Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Slike mirijevskog potoka u delu trase nizvodno od budućeg bulevara...


34ya7g5.jpg

2co4ytx.jpg

2vnl37n.jpg

2i8dmaa.jpg


Ogromna visinska razlika između Mirijevskog bulevara i Šejkine

2rdjmoi.jpg

Kolektor u izgradnji
w9732q.jpg

2u7vno7.jpg

2yv9uhl.jpg

r89nch.jpg


Posebna priča je što izlaz sa Bulevara ne centrira već postojeću ulicu (mislim da je to Ulica ladne vode) već ima vijadukt jer nisu hteli da sruše jednu nelegalnu ogradu

33llg2d.jpg
 
Nelegalnu ogradu strasno diletantski pristup :rant:
 
+1 za slike HoRuS!
Slažem se da je stanje potoka nizvodno od mostića u Šejkinoj poražavajuće, što se lepo vidi na tvojim fotkama. Krive su nadležne službe koje ništa ne preduzimaju, valjda čekaju nedaj bože koleru ili nešto slično pa da se probude...:rant:
U gornjem toku kolektor nije kanalizacioni već skuplja sva izvorišta u mirijevskoj kotlini i kišne odvode sa svih ulica u naselju i dimenzionisan je da prihvati najjači bujični tok tzv. "stogodišnjih voda". U donjem toku najveći problem su ilegalni kanalizacioni "ispusti" iz privatnih kuća koje si uslikao, a zašto tu inspekcija ne radi svoj posao već taj deo Karaburme živi u smradu nemam pojma :kafa:
Trasa Mirijevskog bulevara će biti ja mislim nasuta iznad novog kolektora bar 1m tako da će se smanjiti denivelacija sa Šejkinom. Raskrsnica sa Ladne vode će ići direktno, a ono na poslednjoj slici je samo pristup građevinskih mašina trasi bulevara.

@ Micigen

Za produženje kolektora sam pročitao na prethodnoj strani u postu Vucka, gde u izjavi Nenada Bajića stoji:

"Биће изграђен један километар нове саобраћајнице, а поток ће бити зацевљен у дужини од преко једног километра"

pa sam pretpostavio da je to ovaj deo pored škole, ali može biti i taj katastrofalni donji tok ko zna?!
 
HoRuS":2v8htf0t je napisao(la):
Posebna priča je što izlaz sa Bulevara ne centrira već postojeću ulicu (mislim da je to Ulica ladne vode) već ima vijadukt jer nisu hteli da sruše jednu nelegalnu ogradu
Е ово је већ жалосно.
Правац Булевара првог степена, који треба да представља артерију целокупног насеља од више хиљада становника дислоцира ОГРАДА?
:смајли који плаче:
 
Drugari Mirijevci,na uvidu je plan Visnjickog Polja koje mu dodje negde severoisticno od vas,a najvaznije je sto ce SMT proci tuda,evo ilustarcije


290311-planvisnickopolje.jpg


http://zvezdara.rs/novosti/aktuelnosti/984.html

Koliko razumeh,to mu dodje kao neka obilaznica za Mirijevo koja ce povezivati Autoput sa onim mostom ili tunelom preko Ada Huje.
 
Штета што је толико ситно, не види се спратност делова новог насеља.
Aнализа за оне који се не сналазе с немим картама:
290311planvisnickopolje.jpg
 
AUUUUUUU !

Ovo sa dalekovodom mi se nikako ne sviđa :rant:

Jel može neko da obeleži tačnu trasu dalekovoda prema ovom planu, ali na mapi GE ?

Svakako ću otići na taj uvid!
 
U naseljima obaveza vlasnika dalekovoda je da isti ukopa ispod površine tla da ne bi ugrožavao živote.
Naselje je tu postojalo(u manjem obimu) i pre postavljanja dalekovoda tako da je vlasnik znao šta radi, samo je grubo zanemario opasnost po ljudske živote u naseljenom mestu.
Stoga o njegovom trošku , a ne iz gradskog buđeta, mora se isti ukopati .
Već je bila kraca rasprava da li takve slučajeve (ukopavanja vodova) finasira grad ili firma koja i zarađuje distribucijom el. stuje v i s o k o g napona.
 
Valjda ce postaviti na onaj sajt urbanizam Zvezdara plan kao sto su radili za druge planove do sada?

