Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Ne znam kakvo je stanje po pitanju poplava ulica u tom delu BG. Ako se tokom jeseni i leta cesto plave ulice, kao u nekim delovima Bga, mozda su zato stavili puno sahtova? Da voda ako je ima bas previse brze bolje ode. Sobzirom da je tu recica, verujem da ce svi biti povezani ka njoj da izbace vodu.

Ali ovo gore sto sam napisao, mislim tako, samo ako su tamo polave ceste. U Mirijevu nisam bio 100 godina.ceo taj deo juzni bga mi je nepoznat.
 
BOKI SMOKI":efxjzu13 je napisao(la):
Ne znam kakvo je stanje po pitanju poplava ulica u tom delu BG. Ako se tokom jeseni i leta cesto plave ulice, kao u nekim delovima Bga, mozda su zato stavili puno sahtova? Da voda ako je ima bas previse brze bolje ode. Sobzirom da je tu recica, verujem da ce svi biti povezani ka njoj da izbace vodu.

Ali ovo gore sto sam napisao, mislim tako, samo ako su tamo polave ceste. U Mirijevu nisam bio 100 godina.ceo taj deo juzni bga mi je nepoznat.

Ovako izgleda Visnjicka ulica bar nekoliko puta godisnje

0955Mladen-Surjanac-(3).jpg
 
Bolje vise sahtova, da se ne bi stvarale poplave. Ipak, ulica se nalazi na mestu nekadasnje jaruge, izmedju okolnih brda.
 
Bejah danas sa Horusom da vidim radove.Bogme radovi su usporeni ali je ceo projekat izuzetna stvar za taj kraj Mirijeva pogotovu kada se vide na sta lice okolne ulice i udzerice.Jedino je steta sto Bulevar nije produzen jos nekih 500m do pocetka parka.
 
Ево слика са радова на изградњи трафоа у Миријеву... пошто смо овде почели да спомињемо трафо, поставићу овде слике, ако не одговара место, Вучко нек их пресели...

Радови напредују, али изузетно споро... пар радника, машина и то је то...















































Uploaded with ImageShack.us
 
vucko":13le94ga je napisao(la):
Bejah danas sa Horusom da vidim radove.Bogme radovi su usporeni ali je ceo projekat izuzetna stvar za taj kraj Mirijeva pogotovu kada se vide na sta lice okolne ulice i udzerice.Jedino je steta sto Bulevar nije produzen jos nekih 500m do pocetka parka.

Mislim Vucko pomeri se s mesta, što dalje bulevar od parka to bolje! :grand:
Kada se završi kolektor, sasvim će biti dovoljne pešačka ulica pored škole i 1+1 ulica s druge strane kao prilaz kućama kao što je bilo i do sada. Bulevar nema saobraćajnu svrhu u tom delu, a pogotovo što bi prolazio tik ispred kapije osnovne škole :notok:
Uz blago proširenje, saobraćaj iz bulevara treba razvesti dalje Karađorđevom, a onda ga uklučiti u glavne "potkovičaste" bulevare Novog Mirijeva: Mirijevski venac, Matice srpske i Koste Nađa. U tim ulicama postoje i autobuske okretnice GSP-a koje se mogu koristiti za buduće linije koje će se kretati Mirijevskim bulevarom. :)
Horus + za slike sa gradilišta trafoa :kk:
(uzgred ima tema o trafou koju si ti otvorio http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=1505)
 
Данас су нешто траљаво радили на булевару, па нисам ни имао шта ново да сликам...

Убацио сам слике трафоа на ову тему зато што смо пренели причу о свему што има везе са Миријевом овде (постови 621 и 626 )...али ако сметају сличице, лако ће да оду у другу тему :)

А, што се тиче поплава и огромног броја шахтова, то напросто неће помоћи јер је булевар у највећем делу издигнут бар 2 метра у односу на околину, па ако дође до тога да морају да нам помажу ти шахтови, биће катастрофа... Сем тога постоје и боља решења и примењена су на бившем мосту...дугачак сливник и решен проблем, ево како то изгледа на слици...



