Šta je novo?

Lidl Beograd

Управо се вратих из Лидла на Видиковцу. Ушао сам за мање од 5 минута, а изашао због километарског реда на каси тачније до воћа сат и по времена касније. Зна ли неко до када више нећемо морати да чекамо колица?
 
Како је човек од свесног културног бића, преко цивила , постао "гласач". Онај у парку матори што храни голубове гласач овога, онај напарфемисани у Меркатору гласач онога. Мало је тужно да се људи свесно уплићу у клатно двострукости, па и онај гавран мора да обави неколико закључних мишљења да би бацио орах да аутомобил пређе преко љуске и поцепа је, те птица поједе плод. И он се временом запита да ли постоји више начина од једног или два. Уби политика човека, тако ваљда он жели.
 
Meni je jako žao ako sam spao ispod svog nivoa, ali zaista, ljudi sa onih slika i ljudi okupljeni ispred SNS štandova na ulici su vizuelno, a i mentalno (slušajući komentare jer sam ponekad mazohista, pa volim da prođem pored njih) ISTI.

Prvi sam protiv etiketiranja tipa "kruga dvojke" i "krezava Srbija", ali to je moje zapažanje, bar ispred štandova pored kojih sam prolazio.

Generalizacije nisu nastale zato što su 100% netačne. Iskreno, većinu generalizacija mogu samo da potvrdim iz svog iskustva (a i iz tuđih iskustava ljudi kojima verujem).
 
SNSovci nisu generalizacija, oni su patern ponašanja. Više njih. Niko njih ne generalizuje, oni su sami sebi to uradili.

Generalizacije inače su opasne jer uglavnom se slome na nekome ko ne pripada pravilu, što se vrlo lako može desiti i u slučaju ljudi koji su pohrlili u lidl.
 
Још нешто да кажем и нећу више о политици.

Поносан сам сам што живим у земљи у којој је 20-ак посто становништва сирова елита друштва, начитана, образована, културна, опрана и намирисана, способна да раздвоји жито од кукоља, да препозна ко је "за" а ко "против", да с правом етикетира оне који нису на истој таласној дужини, да има спознају да се не мијеша са нижим слојем од себе, да перфектно влада пљувањем по оцу, мајци, баби, дјецу, куму, комшији, наставнику, столару јер не мисле као они...

Не треба нама 15 Лидлова, нама треба 15 "Лаза Лазаревића". Добро закључаних.

Огледала, браћо и сестре, огледала су потребнија од пилетине и карфиола.


Јадно је све ово... Јадно да јадније не може бити.
 
Ponekad pomislim da je (pre)vise botova opozicije nego od ovih na vlasti. Na kojem god forumu, kom god sajtu, kojem god mestu uvek se nekako sve izpolitise i prave se klase ljudi i glasača, najviše onih koji strpljivo čekaju svoje mesto u fotelji ili su juče dobili pravo glasa pa su preskočili zadnjih 30 godina prozivajući sadašnju vlast. To sve stvara kontra efekat (ako se neko seća Tadićevog maratona i ne skidanja sa televizije) i onda će ti krezubi opet pobediti.
A i lepo je rečeno, ako očekujete da kupite piletinu za 100din i ostalo po jeftinim cenama onda očekujte i poneke krezube ili lepo idite u neki premium market gde ćete to isto platiti 1000din i svi srećni. Ali nazivati nekoga glasačem jednih jer hoće da kupi jeftinije je pogrdno, isto kao kada bi rekli da ovi nalickani koji kupuju to isto za 300% skuplje su glasači drugih koji su se nakrali dovoljno dok su bili na vlasti pa sada imaju mogućnosti.
 
Lidl Kikinda. Format verovatno namenjen manjim lokacijama. Konkretna lokacija je 8.143m2.
 
У прошлу суботу сам био у Сегедину а јутрос у Земунској. Овај наш је много већи и другачији је распоред и организација.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574668#p574668:2c785yc8 je napisao(la):
Djole Pevcanin » Pon Okt 15, 2018 11:37 am[/url]":2c785yc8]Изгледа да ће такав бити онај код Топлане.

Misliš na okretnicu Vidikovac ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574652#p574652:1mkljmwo je napisao(la):
astrodule » 15 Oct 2018 10:41 am[/url]":1mkljmwo]Meni je jako žao ako sam spao ispod svog nivoa, ali zaista, ljudi sa onih slika i ljudi okupljeni ispred SNS štandova na ulici su vizuelno, a i mentalno (slušajući komentare jer sam ponekad mazohista, pa volim da prođem pored njih) ISTI.

Prvi sam protiv etiketiranja tipa "kruga dvojke" i "krezava Srbija", ali to je moje zapažanje, bar ispred štandova pored kojih sam prolazio.

Generalizacije nisu nastale zato što su 100% netačne. Iskreno, većinu generalizacija mogu samo da potvrdim iz svog iskustva (a i iz tuđih iskustava ljudi kojima verujem).

