Šta je novo?

Metro

Nije starinski Vučko,koliko sam gledao radi se o nekom terorističkom trileru,gledao sam kako special squad puca po stanici,pa Arapkinja pod burkom dakle vrlo aktuelna priča..:rolleyes:
 
U pravu si,videh ljude u SWAT odelima...Moram priznati da mi nije prijatno da snimaju takav film kod nas,pogotovu u jedinoj podzemnoj stanici koju imamo
 
Zašto? Ja mislim da je stanica toliko moderna ,velika i lepa da ni Ameri nemaju takvu a voleli bi da je imaju i treba je slikati i pokazati svetu,tako da su radnju iz N.Y smestili u Beograd ipak neko priznanje..da ovde je Balkanski N.Y.. :dil:
 
U pitanju je ovaj film: http://www.imdb.com/title/tt1592525/

I rec je o S/F trileru o zatvoru u svemiru. Scena u "metrou" je verovatno zemaljski uvod u radnju.

Inace oko toga da je ovo dokaz da je Beograd NY Balkana, u filmu "Brothers Bloom" (http://www.imdb.com/title/tt0844286/) Beograd je bio St Peterburg, u B13: Ultimatum (http://www.imdb.com/title/tt1247640/) bili smo predgradje Pariza, a u Fade to black (http://www.imdb.com/title/tt0478149/) Rim.

Dakle, Beograd je Ney York, St Peterburg, Pariz i Rim Balkana :p
 
I Beogradu bi prijala jedna polukružna linija ili u najboljem slučaju kružna linija gde bi na "trečem beogradu" bila samo jedna stanica.
 
I dalje snimaju film.Zanimljivi natpisi,brooklyn nesto,upper east end,shopping center,luggage bla bla.Pomislih da je pravi metro :)
 
SF Triler..moram da ga odgledam,a najvažnije da mi Beograđani znamo da je sniman kod nas,mada oni koje film interesuje kao i mediji pre premijere uvek navode lokaciju snimanja kao važnu stvra,a uzimanje stanice Vuk je verovatno kumovala aktivnost naših forumaša na svetskom Skyscrapercity forumu gde smo često kačili slike.. ija pomislih da smo u N.Y a uteha je da ni oni nemaju takvu modernu stanicu,već tek u Vašingtonu ili L.A..
 
Baš lepo sam se nasmejao juče, kada sam kupovao kartu na šalteru na kome je bio naziv Union stanica ... :) ipak cu izneti

-Zašto treba -privremeno zamrznuti aktivnosti-sredstva oko metroa-

Broj i dužina postojećih podzemnih tunela ( zanemarljiva )
Stajališta nisu na raskrščima uobičajenog kretanja građana
Nema potrebnih niti uređenih stajališta ( osim Slobinog Vuka)
Stanje pruge je očajno ( na pojedinim mestima bočni nagib vagona izaziva strah)
Vagoni nisu u poželjnom stanju. (estetski i tehnički)
Cena karte od 60 din. je preskupa za takav vid prevoza

Da napomenem vozio sam se raznim metroima u nekoliko evropskih prestonica i onim što su ,,na sprat,, i onima sa gumenim točkovima., i... bla ..bla ..

Na primer, kako ne pomisliti da nije samo rupa bez dna tj mašini za pranje para, kada u stanici Prokop jedina razlika za 10 godina koju sam kao putnik primetio, su uklonjene neke daske. Pa gde su pare.....sve vreme naša ne mala sredstva neko gura u tu rupu. :(

Ne hvala, ta sredstva su potrebnija na stotinu mesta ovom gradu. Voleo bih da jednom i mi imamo pravi metro ali svaki pametan čovek zna da za pravu stvar treba i pravo vreme a to danas sigurno nije.
Takvo stanje ogovara samo onim pojedincima koji od tih sredstava imaju koristi ... mangupi :(
metro Da, ali kada prođe čuvena Seka a možda i Bata... :)
 
