Šta je novo?

Mirijevski bulevar

Evo nove reportaže sa terena

Kraj kolektora ka Karaburmi

2my3ew4.jpg


Prave prostor za deponiju rizle

24zg3ee.jpg


291ou91.jpg


Postavljeni šahtovi

166f2ms.jpg


e8pglt.jpg


Urađena je kanalizacija

mw75tt.jpg


21ltxcz.jpg


30djj7p.jpg


4rdn2a.jpg


Napravili su i veliku deponiju rizle, sto verovatno znači da će uskoro da nasipaju put...

doqh41.jpg


28m1ta8.jpg


w1pu2w.jpg


Stigli su skoro do mosta

90tv8l.jpg


2ijn89h.jpg


263zc5w.jpg


osr990.jpg


Počeli su da rade i izolaciju kolektora

2h3917c.jpg


A, zavrsavaju radove na raskrsnici Bulevara i Šejkine

2r56bd5.jpg


11lo45i.jpg


o8a3hk.jpg
 
+ naravno, baš sam se pitao dokle su stigli radovi kad eto odgovora! :kk:
 
Hvala na plusićima :)

Trotoari će biti sa obe strane po 3 metra, a obzirom da su rekli da će jedna autobuska linija prolaziti bulevarom, garantovano će odraditi i stajališta...
 
Počeli su čak i ivičnjake da postavljaju....definitivno nema nista od prečice preko Šejkine jer je postavljen ivičnjak...

15rhc8y.jpg


20tqr1h.jpg
 
A gde je prvo skretanje tj. izlaz sa novog bulevara ka Šejkinoj? Nije valjda da do "Vitezova" nema izlaza na levo?

Na slikama sa prethodne strane reče da je ovde nova raskrnica tj. izlaz sa bulevara u Šejkinu?
6iaera.jpg
 
Da, to je jedini izlaz na trasi od kilometra...za sada, ako ne skapiraju da je to nedovoljno pa ne urade još negde izlaz... Ono na raskrsnici Šejkine sa Mirijevskim bulevarom je bila prečica dok nije počet da se gradi novi deo bulevara, a sada više ne postoji...
 
Dobro je da su barem jedan stavili :rolleyes:

Kada se sa širokog bulevara "sjatimo" u ovu usku Šejkinu - biće veselo :o
 
U cemu je problem da predjes kolima preko ivicnjaka pa u Sejkinu?Mislim da ce to svi raditi
 
Misliš? Pa gde svi - tu i mali Mujo, tj. ja? :D

Zavisi koliki će ivićnjaci biti :laugh:

Mada, nemam baš višak love da plaćam kazne, a rekoše mi da baš tu često stoje (stajali su) panduri zbog znaka "STOP", još sa decom u kolima pa 2x veća kazna + niski spojleri = neka hvala :cool:

Ma neka oni naprave barem ovo gore spomenuto skretanje, lako ću ja, meni je i bliže (naselje Sunce), nego bi izbegli gužvu kada bi napravili još po neko. Barem ja to kao laik mislim.
 
Vučko,

problem je u tome što je onaj isekao ulicu i suzio toliko prostor do one nelegalne kuće (o čemu smo pisali) da ne verujem da će moći da prođe kolima... a i budući semafor neće prepoznavati to skretanje pa će nastati džumbus ako neko bude pametan da to radi...
 
Pošto nikako ne mogu da nađem mapu koja je na ovoj temi postavljena, samo bih da proverim nešto u par reči. Ako se gleda HoRuS-ova prva slika iz posta #382, koliko vidim na tom mestu postoje jedno skretanje desno pa levo u Dragoslava Srejovića (tamo gde su znakovi za obavezan smer i zabrana za kamione), zatim pravo ide sam bulevar do Vitezova Karađorđeve zvezde i levo se odvaja Šejkina. Jesam li dobro skapirao?

Ako je tako, tj. ako bulevar ide pravo do V.K.z. u koju inače danas ulazimo iz Šejkine, iskreno ne znam ni zašto bi neko ko ide u Mirijevo skretao u Šejkinu, to se sada tuda vozi silom prilika, ulica je katastrofa…
 
@COTOHA

U principu jesi. Samo to nije Dragoslava Srejovica nego ulica Gradiste. Dragoslava Srejovica je sledeca paralelna sa njom, jos malo uzbrdo.

Sejkina ulica je sa leve strane bulevara ako se gleda ka Mirijevu. Znaci sa onog mesta odakle je Horus slikao.

