Šta je novo?

LUX51 Bežanijska kosa [Stambeno poslovni kompleks | 65 000 m²]

Данашње слике - 09.11.2022.
IMG_20221109_140307_resized_20221109_094316951.jpg
IMG_20221109_140314_resized_20221109_094316079.jpg
IMG_20221109_140319_resized_20221109_094317403.jpg
IMG_20221109_140325_resized_20221109_094318191.jpg
IMG_20221109_140344_resized_20221109_094317802.jpg


Грађевинску таблу нису још променили
IMG_20221109_140256_resized_20221109_094318863.jpg
 
Је л’ ја добро видим да су по првобитном пројекту (табли) рачунали да изграде толики објекат за пет (5?!) зимских месеци у које падају све славе, празници и све падавине? И не чуди да нису далеко одмакли.
 
Pre ce biti po obicaju nasih investitora da dobiju dozvolu sa kratkim rokom a onda traze produzenje na jos 5 godina , plus izmene za dodatne spratove i dr. Nije 5 meseci, pise od 2021 do 2022, mada i na tarabi pise p....., a nije
 
Војно грађевинско остаје поред?
 
Луксузни комшилук, нема шта, обрадоваће се лукс станари кад их ујутру пробуди рика булдожера и кипера из 80их :D Друга страна ће да се успављује зујањем трафоа.
 
Što se tiče trafo-stanice o kojoj pričamo i magnetnog ili elektromagnetnog zračenja, to je zračenje koje svi imamo u stanovima, jer utičnice zrače, razvodne kutije sa osiguračima zrače, provodnici u zidovima zrače, trafo-stanice u zgradama takodje zrače i medicina nije dokazala da postoji veza između tog zračenja i bilo kog oboljenja.

Sa druge strane, radnici koji rade u trafo-stanicama nemaju nikakavo specijalno zaštitno odelo od zračenja, jer da postoji bilo kakva sumnja da je zračenje štetno, sigurno bi postojao zahtev da se takva odela nose.
Nejonizujuća elektromagnetna zračenja za odrasle ljude nisu štetna kratokoročno
Drugoročno se negativno odražavaju na funkcionisanje centralnog nervnog sistema, od izazivanja depresije do Alchajmera.
Za decu su i kratkoročno štetna i povećavaju rizik od leukemije.

Evo šta na je na tu temu objavio Prof. Dr. Michael Kundi direktor Instituta za životnu sredinu pri Medicinskom Fakultetu univerziteta u Beču:
It is high time that exposure to power frequency EMFs is recognized as a potential risk factor for childhood leukemia and is properly included in the protocols of cluster studies and in epidemiologic studies of other risk factors as a potential confounder.
Environ Health Perspect. 2007 Aug; 115(8): A395
 
Da li neko zna koja je cena po m2 u ovom trenutku u izgradnji ? I da li ima problema sa bukom i vibracijama zbog blizine trafoa?

Cena je na zvaničnom sajtu od 2800eur do 3200eur, ne piše jel to cena SA pdv ili BEZ pdv (to svakako ostavlja prostor za manipulaciju):

Lux51 - Copy.jpg



Drug mi živi u Smolućskoj 12 baš preko puta iste trafo stanice kao i LUX 51.
Kada sam išao kod njega letos, predveče je bilo, čuo sam grozan zvuk – kao da je tu roj stršljenova.
Treba imati u vidu da su prozori bili otvoreni jer je bilo leto, kaže mi drug da se zimi kada su prozori zatvoreni zvuk jedva čuje .
Najbolje nađite nekog ko živi u Smolućskoj 10 – 14, pa ga zamolite da dođete u posetu.
Visina buke je takva da ja ipak nisam spreman da platim visoku cenu kvadrata, a pogotovo uz rizik da se desi eksplozija trafoa.

Ove godine je jedna trafo stanica eksplodirala u Leskovcu, prošle godine dve - u Kaluđerici i na uglu Gandijeve/Zemunske.
Slika iz Leskovca:
Untitled-3-copy-63 - Copy.jpg


Link ka vesti
 
Биће ту и буке од грађевинских машина и камиона војнограђевинске установе са друге стране. Није ово ни близу луксуза.
 
