Šta je novo?

Marina "Dorćol" - (Stambeni kompleks)

Puno sam ocekivao od ovog projekta pogotovu sto je lokacija kao stvorena za nesto poput onog Libeknindovog rendera ili sl. Umesto toga nice naselje za strumfove, mene najvise podseca na to. Mislim da je ovo trebalo da se gradi na nekom drugom mestu.
 
Ово је требало да се гради на месту несретног К дистрикта.
 
Tek sam sad video ove slike. Ustvari i ono malo zelenila što će postojati između zgrada je podignuto u vis i postalo je privatno. Na drugim mestima u Beogradu, između solitera, bar možete da šetete. A pogledajte ovo: Sva tri "parka" (dva između po tri solitera, levo, i jedan desno od vijugave zgrade) su na nivou drugog sprata, ograđena su, i SAMO su za stanare. Tj oduzeli su nam i onaj prostor između solitera koji bi inače pripadao svim prolaznicima.

mar_viz_10_210413.jpg


A ostaloj raji je ostalo OVO. Kao što sam i pretpostavio, unutar regulacione linije (levo od drveća), na privatnom delu keja će biti čitavo more kafanskih klupa, reklama i ostale biznis opreme, i tuda se neće moći prolaziti po pravcu paralelnom reci (sem ako ne želite U ZGRADU). Doduše ovde možete skrenuti na desno, prema ona tri čoveka

marinadorcol.png


ali onda dolazite OVDE. Šetalište uz Dunav je dakle široko ... JEDAN METAR. Toliko po dizajnerima zaslužujemo. A ako neko umoran sedne na onu kamenu klupu, onda vam ostaje ... 40 cm. To je znači prava mera za ostatak Beograda, ono izvan privatne "zelene obale Dunava" na drugom spratu.

marinadorcol(1).png
 
Poslednja izmena:
Bio sam privucen stanovima sa bastom, da li neko ima inf cenu ?
Mada je tu u rukavcu odlicno mesto za razvoj komaraca, to moze biti potencijalni problem celog naselja.
 
Na drugim mestima u Beogradu, između solitera, bar možete da šetete. A pogledajte ovo: Sva tri "parka" (dva između po tri solitera, levo, i jedan desno od vijugave zgrade) su na nivou drugog sprata, ograđena su, i SAMO su za stanare. Tj oduzeli su nam i onaj prostor između solitera koji bi inače pripadao svim prolaznicima.
Pa dobro, ovo je taj tip naselja, jednostavno u ovoj cenovnoj klasi se očekuje određeni vid privatnosti za stanare. Ja lično ne bih voleo da sam stanar u Marini dorćol da je park ispred moje zgrade u celosti javna površina. Prosto, ovaj tip naselja zahteva određenu dozu privatnost i izolovanosti.

Takva je situacija svgude u svetu kod naselja u najvišoj klasi (kakva će Marina dorćol biti) i uvek je kontrolisan dostup nešto što je must have.

Druga bi bila priča da se na ovom mestu gradi naselje tipa Sunnyville-a u Višnjičkoj Banji, jer bi tada kritika bila na mestu.
Kao što sam i pretpostavio, unutar regulacione linije (levo od drveća), na privatnom delu keja će biti čitavo more kafanskih klupa, reklama i ostale biznis opreme
Nama "ostaloj raji" to svakako neće smetati i biće jedan od benefita šetnje po javnim delovima Marine Dorćol. U suprotnom mala je šansa da bi neko "zalutao" slučajno tu, ako ne bi bilo nikakvog sadržaja.

Na kraju krajeva, kome se to ne sviđa, ostatak šetališta na 25. maju ostaje netaknut i moći će da uživa do mile volje, bez da ga neko na silu tera i uzurpira da se šeta do Marine Dorćol, pre svega imajući u vidu da oko marine trenutno i ne postoji šetalište, obzirom da se postojeće završava ulaskom u marinu.

Tako da sumirano svako ko se šeta 25. majem biće u plusu, jer će pored postojećeg dobiti i dodatno šetalište sa sadržajima koji idu uz jedno ovako naselje kao što su luksuzni restorani (nadam se da će biti makar jedan-dva sa Michelin zvezdicom) i slično. Ko nije u tom fazonu, on će svakako imati ostatak šetališta 25. maj kao i do sada.

