nisam rasista, ali je svima dobro poznata prica o ranije dodeljivanim stanovima Romima, koji su posle lozili parket, ili prodavali iste te stanove i opet odlazili na djubrista....
 
stf":1h16dhyu je napisao(la):
Odbijanje da se stoki podele stanovi je najbolja odluka koju je grad doneo u zadnjih pitaj koliko godina.....
Nisam rasista, ali je svima dobro poznata prica o ranije dodeljivanim stanovima Romima, koji su posle lozili parket, ili prodavali iste te stanove i opet odlazili na djubrista....
Uvek sam to doživljavao kao neku vrstu urbane legende...
 
stf":10bwsu9m je napisao(la):
Odbijanje da se stoki podele stanovi je najbolja odluka koju je grad doneo u zadnjih pitaj koliko godina.....
Nisam rasista, ali je svima dobro poznata prica o ranije dodeljivanim stanovima Romima, koji su posle lozili parket, ili prodavali iste te stanove i opet odlazili na djubrista....
Да су то само Роми радили...
 
Vrh