Šta je novo?

Metro

Ни мени се не свиђа ова изјава... мост по пројекту метроа се обично зове "мост у продужетку Немањине улице". Такође, ако добију лову од Руса која је довољна за изградњу ЛШС, није тешко претпоставити шта ће изабрати: (1) трамвај за који не морају ништа да додају или (2) метро за који им треба још бар 500 милки.

Уосталом Београд је сирот и нема пара - зато ћемо у Старом Граду (где иначе живе социјално угрожени) да дотирамо одељења од 15 ученика. Фуј.

Трамвајем у 22. век :vops:
 
Mrkonjić je Metro most odavno pominjao i upravo onaj za koji se i zalagao koji je projektovan za hevy Metro, a po narudžbi Spasoja Krunića,urađen projekat procenjen na 40 milona evra nejgova pozicija je prvobitno planirana za Nemanjinu a kasnije promenjeno da bude tik do starog tramvajskog mosta o,dakle direktno ulazi ispod Terazijske terase.
 
Skoro sve što je do sada stiglo od informacija tera vodu na neku "LRT+" vodenicu, a jedini disonantan ton je priča o tenderu za rekonstrukciju tramvajskih šina u Bulevaru K.A., koje bi bile redudantne ako se tamo pravi LRT... JEDINO ako se nisu odlučili za onu varijantu sa "dve kratke linije", dakle jedna od Vukovog spomenika do NBG i druga od Prokopa do Skupštine, a tramvaji bi preuzimali putnike kod Vuka i vozili ih do Konjarnika...

Ja bih stvarno voleo da je 2012 u pravu... :) ali mi se čini da ćemo ipak, u suštini, dobiti BELAM...
 
cisto da bude zanimljivije, posto nema nikog da podrzava belam na forumu, razmisljam se da pocnem da ga zastupam :p :D :D :D
 
Rusi znaju da prave i tramvaj, a znaju da prave i "brzi tramvaj" iliti "metrotram" kao npr. u Volgogradu u Rusiji ili Krivom Rihu u Ukrajini.
 
Pa nece izgledati tako...nasi tramvaji vise lice na ove:

tierspital.jpg




:D
 
bojkic":ktb77v9o je napisao(la):
cisto da bude zanimljivije, posto nema nikog da podrzava belam na forumu, razmisljam se da pocnem da ga zastupam :p :D :D :D
Ja ne podržavam BELAM, ali bih podržao neki BELAM+ na stubovima :)

Izgleda, anyway da će to i da naprave...
 
To u volvogradu je tako zbog zime a kolosjek je normalni tako samo da kupe druge garniture i etoga metro .Pricao sam sa likom iz CIPa tamo su svi listom protiv belama tj lrt pogotovo u djelu bulevara kraja aleksandra tako da se tamo sine premjestaju u sredinu bez dodavanja trece sine .N aravno i Mrika je protiv lrt tako da se pozdravite sa tim na nasu srecu :gobb: Taj projekat je bio cisto bacanje para jer kako covjek kaze sa tim lrt kako je lose zamisljen u startu ne skracuje se putovanje od tacke A do tacke B onoliko koliko bi trebalo i kako bi trebalo inace danas na promotivnoj voznji vagona na sprat bili su svi ljudi koji o tome odlucuju osim Mrke i sa kim sam razgovarao svi odreda pljuju po LRT
 
Pa dobro, ali za 500 miliona $, "klasičan" metro se ne može izgraditi, što ostavlja samo LRT.

Osim ako razmišljaju o tome da ga sagrade u nekoj srkaćenoj varijanti, ili da traže dopunske izvore finansiranja na drugoj strani (što je pitanje koliko je pametno uzevši u obzir koliko sve stvari u ovoj državi stoji zbog nedostakta para) ili ako bi taj dodatan deo finansirao Grad Beograd a ne republika...
 