Sve ovo pričam iz ugla nekog ko će pre svega biti korisnik/šetač/posetilac ovog naselja. Prosto niko ovde neće biti oštećen, za svakog će biti po nešto.
 
Ne, ne možemo da sledimo takvu logiku. Osnovna infrastruktura grada mora da postoji. To bi bilo kao da neko kaže "ovde bi trebalo da prolazi nastavak magistralne ulice, ali neće zato što ćemo baš tu napraviti stambeni blok". Obala velike reke je skoro svuda osnovna infrastruktura (a pogotovo to mora biti u starom jezgru grada), nešto što će u budućnosti koristiti OGROMAN broj ljudi, a čega neće biti dovoljno za sve njih. Da ne pričam ponovo iz kojih sve razloga. Osnovna infrastruktura je nešto što koriste svi i što povremeno treba svima, pa je ne možete tretirati kao privatnu svojinu, kao bilo koje drugo parče zemljišta koje može biti i u vašem ličnom dvorištu. Ne može se na nečemu što bi zbog toga morala da bude površina u javnom vlasništvu napraviti stambeni blok, a zemljište prodati privatnicima. Sve to što si napisao jeste korisno i lepo da postoji, ali ne "na sred ulice", tj NE na samom javnom šetalištu uz reku. Neka se odmakne malo dalje, pa neka prave šta hoće. I tada bi postojalo sve si napisao da želiš da postoji. Ovako se uništava nešto dragoceno, jedinstveno i nenadoknadivo samo da bi jedan investitor imao tek za nijansu veći profit. To je apsurdno i štetno.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, ovo je taj tip naselja, jednostavno u ovoj cenovnoj klasi se očekuje određeni vid privatnosti za stanare. Ja lično ne bih voleo da sam stanar u Marini dorćol da je park ispred moje zgrade u celosti javna površina. Prosto, ovaj tip naselja zahteva određenu dozu privatnost i izolovanosti.

Takva je situacija svgude u svetu kod naselja u najvišoj klasi (kakva će Marina dorćol biti) i uvek je kontrolisan dostup nešto što je must have.

Druga bi bila priča da se na ovom mestu gradi naselje tipa Sunnyville-a u Višnjičkoj Banji, jer bi tada kritika bila na mestu.

Nama "ostaloj raji" to svakako neće smetati i biće jedan od benefita šetnje po javnim delovima Marine Dorćol. U suprotnom mala je šansa da bi neko "zalutao" slučajno tu, ako ne bi bilo nikakvog sadržaja.

Na kraju krajeva, kome se to ne sviđa, ostatak šetališta na 25. maju ostaje netaknut i moći će da uživa do mile volje, bez da ga neko na silu tera i uzurpira da se šeta do Marine Dorćol, pre svega imajući u vidu da oko marine trenutno i ne postoji šetalište, obzirom da se postojeće završava ulaskom u marinu.

Tako da sumirano svako ko se šeta 25. majem biće u plusu, jer će pored postojećeg dobiti i dodatno šetalište sa sadržajima koji idu uz jedno ovako naselje kao što su luksuzni restorani (nadam se da će biti makar jedan-dva sa Michelin zvezdicom) i slično. Ko nije u tom fazonu, on će svakako imati ostatak šetališta 25. maj kao i do sada.

Sve ovo pričam iz ugla nekog ko će pre svega biti korisnik/šetač/posetilac ovog naselja. Prosto niko ovde neće biti oštećen, za svakog će biti po nešto
Pa dobro, ovo je taj tip naselja, jednostavno u ovoj cenovnoj klasi se očekuje određeni vid privatnosti za stanare. Ja lično ne bih voleo da sam stanar u Marini dorćol da je park ispred moje zgrade u celosti javna površina. Prosto, ovaj tip naselja zahteva određenu dozu privatnost i izolovanosti.

Takva je situacija svgude u svetu kod naselja u najvišoj klasi (kakva će Marina dorćol biti) i uvek je kontrolisan dostup nešto što je must have.

Druga bi bila priča da se na ovom mestu gradi naselje tipa Sunnyville-a u Višnjičkoj Banji, jer bi tada kritika bila na mestu.

Nama "ostaloj raji" to svakako neće smetati i biće jedan od benefita šetnje po javnim delovima Marine Dorćol. U suprotnom mala je šansa da bi neko "zalutao" slučajno tu, ako ne bi bilo nikakvog sadržaja.

