Šta je novo?

Metro

ako se vlast na republici i gradu poklopi nema potrebe da se zaključava. naprotiv. kad đilas nešto kaže to se uradi.
 
Мало да предахнемо од "метроа" у Београду и одемо до париског метроа.

Случајно налетих на један интересантан чланак у Куриру о инциденту у париском метроу. Човек се занео и умислио да је улаз у метро уствари улаз за подземну гаражу !

Ево тог кратког текста и слике

Hteo da smota na parking, uleteo dačijom u metro!
PLANETA,21:56, 24.04.2012.
Autor: Agencija TANJUG
• Pošalji e-mail
• Odštampaj tekst

Ispred stoji znak na kome piše 'Osman Parking'. Očigledno sam pogrešio, rekao je vozač


PARIZ - Jedan zbunjeni francuski vozač parkirao je zabunom automobil na stepenicama ulaska u metrostanicu u Parizu, misleći da se radi o ulasku u podzemni parking."Ispred stoji znak na kome piše 'Osman Parking'. Očigledno sam pogrešio", rekao je AFP-u Johan (26).
Johan je uspeo da zakoči u poslednji čas, tako da su točkovi njegove "dačije daster" ostali napolju. Niko na sreću nije povređen u ovom incidentu koji je privukao veliki broj ljudi, prenosi Bi-Bi-Si (BBC). Mnogi su fotografisali automobil koji viri zadnjim trapom iz stepeništa metro stanice.
Francuska policija je kasnije radila Johanu alko-test, koji je bio uredan. Kelner iz restorana koji se nalazi preko puta ove metro stanice ispričao je AFP-u da se slični incident dogodio na istom mestu pre pet godina.

Имате и краћи видео запис о томе на:
http://www.kurir-info.rs/hteo-da-smota-na-parking-uleteo-dacijom-u-metro-clanak-194330
 
Tacno iza ovog bakroreza,samo nivo ispod.Dakle tacno gde se spajaju ruzveltova i Bulevar.Mene najvise zanima oko te stanice gde ce napraviti dodatne izlaze jer su potrebna bar 2 komada sa Vracarske strane Bulevara za izlazak iz metro stanice.

beogradcvor5.jpg
 
vucko":yn307sqe je napisao(la):
Tacno iza ovog bakroreza,samo nivo ispod.Dakle tacno gde se spajaju ruzveltova i Bulevar.Mene najvise zanima oko te stanice gde ce napraviti dodatne izlaze jer su potrebna bar 2 komada sa Vracarske strane Bulevara za izlazak iz metro stanice.

Čudi me da te neke čike iz obezbeđenja stanice nisu smarale za slikanje stanice.... Mene su jedared umalo izgazili zbog toga...
 
Mislim da je slika skinuta sa sajta beogradcvor .Te smarace pustis da prodju pa nastavis ne pocinjes diskusiju sa istima :)
 
Nama će preostajati samo najgorom autobuskom linijom u gradu do stanice Ustanička, pa nadalje "metroom". :bash:
 
Meni je baš čudno što ništa ne šalju ovde na voždovac, ionako nemamo puno autobuskih pouzdanih linija. Braće Jerković/Kumodraška/Autokomanda/Slavija/Trg bi bila odlična linija... Rasteretila bi i 18, i 26, i tramvaje..
 
Kapiram ja da oni nemaju pare sada nju da grade, ali malo je smesno da ovo bude celokupan plan metro mreze. Na primer po ovom planu meni sa Vozdovca ce biti teze da dodjem do bloka 45 nego sada. Ovako imam direktno devetku, a sa LRT/metroom cu morati da presedam ili do trga ili do pravnog, sa jednim ili dva prevoza... Takodje jos kada zavrse ovaj Delta planet, autokomanda ima da postane zablokirana. Od jednog od bolje saobracajno povezanih krajeva grada ima da postane najgori.
 
milanche":1emtoakw je napisao(la):
CEL5654996316015.jpg

Planirane line metroa, vec vidjene, Vucko je postavljao, ali ovog puta sa zvanicnog sajta urbanistickog zavoda.
http://www.urbel.com/default.aspx?ID=uzb_Gen_reg&LN=srl
Koja ironija.Jasno se vide stanice na sporednoj,drugoj liniji dok se ne vide na glavnoj prvoj liniji.

Posto je ovo link sa sajta urbanistickog zavoda,to znaci da samo sto nisu nam predstavili tu studiju metroa.Mislim vise,vreme je,osedecemo dok je predstave.

Ne brinite se toliko za vozdovac,sigurno nece ukidati tramvaje skoro.Prvu liniju ce i onako da prave do cvetka pa ce ostaviti i kroz bulevar tramvaje,doduse skracene.Dakle mozda vam ukinu samo 14 icu a ostave ostale linije.
 
Vuco, vidi se da su analizirali uticaje (ekonomske, ekoloske, fizicke, ...kakve god) koje bi metro prouzrokovao na drugoj liniji - obojena podrucja, pa su stoga i stavili stanice. Sigurno su to isto radili i sa prvom linijom, ali samo ovu sliku sam pronasao na sajtu.
 
Da,to je bilo i u onom njihovom pdf-u odakle sam i izvukao.Cudi me da pominju studiju za ekonomske,ekoloske i.t.d uticaje izgradnje 2 linije a nigde ni reci o prvoj.

Valjda treba ici redom,prva pa druga i.t.d.Moze zavod da radi studiju procene toga i na 10toj liniji ali to nece uticati na metro sve dok se ne pocne kopati na prvoj liniji :)
 
^^ Prva linija je resena davne 2002. GUP-om i 2004. sa projektom za Belam, ovde nema nista novo osim stubova na NBGD
 
Ne brinite se toliko za vozdovac,sigurno nece ukidati tramvaje skoro.Prvu liniju ce i onako da prave do cvetka pa ce ostaviti i kroz bulevar tramvaje,doduse skracene.Dakle mozda vam ukinu samo 14 icu a ostave ostale linije.

14-icu ce ukinuti cim se nastavi stanica od Vuka, jer ce se cupati sine u bulevaru. Devetka se po ovom planu takodje ukida jer se na NBG prelazi na LRT. Ostace samo desetka.
 
И са оваквим планом нема разлога да се укида деветка, остаће трамвај на Новом Београду, макар до ЖС НБг.
 
Meni je neshvatljivo ovakvo zapostavljanje Voždovca. Nakon izgradnje Stepe i nabudživanja Autokomande, postaće teško usko grlo.
Znači nešto što kači dobar deo Voždovca + Stepu + Jerkovivić / Medak bi moralo da postoji, makar u nekoj hipotetičkoj drugoj / trećoj liniji.
 
Vrh