Šta je novo?

Metro

Pa...bolje je da su ro mega naselje Stepu izgradili u Rakovici preko puta stanice BGVoza..ali to im nije palo napamet..em bi imali Metro do centra em tramvajsku linju..ispred nosa.. :kafa:
 
vranac":7d554kuz je napisao(la):
Ne brinite se toliko za vozdovac,sigurno nece ukidati tramvaje skoro.Prvu liniju ce i onako da prave do cvetka pa ce ostaviti i kroz bulevar tramvaje,doduse skracene.Dakle mozda vam ukinu samo 14 icu a ostave ostale linije.

14-icu ce ukinuti cim se nastavi stanica od Vuka, jer ce se cupati sine u bulevaru. Devetka se po ovom planu takodje ukida jer se na NBG prelazi na LRT. Ostace samo desetka.

14ica moze da predje Bulevar trasom 10ke, a onda da skrene trasom 5ice pa onda da skrene u Ruzveltovu pa do Bogoslovije trasom 12ice, pa sve i da sklone sve sine na Bulevaru. Sto se tice NBG, dobar deo trase LRT/metroa se ne poklapa sa trenutnom tramvajskom trasom. Dakle verovatno ce ostati "skracene" tramvajske linije na NBG.
 
Jedino ako racunaju da ce izgraditi zaista ceo UMP i preko njega proterati neke autobuske linije, pa bi se tako umanjila zapostavljenost Vozdovca metro/lrt-om.
 
Beograd posle metroa i BG:Voza dobija ovo jer predgrađa odoše u Suboticu:

qantas-a380-take-off.jpg


^^^A do tada moramo da se zadovoljimo ovime:

1280px-Alstom_Citadis-Madrid.JPG


Tako se Francuskim remek delom moderne tehnologije vozimo samo pola sata za razdaljinu od 10km...

Ne zaboravite onu izreku koja je inače činjenica:

2mi of road/rail takes you there (just 2mi), 2mi of runway takes you everywhere.

10km LRT-a je najgora moguća varijanta jer nit je metro koji opravdava svoju veliku cenu prostorom za razvoj, nit je autobus koji koristi postojeću već vrlo razvijenu drumsku infrastrukturu (iako se gradi baš zbog loših performansi autobusa).

Ni drum ni železnica ne mogu da se porede sa aviosaobraćajem kada su u pitanju cena/razdaljina/brzina/point to point.

Pa eto društvo, u budućnosti nas čeka avion umesto bilo kog "čuda na šinama" a posebno onog fensi što može da ide i po ulici.

Belgrade 2100 - The SimCity Belgrade. ;)
 
Uh :rolleyes: :p jee..sta trazi ovaj dzambo..po sred bulevara Djindjica.. :shok:
 
2012":qzxmysrv je napisao(la):
Uh :rolleyes: :p jee..sta trazi ovaj dzambo..po sred bulevara Djindjica.. :shok:

Ma nije to BZĐ, to su one livade preko puta VRO iza budućeg Beogradskog La Defense distrikta dokle se dolazi Citadisom. :D

Izgleda da ćemo se pre voziti Airbusom A380 nego Bombardier Moviom. Al Citadis evo ga samo što nije. :rant:
 
Mislim da moderatori slobodno mogu staviti temu na led sve do posle formiranja vlade, jer znamo kako to kod nas ide to jest da neće sigurno pokazivati nikakve planove koji podraumevaju nešto ozbiljnije od pranja ulica. Jer im je svaka aktivnost potrebna za politikantstvo to jest da je prikažu kao neki rezultat rada vlade bilo gradske bilo republičke, kao nešto što je rezultat njihove umešnosti.
Verovatno je ista sudbina zadesila i postavljanje vrha na most. :kafa:
 
Koliko ja znam na projektu metroa se radi.I prikazace nam ga pre svih tih politikanskih prica kada se zavrsi idejni projekat relativno skoro za neku nedelju ili neki mesec...Ali to je to.Imace laka sinska vozila kao sto express stavlja.
 
