Šta je novo?

Metro

Razumem da su metro koridori u narandzastom i da se oni nalaze ispod zemlje ali ima citav niz objekata koji su oni planirali i jasno se vidi da su na povrsini.
 
vucko":1a5ut6mk je napisao(la):
I nek ima ta dva podzemna koloseka ispod glavne stanice,da bude recimo kao Vukov spomenik stanica bg voza jednog dana,samo naravno na mnogo manjoj dubini.A recimo u zgradi da bude muzej zeleznice i gsp-a.Kako vam to zvuci?



dobro zvuči. samo da se ukopa metro a ne bg voz. i može da prolazi tuda i dalje da produžava ka terazijama.....
 
hazard":3agvco60 je napisao(la):
N-ST":3agvco60 je napisao(la):
Za koliko godina će broj korisnika javnog prevoza u ovom delu grada porasti 600% odnosno do kapaciteta "teškog metroa" (35-40.000 putnika/h)? U narednih 10 god? 20? 50? 100? Verovatno je i dan danas slična situacija na svim mogućim trasama metroa, baš kao i te 2002-2003 godine, kada su rađene studije.

Jednostavno, ne treba nam sistem takvog kapaciteta. Drastično je skuplji, duže se gradi i praktično nikada neće biti dovoljno popunjen. Glavni argument pristalica “teškog metroa” je njegov “izgled” i trip da ćemo biti evropska i svetska palanka ako ne izgradimo “pravi metro”. To nije racionalno razmišljanje.

Pravis istu gresku kao i projektanti i zagovornici Belama, drugim recima matematika ti je tacna ali promasena.

Poenta metroa nije samo da brze i bolje prevozi ljude koje trenutno prevozi javni prevoz, vec da preuzme i dobar deo ljudi koji se inace voze kolima - jer ce dobiti brzi, pouzdaniji i udobniji prevoz od sadasnjeg javnog, i brzi i pouzdaniji prevoz od svog automobila.

Dalje metro podrazumeva kompletnu reorganizaciju javnog saobracaja tako da postane kicma sistema, i tako da se sve autobuske linije ulivaju u njega. Dakle u prvoj fazi metroa se govori o tome da on dodje do B. Brda, gde bi onda bili i terminusi svih autobuskih linija koje navodis sa Vidikovca i okoline, ali bi se tu skupljali i putnici sa B. Brda i iz drugih krajeva. Drugim recima bice dovoljno putnika.

Metro menja celu koncepciju prevoza ljudi po gradu i ne mozes racunati broj putnika time sto ces tek puko sabirati koliko se vozi ovom ili onom linijom od ovog kraja do onog.

Tako je, uz to metro grad cini prohodnijim pa ima i vise putovanja. Trenutno masa ljudi svoj dan planira tako da se sto manje puta prevozi jer znaju koliko je to maltretiranje. Gubljenje silnog vremena u saobracaju, mrtvi umorni, znojavi, iznervirani, frustrirani, sve je to veliki deo KVALITETA ZIVOTA, i to svakako treba uzeti u obzir kada se opravdavaju troskovi metroa.

Zato je nekakav teski tramvaj ili laki metro koji ce da samo malo nasminka postojece stanje je cist promasaj.
 
jlaki":9c8xh2hn je napisao(la):
Mislim da nisi dobro skontao mapu, nepostojeći most je prvi most sleva nadesno. Drugi iz tog pravca je Brankov most. Obrati pažnju na poziciju Ušća i 6 kaplara. :) Još jedan nepostojeći je u Savskom amfiteatru koji si spomenuo, a onda ide Gazela i Novi Žel. most. :)
Ipak sam dobro skontao sliku ;)
Prvi je Brankov most jer se vezuje na Brankovu ulicu, lepo se vidi, a drugi je novi metro-drumski most.