A kako to izgledaju ti ljudi? Izgledaju kao srpski penzioneri koji dobijaju prosečnu penziju od 23.500 dinara ako imaju sreće, jer većina dobija manje od toga. Ako plaćate redovno račune to nije dovoljno ni da popravite zube, pa ni da kupujete redovno piletinu...Kada je vladala 12 godina ta prosvećena proevropska elita nije ništa učinila da uzdigne taj narod, ni ekonomski ni kulturno, pa da bude manje krezavih i sirotinje, nego je i dok su bili na vlasti gledala sa prezrenjem na takozvane gubitnike tranzicije, koji su u ne tako malom broju postali gubitnici zbog njihovih reformi... Baš zato što nam je tako žalosna i nadmena opozicija i samoproglašena inteligencija, ovi što sada vladaju će vladati još jako dugo... sve dok se ne pojavi neko ko ne razmišlja u tim stereotpnim matricama o dve Srbije...

A kome smetaju gužve, guranje i face u Lidlu ima slobodu da ode u neki drugi malo skuplji market... To je valjda to slobodno tržište zakoje smo se borili svih ovih godina..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574673#p574673:1gwp3x67 je napisao(la):
Žika » Mon Oct 15, 2018 1:13 pm[/url]":1gwp3x67]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574668#p574668:1gwp3x67 je napisao(la):
Djole Pevcanin » Pon Okt 15, 2018 11:37 am[/url]":1gwp3x67]Изгледа да ће такав бити онај код Топлане.

Misliš na okretnicu Vidikovac ?

Da, takav će biti kod okretnice na Vidikovcu.

1dcdd150b80e06d87c505e65291fde75.jpg
 
Nece ovde to da se desi za godinu dana ali trend postoji. Lidl je usao a da li ce jos neko?

"Apokalipsa - trgovački lanci potpuno nestaju
U centrima američkih i britanskih gradova zatvaraju se mali dućani, a veliki trgovački lanci bankrotiraju.
Ozbiljna zatvaranja u SAD i Britaniji krenula su početkom ove decenije kao rezultat onlajn šopinga i e-trgovine, međutim malo je ko verovao da će internet tako brzo menjati način kupovanja na kakav smo navikli. E-trgovina u SAD raste stopom od neverojatnih 15 do 20 odsto godišnje."
https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php? ... id=1413329
 
Prosao sam pored Lidla u Vojislava Ilica, guzva i redovi su bili kao prvog dana, navala ne jenjava.
Naravno, u novoj akciji je batak-karabatak 169.99 sto je mozda jos bolja akcija nego za celo pile. Izasla je i akcija od cetvrtka 18.10. Takodje se nastavlja istim tempom, bice belo meso za 219.99, svinjetina snicle 329.99, ulje 84.99, kulen ispod 600, kackavalj ispod 600,...
Sa ovolikim prometom od 8-22 ovo postaje ogromno ucesce u trzistu. Pitam se samo da li Lidl namerava konstantno da drzi niske cene ovih artikala, u tom slucaju ce sigurno prevazici sva predvidjanja o prognoziranom ucescu u maloprodaji.
https://www.lidl.rs/sr/Ponude-i-akcije.htm?id=49&week=2
 
Molm vas bez politike, etiketiranja i sl.
 
Evo teme vezane za Lidl da se suceljavate, nisam pivopija.
Da li Lidl pivo moze da uzdrma nase trziste? Kvalitet vs cena.
I dalje 44.90 sada ovo:
 
Није лоше то Аргус пиво, пио сам у Португалу из 0.33 стаклених. Надам се да није само дампинг цена :lol:
 
meni je samo drago da su napokon i drugi lanci supermarketa poceli sa akcijama, ali pravim akcijama, a ne stigne uvece nivelacija na vecu cenu (provereno od ljudi koji su radili u jednom takvom lancu) i odluka ujutru za manju i dobijemo proizvod na akciji za samo 1,99din manje ili isto, a na etiketi pise 50din manje.
 
Na Ceraku malo pre se cekalo vise od pola sata.
Bas kiksnuse sa procenom. Na ovoliki grad, malo lokacija.
Da su duplirali, malo bi bilo. 3 puta vise objekata bi pozatvaralo sve lešinare.
 
Kanta":3pbn9n8m je napisao(la):
Evo teme vezane za Lidl da se suceljavate, nisam pivopija.
Da li Lidl pivo moze da uzdrma nase trziste? Kvalitet vs cena.
I dalje 44.90 sada ovo:
Nadam se da je taj Argus bolji, jer pivo koje je bilo na prošloj akciji je jedno od lošijih koje sam pio. Nisam nesto preterano izbirljiv kod piva, ali ovo mi baš nije leglo.
Mislim da definitivno vredi doplatiti 5 do 10 dinara i kupiti Zajecarac, ako se nema za neki bolji strani brend.
a54164658929ff0d96cd190bc741dde1.jpg
 
Vrh