Hmm.. :/ oprtunistička vizija..ali ok,svaki početak je težak ali mi smo prvi korak tek napravili, usvojena je politička odluka u skupštini grada gotovo konsenuzusom o gradnji nezavisnog šinskog sistema(zbačen je Belam),a to je bio preduslov da se zakjluči bilo kakav ugovor o finansiranju i izgradnji Metroa i koliko znamo sve opcije su igri,pa čak i proširenje mreže BGVoza koju si pominjao tj.kritikovao,jeste da taj sistem nije no1 u svetu,razumljivo ali bi ga poželeli mnogi gradovi ,čak sam video da Španci i Nemci grade iste čvorove tj,po uzoru na Beogradski..tako da nismo baš na repu ali problem organiizacije,birokratije,sporosti dolazi do izaržaja jer Ž.S ono što su najavilie da će da dovrše sistem iako je grad nabavio šine i ostali materijal, kasni se kao i u svemu...a tu je famozni Ruski kredit za koji pregovori traju u nedogled i još x prepreka ,ali kako se bliže izbori svrbi ih presecanje crvene trake i za Prokop a možda i za Metro....pa videćemo... :kafa:
 
Homer Jay":1h7frive je napisao(la):
U pitanju je ovaj film: http://www.imdb.com/title/tt1592525/

I rec je o S/F trileru o zatvoru u svemiru. Scena u "metrou" je verovatno zemaljski uvod u radnju.

Inace oko toga da je ovo dokaz da je Beograd NY Balkana, u filmu "Brothers Bloom" (http://www.imdb.com/title/tt0844286/) Beograd je bio St Peterburg, u B13: Ultimatum (http://www.imdb.com/title/tt1247640/) bili smo predgradje Pariza, a u Fade to black (http://www.imdb.com/title/tt0478149/) Rim.

Dakle, Beograd je Ney York, St Peterburg, Pariz i Rim Balkana :p
A tek koji su se filmovi snimali u Filmskom gradu, Beograd je ohohoho.
 
jovanovm":38wg98q0 je napisao(la):
@nbumbic
Opet, mislim da reduciranje moje izjave na jednostavnu "kad bi smanjili lopovluk" ne odražava ozbiljno stanje stvari.
Slažem se da smo pre jedno nedelju dana počeli međusobbno da reduciramo izjave.
To je i meni rađeno, pa sam odlučio da malo sačekam sa odgovorom jer je diskusija počela da poprima ton ubeđivanja, a ne dijaloga.

Ja sam samo hteo da kažem da.

1) Svaka priča o metrou treba da uzme u obzir ograničenje od 650 miliona, a posle vesti o 300 miliona za most i zapetljavanja, 570 miliona €

2) Tih 570 miliona je za sve projetke UMP-ove, Kanalizaciju, obnovu ulica, kupovinu tramvaja itd. znači za metro bi moglo da se nakrpi iz kredita svega 400 do 500 miliona.

3) Sa 450 miliona može da se izgradi verovatno od 9 do 12km (računajući po Španskoj ponudi Sofiji)

---------------------

NA osnovu ovog mislim da ne možemo da gradimo prvo jezgro metroa tj Jovinove ili neke druge polulinije,pa zatim da nastavimo gradnju.
Ovo je bilo logično u doba SFRJ, jer je onda bilo izvesno da bi se gradnja nastavila.
Nažalost, danas bi to jezgro bilo ceo metro jako dugo. Gradnja bi se verovatno nastavila kad EU odreši kesu pa i nama da nešto za metro ( a na to se osloniti je krajnje neozbiljno).

Smatram da,ako se nešto bude započinjalo treba odraditi jednu liniju od kraja do kraja grada i iskoristiti prostor na Novom Beogradu da se jeftino izgradi neka veza recimo od opštine Novi Beograd do Blokova i možda na most.
Uprkos svim manama na Novom Beogradu bi bilo poželjno, a i jedino finansijski moguće, da se što veći deo trase sagradi nadzemno.

I na kraju, uprkos riziku da vas sve naljutim. Nadam se da nam se neće pojaviti neki veliki dobrotvor da gradi BGD metro, a mi posle da vraćamo još jednu milijardu.

Plašim se da naše političare ne uhvati megalomanija, pa da olako ulete u kredite.
Posle bi se oni hvalili kako se u njihovo vreme gradilo, a evo sad se ne radi ništa.

Možda,kad SEKA prođe, da prodamo Savski amfiteatar nekome pa da navučemo i neke pare za metro, ali i to je u ovom trenutku optismistička ideja.

