Šta je novo?

Modernizacija GSP-a

Uslikano u kompozicija CKD-KT4 garazni broj 405 i 406 na liniji 5.Uredjaj menja stanice na displeju cim napusti stanicu.Zanima me sta znaci broj u dolnjem levom uglu.
80405/3/5

Shvatio sam da je 405 garazni broj,5 broj linije.

fotografija0072.jpg

fotografija0074.jpg
 
lenonluka":n1wb49il je napisao(la):
Zanima me sta znaci broj u dolnjem levom uglu. 80405/3/5
Shvatio sam da je 405 garazni broj,5 broj linije.

Ta trojka verovatno označava redni broj polaska u okviru smene za to vozilo.
 
Izgleda da su u svim vozilima ukljucili u rad validatore, sada jos samo da napunimo kartice kreditima i da krenemo da cekiramo :D
 
Pa ovo je odlično!
Pored novih tabla za ulice, ovo je fantastično. :)
 
Da ionda nevidis sta pise sto nestave jedan veliki natpis cemu ovo nije mi jasno :kafa:
 
Pa..uspostavlja se ravnopravnost...Srpsko-Hrvatski-Engleski :rolleyes:
 
Ово не личи ни на шта, на страну равноправност и друге теме. Функционалност је нарушена. Барем ће се можда број линије видети из даљине.
 
bojan87":3vp5j3ab je napisao(la):
Izgleda da su u svim vozilima ukljucili u rad validatore, sada jos samo da napunimo kartice kreditima i da krenemo da cekiramo :D
Shipak. Sada sam se vozio u sedmici (ako se dobro secam GB 404 ili 414 - vucena katica je u pitanju) i validatori su strucno skinuti tako da je ostao samo plasticni nosac na sipci.
 
Pošto je toliko bitno da se broj linije i njen prava ugleda na 50km od stanice, a to sve jer smo vrlo efikasan narod koji nije sklon da pravi gužvu i mnogo poštuje i radi na efikasnosti u kretanju i prosto moramo da vidimo mnogo ranije da li je to baš naš autobus, možemo poslati GSP-u predlog za potpuno novi, revolucionaran način označavanja autobusa kako bi ovdašnji apetiti bili zadovoljeni

Rf3E7.jpg
 
2012":89l6ms75 je napisao(la):
Pa..uspostavlja se ravnopravnost...Srpsko-Hrvatski-Engleski :rolleyes:
Нећу да се свађам, али која равноправност? Не живимо у Загребу него у Београду, у Србије где (би требало да) се пише ћирилица! Коме сметају ионако ретки натписи на ћирилици нека се лепо пресели у Загреб!!!!! А на Енглеском не треба писати ни један натпис јер се сва места и насеља исти изговарају.
И зашто је битно да се види која је линија са 500М??? Мени је битно да видим која је линија када аутобус стане у станицу, а не на 500М од исте :rolleyes:
 
Zaista koja ravnopravnost?Stavi cirilicu i cao,to nam je zvanicno pismo.

Sto se tice validatora,posteno ih tako skidaju i u tramvajima.
 
Vi kao da živimo u izolaciji još uvek.

Na Kaučsurfingu sam i primio sam već nekoliko stranaca i svi su imali problem jer su dobijali turističke mape na kojima su ulice ispisane latinicom, a sve table su ćirilicom. Ako ZVANIČNO koristimo oba pisma, onda treba svugde da postoje natpisi u oba psima.

A vi kojima se to ne sviđa pokrenite inicijativu za referendum da vidim koliko će da vam uspe izbacivanje latinice kao zvaničnog pisma Republike Srbije.
 
Па због таквих као ти, не би успели ништа да урадимо! :rant:
Што се тиче натписа улица и свега осталог, на таблама треба писати ћирилицом, а испод на Енглеском језику!
 
Joj boze koji smo mi retardirani narod. Sve imamo duplo i celog zivota cemo se prepucavati sta je bolje, pravednije, pametnije,... umesto da tezimo da usavrsimo koncept prevoza ljudi mi vodimo brigu da li je displej na cirilici ili latinici, a pri tome pola tih displeja ni ne radi, jer niko nece da ih popravi, ali zato je bitno da se svadjamo sta napisati na onima koji rade.
 
jlaki":3gijn5zr je napisao(la):
Vi kao da živimo u izolaciji još uvek.

Na Kaučsurfingu sam i primio sam već nekoliko stranaca i svi su imali problem jer su dobijali turističke mape na kojima su ulice ispisane latinicom, a sve table su ćirilicom. Ako ZVANIČNO koristimo oba pisma, onda treba svugde da postoje natpisi u oba psima.

A vi kojima se to ne sviđa pokrenite inicijativu za referendum da vidim koliko će da vam uspe izbacivanje latinice kao zvaničnog pisma Republike Srbije.

