Šta je novo?

LUX51 Bežanijska kosa [Stambeno poslovni kompleks | 65 000 m²]

Zdravo, zanima me kao potencijalnog kupca ovde da li ste odustali od ove kupovine? Posto su sada probili i ovaj rok septembarski za dobijanje dozvole, nisam siguran sta je pametno ciniti. Cena u predugovoru je dobra naspram drugih novogradnji...
Da li je ovo mozda taktika da kupci odustanu i oni prodaju po vecoj ceni kasnije?
Kolika je cena bila u tom trenutku?
 
Kolika je cena bila u tom trenutku?
Oko 2400 + PDV

Од пријатеља који је потписао све још прошле године сам чуо да постоји наводно и потенцијални сукоб међу инвеститорима, а с друге стране постоји и та теорија да желе да што више људи одустане како би продали по већој цени. Ја сам био један од заинтересованих али кад сам видео како се ствари одвијају одустао сам, просто превише је неозбиљности са стране инвеститора.

Такође то је било земљиште у власништву војске, па је ваљда продато, а ако сам испратио вести неки људи су похапшени због малверзација с војним земљиштем, не знам колико је све то повезано, ако неко има више знања било би фино да подели.
Nisam cuo za malverzacije s vojnim zemljistem... Meni su investitori delovali prilicno ozbilljno obzirom na firmu koju su unajmili za prodaju i firmu za izvodjaca radova.
 
Znate li o kojoj ceni po kvadratu se sada govori?

Da li su i dalje aktuelne početne cene 2200-2600? S obzirom na trenutno divljanje cena, ovo može sada da ispadne i jedan od povoljnijih kupovina. :D

Dozvola će se možda još neko vreme odugovlačiti, ali ne verujem da je neće nikad dobiti.
 
Cene sa PDV-om su išle krajem januara od 2500-2700, verovatno krajem godine je to bilo još niže.
Za gotovinu su davali popust od 80E/m2.
Najveći skok cena se desio neposredno nakon toga.
 
Ja sam odustala, raskinuli smo ugovor i vratili mi novac. Da li postoje neke spekulacije ne znam, iagradnja nije pocela, nisu jos dobili gradi.dozvolu, ne zna se kad ce poceti, a ni zavrsiti, a meni treba stan.
 
Ja sam bio veoma zainteresovan za ovaj projekat. Isao na par razgovora, detaljno procitao predugovor i odustao. Prelomna tacka je predugovor. Naime, svako ko ga malo detaljnije procita ne znam kako je u stanju da ga potpise. Isti je napisan iakljucivo u korist investitora. Moze da radi sta mu se prohte. A najveca kazna mu je da vrati kaparu, sto u uslovima rastucih cena bas i nije nesto zbog cega ce suzu da pusti. Takodje u alucaju kasnjenja duzan je da plati nadoknadu cini mi se za 6 meseci, a posle toga moze i 10 godina da kasni nikakvu odstetu necete dobiti. Nasuprot tome kupci kada bi nesto prekrsili naravno da investitor ima pravo na nadoknadu stete u vidu zadrzavanja kapare. Takodje vi se predugovorom, a kasnije i ugovorom odricete prakticno svih prava nad zajednickim prostorijama zgrade. Investitor sam bira upravnika i ima prava na svim zajednickim prostorijama koje nisu hodnik i lift (dvoriste, krov,...). Moze prakticno da radi sta hoce.
A pogledajmo ko su investitori ovog projekta- Ostoja Mijailovic (40%), WD concord West (20%) i Sasa Grand Popovic (40%). Za treceg ne znam, ali za prva dva sam siguran da ni u kakvim uslovima dobijanje gradjevibske dozvole ne bi bio problem. Pa makar zfradu pravili u trafou ili koritu reke. Sta je drugo u pitanju, i koji im je interes u ovom odugovlqcenju ne znam. Najvise tipujem da im je cilj da podignu spratbost, pogotovo ukoliko bi se realizovao planirani montrum od solitera dijagonalno od njih.
A sto se profesionalnosti tice, o zastupniku prodaje ne bih trosio reci. Mlade fine devojke bez mnogo odgovora na konkretna pitanja.
 
Ja sam bio veoma zainteresovan za ovaj projekat. Isao na par razgovora, detaljno procitao predugovor i odustao. Prelomna tacka je predugovor. Naime, svako ko ga malo detaljnije procita ne znam kako je u stanju da ga potpise. Isti je napisan iakljucivo u korist investitora. Moze da radi sta mu se prohte. A najveca kazna mu je da vrati kaparu, sto u uslovima rastucih cena bas i nije nesto zbog cega ce suzu da pusti. Takodje u alucaju kasnjenja duzan je da plati nadoknadu cini mi se za 6 meseci, a posle toga moze i 10 godina da kasni nikakvu odstetu necete dobiti. Nasuprot tome kupci kada bi nesto prekrsili naravno da investitor ima pravo na nadoknadu stete u vidu zadrzavanja kapare. Takodje vi se predugovorom, a kasnije i ugovorom odricete prakticno svih prava nad zajednickim prostorijama zgrade. Investitor sam bira upravnika i ima prava na svim zajednickim prostorijama koje nisu hodnik i lift (dvoriste, krov,...). Moze prakticno da radi sta hoce.
A pogledajmo ko su investitori ovog projekta- Ostoja Mijailovic (40%), WD concord West (20%) i Sasa Grand Popovic (40%). Za treceg ne znam, ali za prva dva sam siguran da ni u kakvim uslovima dobijanje gradjevibske dozvole ne bi bio problem. Pa makar zfradu pravili u trafou ili koritu reke. Sta je drugo u pitanju, i koji im je interes u ovom odugovlqcenju ne znam. Najvise tipujem da im je cilj da podignu spratbost, pogotovo ukoliko bi se realizovao planirani montrum od solitera dijagonalno od njih.
A sto se profesionalnosti tice, o zastupniku prodaje ne bih trosio reci. Mlade fine devojke bez mnogo odgovora na konkretna pitanja.
Da li znate za neki predugovor/ugovor u kome ne stoji 90% stvari koje ste novde naveli? Nisam ironican, ozbiljno pitam.
 