Cena je na zvaničnom sajtu od 2800eur do 3200eur, ne piše jel to cena SA pdv ili BEZ pdv (to svakako ostavlja prostor za manipulaciju):

Pogledajte prilog 150470


Drug mi živi u Smolućskoj 12 baš preko puta iste trafo stanice kao i LUX 51.
Kada sam išao kod njega letos, predveče je bilo, čuo sam grozan zvuk – kao da je tu roj stršljenova.
Treba imati u vidu da su prozori bili otvoreni jer je bilo leto, kaže mi drug da se zimi kada su prozori zatvoreni zvuk jedva čuje .
Najbolje nađite nekog ko živi u Smolućskoj 10 – 14, pa ga zamolite da dođete u posetu.
Visina buke je takva da ja ipak nisam spreman da platim visoku cenu kvadrata, a pogotovo uz rizik da se desi eksplozija trafoa.

Ove godine je jedna trafo stanica eksplodirala u Leskovcu, prošle godine dve - u Kaluđerici i na uglu Gandijeve/Zemunske.
Slika iz Leskovca:
Pogledajte prilog 150476

Link ka vesti
Bez PDV je cena
 
Cena je na zvaničnom sajtu od 2800eur do 3200eur, ne piše jel to cena SA pdv ili BEZ pdv (to svakako ostavlja prostor za manipulaciju):

Pogledajte prilog 150470


Drug mi živi u Smolućskoj 12 baš preko puta iste trafo stanice kao i LUX 51.
Kada sam išao kod njega letos, predveče je bilo, čuo sam grozan zvuk – kao da je tu roj stršljenova.
Treba imati u vidu da su prozori bili otvoreni jer je bilo leto, kaže mi drug da se zimi kada su prozori zatvoreni zvuk jedva čuje .
Najbolje nađite nekog ko živi u Smolućskoj 10 – 14, pa ga zamolite da dođete u posetu.
Visina buke je takva da ja ipak nisam spreman da platim visoku cenu kvadrata, a pogotovo uz rizik da se desi eksplozija trafoa.

Ove godine je jedna trafo stanica eksplodirala u Leskovcu, prošle godine dve - u Kaluđerici i na uglu Gandijeve/Zemunske.
Slika iz Leskovca:
Pogledajte prilog 150476

Link ka vesti

Intenzivno sam u potrazi za stanom u tom delu grada u zelji da investiram i koliko primecujem, ta je cena postala neki standard za Novi Beograd i Bezaniju ali s obzirom na navedene mane koje ovaj projekat ima po pitanju blizine trafoa , nisam siguran da moze dugorocno da mi sačuva kapital jer iako bih ga rentirao cinjenica da bi meni licno pravilo problem da zivim tu je ozbiljan minus .
 
Певаљка и бизМисмен на продајном дану продали 50 станова у свом Лукс 51 насељу !!!!!

Popović i pevačica u JEDNOM danu prodali 50 stanova u BG-u
Izvor: Nportal, 10.12.2022, 16:56
"TU SE kupuje životni stil, a ne samo stan!"
Pevačica Viki Miljković je poslednje dve godine postala ozbiljna preduzetnica - bavi se prodajom luksuznih stanova.

- Jeste, prelep je pogled i fantastičan vazduh, zaista sve. Tu se kupuje životni stil, a ne samo stan – odgovorila je pevačica.
https://www.nportal.rs/vest/41084/s...miljkovic-prodaja-stanova-zvezde-granda-vesti
 
Pevačica Viki Miljković je poslednje dve godine postala ozbiljna preduzetnica - bavi se prodajom luksuznih stanova.

- Jeste, prelep je pogled i fantastičan vazduh, zaista sve. Tu se kupuje životni stil, a ne samo stan – odgovorila je pevačica.
Biće fantastičan vazduh dok na nepunih 500m, dijagonalno iza trafo-stanice, ne proradi krematorijum.
Radovi na izgradnji groblja kućnih ljubimaca sa krematorijumom izuzetno napreduju.
Vidim na temi o groblju da radove izvode tri firme, sve su jake, tako da nema nikakve sumnje da će krematorijum biti završen.
Građevinska dozvola:
GrobljeKucnihLjubimaca.jpg


Ggoogle earth mi je izmerio 489m, a stavljam screen sa GIS BEOLAND jer je bolja rezolucija:

SpalionicaLux.jpg
 
Vrh