Šta je novo?

Lidl Beograd

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574739#p574739:24uj8hfz je napisao(la):
astrodule » Pon Okt 15, 2018 4:56 pm[/url]":24uj8hfz]Neće ovo doveka trajati.
Upravo zato sto postoji realan uslov da potraje zato sam i stavio komentar. Svi ostali marketi imaju mesare, mesoreznice, secenje rinfuz robe.
Svaki Maxi ima velike frizidere, mesara koji ima bolju platu od ostalih, bar dve zene na suhomesnatom i siru. Izracunaj na globalnom nivou koliko to kosta mesecno a Maxi pored toga ima frizidere za upakovanu robu poput Lidla. To su stotine hiljada troska mesecno po objektu racunajuci struju, radnike, hladnjace po objektima.
Lidl moze robu dopunjavati cesce jer to verovatno vec radi svaki dan.
Moze da se desi da objektivno Lidl konstantno zadrzi niske cene mesa, suhomesnatog i mlecnog jer su mu upravo troskovi enormno nizi. Pitam se sta tu Maxi moze da uradi osim da ukine koncept mesare a da na duzi rok parira Lidlu.
Lidl nema razloga da podize ove cene.
 
Ono sto nas narod ne racuna je odlozeno placanje na xxxx dana koje je uracunato u cenu svih proizvoda. Cene koje nudi Lidl za placanje brendiranih roba se ne razlikuju mnogo od ostalih lanaca, ako uracunamo uslove placanja i marze x kurs eur/rsd. Ono sto najvise pratim je nacina na koji sanitarne i druge sluzbe rade svoj posao jer je izgleda sa dolaskom Lidla pocelo da funcionise sve ono sto je bilo samo na papiru a nije vazilo do sada za druge uvoznike. Brzina obrta zaliha dozvoljava Lidlu da mu dobavljaci sve finansiraju, a s obzirom na to da novac dobija odmah i zaradu moze odmah da kalkulise. Videcemo da li ce se i ostalim uvoznicima dozvoiti isti tretman, ako da, bice prostora za nize cene bez stete za bilo koga.
 
U duhu teme
Za sve domaćice koje su ugrabile po koju kokoš majstor predlaže naročiti recept
smilie_ugly_219.gif

KFC Chicken / 100 Legs / 100 Wings / Prepared by my DADDY / Village food factory
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OUlpqtz1gv4[/youtube]
 
Svaki dan prolazim pored Lidla u V Ilica i ono je ludilo koliko je prepuno.
 
Sinoć u Save Maškovića se nije čekao red, ali je unutra bila velika gužva. Iako su sad počeli da puštaju da se uđe i bez kolica, ljudi su nestrpljivi, galame, sudaraju se. Dosta artikala, koji su im na akciji od juče, nije bilo. Nije bilo bataka i karabataka, ćevapa, snrznutog graška, karfiola, gril kobasice, čak su i četkice za zube od 55 dinara planule. Šargarepe, pomorandži, papaline, pomfrita, krušaka i ementaler sira je bilo. Počeli su da naplaćuju kese, ali i dalje pomažu pri pakovanju.

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Da li se stavlja neki novčić da bi uzeo kolica, kao 1€ napolju?
 
Sto se guzvi tice, to ce biti reseno za koji mesec i kada splasne entuzijazam.

Takodje, i kada Lidl otvori jos koju radnju. U Zagrebu ima 12 kom na 800.000 ljudi.

Uzgred, moj utisak o proizvodima koje sam pazario za vikend su odlicni, jogurt i majonez preporuka.



Sent from my Ektra using Tapatalk
 
Јутрос кћерка и ја били у Земунској. Гужва само око фрижидера с пилетином и тезге са карфиолом. Обишли цијели Лидл и све завршили за 35 минута. Гужва је као кад стигне пензија, ништа страшно
 
Gledam kataloge u drugim zemljama. ć

Lidl pravi razliku samo tamo gde je standard života nešto viši...U Grčkoj i Hrvatskoj se razlika u odnosu na ostale vidi donekle, u Mađarskoj tu i tamo Rumunija i Bugarska nikako. Tamo je i skuplje nego kod nas. Naravno, upoređujem samo akcijske cene i redovne cene navedene kao referentne u akcijama.
 