Jao,pa valjda vam je jasno Rusi daju pare za Metro (zvanično potrđeno na samitu u Istanbulu,ima i na sajtu BBC I DW),oni će ga i graditi(znači pravi Metro a ne lažnjak Belam) i to fazno u drugoj fazi kad potroše odobrenih 500 mil finansiraće se i druga a možda i iz fondova Eu(zdravlje),Gradsku železnicu ili Beovoz revitalizuju Nemačko-Španski konzorcijum ,Nemci daju pare kroz Ebrd,Rusi odobrili kredit za Metro već i ptice na grani čule a Nemci za Beovoz,(sajt Ebrd).Meni to liči na kompromis a vama?
 
Bolje i skracena varijanta, nego LRT. Mada i dalje tvrdim da od svega toga nema nista.
 
2012":1ob9uye1 je napisao(la):
Jao,pa valjda vam je jasno Rusi daju pare za Metro (zvanično potrđeno na samitu u Istanbulu,ima i na sajtu BBC I DW),oni će ga i graditi(znači pravi Metro a ne lažnjak Belam),Gradsku železnicu ili Beovoz revitalizuju Nemačko-Španski konzorcijum ,Nemci daju pare kroz Ebrd,Rusi odobrili kredit za Metro već i ptice na grani čule a Nemci za Beovoz,(sajt Ebrd)
Ma ja sam jednom u novinama čitao da je Hitler još uvek živ i da je Tesla ustvari vanzemaljac, isto ima na internetu.
 
Moram da priznam da je 2012 dobar za političara, ima taj neki "Reality Distortion Field", uvek posle nekog njegovog posta imam taj neki nalet optimizma :kk:

Videćemo, 500 mil $ je dosta para (koje građani Srbije trebaju da vraćaju) i ipak neka vrsta obaveze, verovatno ćemo brzo morati da čujemo šta će se to zapravo graditi...
 
Pa ,Rusija kao država daje krediti,objavila na sva zvona (vrlo jasno)da daje deo kredita za izgradnju Metroa a na zahtev Tadića,ne verujem da bi se povukli iz takvog posla koji će dobiti njihove firme kao glavni izvođači, a u međuvremenu napravljen red od najvećih svetskih korporacija koje traže da ga oni grade ,podsetimo se Francuskog ambasadora, pa Namačkog kancelara,pa Kanadskog....to je definitivno pitanje prestiža,a Beograd je uspeo da podigne dobru prašinu oko celog posla u svetu,pa se nadajmo i dobrom rezultatu,a i podizanje Beovoza nas veoma raduje i to je sada već vrlo izvesno...
 
shmeksi":1vwaf6ke je napisao(la):
Ma ja sam jednom u novinama čitao da je Hitler još uvek živ i da je Tesla ustvari vanzemaljac, isto ima na internetu.
:laugh::laugh::laugh::lool::lool::lool::lol::lol:

ACR":1vwaf6ke je napisao(la):
Moram da priznam da je 2012 dobar za političara, ima taj neki "Reality Distortion Field", uvek posle nekog njegovog posta imam taj neki nalet optimizma ...
hahahah! meni pre pripadne muka :D ali tako reagujem na te politicar tipove :D
 
Pa sve je danas politika zar ne? :/ Pa zar nije opšta definicija za izgradnju Metroa u svetu"morate doneti političku odluku o izgradnji Metroa"to je rekao i najuticajniji profesor u svetu za sisteme Metroa, Hellman.Ovde je donesena politička odluka a realizacija sledi....da nisu Rusi bio bi to neko drugi ,ali valjda vam je jasno da je i to deo aranžmana "južni tok"a i deo duga bivšeg sssr-a zato taj kredit i nije komercijalni nego najbolje što je Beograđane moglo da zadesi.
 
2012, ti ili si na nekim ljutim supstancama ili na sve podj*bavas.
 
evo gde je predviđen metro most u produžetku Nemanjine, a i možete videti šta sve treba srušiti
interconti1981xc6gs3.jpg
 
Vrh