Šta je novo?

Metro

Sta radi opozicija po ovom pitanju?
Zasto se ne bune?
Zasto ne ulazu zalbe?
Zasto ne organizuju protest?

Nije li to njihov posao?
 
Od internet aktivizma oko Bajlonove pijave nema nista.
Tu zive ljudi koji nisu na mrezama.
Stampajte plakate, letke...
Ljudi moraju da shvate da ce radikalski sljam i investitorske zveri da uniste njihov naicn zivota.
Rusenje pijaca je genocid.
 
Мислим да осим људи који су прочитали вест на форуму нико није у току са планом за Бајлони. А ни ми немамо баш најпрецизније планове.
 
Мислим да осим људи који су прочитали вест на форуму нико није у току са планом за Бајлони. А ни ми немамо баш најпрецизније планове.
@vucko zna sve o tome i on je trenutno jedini politicar na nasoj strani.
On moze nesto da uradi.
 
Zato što se bave Anketnim odborom o nesrećama u Ribnikaru i Mladenovcu, kao i Zakonom o konverziji zemljišta.
Zar nemaju lokalne odbore koji bi trebalo da se bave bas ovim?
Postoji li lokalni odbor njihove stranke za Stari Grad?

Ako se @vucko kao politicar od poverenja, covek koji poznaje politiku i ima veze, ne bavi ovim, kakav kredibilitet moze da ima kad pise o tome?
Ako on ne moze iz opravdanih razloga, zar je on jedini tamo?
Gde su ljudi iz NGO? Gde su glumci, sportisti i ostale javne licnosti? (U Grckoj)
Gde je ekipa iz urbanih serklova oko Bitef teatra?

Pozivam sve da vrse pritisak i prozivaju opozicione politicare da krenu u akciju.
Narocito one koji su isli na izbore i vole glasanje.
Nek poteraju malo na posao one cija suimena zaokruzivali.
 
Ја имам утисак да се Вучко једини у опозицији цима детаљније око комуналних проблема, а да остатак није баш пуно заинтересован. Са друге стране, овакви и слични планови се доносе испод радара ширег грађанства. Отприлике би грађани требали да прате сајт града и да обилазе подрум 27. марта редовно. С тога хвала Вучку што нам уопште преноси ово.
 
Ја имам утисак да се Вучко једини у опозицији цима детаљније око комуналних проблема, а да остатак није баш пуно заинтересован. Са друге стране, овакви и слични планови се доносе испод радара ширег грађанства. Отприлике би грађани требали да прате сајт града и да обилазе подрум 27. марта редовно. С тога хвала Вучку што нам уопште преноси ово.

Znacm normalno je da je opozicija nezainteresovana za komunalne probleme?
 
Па требало би, али нажалост у пракси код нас није тако.
 
Onda osobe koje se predstavljaju koa opozicionari i lokalni politicari ne mozemo da uzmemo za ozbiljno.
Onda je to cisto foliranje.
 
"Идејно решење објекта метро станице је саставни део овог Урбанистичког пројекта.
Метро станица Скадарлија је планирана као плитка станица са једним мезанином.
Предвиђена су два улаза у станицу од којих је један директно изнад станичног објекта
а други у зони раскрснице Цетињске улице и улице Цара Душана.
Станица је димензионисана тако да омогући превоз до 3 260 људи на сат у вршном
часу у оба смера.

Станица садржи приземље и три подземна нивоа у оквиру којих се налази хол,
оперативне просторије, просторије за запослене и техничке просторије.
Укупна БРГП станице износи 8 262m2"
 
Хм, колико ли је запослених имати свака метро станица?
 
Rusenje pijaca je genocid.

је л' ти некога зај...? па сам изглед те пијаце је срамота за овај град. виђао сам сточне пијаце по српским селима у далеко бољем стању од Бајлонијеве пијаце
 
На бајлонију највише сметају зидани објекти. Тезге се лако доведу у ред. Може да буде као у Земуну.
 
te
је л' ти некога зајебаваш? па сам изглед те пијаце је срамота за овај град. виђао сам сточне пијаце по српским селима у далеко бољем стању од Бајлонијеве пијаце
Tezge su skorz nove.
Ako se tebi ne svidja pijaca nemoj da prolazis ovuda.
Ili okreni glavu.

Ja volim pijacu kakvaje sada, sa budzacima i neurednim objektima. To joj daje smek. To ce ziveti. I ako Sapiceve i Vesiceve Zveri uniste pijacu za par godina napravicemo je da bude opet ovakva.

Vasa liberalna estetika globalno umire.
U rusevinama trznih centara gnezdice se slepi misevi.
Senke potrosaca plasice mlade pacove.
 
speechless-steve-harvey.gif
 
Đeram su najavljivali rekonstrukciju pa ništa nije urađeno, takođe ni Kalenić koji najavljuju već 4 godine. Sada im je prioritet Bajloni zbog metro stanice inače je ne bi ni pipnuli.
Nikoga nije briga što nemamo kredit za gradnju ni depoa a ni krtica to jest tunela, ali hoće da grade pred izbore metro stanicu u centru grada i to ispod pijace.
 
Danas je u tami podruma Gradske uprave u 27. marta počela prezentacija urbanističkog projektra metro stanice Skadarlija koja predviđa rušenje Bajlonijeve pijace. Ova prezentacija traje samo 7 dana usred letnjih odmora i usvaja je gradska komisija za planove.
Komisijom za planove koja usvaja urbanističke planove predsedava gradski urbanista Marko Stojčić.
Tajno usvajanje projekta metro stanice Skadarlija ukazuje na to da je Šapićeva SNS gradska vlast spremna da radi predizborne simulacije gradnje metroa sruši Bajlonijevu pijacu.


Pogledajte prilog 168254


Чак и овако грозна пијаца ми је боље решење него сада са гиросима, Пандама, киосцима...

Када се изврши ова реконструкција за пар година ће се доћи до природног решења да се простор претвори у трг, а пијацу је најбоље померити на Доњи Дорћол, низ Жоржа Клеменсоа према Луци Београд.
 
Poslednja izmena:
A понуђено решење је мало измењено решење од пре 10 година где су смањене мобилне тезге, а повећан број фиксних локала. Решетка је иста.

bajloni-pijaca.jpg


Много би боље било тезге и локале гурнути ка Душановој. Јер онда би празан простор ка Ђорђа Јовановића стварно могао да се развије у трг.

Овако ћемо добити исту грешку као код Цветног трга. Велики празан простор ка јако прометној улици, те стога неће бити у употреби.
 
Bajlonijeva pijaca treba da se sačuva jer zaista dolaze seljaci da prodaju svoje proizvode i kako se nastavlja na Skadarliju, a ima i okolo sačuvane autenticne lokale treba da ostane kao sto jeste uz mala sredjivanja. Ukoliko je pijaca u centru Minhena-Viktualienmarkt top turistička atrakcija ( iako je sve komercijalizovano i preskupo, a proizvodi malo bolji nego u Lidlu) zaista ne razumem komentare za nešto sto je autentično da je grozno? Ne znam, ali meni je zaista još uvek dozivljaj da kupujem na toj pijaci, a videla sam i da se stranci oduševljavaju.
 
Треба да остану тезге где сељаци продају храну, а да чете панда, макси и остали зидани објекти.
 
Ne treba nam trg. vec postoji mali trg kod Bitef teatra.
Ne treba nam nista lepo, urbano., fancy.
Ne treba nam neoliberalna estetika.

Samo pijaca.
 
Vrh