Na kraju krajeva, kome se to ne sviđa, ostatak šetališta na 25. maju ostaje netaknut i moći će da uživa do mile volje, bez da ga neko na silu tera i uzurpira da se šeta do Marine Dorćol, pre svega imajući u vidu da oko marine trenutno i ne postoji šetalište, obzirom da se postojeće završava ulaskom u marinu.

Tako da sumirano svako ko se šeta 25. majem biće u plusu, jer će pored postojećeg dobiti i dodatno šetalište sa sadržajima koji idu uz jedno ovako naselje kao što su luksuzni restorani (nadam se da će biti makar jedan-dva sa Michelin zvezdicom) i slično. Ko nije u tom fazonu, on će svakako imati ostatak šetališta 25. maj kao i do sada.

Sve ovo pričam iz ugla nekog ko će pre svega biti korisnik/šetač/posetilac ovog naselja. Prosto niko ovde neće biti oštećen, za svakog će biti po nešto.
Hahahaha.Michelin zvezdice u Srbiji?? Mi smo na marginama gastronomske izvsrnosti.Tu ce da niknu neki Burger barovi,turbo fancy lokali ciji vlasnici nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa gastronomijom.
 
Nekako deluje da je Marina puno manja šteta da se plati cena Češke podrške (za nešto više!) nego Košutnjak pa bolje da ovde zaćutimo i da se radujemo ovim renderima :) svako nek pronadje nešto lepo na istim.
Meni se recimo jako dopada boja neba (zalazak sunca) i ovo drvo do reke je lepo. Neki bagrem izgleda. Baš lepo uklopljeno.
 
Obala velike reke je skoro svuda osnovna infrastruktura (a pogotovo to mora biti u starom jezgru grada), nešto što će u budućnosti koristiti OGROMAN broj ljudi, a čega neće biti dovoljno za sve njih.
Slažem se, bilo bi strašno ako bi se obala velike reke koju će koristiti ogroman broj ljudi žrtvovala zarad interesa privatnog investitora, ali ne treba ići u krajnost.

Prvo ovde nije u pitanju celokupna obala, već 200-300 metara u najgorem slučaju, a drugo kao i što se tiče obale u BNV, da pitaš ljude koji tamo šetaju 95% njih bi ti reklo da su apsolutno zadovoljni dobijenim, a verovatno i 95% stanara je takođe zadovoljan dobijenim, s tim u vezi verovatno ih baš briga o "simetrijama" i "prirodnim prelazima" ili šta je već prioritet u pejzažnoj arhitekturi.

Drugim rečima, lepo je ako neki pejzažni arhitekta ukaže na neke nedostatke i ok je razmotriti ih i promeniti, ali ako korisnici, bilo da su ljudi koji šetaju tu ili stanari nemaju nikakvih zamerki, koga onda briga što bi neki pejzažni arhitekta to uredio drugačije. Stvar je vrlo jednostavna - ako su korisnici i vlasnici zadovoljni, svaki dalji komentar je suvišan.

Na kraju krajeva, obala se dalje proteže od Marine Dorćol do Pančevačkog mosta, i mnogo je svrsishodnije usmeriti energiju i aktivnosti ka uređenju/izgradnji parka ili šetališta u nastavku i izboriti se da to bude onako kako pejzažne arhitekte zamišljaju da treba da bude. Imate valjda neki esnaf, udruženje, pa delujte unutar toga, vi ili vaše kolege će biti angažovane, pa odbijte da radite na projektu ako vas grad ili investitori teraju da radite protiv svojih principa.

To treba da bude prioritet, a ne traženje dlake u jajetu koje 95% ili više korisnika neće ni najmanje tangirati u projektu koji je trebao da krene da se gradi još pre 18 godina, tj. u periodu kada sam ja išao u srednju školu i koji ću doživeti da bude izgrađen kada budem napunio 39 godina ;)
 
Hahahaha.Michelin zvezdice u Srbiji?? Mi smo na marginama gastronomske izvsrnosti.Tu ce da niknu neki Burger barovi,turbo fancy lokali ciji vlasnici nemaju nikakvih dodirnih tacaka sa gastronomijom.
Polako samo ;) do juče su ljudi isto to pričali i za samo pojavljivanje restorana iz Srbije u Michelin guide-u, pa ih sada ima 22 iz BG-a tamo: https://guide.michelin.com/mt/en/selection/serbia/restaurants

Korak po korak, pa će neki od njih dobiti i zvezdicu, pa će se polako povećavati broj i ovih u vodiču bez zvezdice. Samo treba da imamo strpljenja i da manje hejtujemo i samo lagano.