Uploaded with ImageShack.us
 
Радови на колектору су при крају...







Стигла је земља за насипање колектора...





Заливају ризлу да се не диже прашина...



Тротоари према Градишту...



Насули су целом дужином тротоаре...



Почело је асфалтирање...



















Бетонирање тротоара је у пуном јеку...





Uploaded with ImageShack.us
 
Све честитке и захвалност форумашима који редовно извештавају и сликају ток изградње Миријевског булевара. Као што видимо, радови се полако приводе крају, има ли ко информацију о променама траса аутобуса ГСП-а у Миријевском булевару?

Биће ово лепа улица на срећу свих нас који живимо у Миријеву и Карабурми.
 
I nakraju nista od razdjelnog zelenog ostrva izmedju traka za par dana eto slikanja mozda na dan oslobodjenja 20 okt
 
Direktore,puno trazis.Razdelno ostrvo je bilo nerealno.Kada vidis da je u neka bolja vremena pravljen pocetak Bulevara od Visnjicke bez ostrva nema teorije da bi i ovde bio gradjen sa ostrvom.

Horuse svaka cast,matori!Polako dobija svoje obrise bulevar. :vops:

Sto se tice gradskog prevoza,zaboravljate da taj isti autobus mora da ima okretnicu,ne moze na sred ulice da okrece.Dakle kada budu rusili neke kucerke kod pocetka kolektora na gornjem kraju Bulevara kod one osnovne skole znacete da vam uskoro dovode liniju gradskog prevoza.

Tipujem da ce uvodjenje autobuske linije biti najkasnije za izbore.
 
Хвала, Вучко :vops:

Е, данас ми рекоше да онај стари далековод на дрвеним бандерама, што се спушта паралелно са Драге Љочић и сече булевар на самој граници старог и новог дела иде под земљу :vops: а изгледа и да ће да поставе неки трафо, мени онај бетонски темељ личи на постоље за трафо...

Ево слика...









Uploaded with ImageShack.us
 
Kada je reč o novim autobuskim linijama duž trase bulevara u izgradnji svi to nestrpljivo očekujemo. Ja se neslažem da bi bilo pametno da se uglavljuje nekakva okretnica "na početku bulevara" u starom Mirijevu, nego se nadam da će autobusi da uđu u Novo naselje do postojećih GSP okretnica jer je tu 80-90% putnika.
Bilo bi najpametnije produžiti neke od postojećih linija sa okretnice na Karaburmi a to su - 16, 23, 25. Međutim tu ima problema. Ovo je ulica koja od okretnice vodi ka postojećoj trasi Mirijevskog bulevara:



Dovoljno je široka, ali je izražen problem parkiranja na kolovozu tako da tu nema mesta za prolaz autobusa:



Okolo su zgrade tik uz trotoar tako da je teško napraviti dodatne parkinge. Da zlo bude veće problem parkiranja postoji i na trasi Mirijevskog bulevara:





Parkiraju se poprečno na samom kolovozu sa jedne strane:



a zgrade su veoma blizu da bi se tu napravili parkinzi:



tamo gde su zgrade nešto dalje ima divnog drveća:



na nekoliko mesta ima ležećih (vrlo nepraktično za buseve)



kako se bližimo novoj trasi bulevara počinje poprečno parkiranje sa obe strane:



a naročito je veselo kod uparkiravanja:



Umesto četiri trake u funkciji su jedva dve:



trenutno se veća vozila nemogu lako mimoići:



Ovaj problem je trebalo rešavati (ako je ikako moguće) paralelno sa izgradnjom nove deonice, jer besmisleno je napraviti 4 trake ako se one neće koristiti duž cele ove ulice.