Da li je neko koristio Lidlove sijalice za automobile? Imaju par H7 ili H4 za 500 dinara, long life, xenon look i 90% više svetla.
 
Kako ne puštaju bez kolica da se uđe? Možda sam jednom uzeo kolica u Lidlu jer sam kupovao vodu ili tako nešto... Ono što je tamo zanimljivo je samo nekoliko proizvoda, mogu u ruci da ponesem.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Dobro je ovi proizvodi.cokolada,sok,krofne,banane i tu se kupovina zavrsava mogu u ruci poneti netreba mi kolica.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Bila supruga veceras u objektu na Viikovcu. Bez previse ocekivanja, pa opet blago razocarenje ponudom.
Samo prenosim, nemam jos licni stav. :)

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Ko je ikada usao u Lidl prodavnicu u inostranstvu, zna da je ponuda identicna u Lidlu u Srbiji, u minimum 95% artikala.
Ne znam sta se ocekivalo od radnje.
Ponovicu, u Lidlu kupujem vec 10-ak godina iskljucivo Lidl brendove. Po meni, odlicnog kvaliteta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575013#p575013:3p9lpsf8 je napisao(la):
laki72 » Uto Okt 16, 2018 11:03 pm[/url]":3p9lpsf8]Bila supruga veceras u objektu na Viikovcu. Bez previse ocekivanja, pa opet blago razocarenje ponudom.
Samo prenosim, nemam jos licni stav. :)

kako to misliš, bila supruga i razočarana a ti nemaš stav? nemoj da se pretvaraš
 
Zvanicno je razocaran :D, ali na forumu jos uvek drzi do sebe :D .....sala Bracne zajednice ))
 
Bio sam i ja prvi put sinoć (u Borči) i mogu da podelim utisak Lakijeve gospođe. Očekivanja sam ostavio kod kuće, samo sam želeo da ošacujem ponudu (bez čekanja i ludačke gužve - nije je bilo, u protivnom ne bih ni ulazio).

Ono što me je neprijatno iznenadilo je veoma slaba ponuda mlečnih proizvoda i vina (to mi se uvek dopadalo u Lidlu, a bio sam u njihovim radnjama u Nemačkoj, Francuskoj, Hrvatskoj i Bugarskoj). Zanimljivih sireva (francuskih, holandskih, engleskih) jedva da je bilo, tek jedan srednje stari čedar i standardni edameri, gaude i trapisti (čije poreklo nisam zagledao). Skoro me je dotuklo što nema mojoj porodici omiljenog irskog putera (koga nije manjkalo niti u jednom Lidlu u koji sam kročio), nadam se da planiraju da ga uvrste u ponudu.

Što se vina tiče, izbor je prilično jadnjikav - recimo, prošle zime me je baš iznenadio bogat asortiman vina (a i ostalih alkoholnih pića) u sofijskom Lidlu, ovde mi se čini da nema ni trećine toga. Malo Kovačevića (po cenama čak i višim od onih u povoljnijim vinotekama ili supermarketima), malo čemerne Čoke (koja neopravdano nosi naziv vinarije), i tek par čileanskih, italijanskih i hrvatskih vina.

Summa summarum, redovne cene Lidlovih proizvoda su pristojne, ali u rangu sličnih na tržištu (recimo, deterdžent za sudove od 500 ml gotovo u dinar isto košta kao DM-ov, koji je po mišljenju mojih ukućana ubedljivo najbolji deterdžent za sudove koji smo ikada koristili), dok su akcijske zaista izuzetne - sličnih cena verujem da na srpskom tržištu nema.
 
osvezi":1v7pi8ny je napisao(la):
Ko je ikada usao u Lidl prodavnicu u inostranstvu, zna da je ponuda identicna u Lidlu u Srbiji, u minimum 95% artikala.
Ne znam sta se ocekivalo od radnje.
Ponovicu, u Lidlu kupujem vec 10-ak godina iskljucivo Lidl brendove. Po meni, odlicnog kvaliteta.

