Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Ima put, samo ga nisam uhvatio u kadar, tu je neki auto-servis.

Zaista ni meni nije jasno kako neko može tu da živi i da to ne počisti, čak su im i kanalizacioni izvodi pod prozorom...

Užas!
 
Sto bi se mucili da otvaraju prozor kada imaju klime? :p
Po toj logici ce sve potoke zbog toga pretvoriti u podzemne.Cekam da to urade i Topciderci,da se ne vidi kada je ofarba kovanica novca Topcider :violina:


Evo recimo kako urbanisti lupaju-u zvezdarskom sumi trenutno ima 1800 stanovnika,za neku godinu ce biti 3900 po proracunima urbanista.I onda obrazlazu da se time ne smanjuje kvalitet zivota,i da ce stanovnici bas tu usred sume da se nasele jer su ekoloski svesni a ne zato jer je to mesto blizu grada sa jeftinim stanovima jer je na klizistu :laugh:
 
+ за готово идентичан угао. :D
 
HoRuS":17jnmwat je napisao(la):
Ima put, samo ga nisam uhvatio u kadar, tu je neki auto-servis.

Zaista ni meni nije jasno kako neko može tu da živi i da to ne počisti, čak su im i kanalizacioni izvodi pod prozorom...

Užas!
Problem je što većina ljudi koji žive u tom pojasu oko M. potoka nema nikakvu građansku i ekološku kulturu.
...
Kuće na slici su razne zanatske radionice, auto-servisi, lakeri, električari, vulkanizeri i sl. Iz tih razloga nastaje toliko smeće. Još se na jednom delu sa desne strane potoka nalazi romsko naselje koje "pliva" u smeću.
...
Dakle, ili porušiti stotinak kuća i zaštiti potok ili sprovesti potok u kanalizaciju? Nema trećeg. Nikakva "jezera" lil "fensi potoci", nemoguće je, neizvodljivo.
 
vucko":3b1f11lm je napisao(la):
Sto bi se mucili da otvaraju prozor kada imaju klime? :p
Po toj logici ce sve potoke zbog toga pretvoriti u podzemne.Cekam da to urade i Topciderci,da se ne vidi kada je ofarba kovanica novca Topcider :violina:
Vučko, nemoj da mešaš babe i žabe. Topčiderska reka je u mnogo boljoj poziciji nego Mirijevski potok. Za TR ima nade da će se urediti jednog dana i da će se srediti taj pojas oko te rečice. Mirijevski potok je mnogo manja vodena masa i teško je kontaminiran okruženjem u kojem se nalazi. On stvarno mora u kanalizaciju.
 
Večeras sam u 22:30 od Mirijeva (okretnica 79, 27E, E6) putovao celih 28min do ulice 27.mart (Poštanska štedionica) 79.

Tih 28min je samo vožnja, bus sam čekao oko 10min znači celo putovanje sa dolaskom na stanicu je bilo preko 40min.
Tragedija je što nije bilo ni g. od gužve, poluprazan bus, na dosta stanica nije uopšte bilo izlaza i ulaza putnika i opet treba pola sata vožnje.
Znao sam da Mirijevci imaju problema sa saobraćajem, ali nisam verovao da je baš toliko loše. Ne smem ni da pomislim kako je tek u špicu.

Za Mirijevo stvarno važi: Tako blizu, a tako daleko.
 
Pa kad se vozis sa 79 :)
To je jedna ocajna linija, dugo se ceka, pa obilazi celo Mirijevo kao kisa oko Kragujevca (treba joj minimum 15 min da dodje do Cvetka).
Nekako zakaci svaki semafor, neverovatno, a i busevi su uvek krs, jedva se popnu uz Karadjordjevu do Kluza, pa onda semafor koji kratko drzi za bulevar itd...
A npr sutra i prekosutra (vikend) treba joj dobrih 5 min da samo prodje pored Mirijevske pijace, deonicu od 30 metara.
Ja ne koristim ni nju ni 46 nikad.
Veruj mi da bi brze stigao 27 do ruzveltove pa ili na tramvaj ili 65.
Npr 27e u tome periodu stigne za 20-ak minuta do Trga Republike.
 
Bice ta 79ka solidna kada ne bude skretala u bulevar vec bude isla direktno u milana rakica pa u cingrijinu pa dalje sadasnjom trasom,samo ce proci jos puno vode kroz mirijevski potok dok se to desi :)
 
Заиста није једноставно грађанима Миријева, град је тако близу а тако далеко. По мени основни проблем не може да се реши никаквом реорганизациом аутобуских линија. У шпицу је баш велика колона аутомобила у Драгослава Срејовића на укључењу на Богословију и ту никакве експресне линије не помажу.
 
