Šta je novo?

Linijski park od Beton hale do Pančevačkog mosta

Da ne bude da sam ja izmislio da je deo Novakovog centra nelegalan, pa da navedem i izvor. To se jasno može zaključiti iz navoda u uslovima Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture za Linijski park, gde se eksplicitno i bezuslovno naređuje rušenje proširenog dela bez spominja ikakvih dodatnih procedura ili potreba za posebnim odlukama koje bi inače bile neophodne da je sve legalno:

Спортски центар „Милан Гале Мушкатировић“

У оквиру комплекса спортског центра „Милан Гале Мушкатировић“ западно од главне зграде постојали су тениски терени који су проширени и реконструисани 2009. године за потребе одржавања тениског турнира „Srbija Open“. Тај део комплекса је заједно са реконструисаним помоћним објектом уступљен на коришћење привредном друштву „Family Sport“ и од тада се користи као Тениски центар „Новак“. Реконструкцијом тениских терена проширена је граница спортског комплекса према западу, на зелену уређену површину на којој се налази споменик Браниоцима Београда. Проширењем тениских терена нарушен је источни део бициклистичке стазе а споменичка целина деградирана.

Мере заштите за појединачне целине и објекте

- По уклањању терена којим је проширен спортски комплекс, успоставити поново интегритет целине споменика Браниоцима Београда, враћањем првобитне трасе бициклистичке стазе;

- Уредити и одржавати партерно уређење споменика Браниоцима Београда. За споменик се предвиђа стално праћење стања и одржавање;

teniski-tereni-2010-2021-jpg.125485


Poruke gde ima više podataka i dobar deo uslova Republičkog zavoda (poslednji link):


Naravno, taj nelegalno prošireni deo teniskih terena je samo deo problema, i to najmanji, jer se ne samo ne traži uklanjanje ostalog dela teniskog centra sa ušća Save u Dunav, nego je i javni zeleni prostor zapadno od spomenika oslobodiocima sada TAKOĐE predviđen za komericijalne sportske objekte. Pa će na kraju, po rušenju nelegalno proširenog dela, spomenik oslobodiocina svejedno biti okružen komercijalom ali sada sa OBE strane, i to legalno, tj trajno. I nije tu u pitanju samo spomenik. Da li dvadesetak pletenim žicama ograđenih kutija zaista ono što što bi iko normalan i pri čistoj svesti postavio na Ušće, u simbličko središte glavnog grada i Države, gde se stolećima tolika krv prolivala jer je to bio ključ ne samo Beograda, nego i Srbije i Evrope?
 
Poslednja izmena:
Kriv je i Novak, ili bolje reći oni koji mu ovde vode posao, ali to se pre svega odnosilo na one čiji je posao da određuju gde šta sme da se gradi. Investitori su tu u principu manje značajni. Oni prosto koriste sve ono što im se dozvoli jer nije njihov posao da misle o tome.
 
Dole desno je obaloutvrda i Ušće, a gore levo je unutrašnji deo priobalnog bedema Beogradske tvrđave. Negde oko sredine fudbalskog terena je trenutno zakopani spoljašnji deo priobalnog bedema i, malo desno, takođe zakopani vodeni kanal i izlazni deo Dunavske kapije, tj izlazni deo velikog jezera i pristaništa Donjeg grada, što će pre ili kasnije biti rekonstruisano (to predlaže i Republički Zavod u spomenutim uslovima).

