Šta je novo?

Metro

Tek tad kad se izgradi neće ga imati.

Trenutno je došla faza kad gradsku vlast javni prevoz uopšte ne zanima, u nekom trenutku će doći neko koga će zanimati ali neće moći ništa značajno da uradi, a onda će opet da dođe ovakav, itd.

Circulus vitiosus, ne treba imati nikakva očekivanja. Završena priča, treba živeti svoj život.
Mislim da nas je tragedija u OŠ Ribnikar naučila da nije dobro ćutati i gledati samo sebe i svoju porodicu.
Iskreno mislim da kod ljudi više ne prolaze tako lako odluke da Vas od sutra nema, bez razgovora, uslova i posledica te odluke. Možda mi se samo čini da će se prodavci na tezgama boriti za svoje mesto na pijaci takvoj kakva jeste.
 
Sa Vučićeve jučerašnje prezentacije, izmene M2 koja ne ide na Makenzijevu već na Karađorđev park i virtuelna treća linija koja ne ide na Prokop nego na Vukov Spomenik.

Metro Vuciceva prezentacija 8 8 2023.png
 
Sa Vučićeve jučerašnje prezentacije, izmene M2 koja ne ide na Makenzijevu već na Karađorđev park i virtuelna treća linija koja ne ide na Prokop nego na Vukov Spomenik.

Pogledajte prilog 169481
Linija 2 sada bukvalno prolazi pored narodne skupstine, ali oni nece da naprave tu stanicu niti ukrstanje sa trecom linijom
Da ne govorimo koliko je lose to sto su prokop, kcs izbacili.. Dosta su izmenili liniju 3
Ja bih jako zeleo proteste za ovo
 
Ja mislim da oni menjaju projekte tebi u inat. Ili su ćušnuli treću liniju na Vuka zato što se stalno slikaš pored one katastrofe od pločnika iznad ulaza u stanicu.
 
Sa Vučićeve jučerašnje prezentacije, izmene M2 koja ne ide na Makenzijevu već na Karađorđev park i virtuelna treća linija koja ne ide na Prokop nego na Vukov Spomenik.

Pogledajte prilog 169481
Ето шта је нама наша борба дала.

Али не кривим их. Били би луди да нас не понижавају још више и газе још јаче после онако темељног анестезирања друштва у виду протеста против насиља.

Друштво које нема представу где се налази у времену и простору, шта и за кога ради онаквим перформансима заслужује баш овакав третман
 
Чему онда онсква зграда?

Не знају где ударају
 
Ovo za Prokop da nema uopšte metro je totalno neshvatljivo.
Ili su resili da ga totalno deklasiraju u odnosu na Novi Beograd koji bi bio glavna stanica ali opet nije logican ovakav potez.
Pa mogli su onda drugu liniju spojiti sa NBG. Ali ja se još uvek nadam, a verujem i većina ovde, da će na kraju kroz prokop prolaziti prva linija metroa.
 
Ovo za Prokop da nema uopšte metro je totalno neshvatljivo.
Ili su resili da ga totalno deklasiraju u odnosu na Novi Beograd koji bi bio glavna stanica ali opet nije logican ovakav potez.
Od tog deklasiranja nema ništa, jer jedina mesta gde je izvodljivo terminiranje vozova su Zemun i Prokop (na tom delu čvora), tako da ako bi vozove skratili, ispaštao bi i NBG.
 
Treća linija je na tako dugom štapu, da verujem da ni oni još nemaju predstavu ni gde će joj biti terminalne stanice, a kamoli kuda će prolaziti trasa između njih. Ova mapa je običan propagandni pamflet koji bacaju narodu u oči, isto kao i Vesićevi ugovori koje "potpisuje" već po 945678935. put u zadnje 2 godine. Pa čak ni planovi za M1 i M2 nisu dosledni, čas se stanica zove "Cvijićeva", čas je "Dunav". Čas je "Pera Ćetkovića", čas je "Mirijevski Bulevar". Čas je "Gazela", čas je "Mostar". Stanice Višnjička malo ima, malo nema. Negde je stanica Slavija, a negde je Manjež. M2 na nekoj mapi ide samo do Železničke Stanice Zemun, a negde drugde pravi spiralu čak do Bežanije.

Crteži se menjaju na mesečnom nivou, jedina konstanta je da se na terenu ne radi ništa pod milim bogom, kao i svih ovih vek i po koliko o metrou maštamo. Ali bitno je da preduzeće koje upravlja budućim metroom verovatno pomoću nekog vremeplova, isplaćuje po 1000+ evra mesečno SNS parazitima. Samo čekamo kada će osnovati javno preduzeće "Beogradski Kosmodrom i Srpska Svemirska Stanica" ili "Nuklearne Elektrane Srbije", pa da iz svojih džepova plaćamo i plate astronautima iz pečenjare.

Pošto im kreiranje futurističkih animacija i rendera ide najuspešnije od svega ostalog u ovom projektu, ima li neka slika kako će izgledati onaj Vesićev eskalator od pola kilometra između Prokopa i metro stanice Gazela/Mostar? Takva mašina bi bila za Ginisovu Knjigu Rekorda, ako se realizuje.
 
Treća linija je na tako dugom štapu, da verujem da ni oni još nemaju predstavu ni gde će joj biti terminalne stanice, a kamoli kuda će prolaziti trasa između njih. Ova mapa je običan propagandni pamflet koji bacaju narodu u oči
Narod se bunio protiv treće linije preko Prokopa, a bio je za treću liniju preko Vuka. Plus što se dobar deo ljudi slaže da bi prva linija trebalo da ide i preko Prokopa i KCS.​
 
Bolje da M3 ide preko Prokopa, nego da nijedna od 3 linije ne pokriva glavnu železničku stanicu u zemlji. Naravno, osim ako nešto u stvarnosti bude od gigantskog eskalatora Prokop-Mostar, ali kolike su šanse da Vesić to nije ad-hok slagao, kada nas po pedeseti put laže da će potpisati ugovor o depou za koji mesec?
 
Poslednja izmena:
Наравно да је лагао, да ја мазао јер ни знао како да измајмунише незгодна и логична питања јавности
 
Bolje da ide M1, ako se to može izgraditi i pustiti do 2030. Ako preprojektovanje znači još nekih 10 godina kašnjenja, onda bolje da joj ostane trasa ovakva kakva je planirana.
 
Stariji je projekat M1 preko Prokopa nego M3 preko Prokopa. Prvobitni plan je tako predviđao.
 
Ako ikada i krenu da rade nesto, namerno ce prvo kopati stanicu mostar sto posto, jer dok se neobavestena raja opasulji sta se dogodilo sve ce biti vec gotovo. Dobro i kaze Delija, narod koji nema pojma gde je i sta se dogadja ni ne zasluzuje bolje.

A njima sve te stanice koje su bespotrebne i trase nerazumljive zdravom razumu trebaju kako bi jos vise digli cenu kvadrata. Mislite da je nesto drugo? Nema sta drugo. Nije im dovoljno.
 
Uvek ova linija tri, kako god da je crtaju, ispadne nekako najbolja :D

Meni ova nova varijanta baš OK izgleda, ispravlja brojne nepravde nanete izbegavanjem Bulevara u projektovanju prve dve linije.

Što se Prokopa i KCS tiče, tuda treba da ide linija 1, bez dileme.
 
Vrh