Čisto poređenja radi: u Zagrebu ima 20 restorana u Michelin Guide-u, a u Budimpešti 29, u Atini 31, dok u Sofiji i Bukureštu (kao i u ostatku Bugarske i Rumunije) koje su u EU nema ni jedan Michelin restoran. Tako da sam ja i više nego zadovoljan što u oštroj konkurenciji naš BG ima čak 22 restorana u Michelin Guide-u, a uz malo sreće neki od njih će dobiti i tu dugo očekivanu zvezdicu (po mom mišljenju, obzirom na iskustva iz prve ruke, Salon 1905 je najbliži tome).
 
Polako samo ;) do juče su ljudi isto to pričali i za samo pojavljivanje restorana iz Srbije u Michelin guide-u, pa ih sada ima 22 iz BG-a tamo: https://guide.michelin.com/mt/en/selection/serbia/restaurants

Korak po korak, pa će neki od njih dobiti i zvezdicu, pa će se polako povećavati broj i ovih u vodiču bez zvezdice. Samo treba da imamo strpljenja i da manje hejtujemo i samo lagano.

Čisto poređenja radi: u Zagrebu ima 20 restorana u Michelin Guide-u, a u Budimpešti 29, u Atini 31, dok u Sofiji i Bukureštu (kao i u ostatku Bugarske i Rumunije) koje su u EU nema ni jedan Michelin restoran. Tako da sam ja i više nego zadovoljan što u oštroj konkurenciji naš BG ima čak 22 restorana u Michelin Guide-u, a uz malo sreće neki od njih će dobiti i tu dugo očekivanu zvezdicu (po mom mišljenju, obzirom na iskustva iz prve ruke, Salon 1905 je najbliži tome).
Michelin Guide i Michelin zvezdica nisu isto.Da bi jedan restoran zasluzio jednu od tri moguce zvezdice on mora da zadovolji standarde servisa,gostoprimstva i hrane koji su daleko stroziji on standarda koji se primenjuju za Michelin Guide.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
@Remigio Zampa tako je, ali nezaboravi da je do pre 2 godine bila ista priča i za "obično" pojavljivanje nekog restorana iz Srbije u Michelin Guide-u.

I kada Michelin sudije otvore neko tržište, obično prve 2-3 godine ni jedan restoran ne dobije odmah zvezdicu već se restorani iz guide-a prate par godina, pa onda prvi od njih dobije zvedicu ili više zvezdica. ;)

Nerealno je očekivati da je posle 2 godine neki od restorana već dobio zvedicu, i uspeh je što se broj restorana u Michelin vodiču za 2024. povećao na sa 17 na 22.

Za sledeću godinu očekujem da će se pojaviti i prvi restorani van BG-a u vodiču (moja pretpostavka da će to biti neki od fine dining restorana u okviru luksuznih hotela i vinarija van BG-a) i da će se verovatno pojaviti prvi restoran u BG sa zvedicom.

Ko voli fine dining klopu i ambijent i može da priušti tasting meni u nekom fine dining restoranu, broj restorana u Micheling vodiču trebalo bi samo da ga raduje. E sad, ko nije u mogućnosti da posećuje takve restorane razumem da može da bude indiferentan, ali ne razumem ako neko hejtuje to, jer nama koji možemo predstavlja zadovoljstvo što sada ima preko 20 restorana u vodiču
 
Slažem se, bilo bi strašno ako bi se obala velike reke koju će koristiti ogroman broj ljudi žrtvovala zarad interesa privatnog investitora, ali ne treba ići u krajnost.

Prvo ovde nije u pitanju celokupna obala, već 200-300 metara u najgorem slučaju, a drugo kao i što se tiče obale u BNV, da pitaš ljude koji tamo šetaju 95% njih bi ti reklo da su apsolutno zadovoljni dobijenim, a verovatno i 95% stanara je takođe zadovoljan dobijenim, s tim u vezi verovatno ih baš briga o "simetrijama" i "prirodnim prelazima" ili šta je već prioritet u pejzažnoj arhitekturi.