Takođe,mislim da Beograd ne može sam da radi metro po ceni od milijardu € bez pomoći Republike.
Republika sa druge strane ne može da obezbedi ni 15 milona evra za završetak fabrike vode u Banatu pa oko 200.000 ljudi nema zdravu vodu.
Da ne govorim kakva je tek beda na jugu, kakve su nam bolnice, regionalni putevi, da imamo oko 10% stanovnika koji imaju primanja oko 100€, da auto-put do Subotice gradimo više od 10 godina iako je zemljište otkupljeno još 1977.

Stoga, iako živim u Beogradu, ne mislim da metro treba da radimo na teret ostatka zemlje koji je u mnogo težoj situaciji nego mi.
S
 
Dakle nemamo ni para ni mogucnosti za metro koji bi bio visokokapacitetni u ovom trenutku.

Slazem se,i mislim da ce biti zanimljivo da vidimo da li ce uspeti ovi nasi da zavrse projekte u vezi prokopa i bg cvora do kraja godine(ili nesto kasnije) pa da se makar to zavrsi i potera taj savski amfiteatar...Koliko vidim dunavski amfiteatar se pokrenuo(luka beograd),ko zna sta ce biti tu...

Upravo tako,republika je em nesposobna,em samo fali da dize kredit za bg metro a ljudi nemaju novca da jedu hleb na jugu zemlje...
 
nbumbic,Metro se gradi fazno tako se i povlače i finansijska sredstva,za 1 milijardu smo imali ponudu od Rusa pa su ih za sada odbili,jer mnogii bi da se ugrade ili da im legne milijarda a onda "oni " da grade a Rusi rekli "njet",njihova ponuda je bili fer "ključ u ruke"i međudržavni sporazum tj,bezkamatni kredit"vratićete ako ikad,ako ne sami su sebi platili",pošto su odbijeni onda su oni rekli evo vam sada ali komercijalni. Francuzi iz istog razloga,.e sad od EU nema šanse da dobijemo takav aranžman em nije sigurna kandidatura tj."može a ne mora" a dali bi nam trećinu novca dovoljno za početak ili kupovinu vozova kao i Varšavi..od Amera uz dobre odnose rekli bi "hoćemo da pomognemo" ali nemamo para da završimo ni onu liniju u N.Y,e sad kako će da nađu pare?Luka Beograd,Beko,Miško ili sl. ne verujem da nas toliko vole da svome gradu doniraju Metro,s druge strane Nbumbici baš ti je demagogija "da ne treba da gradimo Metro na račun ostatka zemlje"kada se ostatak preselio u BG i svakodnevno dolaze novi i studenti i za poslom i sl.uostalom i koridor x koji prolazi kroz sve nerzvijene krajeve a gradi se parama iz kredita i budžeta,pa šta da kažu Beograđani ne gradite most kod Beške u Novom sadu ili put do Vranja ili prugu od Niša do Bugarske..e onda nema ništa od države, svakom građaninu Srbije treba da je drago i da se ponosi kada se u Beogradu podigne novi most ili Metro,toranj jer to je naša prestolnica,ljudi iz sveta kada dolaze u Srbiju prvi utisak o zemlji i ljudima stiču u Beogradu i odlučuju se da ulože novac kao što je slučaj u Kragujevcu,tako je u i ostalim državama pa ne razumem zašto kod nas treba da je zluradost normalna?
 
Gledaj 2012, prvo poenta mog posta je o količini novca na koju možemo računati i šta se može uraditi sa sredstvima koje imamo.
Nije poneta da razglabamo u temi o metrou o odnosu Beograda i ostatka zemlje.
Te stvari sam pomenuo u kontekstu koliko je realno očekivati pomoć od Vlade Republike Srbije, a ne zbog drugih stvari


Jeste 2012,metro se gradi fazno, ali i kad izgradimo prvu fazu koja bi nas koštala recimo 600 mioliona mi ne bi mogli da uzmemo ni tada kredit za narednu fazu.

Ja samo hoću da kažem da ako radimo metro mi moramo da u pravoj fazi sagradimo kako tako funkcionalnu celinu koja je blizu kompletne makar jedne linije.


____________________

Kad si krenuo već da me navodiš u off-topic, da ti odgovrim i na Beogradisanje
Lako ti je biti najveći Beograđanin među Beograđanima, Srbin među Srbima.