Nego juče oko 4 popodne sam putovao od opštine Nbg do centra tačno sat vremena! Metar po metar u žutoj traci. Ono je stvarno da čovek izludi! Mislim da mi je pritisak skočio do besvesti, suzdržavao sam se da od besa ne udaram ljude oko sebe. Ovom gradu je metro potreban više nego bilo šta! Pa to je nehumano toliko vremena potrošiti u prevozu uzalud! Bolje da stanu sa svim drugim projektima dok ne izgrade makar jednu je_enu liniju metroa! Počinjem da verujem da je bolje da most preko Ade nisu ni započeli nego da su za te pare izgradili jednu nezavisnu liniju metroa.
 
A ko se danas vraćao sa posla mogao je da vidi masu ljudi na svim stanicama,tramvajskim ,autobuskim ,trolejbuskim ljudi ne mogu da uđu u vozila i onda mi neko priča o nekom lrt :fijasko: ili tobože nema dovoljno putnika,dok ljudima vire torbe i rukavi iz ulaznih vrata u super teškom metrou BGVozu gde je i mesto za stajanje je postalo luksuz,to je trebalo snimati i prikazati na STB .Beograd sada garant ima 3 milona ili je 70% građana ostavilo automobile i razulareno krenulo na lov za mesto za stajanje u gradskom prevozu,ovakva situacija preti da polomi kičmu GSP.Što pre treba otvoriti linju P.Most-Rakovica i NBG-Rakovica. :kafa: a o metrou zar još ima ludaka koji maštaju o nekom Lrt' ranije sam mislio da je u pitanju samo drugačiji pogled na stvari ,naravno i lobiranje a kada se danas nađete kao korisnik GSP i realno sagledate stvari neko je očigledno zao do srži i želi da građani pate.. :kafa:
 
Nema bana za LRT.Svako ima pravo na svoje misljenje.

2012ice,slabo ide navala novih stanovnika,nego se radi o tome da puno ljudi nema novca pa ne voze automobile vec idu gradskim prevozom otuda i tolika navala korisnika javnog gradsko saobracaja.

U svim studijama i analizama oko metroa(a i oko ostalih stvari kod nas) se zivi u nekoj virtuelnoj realnosti zvanoj budzena statistika gde je nezaposlenost ispod 10% svi imaju iznad prosecne plate i slicno.Pa se samo ocijala¨ vozi gradskim prevozom i metroom jer je automobil za nobles.

Kao sto kazu u reklami za banku:sada imate svoj auto i mogucnost da radite sta hocete,i niste ograniceni uzasnim autobusima koji vam degradiraju licnost i kradu zivot.Tako nesto nalupase u nekoj reklami jedne od domacih banaka.
 
u nekim zemljama se za negiranje holokausta ide u zatvor.

treba na ugledu na to i da se negiranje potrebe za teškim metroom adekvatno sankcioniše. :)
 
Rekoh ja ili ima 3 mil ili je 70% građana pohrlilo da im se "degradira ličnost ili kradu život" :rolleyes: :| :/

:fijasko: :fijasko: :fijasko: :fijasko: :fijasko: :fijasko: :fijasko: :fijasko: :fijasko: :fijasko: :fijasko: :fijasko:
 
godfather-ea-forgives-you.jpg


:kum:
 
:laugh: Zapravo,mogli bi da organizujemo prvi u svetu :fijasko: festival! ;) Verujem da bi to bila veoma posećena globalna fešta.Na stotine ozlojeđenih...a sponzori šta da ti kažem svi iz teškog "tabora".Mogla bi da se tu udene kao udarni dan Anti Lrt parada,koja bi se održala u a gde drugo nego u BGVozu.. :kafa:
 
Vuckooooo!!!!!

Izbrisao si moj LRT FIJASKO SPAM ATTACK!!!!

Ti si tajni LRT pobornik! :D
 
kada na "google images" ukucate "beograd metro" vec na polozaju 9 ili 11 (eng sr) izlazi slika mog plana metroa preko ade okacena na imamoplan.com

za par nedelja cemo isterati LRT sa googla :D
 
spatiotecte":2osyl5r0 je napisao(la):
Vuckooooo!!!!!