Ovo naprosto nije tacno, jer smo vise od decenije kupovali u Lidl radnjama u DE AT CZ i HR i asortiman znatno manji. Posebno u HR gde boravim 2-3 meseca, jako dobro znam ponudu.
To je znaci da ocekujem raznolkost ponude kao u regularnim lancima, ali (za sada) je ponuda Lidl Srbija osiromasena u odnosu na druge zemlje.

Mel":1v7pi8ny je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575013#p575013 je napisao(la):
laki72 » Uto Okt 16, 2018 11:03 pm[/url]":1v7pi8ny]Bila supruga veceras u objektu na Viikovcu. Bez previse ocekivanja, pa opet blago razocarenje ponudom.
Samo prenosim, nemam jos licni stav. :)

kako to misliš, bila supruga i razočarana a ti nemaš stav? nemoj da se pretvaraš

Sta cu, moram ;)
Salu na stranu, posto ja nisam bio glupo bi bilo da kazem da su to moja zapazanja, pa prenosim njene utiske.

Minnheima":1v7pi8ny je napisao(la):
Bio sam i ja prvi put sinoć (u Borči) i mogu da podelim utisak Lakijeve gospođe. Očekivanja sam ostavio kod kuće, samo sam želeo da ošacujem ponudu (bez čekanja i ludačke gužve - nije je bilo, u protivnom ne bih ni ulazio).

Ono što me je neprijatno iznenadilo je veoma slaba ponuda mlečnih proizvoda i vina (to mi se uvek dopadalo u Lidlu, a bio sam u njihovim radnjama u Nemačkoj, Francuskoj, Hrvatskoj i Bugarskoj). Zanimljivih sireva (francuskih, holandskih, engleskih) jedva da je bilo, tek jedan srednje stari čedar i standardni edameri, gaude i trapisti (čije poreklo nisam zagledao). Skoro me je dotuklo što nema mojoj porodici omiljenog irskog putera (koga nije manjkalo niti u jednom Lidlu u koji sam kročio), nadam se da planiraju da ga uvrste u ponudu.

Što se vina tiče, izbor je prilično jadnjikav - recimo, prošle zime me je baš iznenadio bogat asortiman vina (a i ostalih alkoholnih pića) u sofijskom Lidlu, ovde mi se čini da nema ni trećine toga. Malo Kovačevića (po cenama čak i višim od onih u povoljnijim vinotekama ili supermarketima), malo čemerne Čoke (koja neopravdano nosi naziv vinarije), i tek par čileanskih, italijanskih i hrvatskih vina.

Summa summarum, redovne cene Lidlovih proizvoda su pristojne, ali u rangu sličnih na tržištu (recimo, deterdžent za sudove od 500 ml gotovo u dinar isto košta kao DM-ov, koji je po mišljenju mojih ukućana ubedljivo najbolji deterdžent za sudove koji smo ikada koristili), dok su akcijske zaista izuzetne - sličnih cena verujem da na srpskom tržištu nema.

eto, covek lepo objasnio, a slicno bi se moglo reci za sve proizvode.

Prvi se macici u vodu bacaju, pa prrtpostavljam i da je ovo jos period uhodavanja i "ispipavanja" trzista.

I da, ne znam sta podrazumevaju pod 'licencom' za proizvodnju, ali odredjeni suhomesnati proizvodi (kojih je takodje suzena ponuda) su losijeg kvaliteta od onoga na sta sam navikao u ovom lancu, iako nose istu robnu marku.
Na moju srecu, rec je o Rumunskom proizvodjacu, a ne nasem (ovo zato jer ja jos uvek polazem nadu da ce u buducnosti nasi proizvodjaci raditii za region, a ne samo za nase trziste).

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Bio.
Pivo nije loše.
Zaposlenima svaka čast, trude se, hteo sam da se okrenem i da odem ali sam video da se red na ulazu zapravo kreće pa nisam čekao ni tri minuta.
Kase rade munjevito, nema čekanja.

Narod unutra pravi gužvu bez veze, posle 15 sekundi sam poželeo da izađem što pre.
NIsam našao ono što sam hteo da kupim, ali bar je pivo OK :)
 
Bio, vido , izašao.
Jedino dobro u svemu što su trotari prazni , izgleda svi zaglavili u Lidlu.
 
Vrh