Pa predlažem nadležnima da pogledaju sledeće slike, da se zatim koncentrišu i napregnu sve svoje intelektualne kapacitete, i dobro promisle da li bi se ovaj prostor ipak mogao bolje iskoristiti u odnosu na OVO:

Teniski-Tereni-2.jpg


Teniski-Tereni-1.jpg
 
Da ne bude da sam ja izmislio da je deo Novakovog centra nelegalan, pa da navedem i izvor. To se jasno može zaključiti iz navoda u uslovima Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture za Linijski park, gde se eksplicitno i bezuslovno naređuje rušenje proširenog dela bez spominja ikakvih dodatnih procedura ili potreba za posebnim odlukama koje bi inače bile neophodne da je sve legalno:



teniski-tereni-2010-2021-jpg.125485
Овде се лепо види лоше осмишљен распоред садржаја око базена. Паркинг је требало направити дуж Дунавске, парк око базена, тениске терене на плацу Беко где је К дистрикт, а стамбене зграде К дистрикта дуж Дунавске од подвожњака ка пасарели.
 
Činjenica da je nelegalan sledi iz toga kuda se prostiru katastarske parcele.
Screenshot_20220812-234028.jpg
 
Kriv je i Novak, ili bolje reći oni koji mu ovde vode posao, ali to se pre svega odnosilo na one čiji je posao da određuju gde šta sme da se gradi. Investitori su tu u principu manje značajni. Oni prosto koriste sve ono što im se dozvoli jer nije njihov posao da misle o tome.

Kriv je onoliko koliko njegova rec ima moc da ovome stane na kraj, ali mu to ne pada na pamet. On je istaknuta licnost, "invenstitor", zna da moze dobiti svaku lokaciju koju pozeli na legalan ili nelegalan nacin, a na ovom slucaju se vidi da to obilato koristi. Prosirenje terena bi se, verovatno, vec desilo, da nije spomenika palim borcima iz prvog rata, jer bi njegovo uklanjanje bilo simbolicko pisanje po mrtvima (kao da to vec ne rade). I ne pijem pricu da je cale za sve kriv. Sve nosi ime Novaka Djokovica.

Najvecu krivicu, naravno, nosi onaj ko mu je to dozvolio i omogucio.
 
Da li vi stvarno mislite da Novak Đoković zna da li je to nelegalno ili ne? Da Novak Đoković zna granice katastarskih parcela i uslove Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture?

Novaku su rekli da je sve legalno i on svojoj porodici veruje. A kakva je njegova porodica (i Jelenina) već znamo iz mnogih skandala koji ih prate.

A koliko je Novak naivan što se tiče biznisa i ulaganja NJEGOVOG novca govori sve to što radi njegova porodica i što mnogi probisveti iskorišćavaju njegovo ime i naivnost od Bosanskih piramida preko Pepe Imaza do Rtnja.
 
Da li vi stvarno mislite da Novak Đoković zna da li je to nelegalno ili ne? Da Novak Đoković zna granice katastarskih parcela i uslove Republičkog zavoda za zaštitu spomenika kulture?

Novaku su rekli da je sve legalno i on svojoj porodici veruje. A kakva je njegova porodica (i Jelenina) već znamo iz mnogih skandala koji ih prate.

A koliko je Novak naivan što se tiče biznisa i ulaganja NJEGOVOG novca govori sve to što radi njegova porodica i što mnogi probisveti iskorišćavaju njegovo ime i naivnost od Bosanskih piramida preko Pepe Imaza do Rtnja.
Govoriš o Novaku kao da je dete debil.

Možda i jeste, ali ne bih se kladio. Odrasla je osoba i mora da zna ove stvari. Možda i onaj juče na Cetinju nije znao da je ubistvo kažnjivo, pa da li ga to opravdava?

Možda Novak ne zna za uslove Zavoda i granice katastarskih parcela, ali svako iole razuman, kada gradi nešto, pita nekoga da li to može.
 
Ne pita on nikoga za nesportske stvari osim svoje porodice. Neverovatno je mali broj ljudi u društvu koji znaju ono što mi na ovom forumu znamo.

Novak je osoba bez obrazovanja, to što je naučio jezike ne znači da je toliko pametan i za mnoge druge stvari.

Takav je skoro svaki profesionalni sportista - Od Ronalda do fudbalera Zvezde ili Partizana. Njihovo je samo da treniraju, časovi im se pravdaju i realno nemaju pojma o životu van sportskog terena.
 