Micigen":3f6c0560 je napisao(la):
Veruj mi da bi brze stigao 27 do ruzveltove pa ili na tramvaj ili 65.
Npr 27e u tome periodu stigne za 20-ak minuta do Trga Republike.
Gle, na stanici sa koje smo pošli ima samo 27E i 79. Odakle polazi 27 nemam ideju.
Drug je posle išao na 65 na NBG, a 79 i 65 imaju zajedničku stanicu.

Da smo išli na 27E, završili bi na Trgu, pa pešačenje do Z.Venca i opet izađe bar 30min
Mislim da nismo imali pametnu opciju tj ja ne znam da postoji.



Micigen":3f6c0560 je napisao(la):
Pa kad se vozis sa 79 :)
To je jedna ocajna linija, dugo se ceka, pa obilazi celo Mirijevo kao kisa oko Kragujevca (treba joj minimum 15 min da dodje do Cvetka).
Nekako zakaci svaki semafor, neverovatno, a i busevi su uvek krs

Ja ne koristim ni nju ni 46 nikad.,
Kako stižeš do sajma, B.Brda autokomande i generalno do delova grada južno od autoputa?
Meni se čini da je tu 46 najbolji izbor.
Vidim da su i 46 i 79 prilično dobro popunjeni linije. Plus 46 je i relativno frekventna linija - mislim na 5min špic i 10min posle 22:30
Na osnovu toga rekao bi da dosta Mirijevaca koristi 46 i 79.
Iskreno, čini mi se da Mirjevo ima koliko toliko pristojnu vezu samo prema Trgu i Vuku, a za sve ostalo je čini mi se prilično problematično.


Šteta, jer deo naselja građen pod komunističkom represijom deluje mnogo bolje nego većina NBG blokova. Da ne govorima da je bolje nego bilo šta trenutno u izgradnji.


@Micigen

Od sad kad dolazim u tvoj kraj, prvo tebe kontaktiram pa da razvijemo strategiju dolaska i izvlačenja.
 
Gle, na stanici sa koje smo pošli ima samo 27E i 79. Odakle polazi 27 nemam ideju.
Drug je posle išao na 65 na NBG, a 79 i 65 imaju zajedničku stanicu.
Da smo išli na 27E, završili bi na Trgu, pa pešačenje do Z.Venca i opet izađe bar 30min
Pa sve linije u Mirijevu su isprepletane (27,27e,27l, 20,46 i 79) i nijedna ne ide istom trasom u samom Mirijevu. A okrecu na tri razlcite okretnice. Svaka se sa svakom sece (zajednicke stanice) u jednom momentu. 27e i 27 (bivsa 27A) dele trasu od glavne ulice u Mirijevu pa sve do Bogoslovije, mogao si presesti bilo gde.
Ali ako ti je ortak bas morao na 65 a bio si skroz gore na vrhu naselja i nisi toliko lose postupio, nuzno zlo.Da ne bi presedaox puta.
Sa 27E ne bi pesacio do zelenjaka vec do zgrade Politike :) (ako mora 65), ako ne izlazis u 29 Novembra pa hvatas 16, 95.

Kako stižeš do sajma, B.Brda autokomande i generalno do delova grada južno od autoputa?
Kolima hahahaha. Nisam mislio bukvalno. Mora tu da se koristi 46 ili 27e pa na 23 (ali se zaglavis u Takovskoj) ili 27 pa na tramvaj.
Leti ima super linija ada4 valjda (ide kroz Kneza Milosa). Nikad nije puna a brzo se stize.
Inace 46 nikad ne ide na 5 min, to je samo na papiru.
20 pokriva Medakovic, mozes sa nje na 17, ali samo ako imas spisak polazaka jer ide na 20 minuta. Uvek je prazna i brzo ide.

Iskreno, čini mi se da Mirjevo ima koliko toliko pristojnu vezu samo prema Trgu i Vuku, a za sve ostalo je čini mi se prilično problematično.
To je cela poenta. Jer ove linije sto moraju da idu na potez Karadjordjeva, Kluz (Mite ruzica), Cvetkova pijaca su u velikom problemu.


Od sad kad dolazim u tvoj kraj, prvo tebe kontaktiram pa da razvijemo strategiju dolaska i izvlačenja.
hahaa dogovoreno, ali evo strategije unapred.

