Šta je novo?

Linijski park od Beton hale do Pančevačkog mosta

I pogotovo zašto nema ni jednog novinara kome ovako očigledna pitanja mogu pasti na pamet?
Ne postoji vise novinarstvo u Srbiji. Bilo je nekoliko talasa otpustanja i "prociscavanja" kadra u novinama pre svega za desetak godina, to sam cuo od starih novinara koji su sada u penziji, cast izuzecima ali ostalo ih je svega nekoliko sada.
 
Šta se bunite,dobili smo kapiju sa sa vodom, u svom izvornom obliku i nameni:D
 
Линија

Поставили су нову ограду свуда около, укључујући и мостић, уситнили земљу поред ње и посејали траву. Али, нису отворили прелаз, тако да је пролазницима тешко да дођу с једне на другу страну Капије.
Ако се не пусти прелаз одмах, вероватно ће почети да прескачу ограду - даске на њој су солидне и постављене водоравно, тако да то једном броју њих не би било тешко урадити.











Пролазничко-пентрачке и бициклистичко-прескакачке муке:









Остаци претходне ограде; бејаше нова, чини ми се, када су је поставили:














 
Poslednja izmena:
Najgore je što će u toj bari vrlo brzo plivati gomile smeća. Očekujem da će Đokovići vrlo brzo da se prošire dotle pa će verovatno uraditi rekonstrukciju Vodene kapije kako treba. Lako će ubediti javnost da je bolje da tu bude teniski centar nego imati gomilu smeća koje pliva u smrdljivoj žabokrečini.
 
Najgore je što će u toj bari vrlo brzo plivati gomile smeća. Očekujem da će Đokovići vrlo brzo da se prošire dotle pa će verovatno uraditi rekonstrukciju Vodene kapije kako treba. Lako će ubediti javnost da je bolje da tu bude teniski centar nego imati gomilu smeća koje pliva u smrdljivoj žabokrečini.

Javnost ne postoji u Srbiji.

Možda je to novi prostor za Muju.

Mozda ce Djokovici preuzetii bazene pa ce ljudima biti omoguceno tu da se kupaju u letnjim danima.
 
Мост-склепић, оверен и претрчан:
20230428_181208.jpg

20230428_181212.jpg
20230428_181220.jpg

20230428_181222.jpg
 
Most je losiji od onog zutog mosta sto je pre bio nedaleko odatle.
Guzve e biti zabavne kad nagrnu pesaci i biciklisti.
Ali, zar su zalsuzili nesto bolje?
 
Haha Bravo! Pitao sam se na šta me podseća.

Elem...ovi ljudi i estetika...ja ne znam...u svađi su.

Estetika ne pada sa neba i ne može se kupiti. I teško ju je i "naučiti" ako se to posmatra kao kampanjsko spremanje za neki ispit. Ona je uzgredna posledica gomile pročitanih knjiga, ogledanih filmova, slika, pozoršnih predstava, neke prave škole i, naročito, puno utrošenog slobodnog vremena i stvarne želje da se razmišlja baš o lepoti, tj shvatanja da je to nešto što je u životu važno. To je dobar kriterijum za razlikovanje onih koji su se samo skupo obukli i neopravdano zaseli na položaje, i onih koji stvarno vrede. Ostalo može da se odglumi, ili da se neka uska oblast za tri noći nauči napamet, ali pravo znanje i pravi osećaj za lepotu i sklad ne može. Primitivizam oko nas nije slučajan i nije posledica nečije eksplicitne želje da bude tako. On je tek nužna i sasvim automatska posledica kvaliteta naše trenutne "elite", samo veran odraz unutrašnjeg mentalnog sveta ljudi koji kod nas odlučuju.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, biciklistima je zabranjeno na mostić-sklepać? Jel' treba da plivaju, lete, rone, šta? Bici staza se prekida sa obe strane i ide direkt u ogradu. Da li su oni normalni uopšte?

Pogledajte prilog 160769


1683067450334-png.160769


Kakav je ovo znak?
Koliko ja bar znam, postoji znak za pešačku stazu, za biciklističku stazu, za pešačko/biciklističku stazu i postoji znak za zabranu kretanja (saobraćaja) biciklima.
Neka me neko ispravi, ali ovakav znak nije u skladu sa zakonom.
 
1683067450334-png.160769


Kakav je ovo znak?
Koliko ja bar znam, postoji znak za pešačku stazu, za biciklističku stazu, za pešačko/biciklističku stazu i postoji znak za zabranu kretanja (saobraćaja) biciklima.
Neka me neko ispravi, ali ovakav znak nije u skladu sa zakonom.
Ne postoji ovakav znak. Znak je obavestenja, ne upozorenja na opasnost ili izricite naredbe. Bez crvene trake bi oznacavao pocetak pesacko-biciklisticke staze. Da je poseban znak, oznacavao bi kraj biciklisticke staze. U oba slucaja znaci prestanak vazenja pravila da biciklista sme da se krece 35 na sat, vec voznju mora prilagoditi pesacima i voziti manje od 10 na sat. E sa ovim znakom su hteli da naprave nesto izmedju. Da je beli znak oivicen crvenom trakom sa nacrtanim biciklom, znacio bi zabranu kretanja biciklista. Takvih znakova ima na Adi.
 
Vrh