Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Гаго, хвала на плусићћћима :)

Прилепак је и даље прилепљен, нема никавих промена у односу на оне слике од раније... Једино што сад спроводе далековод под земљу у том делу, види пост 690 сликао сам...

Раскрсница је практично упропашћена... Људи се гужвају да прођу, па навале из оба смера и ко кога пропусти пошто нема места за мимоилажење... :rant:

Edit:



Uploaded with ImageShack.us
 
Kaoko bi prosao bagerom kroz tu garau i jos mu poslao racun za uklanjanje :bash: HoRuS+
 
HoRuS":1f736db2 je napisao(la):
Гаго, хвала на плусићћћима :)

Прилепак је и даље прилепљен, нема никавих промена у односу на оне слике од раније... Једино што сад спроводе далековод под земљу у том делу, види пост 690 сликао сам...

Раскрсница је практично упропашћена... Људи се гужвају да прођу, па навале из оба смера и ко кога пропусти пошто нема места за мимоилажење... :rant:

Edit:



Uploaded with ImageShack.us


A sto ne prosire tu ulicu na levu stranu, koliko vidim nema nikakvog objekta ? :/
 
Лаки,

постојала је некад улица нормалне ширине, али погледај постове од #197 на овој теми, да се не понављамо :)
 
Kako bi ameri rekli between a rock and a hard place.

A kod nas je between a nelegalna garaza and a nelegalna taraba.
 
Хорусе хвала за одговор.

А шта рећи на ово на слици ? Брука и срамота од самог Града, да је један ........ појединац, не знам како бих га назвао, може да се понаша тако да испадне да је јачи од Града и свих позитивних прописа. Осећам да су овде дебело радиле "шушкице".

Како ли се само мимоилазе аутомобили на овом делу патрљка од улице ? Колико по слици могу да видим и предпоставим, ту су сигурно свакодневне гужве. Барем ће сад овај "свемоћник" да ужива са те терасе у великом саобраћају и издувним гасовима. А о прилепку те "гаража" боље да се и не коментарише.
 
Поздрав свима, нов сам на форуму, хтео бих да вас питам нешто у вези улице Сланачки пут на Роспи Ћуприји, нисам хтео да отварам неку нову тему па сам мислио да је овде најбоље да питам, пошто је Миријевски булевар само 100 метара удаљен од улуце Сланачки пут.

Пошто живим на Роспи Ћуприји, сваког дана чујем да ће да шире улицу и да ће бити неких нових пројеката, стабмених објеката итд. Хтео сам да вас питам да ли има ту истине и када ће то бити? Унапред хвала!
 
HoRuS":2kxcgnlz je napisao(la):
Гаго, хвала на плусићћћима :)
imag0814m.jpg

s10ymu.jpg
 
Ово око Сланачког пута први пут чујем, али би било добро да се то одради...Нађох на нету да је био јавни увид скоро...

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1451464

Али су "они" најавили да ће следеће године Партизански пут да раде и да су зато исфорсирали да мора Миријевски булевар да се одради да би постојала алтернатива...е, сад ти боље знаш да ли постоји нека алтернатива Сланачком путу, ако не постоји онда вероватно то неће радити док не изграде смт, која би могла бити алтернатива...

Позајмио сам слику од Arnoriana са прве странице, зелено је смт...



Да ли смем да закључим да ипак планирају неки паркинг?



Слабо ових дана раде, немам шта да сликам ново, понеки мајстор понешто чепрка и то је то...нема још асфалтирања тротоара, расвете... Наравно, чека се сам крај рока па удри... Нека, само нек заврше.

Сенке, постави поново сличицу, не види се...

Edit:

Појавила се слика сад и код мене :kk: сјајна је +1 :lol:
 
Јако споро одмичу радови, готово да нема ништа ново, сем мало асфалта на једном мањем делу тротоара...
 
Moras ponovo pstviti slike stare su otputovale u nepoznatom pravcu zadnji apdejt ili nove kad uslikas
 
Радио је Игор јуче репортажу па ће је поставити на насловној страни... Зато нисам убацивао сличице :)
 
Izvor: Beobuild.rs

New boulevard in Mirijevo

111016-MIRBUL-01.jpg

Izgradnja produžetka Mirijevskog bulevara je u završnoj fazi realizacije. Posle 9 meseci intenzivnih radova gotovo je završen novi bulevar sa svom pratećom infrastrukturom. Na taj način konačno je realizovan projekat koji na nivou plana postoji čitavih 30 godina, a kojim su rešeni brojni saobraćajni i komunalni problemi ovog kraja. Svi radovi na izgradnji trebalo bi da budu gotovi ovog meseca.