27E je zlatna linija Mirijeva po meni. (jos da ide malo cesce). Sa njom si jako brzo u centru grada a ima zajednicku stanicu sa linijama sa Karaburme (16,23, pa i 25) pa tako pokrivas veci deo grada.
27 takodje, malo je sporija (bila nekad mnogo brza dok je isla kroz 27 marta) ali pokriva vazan deo grada sa dosta opcija za presedanje.
Strategiju baziraj na njima :) uz ponekad nuzno koriscenje 46.
 
To " naselje'' se zove Mali leskovac! Jedina sličnost sa ostalim naseljima je to što ga čine ljudi... Sve ostalo fali...
 
I onda ljudi pitaju za setaliste pored Mirijevskog potoka! Jel bi setali ovuda? Meni je neverovatno da se ovde nesto nije izgradilo do sada a ovi nesretni ljudi raselili negde. Lokacija je savrsena...
 
Kako je moguće da ta zemlja na kojoj su napravili deponije nije ničija? Jedino kad se napravi ulica onda se javi vlasnik koji razvali istu (pisao sam u prethodnim postovima)... lepo, ako je opštinska zemlja, nek je očiste, naprave nekakve uličice i nek dovedu u red ove stanovnike...
 
VIdi situaciju sa romvilom na nbg koji je na zemljistu grada/opstine pored novog elitnog naselja.Ne,nego ce cekati kad budu gradili tamo autobusku stanicu pa ce tek onda ih oterati.

Kad to nece da sredi grad mislis da ce hteti ovo u Mirijevu?
 
Naravno, da ne očekujem :)

Od njih ništa ne očekujem, ali mi je lakše kad napišem...
 
Naravno.Realno,pravi razvitak Mirijeva ce doci kad se napravi smt cime ce naselje dobiti svoje jasne granice i dobru povezanost sa gradom.

Sigurno ce biti brze da skoknes do smt-a pa na autoput pa nbg nego da ides kroz centar tamo.
 
Eh, dok se to izgradi, pitanje je koliko će godina proći... Kupio sam stan u Mirijevu, a pitanje je da li ću tamo trajno i živeti... zaista je u ovom graničnom delu Mirijeva sa Karaburmom sve deficitarno... nedostaju parkići, mesta za odmor, sport, normalna infrastruktura, kvalitetan prevoz... Kad sam kupovao stan od silne želje da pobegnem iz centra (živim kod taša), nisam lepo sagledao sve probleme. Sad u centru imam sve sem parkinga, a u Šejkinoj imam parking. Za ostalo tek treba da se izborimo...
 
HoRuS":1qhuueo9 je napisao(la):
Eh, dok se to izgradi, pitanje je koliko će godina proći... Kupio sam stan u Mirijevu, a pitanje je da li ću tamo trajno i živeti... zaista je u ovom graničnom delu Mirijeva sa Karaburmom sve deficitarno... nedostaju parkići, mesta za odmor, sport, normalna infrastruktura, kvalitetan prevoz... Kad sam kupovao stan od silne želje da pobegnem iz centra (živim kod taša), nisam lepo sagledao sve probleme. Sad u centru imam sve sem parkinga, a u Šejkinoj imam parking. Za ostalo tek treba da se izborimo...
Jbg Horus uzeo si stan bas na glupom mestu po meni.
Taj nekada prazni deo izmedju Mirijeva i Karaburme je grozan. Generalno uopste mi se ne dopada deo starog Mirijeva sa kucama.
Tu su septicke jame na sve strane, Orlovsko naselje je blizu, ulice uske i male, od prevoza nista (mada to se sad mozda promeni sa izgradnjom bulevara), potok itd...

Ali Mirijevo je jako lepo naselje sa puno zelenila i parkica za decu, samo treba da se preselis malo iznad. I po pravilu uvek su ti bolje stare zgrade nego novogradnja.
Meni se najvise svidjau blokovi gore iznad toplane i dalje ka pijaci i ovaj deo oko poste zbog divnog prostranog parka ispod.
 
Ono sto mene izludjuje je otkup otpada u Mirijevskom bulevaru. Tako da je bulevar pun zapreznih vozila, motokultivatora i slicnih nazovi vozila koji po ceo dan spartaju uz i niz bulevar dovlaceci otpad sa svih strana grada. Ne znam kako se ovome moze stati u kraj. Da li neko zna sta je planirano na mestu naselja "Mali Leskovac". Cuo sam price da je planirano njihovo raseljavanje...
 
Obzirom da je izgrađen reciklažni centar kod Orlovskog naselja, trajno ćemo imati zaprege, motokultivatore i neidentifikovane kotrljajuće objekte :(
 
Vrh