2012":3tx4k5qd je napisao(la):
svakom građaninu Srbije treba da je drago i da se ponosi kada se u Beogradu podigne novi most ili Metro,toranj jer to je naša prestolnica,ljudi iz sveta kada dolaze u Srbiju prvi utisak o zemlji i ljudima stiču u Beogradu
to je demagogija

Ponos se ne maže na hleb, Ponosom se ne kupuju lekovi, plaća školarina, na kraju krajeva, ponosom se ne gradi metro

Zamisli kako su penzioneri u Beogradu sa primanjima od 11.000din ispunjeni i srećni što će Beograd da ima novi velelepni most.
Ma kad su čuli za to sigurno su ponosno rekli, ma neka kad neki Francuz dođe, neka šljašti, vredi za to nemati za lekove i grejanje i verdi istrpeti svu korupciju u gradu

Ma i lik iz mog solitera od 50 godina što za 16.000 noću sedi u jednoj prodavnici tehnike, baš je ponosan na svoj grad

2012":3tx4k5qd je napisao(la):
ljudi iz sveta kada dolaze u Srbiju prvi utisak o zemlji i ljudima stiču u Beogradu i odlučuju se da ulože novac kao što je slučaj u Kragujevcu,tako je u i ostalim državama
Svi ti investitori ne ulažu kod nas jer se oduševe nama i vide kako smo sposobni,pametni i imamo sređenu državu.
Oni ulažu jer smo sirotinja-. Ima samo još nekoliko siromašnijh država u Evropi od nas

Kragujevčani imaju manje plate od Kineza.
Jura je u Slovačkoj izgubila n slučajeva zbog mobinga.
Naši radnici u Rači su duplo jeftiniji.

Dreklser majer se iz Rumunije preselio u Zrenjanin jer smo mi jeftiniji i siromašniji od Rumuna.
Naši ljudi iz pograničnih delova sa Rumunijom idu na gradilišta u Temišvaru.
Rumuni kupuju kuće u pograničnim selima jer su one samo par hiljada evra.

FIAT-ovi radnici u Italiji imaju ponos i traže sindikalna prava, a naši u Kragujevcu za tri-četiri puta manje para hoće da rade više bez beneficija.
Nešto nisam primetio da investitori hrle ovde radi naših visokih tehnologija i s

A ti stranci što se "Oduševe Beogradom", malo se razočaraju kad se maknu iz centra.
Biti oduševljen izlascima nije isto što i biti oduševljen gradom i državom.

Oni,isto kao i ja kad recimo odem u Bugarsku, Jermeniju, Kazakstan na pitanje kako ti se sviđa Beograd pokušavaju da izvuku što više pozitivnog.

Da li bi vi nekom ko je gostoprimljiv rekli ma tvoj grad je totalno bezveze.

O mišljenju stranaca o nama najviše znam iz izveštaja i studija o ulaganjima koje radim za njih.
Često je problem i što nemamo dovoljno kvalifikovane radne snage, a da ne govorim o drugim stvarima.

Valjda vam je jasno šta misle o nama kad ni sa trčanjem Dinkićevim da podeli prvo 2.000€ pa 5.000€ pa 10.000€ po radniku investitori ne hrle u Srbiju.

E da 2012 mora da je to zbog fenomenalnog utiska koji prvo,kao što si ti rekao steknu u Beogradu.

---------------------------------------------------

Na kraju ne znam odakle si izvadio ovo
2012":3tx4k5qd je napisao(la):
tako je u i ostalim državama pa ne razumem zašto kod nas treba da je zluradost normalna
Šta ti misliš da se ja ne bi radovao metrou u Beogradu?

Ja samo znam da ako mi u Beogradu hoćemo normalno da živimo bez gužvi i prenaseljenosti, ljudi u ostatku Srbije moraju da imaju normalan život.

Trenutno je stanje i da vlast u Beogradu i veliki deo Beograđane boli briga i za sopstvena predgrađa, za kanalizaciju u njima.
A posle se čude što je cena nekretnina tako velika u Gradu, da oni ne mogu da priušte sebi normalan stan.

Budimo malo realni,siguran sam da imamo i forumaša iz predgrađa koji mogu da potvrde koliko su njihova naselja zapuštena (bez uvrede).

E da inače u mnogim zemljama postoje gradovi čiji se stanovnici ne vole međusobno recimo Krakov i Varšava.
 