Мислим да Новак нема ни појма нити времена да се бави прљавим пословима његове породице која то ради у његово име, али и да исте не доводи у питање нити им се меша у посао. Опет скандалозно је ово што раде, буквално блате његово име оваквим свињаријама.
 
Ne pita on nikoga za nesportske stvari osim svoje porodice. Neverovatno je mali broj ljudi u društvu koji znaju ono što mi na ovom forumu znamo.
Kako poverovati u to?

Za mene je veci problem, sto mi nemamo novinare koji bi ovo prikazali.
Nema novinara ni kolonijalnog rezimskog, ni kolonijalnog koji glumi da je antirezimski (N1) da ispita ovo.
Gde je Vucko da pise o ovome?
Gde su ostali?
 
Pitaj prvog komšiju ili poznanika koga sretneš šta je problem sa Novakovim terenima ili sa BnV? Retko ko će reći da je najveći problem način na koji je zamljište dobijeno
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ovde je po meni drzava pogresila jer je trebala po automatizmu da mu dodeli ceo Linijski park i da se to nazove park Novaka Djokovica kao i da leks specijalisom mu prosiri katastarske parcele za terene gde god se prostiru.

Da sam ja na vlasti sigurno ne bi pitao nego bi rusio dalje dok se ne uklopi u okvire. Ono sto je bitno jeste da se legenda na pravi nacin obelezi i da se oseca prijatno u drzavi. Dodatno drzava bi trebala i od svojih sredstava da ulozi 50-50% sa Novakom terene da bi pokazali koliko nam je stalo. Cak i 100% iz budzeta da ide da samo centar nosi njegovo ime i da bude sve njegovo a svi mi da finansiramo je apsolutno prihvatljivo.

Na zalost sadasnja vlast ima strategiju “nemoj nista da se talasa” da se slucajno “niko nista ne buni”. Rade u interesu naroda a ne u interesu drzave i to je najveci problem. Ovo je po meni izuzetno negativno kako je i vlada i gradska vlast radila po tom pitanju i umesto da coveku predaju ceo Linijski park i da prosire parcele + ulaganje 50% iz gradskog budzeta da bude oni ostavljaju pitanje nereseno.
 
Poslednja izmena:
Ne salim se
Ne trolujem

Dao sam vam konkretno moje misljenje sta i kako treba da se uradi za dobrobit drzave ali na zalost zbog katastrofalnog naroda (i vlasti koja se plasi da se suprotstavi) imamo jako lose poteze koji se povlace. Umesto ds udare sakom o sto i kazu ovako cemo a ko se pobuni pravac padinjak oni sve se nesto neckaju jao sta li ce da pomisli par probisveta.

Naravno da treba da mu se dodeli ceo linijski park.
 
Poslednja izmena:
Ne pita on nikoga za nesportske stvari osim svoje porodice. Neverovatno je mali broj ljudi u društvu koji znaju ono što mi na ovom forumu znamo.

Novak je osoba bez obrazovanja, to što je naučio jezike ne znači da je toliko pametan i za mnoge druge stvari.

Takav je skoro svaki profesionalni sportista - Od Ronalda do fudbalera Zvezde ili Partizana. Njihovo je samo da treniraju, časovi im se pravdaju i realno nemaju pojma o životu van sportskog terena.
Upravu si, ali svejedno, to ga nikako ne opravdava.
 
Криви су и критичари што ово не стављају у оквир који би просечни гласач разумео

КРИМИНАЛ НА КАЛЕМЕГДАНУ: Подмукли држављанин Монака хоће да гради на гробницима србских жртава!!!

Док они схвате да је у питању Ђоковић порука о скандалу таквог подухвата је већ дошла до малог мозга

Овакви покушаји апеловања на културу и историјске целине су у старту осуђени на пропаст јер просечни данашњи гласач доживљава "европејско" инсистирање на култури као нешто страно и супротстављено српском идентитету
 
Vrh