Kolko znam jedino vojvođanski zakon dozvoljava službenu upotrebu latinice. Sve što zakonom nije određeno određeno je Ustavom koji kao zvanično prepoznaje samo ćirilično pismo i svaki dokument ili javni natpis može da se ospori.

Ali, taj Ustav će se možda i menjati i jasno je da u srpskom jeziku postoje oba pisma, tako da, iako bi trebalo čuvati ćirilicu, onde gde je to praktičnije može se koristiti i samo latinica, a displeji i mape i publikacije za regionalno tržište svakako jesu pogodnije za latinicu.
 
jlaki":26adggd1 je napisao(la):
Vi kao da živimo u izolaciji još uvek.

Na Kaučsurfingu sam i primio sam već nekoliko stranaca i svi su imali problem jer su dobijali turističke mape na kojima su ulice ispisane latinicom, a sve table su ćirilicom. Ako ZVANIČNO koristimo oba pisma, onda treba svugde da postoje natpisi u oba psima.

A vi kojima se to ne sviđa pokrenite inicijativu za referendum da vidim koliko će da vam uspe izbacivanje latinice kao zvaničnog pisma Republike Srbije.

Druze Laki,gradski prevoz se gradi zbog domacih korisnika.ja ovde idem u skolu,ja ovde radim a ne stranac koji dodje na nekoliko dana.Za to sto kazes je nadlezna turisticka organizacija grada Beograda koja treba da im prodaje mape i reklame.

Pogledaj Sofiju,mora da su oni budale sto imaju cirilicu ili Grke sto se na njihovom pismu sve nalazi?
 
jlaki":3sx4sy94 je napisao(la):
Vi kao da živimo u izolaciji još uvek.

Na Kaučsurfingu sam i primio sam već nekoliko stranaca i svi su imali problem jer su dobijali turističke mape na kojima su ulice ispisane latinicom, a sve table su ćirilicom. Ako ZVANIČNO koristimo oba pisma, onda treba svugde da postoje natpisi u oba psima.

A vi kojima se to ne sviđa pokrenite inicijativu za referendum da vidim koliko će da vam uspe izbacivanje latinice kao zvaničnog pisma Republike Srbije.

Откад је званично писмо у Србији латиница? :rolleyes:

Болдовано - ???

А за те туристе сам се баш потресао. Деле ли мени у Лондону мапе на ћирилици и да ли су натписи улица исписани ћирилицом?

Погледај Грчку, Бугарску или Русију, све је на њиховим писмима и шта им фали?
 
Боки, ја тебе сматрам ретардираним јер те боли ку*ац за писмо, тиме те боли исти и за државу и све што има везе са твојим народом. Ако ти смета ћирилица ти се пресели у Загреб или Сарајево или где год хоћеш а нас који хоћемо ћирилицу остави на миру!
И лепо је 1111 рекао, када у Лондону будем видео натпис на ћирилици онда ћу прихватити латиницу! Између осталог, од свих јавних институција очекујем да ми се обраћају( пишу) ћирилицом! Ту спада и ГСП!
Јер ја сам СРБИН и ПОНОСИМ се тиме!

Пс. Матеја и Вучко, ако већ подржавате ћирилицу пишите истом. :D
 
Somi,koristim cirilicu kada pisem rukom uvek,a to mi je vaznije od foruma.Na forumu mi nije prakticno da je koristim.
 
Писање ћирилице на интернету по мом мишљењу доказује да " ћирилица из нот дед! " :grand:
 
Jedna od retkih stvari po kojoj smo mi specifični je korišćenje dva pisma, to nam je prednost i to treba negovati.
Korist od toga sam najviše primetio boraveći u bivšem SSSR-u (u odnosu na Slovence jer oni lako shvate šta je napisano kad im pročitam, a da sami pročitaju ne umeju!).
Isto Ukrajincima, Rusima i ostalim ćiriličarima, pravi problem što moraju da uče u kasnijoj dobi latinicu, a nama oba pisma dođu prirodna.

Nije nikakav problem da se na displejima GSP neizmenično menjaju ćirlilica i latinica i to je najbolje rešenje i za strance i za nas, a tako se i najbolje izražava naša specifičnost.


Ne zaboravite da niti je ćirilica srpski izum, niti je latinica hrvatski i jedno i drugo je došlo sa strane pa je diskutabilno koliko je povezivanje tradicija naroda i nacionalnog identiteta sa korišćenjem pisma primereno.


@Vučko


Glavne ulice u Sofiji su još pre 10 godina imale natpise na oba pisma tj na bugarskom i engleskom.
 
Па у Београду се примећује да влада само једно писмо, односно латиница :rant: :notok:
 
Vrh