Šta je novo?

LUX51 Bežanijska kosa [Stambeno poslovni kompleks | 65 000 m²]

Rajko, mi smo takodje potpisali predugovor s tim sto su nama odmah predoceni rokovi gr.dozvola do septembra 2022. , zavrsetak 2024. te smo to i potpisali pocetkom januara.
Rec je o B bloku
 
I vi ste pristali da im date 10%, a gradjevinska dozvola za 9 meseci. Jel zna neko za takve slucajeve?
Buduci da sam bio ozbiljnk zainteresovan za ovaj projekat kao potencijalni kupac, par puta sam odlazio na razgovore kod investitora pocev jos od avgusta. I tad je sve bilo kao gotovo, samo prakticno plocice da se odaberu. A dozvola je trebalo da bude kraj seotembra, pocetak oktobra najkasnije, ali 2021. godine. Hvalili su se da im je posle par nedelja vec trecina stanova bila rezrrvisana. Buduci i da im je maketa projekta jos od 2018. godine, odnosno da se na njemu zaista dugo radi zaista mi je nejasno sta je uslovilo ovo odlaganje?! Traznja sigurno nije. Pritom mi je jos nejasnije deljenje na faze iako su se hvalili da ce biti sve odjednom uradjeno. Poceli su cak ozbiljno i da kopaju, doneli dizalice i pap, dozvola pomerena za godinu dana. Pa sta li se to desilo?! Meni nepojmljivo. Nesto tu nije cisto.
 
Mi jesmo pristali, potpisali smo predugovor, jer smo za prethodna dva objekta gde smo gledali da kupimo stan cekali gradjevinsku dozvolu, pa dok je stigla gradjevinska dozvola ostali bez stana koji nam odgovara, jer u tom trenutku vise ne mozes da biras stan.
 
Rajko, mi smo takodje potpisali predugovor s tim sto su nama odmah predoceni rokovi gr.dozvola do septembra 2022. , zavrsetak 2024. te smo to i potpisali pocetkom januara.
Rec je o B bloku

Mi jesmo pristali, potpisali smo predugovor, jer smo za prethodna dva objekta gdde smo gledali da kupimo stan cekali gradjevinsku dozvolu, pa dok je stigla gradjevinska dozvola ostali bez stana koji nam odgovara, jer u tom trenutku vise ne mozes da biras stan.
I mi smo iz istog razloga potpisali predugovor. Notar garantuje za ugovor tako da ru ne bi trebalo da bude problema.
 
Realno govoreci, ni u ovoj fazi koja je u vazduhu nismo potpisali za stan koji smo prvo hteli, jer je vec bio rezervisan, vec smo opet pravili kompromis, 50% stanove strukture koja nama treba je vec bilo rezervisano.
 
Realno govoreci, ni u ovoj fazi koja je u vazduhu nismo potpisali za stan koji smo prvo hteli, jer je vec bio rezervisan, vec smo opet pravili kompromis, 50% stanove strukture koja nama treba je vec bilo rezervisano.
Bice to sve u redu. Mi tražimo stan vec 2 godine i uvek ode ispred nosa. Shvatili smo da treba odmah uzeti cim krene prodaja.
 
DSC_0070.JPG
DSC_0071.JPG
DSC_0073.JPG
DSC_0082.JPG
DSC_0091.JPG
DSC_0093.JPG

Lux 51.
 
Poštovani kupci i oni koji razmišljate da to postanete, pretpostavljam da ste obišli plac. Ne smeta vam buka koju proizvode trafoi? Zna li se nešto o statusu stopiranja gradnje?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poštovani kupci i oni koji razmišljate da to postanete, pretpostavljam da ste obišli plac. Ne smeta vam buka koju proizvode trafoi? Zna li se nešto o statusu stopiranja gradnje?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Ja sam prosetao oko placa i mislim da nece smetati. Buka se cuje kada se covek priblizi skroz do trafostanice. Tako da to moze da utice na stanove u lameli C eventualno kada su otvoreni prozori. Za lamele A i B sumnjam da moze da se cuje kroz zidove i izolaciju.
Koliko znam oni sada cekaju na gradj. dozovlu da bi poceli sa izgradnjom. Ovo sto je do sad iskopano su pripremni radovi.
 
Pisao sam u nekom postu ranije da se u večernjim satima, kada saobraćaj u ulici Partizanske avijacije utihne, trafoi čuju sve do sredine (ili čak i nešto više) ulice koja izlazi na Partizanske avijacije. Naravno, u toku dana je drugačije kada se buka pomeša. Tada je svakako prisutan šum. Ali, zujanje trafoa je prisutno 24x7x365 i to treba imati na umu kada se govori o ovoj lokaciji. Pretpostavljam da će izolacija to da reši, ali, svakako može biti neprijatno na terasama, a možda i sa otvorenim prozorima u lameli C, a možda čak i B u stanovima sa određenom orijentacijom.
 
