Šta je novo?

Moravski koridor E-761 (Pojate - Preljina)

Čita nas Rade izgleda... spominje "beo forum", pretpostavljam da misli na beobuild. Nadam se da je procitao i prethodne poruke sa idejama kako da monetizuje kanal.


Rade, ako čitate ovo, pogledajte moju prethodnu poruku, tu sam Vam napisao nekoliko ideja za napravite monetizaciju kanala. Meni lično najprijemčljivija bi bila meetup-ovi i izleti u vašoj organizaciji. Naravno uz kotizaciju, tako da vama bude isplativo, a ponovo neki od nas koji žele da vas upoznaju i iz prve ruke saznaju informacije i da prosto dožive vašu priču, bi rado platili kotizaciju za neki takav avanturističko-građevinski izlet. Verujem da bi i vama bilo zanimljivije da dok snimate imate i društvo, usput i zaradite. Imate brend, tih 8500 pratilaca, imate i konkurenciju, Rade, ali niko od vaše konkurencije nema takve usluge u ponudi. Budite prvi i iskoristite ovu situaciju sada da je preokrenete u vašu korist.

Citirao sam moju prethodnu poruku. Pogledajte i uzmite neku od ideja slobodno!

Sad sam pogledao ovih zadnjih par Radovih videa. Malo mi ga je čak bilo i žao u nekim trenucima, jer mi se čini da je imao baš pogrešna očekivanja.

Svaki ozbiljan YT kreator uopšte ni ne računa na YT monetizacije i donacije već prave pare prave na prodaji proizvoda ili usluga ili uz pomoć affiliate marketinga.

Možda je mogao nešto da smisli za vozače, putnike, neki whitelabel proizvodi, brendirani u njegov brend, ili majce ili tako nešto. Ili da ponudi usluge snimanja pratiocima sa nekim popustom. Ili da napravi neke meetup-ove sa kotizacijom, šta znam. Na primer izleti, obilasci gradilišta sa njim, uz kotizaciju. To bi bio dobar primer monetizacije.

Ili da napravi neki affiliate deal sa recimo Car Vetrical-om ili tako nešto, šta znam.

Ako neko zna Rada, neka mu pošalje ove predloge. A nije loše da pogleda i ovaj video i da nešto od toga primeni na kanalu:

 
Човек нема ни 10К пријављених корисника. Не знам шта очекује. Нису то игрице или неке сличне глупости што привлаче масу пратилаца, снима путеве, а то није занимљиво широј маси већ нама овде.
 
Citiraću Krcana...."Mnogo težak čovek"

I ja sam jedan od članova koji mu je uplatio donaciju pa me je povredilo to što se pratioci kanala prozivaju.
Delim u potpunosti tvoje mišljenje. Kao neko ko je takođe pre nekoliko meseci uplatio donaciju za kanal nije mi baš bilo prijalo Radetovo obraćanje gledaocima kanala. Računajući i poštujući sav Radetov rad, kvalitet, dobre namere i doprinos koji je pružio, mislim da se jednostavno nije snašao u stvarima koje mu očigledno nisu poznate jer nije shvatio kako Youtube funkcioniše i kako funkcionišu ostali kanali koji se bave sličnom tematikom. Na taj način funkcionišu mnogi besplatni sadržaji i servisi na Internetu, pa čak i ovaj forum koji često posećujemo, samo što niko od njih nije nikada omalovažio ili uvredio svoje posetioce jer nisu uplatili nijednu donaciju.
Pitam se šta bi tek radio i kako bi finansirao troškove da je snimao razne putopise po svetu.

Ja u toku dana pregledam na desetine video snimaka na Youtube-u sa različitih kanala, apsurdno bi bilo kada bih morao svakom da uplaćujem donaciju. Znam da je Rade žrtvovao veliki deo svog vremena, uložio je u opremu, svaki izlazak ga je koštao... ali jednostavno nije moguće monetizovati kanal koji takoreći svakodnevno snima izgradnju jednog autoputa koji baš i nema neke zanimljivosti i imponzantne građevinske radove kao što su ogromni mostovi, galerije, tuneli, rušenja brda i sl. Mislim da je nezanimljivost izgradnje jednog ovakvog autoputa, nerealna očekivanja od pratilaca kanala, kao i Radetova želja da preterano često sve to dokumentuje je i dovela do ovakvog krajnjeg rezultata.
 
