Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Ево још једне репортажице са терена, радови јако лепо напредују...



Насипају тротоаре...





У почетном делу је насут и последњи слој пред асфалтирање...



Завршено је анкирање (исто у почетном делу), постављени каблови за бандере...



Завршна ваљања...



Озбиљније су кренули и на другу страну булевара...



Набијање тротоара...









Искасапили су дрвеће...



Стижу шахтови...


Тај последњи слој је у различитим деловима булевара различите боје...



Све је трасирано ивичњацима до самог краја...







Uploaded with ImageShack.us
 
Kad vidim ove sahtove rasporedjene kao mine, shvatam zasto moram da uradim slalom kao da sam na olimpijadi kako bi zacuvao tockove sog automobila... :notok:
 
šteta što nisu podkopali temelje te rugobe da se uruši... :D :D
 
Kod sahtova je greska sto nisu dosli gotovi sa betonskim okvirom kako u bka vec ce biti zaliveni betonom na licu mjesta :kafa:
 
U bulevaru su stizali gotovi.Ovo je ocigledno jeftinija opcija.
 
Има и завилених бетоном, а има и ових што тек треба да се залију, зависи које извођач хоће да купи. У почетном делу су готови са бетонским кругом, а у средњем делу ови што тек треба да се "направе"... Али их заиста има колико хоћеш, кад то крене да се клима, биће спасавање точкова...
 
spatiotecte":9c0m54f2 je napisao(la):
Kad vidim ove sahtove rasporedjene kao mine, shvatam zasto moram da uradim slalom kao da sam na olimpijadi kako bi zacuvao tockove sog automobila... :notok:

zasto bi neko razmisljao o nasim vozilima? Pa ako otkinemo nesto sami će platimo popravku. kad bi nadoknadjivali stete nastale neispravnim kolovozom vodili bi oni racuna.

Veliki je problem bio isprojektovati tako da sahtovi budu po obodu ili na trotoaru. Ovako i kad nesto rikne ili se slegne, kopaj ulicu, pa krpi i tako u nedogled.

Svi imaju posla, tale se a budzet grada nek placa. Budžet grada = gradjani Beograda !!!
 
Заиста некад знају да претерају са шахтовима... Ово кад се расклима биће језиво...





Uploaded with ImageShack.us
 
Sheep+Parade+Through+New+York+City+Streets+SdeHy_7dVnQl.jpg


šaht može ovako da se reši. ovce su bonus
 
Све је равније и равније...











Катастрофа!!! Где је нестао квалитет радова?



Производња „мина“...

 
I sad ti krivo nasadjen saht iznivelisi sa nagibom asvalta strasno kako samo to nonsalantno rade :bash: :bash:
 
@HoRuS
+2 :)
tek sad sam video prethodne i današnje sličice

Izgleda da su ivičanjaci trotoara i ispred zgrada iste visine
kao da nigde nije predviđen ulaz na parking sa nižim ivičnjacima
da stanari ne cepaju gume
ili je to optička varka na sličicama ?
 
Pa ako cemo po praksi u svetu, ulaz u garaze iz bulevara je zabranjen, jer su bulevari zamisljeni kao saobracajne arterije koje bi se tim ulazima usporavale.

Zbog toga na NBG-u postoje tkz. blokovske interne saobracajnice a izlazi sa parkinga su svedeni na minimum.

U starim delovima grada se izlizi iz dvorista planiraju na sporedne ulice ili ulice paralelne sa Bulevarom, tj. sa druge strane dvorista.

U MIrijevskom bulevaru je ovo prilicno lako izvesti, jer na ovom mestu nije ni postojala ulica, vec potok, u koji niko nije imao izlaz iz dvorista.
Tu prednost treba iskoristiti, a ne dozvoliti ulaze u dvorista i time napraviti sranje.
 
Svaka cast Horus uvek volim da gledam tvoje reportaze
Po slikama izgleda kao da bi asfaltiranje moglo biti zavrseno za par nedelja
 
али зашто су ставили толико шахтова? је л' им то неки фетиш, не разумем?
 
Прво, хвала свима на плусићима и похвалама :)

Боцо, ивичњаци су спуштени на неколико места, сликао сам ти да видиш... Заиста су постојеће куће окренуте ка Шејкиној односно ка Градишту (улица), али ће се ту јавити проблем са паркирањем кад никну стамбене зграде, јер је изградњом булевара отворен огроман простор за градњу. Међутим, у појединим деловима је простор између булевара и поменутих улица толико широк, а и парцеле су исцепкане на више власника, па ће се свако договарати са "својим" инвеститором и добићемо два реда зграда од којих је један ред окренут ка рецимо Шејкиној, а други ка булевару... Како ће се ту решити паркирање? Вероватно никако, биће као и што сада раде инвеститори. Направе пројекат зграде са гаражама, а онда (пот)плате и одраде пренамену у стамбене јединице или чак пословни простор. На тај начин се врши геноцид на квалитетом живота... Нема места за паркирање, зграде ничи и ничу и ничу једна до друге (или једна на другој :laugh: ) и то је крај.

То наравно може да се реши, али нико неће да се бави тиме ... У Србији има много људи који би направили штету од милион евра, ако могу да мазну 20-30 еврића... Док год је тако биће и чувене реченице "шта се секираш батице (уз карактеристичан израз њушке), имамо ми своје "људе"...

Дакле, Боцо, ево спуштених ивичњака...












А, ево и мале незгоде... Багер је буквално пропао у земљу (због септичке јаме или подземних вода), а други багер покушава да га ишчупа...





А, ево и шта је остало за багером...



А, ово око броја шахтова је језиво, мислим слободном проценом да их има бар 100 комада...иначе и сами радници на градилишту су ми рекли да нигде нису видели толико шахтова у једној улици... Цена једног шахта је око 1.000 еврића...
 
Толико кошта цео шахт, значи копање рупе, они бетонски котурови и поклопац... Мени су тражили (нека приватна фирма, не ови са булевара) чак 1500 евра да одраде неки шахт за зграду...одатле знам цену, а колико су ови плаћали не знам (не верујем да је мање)...
 
Treba provjeriti te sahtove da vidimo imaju li svi funkciju.Nego ije ni jasno u beogradu je postojalo pravilo da se stavljaju sahtovi preko kojih ide asvalt tako da se samo vidi metalni obruc i to jedva :kafa:
 
Odlicno da se ovo zavrsava, a sramota je sto je trebalo 30 godina da se krene u radove
 
@HoRuS
+1 :)
i hvala za dopunske sličice

što se tiče šahtova oni su kao iznad nekog ,,cevovoda,
al ispada da on ide cik - cak
s obzirom da smo videli kompletnu regularnu izgradnju
očigledno ,, cik - cak ,, zapravo je putanja
između troškova bulevara i privatnog đepa
:shok:
još će tvoje sličice postti i
krunski dokazi na sudu
:grand:

ako sličice nestanu sa sajta
znaćemo da se
HoRuS vozika u nekom Lamborginijevom
brm-brmu
:laugh: :lool: :laugh:
 
Vrh