Baš si bio detaljan dakle imao sam dobar komentar,ali nisam komentarisao tebe lično i tvoja razmišljanja već ideju "Srbija gladuje a Beograd se gradi" to je demagogija koju su najradije koristili svojevremeno pokrajnske vlasti u Prištini "Trepča radi a Beograd se gradi" a primetio sam da su neke poštapalice preživele vreme,u suštini bile vrlo perfidne,kao što rekoh treba li Beograđani da blokiraju svaki veliku investiciju u zemlji? mostove,fabrike,puteve,pruge..naravno ne jer ljudi i ovde barem normalni doživljavaju zemlju kao celinu i raduju se kada se u Nišu nešto gradi ili elektrifikuje pruga,a bilo je pokušaja da se ljudi u nemaštini zavade..pa znamo koliko je gradska vlada pomagala siromšne opštine..ali ne mugu se ispravljati stavari preko noći koje smo nasledili u zadnjih 100 g. :kafa:
Ponos se ne maže na hleb, Ponosom se ne kupuju lekovi, plaća školarina, na kraju krajeva, ponosom se ne gradi metro

Ti kažeš;"Zamisli kako su penzioneri u Beogradu sa primanjima od 11.000din ispunjeni i srećni što će Beograd da ima novi velelepni most.
Ma kad su čuli za to sigurno su ponosno rekli, ma neka kad neki Francuz dođe, neka šljašti, vredi za to nemati za lekove i grejanje i verdi istrpeti svu korupciju u gradu"
Ma i lik iz mog solitera od 50 godina što za 16.000 noću sedi u jednoj prodavnici tehnike, baš je ponosan na svoj grad"

Šta predlažeš? da svi skoče u Savu?pa to nismo radili i za vreme bombardovanja,danas je ipak bolje nije idealno..i šta treba da spiskamo gradski budžet na socijalu, a šta ćemo narednih 6.meseci? grad mora da se razvija upravo da privukao investicije i ubrzao rast a to se postiže jedino ulaganjem u infrastrukturu ,a šta su prioriteti e tu možemo da se sporimo..
Šta ti misliš da se ja ne bi radovao metrou u Beogradu?[b]
Ja samo znam da ako mi u Beogradu hoćemo normalno da živimo bez gužvi i prenaseljenosti, ljudi u ostatku Srbije moraju da imaju normalan život.[/b]
Au, baš si dobar Samarićanin ;)
Trenutno je stanje i da vlast u Beogradu i veliki deo Beograđane boli briga i za sopstvena predgrađa, za kanalizaciju u njima.
A posle se čude što je cena nekretnina tako velika u Gradu, da oni ne mogu da priušte sebi normalan stan.

Ajmo realno,najveći broj tih naselja je sagrađeno nelegalno,bez dozvola urb.plana a sada traže infrastrukturu kao kod Arene,e p i zato treba vremena i novca,sada ostali legalni Beograđani treba da plate njima kanalizaciju,ok eto to je pomoć..
E da inače u mnogim zemljama postoje gradovi čiji se stanovnici ne vole međusobno recimo Krakov i Varšava.
E pa Beograđani baš Vole Novosađane,nismo mrgudi..:/ Ns je New Jesey Beograda..eto zalažemo se za Metro do Novoga Sada iako ovi još nisu čuli za to..
Ma i lik iz mog solitera od 50 godina što za 16.000 noću sedi u jednoj prodavnici tehnike, baš je ponosan na svoj grad
Pa neka ide u Eu..nema viza..ima i gorih slučajeva,a je li to razlog da mrze ili razbijaju svoj grad ili političare?
Gledaj 2012, prvo poenta mog posta je o količini novca na koju možemo računati i šta se može uraditi sa sredstvima koje imamo.
Nije poneta da razglabamo u temi o metrou o odnosu Beograda i ostatka zemlje.

Većina sadržaja tvog posta se odnosilo upravo na to...:rolleyes:
Ja samo hoću da kažem da ako radimo metro mi moramo da u pravoj fazi sagradimo kako tako funkcionalnu celinu koja je blizu kompletne makar jedne linije.
Pa gradnja traje fazno napravi se depo i prvi kilometri sa tri stanice i pusti se voz koji funkcioniše sve dok se ne završi naredna stanica,dakle ne treba da čekamo 10.g da se završi ceo sistem.. upravo tako funkcioniše BGVoz..do Nbg dok se ne urade šine od Zemuna..
Kad si krenuo već da me navodiš u off-topic, da ti odgovrim i na Beogradisanje
Lako ti je biti najveći Beograđanin među Beograđanima, Srbin među Srbima.