Meni se svidja smt,pogotovu sto ima toliko petlji,dakle prilazak mostu preko Ada Huje bez ijednog semafora,to je prava obilaznica :vops:
 
A, jel se zna da li će taj dalekovod biti podzemni ili nadzemni?

Što se tiče SMT to će biti sjajno, ali me plaši dalekovod!

Ej, 110 KV kablovi :o

Odoh sad na taj javni uvid!
 
Vodovi visokog napona dolaze i centar, grada na primer Slavija, zamisli kako bi to izgledlao da dalekovod seče Slaviju svuda u svetu se ukopavaju , zamisli koroz Njujork koj prosto guta struju da nadzemno idu dalekovodi.
Ovako je za tu firmu jeftinije a i zaštičeni su da ne ukopavaju, a ako mora, onda rasipamo graski buđet kako kome padne napamet da zahvati od naše muke i sirotinje.
 
Horuse ne zna se,vidi pa nam javi.Sve je moguce sa nasim urbanistima.
 
Ovo sa Mirijevcem i mirijevskim potokom me je nateralo da se registrujem i posaljem utiske.

Dakle,
Divno je videti da se konacno zavrsava prica sa kraja 70-tih godina proslog veka. Posto sam u Mirijevu prakticno rodjen (od svoje 2 godine) imao sam privilegiju da kroz detinjstvo prozivim nastajanje jednog prelepog naselja. Subjektivno jeste als sta cu?!
Par godina sam bio odsutan iz Mirijeva a sada sam ponovo skoro svaki dan tu i prijatno sam se iznenadio kad sam video da su ogradili ceo prostor izmedju C marketa i skole "Despot Stefan". Sada je to prava mala oaza kakva je Mirijevu oduvek trebala.
Za one koji ne znaju evo malih pojedinosti o mirijevskom potoku:
- Nastaje od bar 13 izvora (koje sam licno u detinjstvu znao da pronadjem) koji se nalaze na padini ka MML-u i smederevskom putu.
- Vode tih izvora prave desetak bara i potom se skupljaju malo iznad kruznog puta (Matice srpske ulica) i odmah ponire u tunel koji izlazi tek kod osnovne skole (lepo se vidi na ovim slikama)
- Voda iz ovih izvora je pijaca i gotovo sasvim ispravna. Prava je steta sto je neiskoriscena
- U prvobitnim planovima bilo je predvidjeno plitko jezero na mestu sadasnjeg fudbalskog terena "Balkana"
Polovinom osamdesetih je za nas osnovce u Mirijevu bila glavna atrakcija "prolazak" kroz tunel. Ono sto me je cak i tada odusevljavalo je nepostojanje djubreta, pacova i sl. u samom tunelu. Sve do prvih kuca posle Karadjordjeve voda je bila ili izvorska ili kisnica.

Da li bi vredelo ovu vodu iskoristiti na povrsini sadasnjeg parka i napraviti malo/malo vece jezerce sa cistom vodom. Gotovo da mogu da zamislim takvu scenu.
Da li je voda iznad ulaza u tunel i dalje cista. Sada tu ima izgradjenih kuca i visespratnica (valjda naselje Park princeva ili nesto slicno).
 
Bio sam na uvidu.

Tamo je bio dežuran neki čovek koji nema pojma ništa, ali baš ništa. Nije znao da mi locira ni jednu tačku radi lakšeg snalaženja, na karti je slabo koja ulica obeležena ( Kornatska koja se javlja na bar tri mesta i ukršta se sama sa sobom ) ...

Sve u svemu, koliko sam ja zaključio taj dalekovod seče Mirijevski bulevar negde kod Merkura.

Na mapi inace postoji jos jedna trafo stanica 110 kv (nije ona Beograd 20).

Napravio sam neke fotke pa cu ubaciti kasnije.
 
HoRuS":1s6075qw je napisao(la):
Bio sam na uvidu.



Sve u svemu, koliko sam ja zaključio taj dalekovod seče Mirijevski bulevar negde kod Merkura.

Na mapi inace postoji jos jedna trafo stanica 110 kv (nije ona Beograd 20).
Transformatorsko polje Beograd 20 će se snabdevati dalekovodom 400 kV iz pravca Kaluđerice, a od njega će se kablovima 110 kV razvoditi ka ostalim delovima grada. Prema tome to na crtežu su kablovi 110kV.