E sad, naravno da ce svi ici bulevarom do i iz Mirijeva, ali problem je sto Horus zivi u Sejkinoj i sto je neki lik isekao ulicu i sada se ukida to skretanje u zoni ulice Drage Ljocic (tu ce biti i semafor koji pomalo gubi na znacaju). Sledece je sa ulicom Ladne vode i treca opcija iz Karadjordjeve.
Time Sejkina postaje prakticno slepa ulica i on npr iz grada mora da ide napred pa nazad zbog nekog ludaka koji je isekao ulicu. Sto bi se reklo u potkovicu.
Evo, crno= ulica Gradiste
crveno=Sejkina
plavo=M.bulevar
zuto=buduca rasrkrsnica Ladne Vode-bulevar-Sejkina
zeleno=postojeci izlaz Sejkine na bulevar koji se ukida jer je covek preorao put

bulevar by crni2011, on Flickr
 
Micigen,

odlično si sve objasnio i poštedeo si me pola sata pisanja da objasnim recima.. sad je svima jasno, tako da +1

Evo da malo uporedite dve sličice nastale u par dana...kako se brzo razvaljuje zelenilo zbog novog naselja...


rhn879.jpg


15yx46o.jpg
 
Mogli bi urbanisti da se zeznu i da stave neki park tu,onako cisto radi reda...Inace dobiste beton na kub.
 
Micigen":1zppxzmh je napisao(la):
ali problem je sto Horus zivi u Sejkinoj i sto je neki lik isekao ulicu i sada se ukida to skretanje u zoni ulice Drage Ljocic (tu ce biti i semafor koji pomalo gubi na znacaju). Sledece je sa ulicom Ladne vode i treca opcija iz Karadjordjeve.
Time Sejkina postaje prakticno slepa ulica i on npr iz grada mora da ide napred pa nazad zbog nekog ludaka koji je isekao ulicu. Sto bi se reklo u potkovicu.
Aaaa, OK, e pa vidiš to mi je nekako promaklo. Naravno, iako većina ljudi ide u Mirijevno, neko se eto ipak našao da izvoljeva i da ide i do Šejkine i postavlja se pitanje šta je s tim ljudima - šalu na stranu, jbt, ne mogu da verujem kakva glupost i bezobrazluk. Pa evo meni koji ne živim u toj ulici dođe da siđem „jednu noć” i prokopam prolaz od Šejkine do novog M.b.!!! Kakvi moroni, bilo bi debilno i da je planski tako urađeno, a kamoli ovako, zbog nečijeg bezobrazluka…

Hvala obojici na pojašnjenjima.
 
vucko":2ygz5174 je napisao(la):
Mogli bi urbanisti da se zeznu i da stave neki park tu,onako cisto radi reda...Inace dobiste beton na kub.
A ne, ne, ne, fora je da u Mirijevu ima previše zelenila, a i livade su tu blizu, preko brda. Poenta je da bi neko od Beograđana koji za vikend idu kući i koji šetaju okolo praziluk može da pomisli kako Mirijevo nije dovoljno urban kraj… Tako da se sve to mora betonirati i asfaltirati. Najveći deo je već obavljen do devedesetih kada su posečene silne šume tamo iznad stadiona (tzv. Darkvud). A pošto smo prosjačka država onda se taj „urbani” deo priče radi tako jeftino da se vraćamo na moj komentar o predgrađu Prijepolja.

edit: typo
 
Миријево је било један од најлепших делова града, после Вишњичке бање.
Сада је тотално унакажено, пошто сам скоро био и у Бањи, и њу је захватио исти вирус празилук инвеститорског урбанизма.
 
Sve ima svoju cenu,cujem od ljudi da je Mirijevo siri centar.To su isti oni koji misle da bg ima 3 miliona ljudi i da mu ne treba metro vec samo jos 5-6 mostova pa cce sve biti ok. :D
 
Posto je ova tema postala na neki nacin tema o Mirijevu evo i ovog priloga

Gradologija o vrticima

http://www.youtube.com/watch?v=Bplou-Bou8E&feature=feedu

Vrtić BUBAMARA na Mirijevu u ulici Meše Selimovića - autor arh. Vesna Cagić Milošević i vrtić PLAVA PTICA u izgradnji na Ceraku - autori arh. Milenija Marušić i prof. arh. Darko Marušić.
 
Obiđoh danas radove na bulevaru, pa stižu i neke sličice

Završetak kolektora na Karaburmi









Kanalizacija na dva nivoa









Deo kolektora se već zatrpava







Prave se novi, verovatno viši stubovi dalekovoda, što znači pa ipak kablovi neće ići pod zemlju, nego na veću visinu




Stigoše do mosta sa kopanjem








Uploaded with ImageShack.us
 
Mnogo pravi fotoreporteri bi po zavideli na ovakvim fotkama sa lica mesta :)
Bravo svaki put ispuni mi se želja da vidim sta ima novo i kako se razijaju radovi
narvno +1 :)

Jedna molba, malo manji format , nije da mi spor internet ali zaspim dok čekam da se otvori stranica, a svi imamo i zum ako zatreba :)
 
Vrh