Šta je novo?

Metro

sutra se potpisuje strastesko partnerstvo sa sarkozijem a ono ukljucuje metro,vojsku i boga pitaj sta jos.
 
JohnnyLee":72mh7x1m je napisao(la):
шта, и од њих ће да купујемо авионе?
Па наравно. Иако су у поређењу са МИГ-овима......
 
Krsevi od franucskih rafala nisu imali borbena dejstva do pre nekoliko nedelja.Prve gubitke su naneli prizemljenim galebovima u Libiji.Gde ces bolju preporuku nego da skidaju nase 40 godina stare avione :)

Sto se tice vojske potpisace da salju nasu vojsku preko "eu vojske" u somaliju da brani od pirata bogatase i tankere korporacija...
 
"Krsevi od franucskih rafala" a ti si inace vazduhoplovni inzenjer....
 
Nije krs, ali je preskup za ono sto pruza u odnosu na konkurenciju...zato do sada nisu ni uspeli nikome da ih prodaju.

Za nas je to nebitno, jer nemamo para za avion od 64 miliona eura.

Ako kupujemo nesto od njih, bice to Miraz 2000, modernizovan (23 miliona evra komad). Verovatno da nam daju neke njihove polovne, pa modernizovane, da ispadne jos jeftinije.
 
...у односу на МИГ јесте канта.
 
Eto u Blicu rekoše da su samo razgovarali o učešću francuskih stručnjaka u velikim projektima uz to i Metro..kažem vam ja ništa pre izbora a posle toga čika Jova.. :kafa:
 
Mislim da sam pobedio sa izjavom.Tako mi rece dr vojnog masinstva koji se bavi borbenim avionima i helikopterima. Rece da je rafal izuzetno skup i da vredi 30-40% manje sto mu dodje neki nabudzeni mig 29.

Sto se tice metroa videcemo danas sta bi.
 
to da je izuzetno skup stoji,ali to je posledica troskova razvoja koji nisu deljeni
Francuzi imaju veliku tradijciju razvoja aviona i veliki je uspeh da su uspeli da naprave tako moderan avion,Mig-29 uz svo postovanje je projektovan 70ih
Rusi su se prakticno potpuno okrenuli Suhoju i Mikoyan biro je na izdisaju, nemaju nikakavih porudzbina a i ovo malo sto su imali su tako traljavo odradjivali da su se kompromitovali i to zestoko
 
Bla bla truc truc

Према Тадићевим речима, потписани Споразум о стратешком партнерству подразумева и обавезе које би требало да испунимо у европским интеграцијама, модернизацију администрације, сарадњу у области одбране и школовања српских официра.

То партнерство подразумева и сарадњу у области инфраструктуре, додао је Тадић и напоменуо да би требало наћи конкретне модалитете финансирања пројеката, међу којима је и изградња београдског метроа.

То би, према оцени Тадића, био вечни израз блискости српског и француског народа, као што је то и Споменик захвалности Француској на Калемегдану.
 
ако би куповали европске авионе, дај онда Тајфуна

vucko":9quzj1wo je napisao(la):
То партнерство подразумева и сарадњу у области инфраструктуре, додао је Тадић и напоменуо да би требало наћи конкретне модалитете финансирања пројеката, међу којима је и изградња београдског метроа.

То би, према оцени Тадића, био вечни израз блискости српског и француског народа, као што је то и Споменик захвалности Француској на Калемегдану.
:bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
vucko":2kctobpd je napisao(la):
То би, према оцени Тадића, био вечни израз блискости српског и француског народа, као што је то и Споменик захвалности Француској на Калемегдану.
Mi njima spomenik, oni nama metro. Može. :laugh:
 
Francuska kompanija u trci za izgradnju metroa u Beogradu
Predsednik Francuske saopštio je danas da je projekat izgradnje metroa u Beogradu u Sporazumu o strateškom partnerstvu Srbije i Francuske i da ostaje da se postigne dogovor o finansijskim modalitetima.
Prema saopštenju Jelisejske palate, francuska kompanija Alstom je u trci za izgradnju prve linije beogradskog metroa, za iznos od oko 1-1,2 milijarde evra.
"To je u sporazumu, ali preostaje dogovor o finansijskim modalitetima izgradnje metroa, navedeno je u saopštenju.

Ljudi,ovo mi zvuci tesko :D
 
ок, они ће да граде прву линију. а ко ће даље то да развија и пројектује?
 
Ko da je vazno.Prodace nam pricu da je metro gotov posle prve linije.Ajd da se nadamo da ce biti usmerena a ne od svega pomalo pa da dobijemo totalnu glupost.
 
Hajde da vidimo i da se nešto potpiše konkretno...do leta. :kafa: zapravo ko beše ono radi studiju Systra ili Egis..? Pominje se Alsom-Egis ali ne sećam se da je potipisano sa njima bilo šta jer bi bilo na njihovom sajtu..
 
Koliko god verovao ne verujem nista dok ne vidim PR tekst sa Blica za neki dan.Ako ga nema nema ni bajke o metrou.
 
Systra nije sigurno barem za sada. Ali ne vjerujem da ce biti Systra ako ista bude.

Hebali vas Migovi koji su krs avioni i koji senikakonemogu porediti sa Rafalima. To mi je rekao jedan strucnjak za ratno vazduhoplovstvo.
 
Vrh