Pa i Beograđani treba nešto da kažu...,a inače osećam se kao građanin sveta ..a ti? Catch...
images
 
2012":21k1r7oq je napisao(la):
Gledaj 2012, prvo poenta mog posta je o količini novca na koju možemo računati i šta se može uraditi sa sredstvima koje imamo.
Nije poneta da razglabamo u temi o metrou o odnosu Beograda i ostatka zemlje.

Većina sadržaja tvog posta se odnosilo upravo na to...:rolleyes:
Err pa mislio sam na moj prvi post.Pogledaj post #4162 Yesterday 22:28:42



2012":21k1r7oq je napisao(la):
Trenutno je stanje i da vlast u Beogradu i veliki deo Beograđane boli briga i za sopstvena predgrađa, za kanalizaciju u njima.
A posle se čude što je cena nekretnina tako velika u Gradu, da oni ne mogu da priušte sebi normalan stan.

Ajmo realno,najveći broj tih naselja je sagrađeno nelegalno,bez dozvola urb.plana a sada traže infrastrukturu kao kod Arene,e p i zato treba vremena i novca,sada ostali legalni Beograđani treba da plate njima kanalizaciju,ok eto to je pomoć..
Ajmo realno, pa i veliki dao Novog Beograda je sagrađen nelegalno. Koliko je samo ORA tamo radilo, koliko je i Federacija uložila u infrastruktur na Novom Beogradu
Moj soliter je sagrađen nelegalno od strane firmi koje nisu bili vlasnici zemljišta.
Imali su dozvolu za 9 spratova, a sagrađeno je 14+potrkorvlje.
treba li da kažem da je broj parking mesta ostao kao po planu za 9 spratova, isto je i sa vodovodom, kanalizacijom i grejanjem.
Drugi soliter u kraju je trebao da ima parking pored ali je odmah taj prostor prenamenjen.

Iluzija je da divlja gradnja počela 90tih. Ona je u Beogradu prisutna oduvek. Pogledeajte samo GUP-ove od 1920 pa na ovamo, videćete da oni nemaju mnogo veze jedan sa drugim. Razlog delom politikanstvo, ali naijviše divlja gradnja. Prosto do vremena izrade novogGUP-a, prethodni više nije mogao da se realizuje zbog divlje gradnje.

Recimo UMP je bi zamišljen još 1920.predviđeno je zemljište i trasa koja je zaista optimalna i najjeftinija u skladu sa konfiguracijom terena
Sad moramo da kopamo tunele, jer smo divljom gradnjom totalno onemogućili izgradnju trasom tog UMP-a




ta naselja (prigradska) su sagrađeno nelegalno,bez dozvola urb.plana a sada traže infrastrukturu kao kod Arene,e p i zato treba vremena i novca,sada ostali legalni Beograđani treba da plate njima kanalizaciju
I jedan moj rođak kaže isto to
Neverovatno je koliko smo mi vični duplim standardima i zaboravljamo kako smo mi dobili mnoge stvari nezasluženo, a kukamo da drugi ne dobiju mnogo manje nego mi.

On je otkupio stan za 250 DM i još mi se žalio kako se zeznuo da je trebao da sačeka još mesec dana pa ne bi platio ni 100DM.
Usput i kaže da je on jadan izdvajao u stambeni fond.

Samo zaboravi da kaže da je izdvajao celih 3% plate tj. kao da danas dajete 1.000 din mesečno. Na konto toga je dobio stan od preko 80 kvadrata, a plaćao je oko 8 godina.

Evo računice koliko je on dao za stan

Prosečna plata 80tih je bila oko 700DEM

Sledi 3%*700DEM=21 DEM mesečno * 2 =41 DEM mesečno (i supruga je čak ulagala u stambeni fond).

Oni su zajedno davali oko oko 480 DEM godišnje * 8 godina = približno 4.000DEM, a stan košta oko 140.000 Evra.

Znači nisu platili ni celih dva posto od svog stana, a bune se protiv ulaganja u kanalizaciju u prigradskim mestima iz istog razloga kao i ti.

Ne smeta mu ni to što on nije platio za infrastrukturu i opremanje gradskog građevinskog zemljišta.

Verujem, da je on iskreno uveren kako je sve to platio pošteno svojim velikim trudom i izgaranjem na radnom mestu.