Ljudi vreme je da prekinemo komentare koji nisu vezani za temu Moravskog koridora,kanal Kamerom po Srbiji više ne prati izgradnju istog i nema potrebe zatrpavati temu nepotrepnim komentarima i dalje paljenje vatre jer ovo ničemu ne vodi.Otpratite kanal kao što sam ja uradio,priznajem teškog srca jer sam ga pratio od početka,bio i član jedan mesec ali mislim da je ovako mirnija glava i treba smiriti strasti jer nismo deca.
 
Ljudi vreme je da prekinemo komentare koji nisu vezani za temu Moravskog koridora,kanal Kamerom po Srbiji više ne prati izgradnju istog i nema potrebe zatrpavati temu nepotrepnim komentarima i dalje paljenje vatre jer ovo ničemu ne vodi
U svakom slučaju za kraj ću reći samo da Radetu želim puno uspeha čime god da se bude bavio i šta god bude snimao. Realno jako je retko videti nekog od 60ak godina da je toliko posvećen i tehnički potkovan (sam snima, montira, objavljuje, i to nije mala stvar) kada i mlađi ljudi često rade površno i traljavo. Tako da je Rade jedan pozitivan izuzetak i ja se nadam da će u jednom trenutku ipak nastaviti da snima. Pa makar snimke objavljiao preko Patreona ili Buy me a coffee platofmi (to su platforme koje omogućavaju premium sadržaj za određenu nadoknadu, ti platiš, i onda gledaš taj video, mislim da ste svi već imali dodira sa Patreonom).
 
Uz postovanje i zahvalnost svima, meni je ipak Srdjan br.1, posebno u poslednje vreme sa snimcima niskog leta. Zemljani slojevi(nasip i usek) i kameni delovi kolovozne konstrukcije su prakticno identicni sa velike visine i onda radovi po izgledu sa tih snimaka imaju tri faze-grubo-jos malo-asfalt. Sve izmedju je filer. Niski let vidi mnogo bolje dokle se tacno doslo i koji se sve izazovi savladjuju u tom momentu.
 
Uh, nisam baš ispratio šta se dešavalo u poslednjih par dana i nakon što sam odgledao par poslednjih snimaka mislim da treba da zaboravimo na sve i da nastavimo sa temom kada i koliko ima vesti. Od mene jedan unsubscribe i to je to. Sve je isuviše izmaklo kontroli i možda bi i Igor mogao da se umeša.
 
na znam da li dobro vidim ali čini mi se da je ono asfalt na desnoj traci prema v. banji (4:10 na snimku)

zicer je ovo do nove godine, sad čekamo da i sa druge strane 'krene'
 
Radovi na trasi idu svojim tokom, kilave dosta u Kosevima na magistrali, a videcemo kako ce ici od petlje do magistrale u Banji, deluje da ima dosta radova.
 
Pošto sam u jednom od video performansa jednog velikog gospodina isprozivan ovim putem želim da doprinesem zajednici pa sam kupio dron i napravio nekoliko snimaka meni bitnih detalja na Moravskom koridoru.

Unapred se izvinjavam na kvalitetu jer sam sve ovo odradio u žurbi od 12 do 17h pa kome je sitno neka uzme veći ekran ili lupu a kome je muzika loša nek utiša ton.

Nemojte mi zahvaljivati na kanalu,ovo je dužnost svakog forumaša bar jednom u životu.

 
Napiši na yt neki račun da možemo da se učipimo za gorivo za sledeća snimanja. Mene npr zanima status petlje Vrba i novog mosta na Z. Moravi za Vitanovac pa kad pomognem onda mogu i malo da izvoljevam. 🙂

Naravno, ako ti ovo ne oduzima previše vremena.
Nažalost vremena nemam.To mi je hobi ali bukvalno nemam sat vremena viška.Pozz za sve a ako nekad stignem snimiću opet po nešto.
 
Vrh