Drugim rečima, lepo je ako neki pejzažni arhitekta ukaže na neke nedostatke i ok je razmotriti ih i promeniti, ali ako korisnici, bilo da su ljudi koji šetaju tu ili stanari nemaju nikakvih zamerki, koga onda briga što bi neki pejzažni arhitekta to uredio drugačije. Stvar je vrlo jednostavna - ako su korisnici i vlasnici zadovoljni, svaki dalji komentar je suvišan.

Na kraju krajeva, obala se dalje proteže od Marine Dorćol do Pančevačkog mosta, i mnogo je svrsishodnije usmeriti energiju i aktivnosti ka uređenju/izgradnji parka ili šetališta u nastavku i izboriti se da to bude onako kako pejzažne arhitekte zamišljaju da treba da bude. Imate valjda neki esnaf, udruženje, pa delujte unutar toga, vi ili vaše kolege će biti angažovane, pa odbijte da radite na projektu ako vas grad ili investitori teraju da radite protiv svojih principa.

To treba da bude prioritet, a ne traženje dlake u jajetu koje 95% ili više korisnika neće ni najmanje tangirati u projektu koji je trebao da krene da se gradi još pre 18 godina, tj. u periodu kada sam ja išao u srednju školu i koji ću doživeti da bude izgrađen kada budem napunio 39 godina ;)

Šta kažu obični ljudi nije dobar kriterijum zato što oni u ogromnom procentu reaguju samo na ono što mogu da vide, što fizički postoji, a ne na ono što bi moglo da postoji, što ne mogu ni videti ni zamisliti. Pošto svaki projekat uređenja nekog zapuštenog prostora daje bolje stanje nego što je bilo, normalno je da će svi posle toga reći da je sada bitno bolje. Ali to ne znači da im se neki još bolji projekat ne bi dopao još više. Kad bi to bio upotrebljiv kriterijum onda bi ispalo da je svaka promena zapuštenog prostora dobra. Tako da to ne znači ništa.

Isto važi i ako se kao merilo koristi koliko ima ljudi na nekom mestu posle uređenja zapuštenog prostora po jednom od dva konkurentna projekta. Tj jedan od njih se izabere i realizuje, a drugi ne. Normalno je da će ljudi onda da koriste samo ono što postoji. Tamo će doći pre svega ona podgrupa kojoj se baš TO dopada, ali i mnogi drugi (jer samo to POSTOJI, a nešto što bi bilo bolje od toga ne postoji, pa tamo i ne mogu da odu da bi ih neko izbrojao). Što znači da ako ih na novo uređenom prostoru recimo ima puno, to se ne može uzeti kao emirijska potvrda da je baš takvo uređenje ono što je tu zaista i trebalo napraviti. Ponovo, zato što ne znaš koliko bi ih bilo da je rađeno po različitom i potencijalno boljem projektu, a pogotovo ne šta bi to onda značilo za čitav ostatak grada ili dugoročno. Mogu se porediti samo stvari iste vrste: dva nova projekta jedan sa drugim, a NE zapušteno stanje i JEDAN novi projekat uređenja. A pošto oni koji nisu stručnjaci mogu da imaju utisak i mišljenje samo o onome što su videli i što postoji, onda su i njihovo mišljenje i poseta neupotrebljivi za A-B poređenja gde A postoji, a B ne.
 
@Remigio Zampa tako je, ali nezaboravi da je do pre 2 godine bila ista priča i za "obično" pojavljivanje nekog restorana iz Srbije u Michelin Guide-u.

I kada Michelin sudije otvore neko tržište, obično prve 2-3 godine ni jedan restoran ne dobije odmah zvezdicu već se restorani iz guide-a prate par godina, pa onda prvi od njih dobije zvedicu ili više zvezdica. ;)

Nerealno je očekivati da je posle 2 godine neki od restorana već dobio zvedicu, i uspeh je što se broj restorana u Michelin vodiču za 2024. povećao na sa 17 na 22.

Za sledeću godinu očekujem da će se pojaviti i prvi restorani van BG-a u vodiču (moja pretpostavka da će to biti neki od fine dining restorana u okviru luksuznih hotela i vinarija van BG-a) i da će se verovatno pojaviti prvi restoran u BG sa zvedicom.