Evo nas na kraju stare i početku nove trase bulevara:





Ako se na Karaburmi ne urade parkinzi (ne znam iskreno gde) i ne sklone ona silna vozila sa kolovoza, onda ćemo i pored silnih miliona evrića i izgrađene 4 trake morati do daljnjeg ipak ovako:

 
Ја не могу да разумем где се изгубио онај здраворазумски приступ планирању и пројектовању улица?

Па зашто не постоји зелени појас између коловоза и тротоара? Пре 20 година су много уже улице тако планиране, а данас бедно да бедније не може да буде. Логика зеленог појаса је вишеструка а не само еколошка. Нпр. посаде се жбунасте биљке и самим тим, тротоар заштити од паркирања. Такође, исто то жбуње штити и ногавице пешака од прскања са возила током падавина. Такође, ствара се безбедоносни физички и психички тампон између возила и пешака....

Где се деде оно комунистичко планирање града....изглед тротоара ме је баш растужио....јадни мој Београде, ко тебе данас пројектује... :смајликојисузелије:
 
A, шта мислиш о идеји да једна од три линије (16,25,23) уместо да скрене у Војводе Мицка продужи Вишњичком и скрене у Миријевски булевар и на тај начин цео булевар буде покривен бусом? На тај начин би избегли да се аутобуси гужвају кроз Пере Ћетковића (друга слика). Ти паркирани аутомобили ће да лете иза зграда (где постоје паркинзи)...

Овде пише и за изградњу паркинга, али пише да ће бити уведена нова линија, а не продужена стара...

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=61162
 
Naravno da nisam odoleo da ne vidim početak asvaltiranja nove trase bulevara. Na samom početku na Karaburmi još nije krenulo:



već nešto kasnije:





ovo je noseći sloj, preostalo je još par cm završnog:





Lepo izgleda
















Radi se i završna etapa kolektora za mirijevski potok:



Kraj kolektora je kod ove tamne ograde kojom je zaštićen ulaz u postojeću deonicu od pre 33 god:



Novi kolektor na vidiku!





I još jedno neverovatno ponašanje "odraslih" ljudi. Mesto - raskrsnica prema Šejkinoj ulici:



obratiti pažnju na kuću sa tamnijom fasadom i teškom ogradom ispred:





ogradu je napravio preko trotoara!





sad ni ovaj kanal sa instalacijama ne može dalje. Iza ograde i njegovog placa se trotoar normalno nastavlja. Desno je ova spojna uličica sa Mirijevskim bulevarom. Ako ne razmišlja o drugim ljudima kako ga ne hvata panika da će njegovo dete morati direktno sa kapije na kolovoz i to na sred raskrsnice!! E neverovatno kako pohlepa od čoveka napravi čudovište :shok: I ima li inspekcije ili kom.pol. da nešto preduzmu?
 
+ за слике :kk:

А, што се тиче те ограде, то је језиво, указивао сам на то пре пар месеци и сликао сам... жена из општине ми је рекла да са тим "господином" годинама бије битку око те ограде и ништа. Е, сад што човек не капира да ако нема тротоар испред куће то смањује њену вредност много више него што тих пар квадрата плаца вреди... Неким људима ништа не можеш доказати :rant:
 
Sve bi bilo lepo samo da nema tog polja mina!!!

Voznja ce prilicno biti neudobna, budite uvereni u to. :(
 
Koji su sve planovi za Mirijevo, osim ovog bulevara? Sta se tu jos planira od infrastrukture?
 
Taj trotoar je horor! i ovako je uzak,a ovaj uze i tih skromnih metar trotoara :rant:

Nego,da li je bulevar oduvek planiran da bude tako krividuav,podseca me na slalom staze za skijase koje idu cik cak a mine,pardon sahtovi mu dodju one zastavice kroz koje se prolazi :)

Trasa Bulevara mi izgleda otprilike ovako

zig-zag.jpg
 
Mogao bi taj bager malol tu ogradu da ukloni sa trotoara sto se ne ugledaju na podgoricu i mugija koji to ekspresno rusi jeli ograda na drzavnooj zemlji jeste rusi :bash: :rant:
 
Vrh