Kompletnu vest i foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta na linku http://www.beobuild.rs/read.php/507.html

111016-MIRBUL-02.jpg

111016-MIRBUL-05.jpg

111016-MIRBUL-29.jpg


Ostale fotografije u vesti na prvoj strani sajta ;)
 
Nisam najbolje pratio na času, pa mi je možda promaklo. Hoće li bulevar da se nastavlja dalje i ako hoće, dokle će da ide? Malo mi je nelogično da se ovako završi. Vidim da rade na uvođenju potoka u kolektor i posle mosta. Znam da posle škole ide park, ali on je i onako ispresecan kojekakvim putevima.

111016-MIRBUL-29.jpg
 
Tu se zaustavljava bulevar iz neobjasnjivih razloga.Trebao je biti sproveden i duz te ulice do parka i ni milimetar dalje.

Horus mi je rekao zasto iz grada nisu napravili i taj deo do gore,ali je stvarno bez veze.

Trebao je ici bulevar,a sa strane da bude siri trotoar sa strane skole sa obaveznim drvoredom i zelenim pojasom.Jedino bi skola trebala da uvuce ogradu za metar-dva.

Mozda to i urade neki drugi put,za recimo 30 godina...
 
blagoje":cv50hb43 je napisao(la):
Nisam najbolje pratio na času, pa mi je možda promaklo. Hoće li bulevar da se nastavlja dalje i ako hoće, dokle će da ide? Malo mi je nelogično da se ovako završi. Vidim da rade na uvođenju potoka u kolektor i posle mosta. Znam da posle škole ide park, ali on je i onako ispresecan kojekakvim putevima.

To u parku nisu "kojekakvi putići" nego pešačko-biciklistička staza dužine oko 1km "kružnog" oblika sa poprečnim vezama. Više stotina Mirijevaca svih uzrasta svakodnevno uživa u tom prostoru. Daljim produženjem bulevara preko ove celine on se opet nebi mogao pametno uključiti u sistem postojećih saobraćajnica u novom naselju, a bila bi nepovratno uništena najlepša oaza za odmor u ovom kraju.
Ja sam ubeđen da će pobornici automobilskog koncepta uskoro i počiniti ovaj zločin, zato se i nisam radovao trasiranju bulevara ovako kako je urađeno jer sada prosto izaziva nevolju (kao minić DŽ.Trboseka..)

@vucko opet te upućujem na post http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=143071#p143071
 
Ruku na srce, dok sam živeo u tom kraju, često sam viđao automobile da idu tim stazama. Verovatno se nešto u međuvremenu promenilo.
 
Бетонирају тротоаре и асфалтирају их, али траљаво, чим буде нешто конкретно убацићу слике...

А, каблове од бандера су оставили на извол'те...још су скинули црну изолацију па су сад жице у јарким бојама да могу лепо да се уоче и сецну... Не знам шта чекају, вероватно да их неко исече и онда да кукају по телевизији како је неко направио милионску штету...и како сад морају поново да изводе радове... :notok:

Mekbejn, неће они да праве паркинг, чекају да неко "варваризује" земљиште па да имају разлог да се баве"имовинско-правним пословима" наредних деценија...Дирекција-власници-сувласници-адвокати-посредници-корисници...
 
Neznam da li je na vasim ulazima osvanula pozivnica za fes buk grupu slobodno mijrjevo opistina itd koga interesuje neka potrazi ja nemam fb.Nego sto se tice tog nastavka treba uraditi 4 trake trotoar zeleni pojas i ako ima mjesta mjestimicno parking :kafa:
 
direktor":3q168ih0 je napisao(la):
Nego sto se tice tog nastavka treba uraditi 4 trake trotoar zeleni pojas i ako ima mjesta mjestimicno parking :kafa:

Zašto bi to uradili? Dokle bi išao taj nastavak? Na koju saobraćajnicu bi bio povezan bulevar i u čemu bi bila razlika u odnosu na ovo kako je sada urađeno?

Na tom delu (ispred kuća preko puta škole) već postoji 1+1 saobraćajnica i to je više nego dovoljno za lokalni saobraćaj. Iznad kolektora treba postaviti iz te saobraćajnice jedan veći niz parkinga i zeleni pojas prema školi i to je to.

Trebalo je i Vitezova Karađorđeve zvezde proširiti bar za pola metra da bude "jaka" 1+1 (7m) saobraćajnica i da se njome razvedu vozila ka "potkovičastim" glavnim pravcima unutar novog naselja koji su takođe široke 1+1 ulice.

Osećam da će varvari proterati 2+2 preko parka i uterati tranzit od Kaluđerice ka Višnjičkoj po sred novog naselja i time genijalno suspendovati SMT kao skup a onda se na sav glas hvalisati kako su ostvarili velike uštede i da je tako moralo u uslovima sveopšte krize jer eto i guverner NBS reče da smo udarili u crveni limit zaduženja od 45% BDP-a.... bla bla bla... :blah:
 
Vrh