Ne znam, ali ih se nisam mnogo nacitao. Ipak verujem da je tako u velikoj vecini projekata, nazalost. Ali ko nam je kriv sto ih prihvatamo. I meni je preko potreban stan, za zivot, a ne spekulantske investicije. Ipak, jednostavno ne mogu da prihvatim tako neravnopravan polozaj, da se posle ne bih kajao.
 
Ja sam imao ponudu takvih Ugovora I nisam ih prihvatao. Kada dobijete takav Ugovor I pribcip je uzmi ili ostavi onda znajte da ce tako biti I tokom primopredaje I u garantnom roku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali kako onda kupiti stan na nekoj boljoj poziciji u novogradnji, tesko je naci stan sam po sebi, jos kad se eliminisu i ovi sa nepravednim ugovorima ja ne znam gde bi se uopste moglo kupiti bilo sta sto vredi.
 
Po toj logici onda da se prepustimo talasu i neka nam svako radi sta hoce. Kako kupiti stan bez kredita- citaj banke neka gule kolko mogu. Pomirimo se onda i sa kasnjenjima od po par godina, cutenjima krovova i poplavama u garazama, neimanjem trotoara, kantejnerima ispod prozora. Kako bi bez toga dosli do stana. Jednostavno savijmo kicmu dok ne pukne.
Iako cudno zvuci ali i dalje postoje neki koji sebe i malo cene i ne dopustaju da im za njihove pare drugi diktiraju uslove.
Pre par godina je kod poslodavaca vazilo pravilo ako ti neces ima ko hoce. Tako ce se i ovo ludilo sa nekretninama zaustaviti i ako nista drugo kupci ce doci istu ravan sa prodavcima.
 
Pa to ide tako u ciklusima, trenutno je ovo tržište prodavaca i tako je. Pre 7, 8 godina je bilo tržište kupaca. Da zahvalimo centralnim bankama na tome. Ja lično ne bih potpisivao ugovor bez klauzule o penalima i ne samo o tome, nego i o jednostranom pravu na raskid ugovora sa MOJE strane ako se to prolongira na 6 meseci/godinu. Uspeo sam, doduše u turističkom mestu, 300 eur za svaki mesec kašnjenja x 2 stana.

Jedan savet, niko ne voli da daje keš za penale, ali se može naći dogovor uz vrednost penala + doplatu za garažu npr, pa ispadne dosta povoljnije!
 
@Zoran80 Trend je danas na strani prodavaca i oni to koriste. Ima i trend kada prodavci vuku za rukav jer nema kupaca. I jedno i drugo pojedinac ne moze promeniti. Treba biti realan i videti sta je manje stetno u situaciji.
Pogotovo na projektima sa 200 i vise stanova uglavnom nema menjanja ugovora. Danas dok nadjes nekog ko ce ispostovati tvoje novce maksimalno stan ti poskupeo jos 20%. I opet si prosao losije. Ne kazem ja da je to normalno, ali svako procenjuje najpovoljnije resenje za sebe.
 
Da li znate za neki predugovor/ugovor u kome ne stoji 90% stvari koje ste novde naveli? Nisam ironican, ozbiljno pitam.
Ugovor sa Wellportom je po meni korektan,rok za zavrsetak trece faze je septembar-decembar sledece godine,po trenutnoj situaciji bez problema zavrsavaju u novembru sledece godina,a sad ono najbitnije u slucaju kasnjenja 10 eur po m2,to je 1000 eur mesecno za moj stan,pa nek kasne a nece da kasne.Cena je garantovana,placa se u ratama kao i kod svih,cuo sam da su maksimalno toleratni na neka normalna kasnjenja.Mislim da je ako nista drugo bar korektno
 
Реално би само будале пословале са дотичним. Даље иде даље иде!!
 
Нешто се мало покренуло на овом пројекту ! Луксузне зграде, јој мајко мила !!!

JEDVA DOBIO GRAĐEVINSKU DOZVOLU ZA GRADNJU! Saša Popović progovorio o luksuznim zgradama koje gradi: Kupio sam dva stana ze ćerku i sina!
informer/D. I.|30. 10. 2022.
Saša Popović godinama nije davao intervjue, a sada je otvorio dušu i pričao o mnogim stvarima. Sada je prvi put javno progovorio o gradnji luksuznih stanova koje gradi na Bežanijskoj kosi, a za koje nije imao dozvolu
Popović je priznao da je imao probleme da dobije dozvolu, ali tvrdi da je to ipak bilo prenapumpano:
https://informer.rs/dzet-set/estrad...na&ayu_origin=18&ayu_widget=9&ayu_post=680905
 
Počeli su sa radovima pre nekoliko dana
BE52EDD3-834C-4924-A71E-4944BCAAE2C0.jpeg
6D1220D5-4246-4A7C-B333-8562007EE121.jpeg
 
Vrh