Ko voli fine dining klopu i ambijent i može da priušti tasting meni u nekom fine dining restoranu, broj restorana u Micheling vodiču trebalo bi samo da ga raduje. E sad, ko nije u mogućnosti da posećuje takve restorane razumem da može da bude indiferentan, ali ne razumem ako neko hejtuje to, jer nama koji možemo predstavlja zadovoljstvo što sada ima preko 20 restorana u vodiču
Trenutno u Srbiji ne postoji nijedan ugostitelj ili Chef koji poseduje”know how” i kreativnost neophodnu da bi se objekat nasao na gastronomskoj karti ozbiljnih restorana Evrope.Takodje u Srbiji trenutno ne postoji kriticna masa tj klijentela koja bi podsticala razvoj takvih restorana.Mi smo siromasno trziste koje ne razume koncept luksuza i izvrsnosti.Decenije su potrebne za to.
 
Decenije su potrebne za to.
Pa ništa, javiću ti se (tj. citiraću) ovu tvoju poruku sledeće godine kada će verovatno prvi restoran iz Michelin vodiča dobiti zvezdicu, i naravno očekujem da ćeš me kao fer kolega forumaš častiti večerom u tom restoranu kada dobije zvezdicu obzirom da sam prevideo sledeću (2025. godinu)

Ponavljam još jednom moja pretpostavka je da će taj prvi restoran za zvezdicom biti Salon 1905 .
 
Pa ništa, javiću ti se (tj. citiraću) ovu tvoju poruku sledeće godine kada će verovatno prvi restoran iz Michelin vodiča dobiti zvezdicu, i naravno očekujem da ćeš me kao fer kolega forumaš častiti večerom u tom restoranu kada dobije zvezdicu obzirom da sam prevideo sledeću (2025. godinu)

Ponavljam još jednom moja pretpostavka je da će taj prvi restoran za zvezdicom biti Salon 1905
Pa ništa, javiću ti se (tj. citiraću) ovu tvoju poruku sledeće godine kada će verovatno prvi restoran iz Michelin vodiča dobiti zvezdicu, i naravno očekujem da ćeš me kao fer kolega forumaš častiti večerom u tom restoranu kada dobije zvezdicu obzirom da sam prevideo sledeću (2025. godinu)

Ponavljam još jednom moja pretpostavka je da će taj prvi restoran za zvezdicom biti Salon 1905 .
Profesionalni sam Sommelier(level 3) koji je radio u najprestiznijim restoranima u NY sa 1/2/3 Michelin zvezdice i iz licnog iskustva znam sta pricam.U tom sam biznisu preko 25 godina.Voleo bi da gresim ali realnost je surova u ovom biznisu.
 
Čisto poređenja radi: u Zagrebu ima 20 restorana u Michelin Guide-u, a u Budimpešti 29, u Atini 31, dok u Sofiji i Bukureštu (kao i u ostatku Bugarske i Rumunije) koje su u EU nema ni jedan Michelin restoran. Tako da sam ja i više nego zadovoljan što u oštroj konkurenciji naš BG ima čak 22 restorana u Michelin Guide-u, a uz malo sreće neki od njih će dobiti i tu dugo očekivanu zvezdicu (po mom mišljenju, obzirom na iskustva iz prve ruke, Salon 1905 je najbliži tome).

Da, tako selektivno izvlaci podatke.



Hrvatska ima 11 restorana sa zvezdicom, Grcka 12, Madjarska 9.

Srbija 0.

Sa tim da Grci i Madjari imaju i sa dve zvezdice.




Zagreb ima 1, Atina 12, Budimpesta 7.

Beograd 0.

Sa tim da Hrvatima se fucka za Zagreb u tom smislu i nije im tamo centar kulinarskog sveta, nama je Beograd centar svega.




Michelin Guide? That means fuck all. It's a sympathy vote.

Restoran na Cukarickoj padini je Michelin Guide-u, toliko o tome koliko Michelin Guide nesto znaci. Ovo sa slike dole

Capture123.JPG


Mozda se nasao tamo jer je pored servis vozila koji ima Michelin logo :ROFLMAO:


Salu na stranu, ti na osnovu tvojih iskustava iz prve ruke mislis da ce neki restoran dobiti zvezdicu? Zar ti nisi neki IT-ovac? Sta znaci iskustvo iz prve ruke, jeo si tamo? :ROFLMAO:

Pa otkud ti znas sta treba i kako se ljudi koji se time bave procenjuju? Ja nemam pojma, priznajem. Meni nesto moze biti vrh, ali oni ljudi su profesionalci i imaju neke svoje kriterijume.

A da ne ulazimo sad i u pricu koliko je i sama zvezdica cesto i k od ovce i ne znaci puno.
 
Vrh