U tom slučaju onda komotno može lock. :laugh: Ili da se sjedini sa thread-om tramvaji. :fijasko:
 
Ja sam napisao grafit :lol: , mogli bi i drugi nešto da urade osim što kuckaju po forumu. :laugh:
 
Ма да, најбоље је да сачекамо да изграде ЛРТ и да ми после пишемо по возовима "ХОЋЕМО МЕТРО!" и остале глупости :D
 
Mislim da ce ,,usrati'' prvu liniju metroa, a ostale dve ce uraditi kako treba i nece ponoviti iste greske sa prve linije.
 
nombre":3eqh3shr je napisao(la):
Mislim da ce ,,usrati'' prvu liniju metroa, a ostale dve ce uraditi kako treba i nece ponoviti iste greske sa prve linije.

Ako naprave grešku na prvoj, napraviće na svakoj jer je upravo prva linija osovina Severozapad-Jugoistok. Ona bi inače trebalo da bude i najduža, sa daljim stanicama na periferiji (studija iz 1968.). Taj potez predstavlja osovinu kretanja po celom gradu.

Ako ti osovina kičme bude LRT, ostale će biti ili LRT, ili Premetro ili tramvaj. Dakle samo niži stadijum, nikako viši. Metro nikako jer je suludo da se dve linije sistema većeg kapaciteta oslanjaju na jednu liniju manjeg kapaciteta. To je recept za kolaps cele mreže, a ovaj projekat nema u vidu zagušenje javnog prevoza, nego upravo suprotno - odgušenje.

Da bi gradska železnica radila "punom parom" potreban je kapacitetni sistem zajedno sa onim limited stop i express autobusima po sistemu žuta traka-žuti bus, plus tramvaji sa podzemnim deonicama u zoni metro stanica. Ako nemaš kapacitetni sistem koji će da podržava GŽ onda je ona osuđena na low ridership, što je inače baš sada slučaj.

Metro se ne tiče samo metroa već svih ostalih sistema a posebno već postojećeg kapacitetnog sistema gradsko-prigradsko-regionalne železnice koji koristi međugradski železnički čvor - Bg:voz i Beovoz.

"Stručnjaci" bi Beogradu da ponude "Hleb bez kvasca". Beograđani nisu ludi da prihvate hleb bez kvasca, odnosno sistem javnog prevoza bez metroa.

Ceo sistem javnog prevoza se posmatra kao jedinstveni integrisani sistem, organizam. Ako kičma nedostaje sistem je beskičmenjak a ne kičmenjak. Kako onda možeš da ga nazivaš kičmenjakom? Nemaš apsolutno nikakvo opravdanje.
 
^^

Sazeto,ako je prva linija ovakva da ima tesku infrastrukturu a laka vozila onda ce druge linije imati i laku infrastrtrukturu i laka vozila.To jest mogu samo biti gora i jeftinija od prve a ne obratno.
 
Javni poziv za prikupljanje ponuda

Predmet javne nabavke koja se sprovodi u otvorenom postupku: Ustupanje usluga geodetskog snimanja i izrade ažurnih topografskih planova, pribavljanje planova vodova i katastarskih planova sve u analognom i digitalnom obliku za potrebe izrade idejnog projekta Beogradskog metroa – deo tehničke grane – depo.

Oglas je objavljen u "Službenom Glasniku RS" br. 52/12 od 22.05.2012.god.

http://www.beoland.com/oglasi/
 
nombre":2m1mfqhv je napisao(la):
Mislim da ce ,,usrati'' prvu liniju metroa, a ostale dve ce uraditi kako treba i nece ponoviti iste greske sa prve linije.

blago nama ako ce da useru prvu liniju metroa, koja ce prolaziti kroz centar a staviti teska vozila na relaciji do Begaljice ...

ovaj projekat ce ostati mrtvo slovo na papiru u roku od pola godine.
 
D ali ce i Metro linja 1 na NBG ako bude na stubovima zasvetliti kao most na adi.. :D
6-second-exposure-of-the-yanan-elevated-ring-road.jpg
 
Vrh