Vlajkost +1 za nadahnutu priču o Mirijevu
 
Arnorian, slikao sam ti da vidis predvidjenu spratnost, koliko-toliko!
Zelena kockica oznacava tu novu trafo stanicu…

2jfxc01.jpg

2mos3kw.jpg

11ht4xj.jpg

xkvrfc.jpg

e7chsx.jpg

ehapaf.jpg

2hhipz6.jpg

2445wf7.jpg

2hd7kzp.jpg

35bw5dx.jpg
 
@vlajkost
Dobro došao
O tome se i ubih ovde , p i j a ć a voda ej izvorište ... al đaba u vodovodu gluvi, a ljudi ko ljudi ... :rant:

@HoRuS
,, ......Tamo je bio dežuran neki čovek koji nema pojma ništa, ali baš ništa. Nije znao da mi locira ni jednu tačku radi lakšeg snalaženja....,,
Ha ha :laugh: :lool: :laugh: e drago mi je nisam jedini koj se toliko puta našao u takvoj situaciji,
ranije išao... pitao..... tamo gde treba i baš tamo..... uvek neki vanzemaljac....... koj glumi saksiju ,
nakon takvih doživljaja.... sam sebe sam više puta hteo da ugrizem za d***pe , šta mi to treba je**ala ih takva saksija od čoveka i sistem koj ga tu drži... , :bash: :bash: :bash:
 
Oва трансформаторска станица је нова, нема је на старим плановима. Налази се 350 м ИЈИ од раскрснице Миријевског булевара и Салвадора Аљендеа. Вероватно је неопходна јер ту планирају насеље са стамбеним зградама са 3-4 спрата. Мислим да је ипак у питању далековод, не каблови.
Биће у том делу доста рушења, мада су све куће нелегалне. Путању СМП-а нису мењали.
 
Da ja ovde zivim, sam bih pocistio djubre. Ne bih ovo mogao da gledam. Toliko o nasoj kulturi.

2vnl37n.jpg
 
hazard":2es85ixa je napisao(la):
ima li negde mapa cele trase SMT?
Имаш овде http://mapa.urbel.com/silverlight/gp/?src=saobracaj мада није посебно обележен.
Део од укрштања са аутопутем Београд-Ниш до моста преко Аде Хује је планиран као прави аутопут. Банатски део је сада планиран као делимично денивелисана саобраћајница. Остало као улица.
 
@vlajkost
Dobrodosao na forum. I mene je ova tema prosle godine naterala da se prikljucim,. Prave smo lokal patriote :lol:

Ja sam u Mirijevu od kraja 80ih i takodje sam prolazio tunelom kao klinac sto je bio pravi dozivljaj. Izvori (a i a poneka preostala bara sa sve kreketom zaba nocu) su na 5 minuta hoda od moje zgrade. Danas to ne lici ni na sta. Brdo nekog otpada, mahovine, guma. Steta. :mad:
Secam se i ja mnogih stvari, a mogu tek tebe da zamislim koji si tu jedno 10-ak godina duze sigurno. Mada i danas ima par izvora koji su cisti, ali to je bas u ovom delu koji nije naselje, tj pod sumom i vocnjacima.

Nego da ne znas mozda kada je ovaj stari deo potoka stavljen u tunel, ili kada su obale potoka betonirane? Mislim na godinu naravno.

@horus
+ za slike, mada ni meni nista nije jasno :)
Secam se da je na tom mestu (Visnjicko polje) nekad planirano diplomatsko naselje. A nikla favela tako da ima tu da se rusi bas bas ako misle da sprovode plan u delo.
 
Micigen":28akidsw je napisao(la):
Nego da ne znas mozda kada je ovaj stari deo potoka stavljen u tunel, ili kada su obale potoka betonirane? Mislim na godinu naravno.
Kolektor kroz novo naselje je urađen tokom 1978-79 godine a nešto kasnije i ceo tok ka Karaburmi
 
BOKI SMOKI":1p4un0x8 je napisao(la):
Da ja ovde zivim, sam bih pocistio djubre. Ne bih ovo mogao da gledam. Toliko o nasoj kulturi.



Potpuno se slažem sa tobom Boki, ovo je blagi užas ....

Ostaje mi misterija, kako je ovaj auto doleteo ovde, pošto nigde ne vidim put

Važno da je m****n okačio klimu na zgradu :rant:
 
Vrh