2012":21k1r7oq je napisao(la):
Ja samo znam da ako mi u Beogradu hoćemo normalno da živimo bez gužvi i prenaseljenosti, ljudi u ostatku Srbije moraju da imaju normalan život.[/b]
Au, baš si dobar Samarićanin ;)
Ne, nego želim da ljudi oko mene žive dobro iz racionalnih, ajde da kažem sebičnih razloga. Ako moji prijatelji imaju novca koliko im treba makar ga neće tražiti na zajam od mene. Ako svi imaju i ja ću lakše zaraditi za sebe. Prosto.



2012 ako hoćeš da nastavimo ovaj Off-topic pređimo na PM jer ovoj diskusiji nije mesto u temi o metrou.

Ovde možemo da pričamo šta može da se uradi sa sredstvima koje imamo za metro, a da razvodnjavamo temu
 
Paa..imamo 1.5 od Telekoma,paa..1,5 od Telenora,paa..mmf,ruski kredit,kineski kredit...a oni ni Prokop koji košta pišljivih 50 mil eur na mogu da završe. :kafa:
 
2012":3ega44ke je napisao(la):
Paa..imamo 1.5 od Telekoma,paa..1,5 od Telenora,paa..mmf,ruski kredit,kineski kredit...a oni ni Prokop koji košta pišljivih 50 mil eur na mogu da završe. :kafa:
Pa Beograd duguje 4,3 milijarde duga za gas od prethodne godine.
Gradska vlast ne može da naplati dug od neplatiša, nema petlju da digne cene grejanja.

Zato će deo para od Telekoma da ode na plaćanje gasa. Srbijagas će biti u minusu za oko 400 miliona €, a vlast obećava da neće dizati cene struje, grejanja itd do 1. marta

Lepo.

Dalje od Telekoma, oko 300 miliona mora da ode na plaćanje dospelih kredita u 2011.
I eto već ode 700 miliona.

Ako naša vlast proda samo 31%, a Grci 20% u dogovornom nameštanju tendera dobićemo samo oko 850 miliona.

Setite se da smo mi platili 646 miliona evra za Telekom Srpske, a njega i Telekom Srbije i mobilnu u Crnoj Gori hoćemo da prodamo za 850 miliona do 1,4 milijardi €.

Od Mobtela je inače vraćeno oko 400 miliona kredita međunarodnim finasijskim institucijama, zaboravio sam koliko je otišlo na krpljenje deficita budžeta, ali je isto bila lepa para.
 
Mislim, kao grad, ne bi bilo loše da imamo malo nezavisniji status. BG Republika! :)

Inače, beogradski pašaluk se tako zove jer su ga tako zvali istoričari 19. veka. On je zvanično bio Smederevski pašaluk, a sedište mu je izmeštano u Beograd više puta (u periodu koji počinje tvojom slikom, to je bilo kada su tu pobegle dahije od imperijalnog autoriteta i započele strahovladu, pa je carstvo odlučilo da zadrži tu upravu iz strateških razloga). :)

P.S. Metro tema se odavno raspala, ali pucamo na 200, zar ne? :)
 
@nbumbic,ne bih da budem "zajedljiv" ali neki nisu baš negovali odnose sa Gaspromom i Rosnjeftom tj. Srbijagas i Nis,samo nam imena ostala kao naša,pa metro...reče mi komšinica uz ..:kafa:

@vucko,pa evo Turaka na koridoru XI ,kada se selima bude pronosila vest,"evo idu Turci,"vratili se Turci"..ima da se služi rahat-lokum i kahva.. :kafa:
 
200 il nista.

Elem,imah malopre cast da vidim ceo projekat denivelacije tadeusa koscuska i dela uzun mirkove(od rajiceve do kalisa).Takodje je u sklopu tog projekta i stanica metroa kalemegdan.A zapravo to je sve u sklopu projekta za objekat u Rajicevoj.Resenje za taj objekat je hotel po projektu Jovina koji je uradio sve tri stvari od jednom!Konkurs je bio 2006 ili 2008 godine.Kad nadjem vremena za desetak dana iskopiracu svih 10 strana rendera celog projekta i postaviti ih ovde da patimo zajedno :)

Eh bre...Projekat je previse razuman da bi bio realizovan kod nas.Zato cemo dobiti sipak od denivelacije,hotela(nego umesto njega soping mol,jupi!) i metroa...
 
Vrh