Poslednja izmena:
Pisao sam u nekom postu ranije da se u večernjim satima, kada saobraćaj u ulici Partizanske avijacije utihne, trafoi čuju sve do sredine (ili čak i nešto više) ulice koja izlazi na Partizanske avijacije. Naravno, u toku dana je drugačije kada se buka pomeša. Tada je svakako prisutan šum. Ali, zujanje trafoa je prisutno 24x7x365 i to treba imati na umu kada se govori o ovoj lokaciji. Pretpostavljam da će izolacija to da reši, ali, svakako može biti neprijatno na terasama, a možda i sa otvorenim prozorima u lameli C, a možda čak i B u stanovima sa određenom orijentacijom.
To sam i ja primetio kada sam bio u kraju, ali mislim da samo stanovi spoljno orijetisani u lameli C mogu da imaju problem s tim.
 
Iskreno, ja nisam razmisljala o toj vrsti buke, mene je vise brinula buka iz Partizanskih avijacija, te zato nisam ni odabrala A lamelu. Realno, saobracaj je tu aktivan non stop.
 
Чисто нова информације од данас, рекли су да се ради корекција цена. Старе су од 2200+ПДВ до 2600+ПДВ (ако се не варам). Тако да с новим вероватно треба рачунати на цене за бар 100-200€ веће. Да ли је прескупо, процените сами.
 
Samo u zemlji Srbiji... Dižu cenu, a ne grade?!
Nisam baš u toku, ali vidim i dalje crvenu traku oko gradilišta. Šta je problem tačno tu?
 
Данашње-17.06.2022. слике, углавном сликано између панела ограде.
Све је зарасло у коров (и шаш;)), немонтиран кран који је одавно допремљен на градилиште, темељна јама кобајаги-делимично ископана, само да се каже да је ископана. А што се тиче радник, ни на видику.

IMG_20220617_131355_resized_20220617_071716982.jpg
IMG_20220617_131359_resized_20220617_071718444.jpg
IMG_20220617_131336_resized_20220617_071716282.jpg
IMG_20220617_131442_resized_20220617_071717385.jpg
IMG_20220617_131453_resized_20220617_071718058.jpg
IMG_20220617_131246_resized_20220617_071716629.jpg
IMG_20220617_131313_resized_20220617_071715533.jpg
 
Ovde je ukinuta dozvola jer nije izvršeno merenje potencijalnog elektromagnetskog zračenja. Neka me ispravi neko ako grešim ili sam pobrkao nešto.
 
Ma nisu platili koliko je trebalo kome je trebalo. A sad sta je zvanicna verzija manje bitno. Kad plate dobice dozvolu.
 
Ma nisu platili koliko je trebalo kome je trebalo. A sad sta je zvanicna verzija manje bitno. Kad plate dobice dozvolu.
Pa Ko zeli da kupi Stan od tog berberina , vlasnika svega nemoralnog u ovoj srbiji , zacetnika Sunda, prostitucije , unistenja generacija mladih ljudi , za njega su vesala , a ne gradnja i to divlja
 
Vidiš da je kod nas grabež, niko ne proverava šta i od koga kupuje. Da smo iole pametni da bojkotujemo sve što ne valja, brzo bi se popravile stvari. Ali opet, ne može to da se prepusti kupcu i tržištu, sistematsko rešenje je potrebno. Ništa dok se ne napiše i sprovede zakon.
 
Nije u pitanju aneks nego izjava da se slazemo da se rok produzi i za izgradnju i za produzenje roka za dozvolu bez aneksa. Pitanje je da li moramo da potpisemo izjavu? Da li mogu da nas nateraju ako nastavimo saradnju? Ako raskinemo ugovor vracaju nam celu kaparu.
Zdravo, zanima me kao potencijalnog kupca ovde da li ste odustali od ove kupovine? Posto su sada probili i ovaj rok septembarski za dobijanje dozvole, nisam siguran sta je pametno ciniti. Cena u predugovoru je dobra naspram drugih novogradnji...
Da li je ovo mozda taktika da kupci odustanu i oni prodaju po vecoj ceni kasnije?
 
Zdravo, zanima me kao potencijalnog kupca ovde da li ste odustali od ove kupovine? Posto su sada probili i ovaj rok septembarski za dobijanje dozvole, nisam siguran sta je pametno ciniti. Cena u predugovoru je dobra naspram drugih novogradnji...
Da li je ovo mozda taktika da kupci odustanu i oni prodaju po vecoj ceni kasnije?
Од пријатеља који је потписао све још прошле године сам чуо да постоји наводно и потенцијални сукоб међу инвеститорима, а с друге стране постоји и та теорија да желе да што више људи одустане како би продали по већој цени. Ја сам био један од заинтересованих али кад сам видео како се ствари одвијају одустао сам, просто превише је неозбиљности са стране инвеститора.

Такође то је било земљиште у власништву војске, па је ваљда продато, а ако сам испратио вести неки људи су похапшени због малверзација с војним земљиштем, не знам колико је све то повезано, ако неко има више знања било би фино да подели.
 
Vrh