Izbrisao si moj LRT FIJASKO SPAM ATTACK!!!!

Ti si tajni LRT pobornik! :D
Nisam ja vec drugi moderator,khm khm.

Zidar,samo vozi!Ne gine nam francuski plan,samo da je englisa ili zidara :)
 
vucko":11g9z83d je napisao(la):
spatiotecte":11g9z83d je napisao(la):
Vuckooooo!!!!!

Izbrisao si moj LRT FIJASKO SPAM ATTACK!!!!

Ti si tajni LRT pobornik! :D
Nisam ja vec drugi moderator,khm khm.

Ma ja sam to pravio malu salu sa LRT smajlicima.
Izvinjavam se Vucko posto je to drugi moderator obrisao. ;) :fijasko:
 
Spacio,oprastam ti.Bilo je ali vredi se podsetiti.Samo treba uraditi fotomontazu caf-a sa tim natpisom.30 godina kasnije eto sta imamo.

Ko rece da Djelic potpisuje neki dokument 18tog bese?
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=11&dd=12&nav_category=11&nav_id=557101
Vučić: Naprednjaci će graditi metro

Vučić je poručio je da glavni grad ima obavezu prema celoj državi da bude motor razvoja, jer "bez jakog Beograda nema ni jake Srbije".

U novobeogradskoj Hali sportova održava se miting SNS na kome je predstavljen "tim za Beograd".

Prema njegovim rečima, kada naprednjaci osvoje sledeći četvorogodišnji mandat, gradska vlast će poštovati sve koji su pre njih dobro radili, ali i "učiniti odgovornim one koji su krali".

Vučić je, takođe, rekao da su po uverenju naprednjaka Beograđani svi oni koji su rođeni u tom gradu, ali i oni koji su u njega došli.

"Imaćemo isti odnos prema Terazijama koje svi toliko volimo, kao i prema Batajnici, Mirijevu, Lazarevcu... Učinićemo da Beograd počne ponovo da radi", rekao je Vučić.

On je kritikovao aktuelnu gradsku vlast, posebno gradonačenika Dragana Đilasa, za kojeg je rekao da je uglavnom radio na tome da obezbedi novac za sebe.

"Nešto, ipak, moram da priznam gradonačaleniku. Đilas je dobar u marketignu, ali Beograđani i Beograd od toga nemaju ništa. Sve je više nezaposlenih, dve trećine domaćinstava srednje klase životno je ugroženo, a na nekoliko koraka od centra grada su narodne kuhinje", rekao je Vučić.

On je još jednom ponovio da će naprednjaci sigurno pobediti vlast koja je u Beogradu već 15 godina i poručio svojim pristalicama i biračima da ne veruju u laži koje će o njemu čuti tokom predstojeće kampanje.
 
Da, trudimo se da izbegnemo direktnu politiku na forumu (barem većina nas) ali,ipak je dobro što smo došli do tačke da sve veće ozbiljne stranke stave Metro kao prioritet na svoju listu,tako dobijamo svi bilo bi bolje da je do toga došlo ranije,ali nikad nije kasno..zato je kao i ranije izjave DS ili DSS sada SNS dobro prenositi.Beograđani žele da u narednom mandatu glavna teme bude gradnja Metroa,Prokopa,Obilaznice.. :kafa:
 
^Ova vest ima veze sa gradnjom metroa koliko i vanzemaljci sa :fijasko:
(udje kontrolor u prevoz i kaže karta, ti kažeš bojler, on kaže kakav bojler, ti kažeš kakva karta...)
 
Na ovim prostorima ne treba zanemariti ni ulogu vanzemaljaca,svi su došli ovde a što ne bi oni?,čak i po cenu da se izazove intergalaktiči rat ,kada primete grafite na svojoj letelici ili to da im neko mazne šraf,ili stajni trap.. :kafa:
 
Vrh