Šta je novo?

Lidl Beograd

Ubaci se novčić od 5 ili 10 dinara ili žeton koji uzmeš na kasi, a posle izvadiš, ne ostavljaš im. Inače kese naplaćuju 8,99 dinara.

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ima i kesa od 5.99 dinara.
Sinoć bio u Save Maškovića na trošarini. Rafovi su im polu prazni pogotovu proizvodi sa akcijama
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575148#p575148:2aiqzzk4 je napisao(la):
laki72 » 17 Oct 2018 07:06 pm[/url]":2aiqzzk4]
To je znaci da ocekujem raznolkost ponude kao u regularnim lancima, ali (za sada) je ponuda Lidl Srbija osiromasena u odnosu na druge zemlje.

I standard u Srbiji je osiromašen u odnosu na druge zemlje... Ono što je njima jeftino nama dođe skupo... Pogotovu stvari kao sirevi i vina koje neko spominje...
 
Cuj, standard je prilicno relativna stvar, posebno u okruzenju. Kafa prosecan zitelj HR plati rezije za stan, struju, stanarinu, odrzavanje, registraciju automobila, i hranu, njemu takodje ostaje 'minus' kao i nama.
Zato je Irska i Nemacka prepuna drzavljana HR.
A siromasna ponuda da bude u skladu sa standardom?
Mislim da ova opaska ne stoji.
Niko ne ocekuje od Lidl lanca ponudu kao u drugim marketima, ali neki izbor mora postojati.
Izuzetno mali broj ljudi ne ceni svoj novac. To su uglavnom oni koji njega dolaze lopovlukom, otimacinom ili malverzacijama.
Stoga, i za platezno sposniju populaciju se treba boriti ponudom recimo vina srednje kategorije, ili veci izbor kekseva. Boris se na isti nacin kao i u najeftinijoj kategoriji - MALO KVALITETNIJE i MALO JEFTINIJE.
No da zanemarimo cak i to.
Ako je ciljna grupa bas ona nisko platezna, kako objasniti to da je u HR ponudjeno po nekoliko vrsta (losih) belih i crnih vina u plasticnim flasama od 2l cija cena je (shodno kvalitetu) smesno niska?

Primer virsli (hrenovki).
Cenovna kategorija je jasna. To nije njeguski italijanski, spanski ili dalmatinski prsut.
Al da u prodavnici takve reputacije postoje samo jedne jedine virsle (iako su za cenu pokojoj se prodaju ekstra kvaliteta), to je po meni ipak nedopustivo.
Opet, nisam licno bio, a i lanac je tek poceo da radi, te je moj sud iz druge ruke, a i njima treba oprostiti dok je jos period uhodavanja.


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575231#p575231:1uswtrun je napisao(la):
kopmania » Čet Okt 18, 2018 11:24 am[/url]":1uswtrun]Ima i kesa od 5.99 dinara.
Jesu bar velike i izdržljive ili su iste ko ono plastikanersko smeće iz Maksija?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575241#p575241:222lcktl je napisao(la):
Bender Rodriguez » 18 Oct 2018 11:48 am[/url]":222lcktl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575231#p575231:222lcktl je napisao(la):
kopmania » Čet Okt 18, 2018 11:24 am[/url]":222lcktl]Ima i kesa od 5.99 dinara.
Jesu bar velike i izdržljive ili su iste ko ono plastikanersko smeće iz Maksija?

Nisu takve obične kese kao u ostalim marketima. Poprilično izdržljivo izgledaju. Svakako nisu preterano velike
 
Ja danas lupujem mandarine samo to mi odgovara cena 77,99rsd.videcemo sledece akcije.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Lidl je jako “promašio” što se tiče prvih procena prodaje, ono što je trebalo da izdrži dva meseca izgleda da odlazi za max tri nedelje.
 
Jao Gospode pomiluj danas na Vidikovcu. Udjoh za 5 minuta a unutra :violina: Bilo je manje više svega na akciji ali ona količina kolica je van svake pameti. Glupa im je politika da ne puštaju ljude bez kolica, em pravi nesnosnu guzvu em ne može da se pridje rafovima jer redovi dolaze do pola prodavnice. Pitah onog čiču bezbednjaka jel mogu da udjem bez kolica jer kupujem par stvari nije mi dao, kao politika firme za sad.
Bezobrazne babetine koje seku redove, ubaciju se ma beži.
Jeste povoljno i super sve to divno ali ludnica izgleda nece prestati uskoro.
 
Meni je to insistiranje na kolicima i korpama žešće pro****vanje. Korpa i kolica su tu da meni služe. Ako ja hoću da nosim nešto u ruci, to je moja stvar.

Ako se boje krađe, neka primene bolja bezbednosna rešenja. A nije da ih nema i nije da su skupa, samo iziskuju drugačiji raspored i organizaciju. Uostalom apsurdna je ideja o krađi u takvom objektu kad na samom ulazu stoji čuvar, te može da zaustavi kradljivca još pre nego što izađe na vrata, čim zapište senzori.

Generalno, idu mi na živce te kompanije (ma koje vrste) koje na sve svoje klijente gledaju kao na potencijalne kradljivce. Ako otvaraš biznis s idejom da će svi samo da te kradu, i da treba da se ponašaš prema njima kao prema robijašima, onda fak ju, idi traži druge budale koje ćeš da tretiraš kao stoku.

Srećom po njih, u zadnje vreme su ljudi dosta omlitavili (ne samo u Srbiji nego u globalu) pa su spremni da trpe svakakva sranja i poniženja. Poskupljenja, marže, naplate kesa, nepuštanje bez kolica, drpanje na kusuru, lažna sniženja... Sve je to danas kao dobar dan. Ali nekada su se takve podivljale naduvane kompanije jako brzo ''smirivale'' i ''prevaspitale'' bojkotima i javnim protestima. Pa kad ih opali minusčina na računu u glavu, upinjali bi se iz petnih žila da se dodvore ljudima i povrate njihovo povrenje. A danas... danas su potrošači zahvalni njima što im uzimaju novac.
 
Lidl nije "promasio" nego neke proizvode izbacuje u odredjenim kolicinama jer ne zeli da ih prodaje po tim cenama.
Danas drugi odlazak, guzvi jos uvek ima, ali ni blizu kao pre. Ulazi se vrlo brzo, problem su kolica bez kojih ne moze da se udje, a kojih nema mnogo. Zamerka je i sto nema manjih kolica, vise od polovine kupaca su imali
male kolicine robe, samo su pravili guzvu sa onim kolicima.
Peciva - izbor kao u Maxiju, cene iste, ako ne i vise od Maxija. Ona okrugla pitica 45, baget pica 60, a "saka jada" kolicinski. Hlebovi su prilicno skupi, u odnosu na kvalitetne pekare u Lidl se zbog peciva i hleba sigurno nece ici.
Izbor slatkisa jako skroman, mogli su da vide da Delhaize nije uspeo sa uvoznim slatkisima koje konstantno daje 50% cene pred istek roka, osim sa Belgijskom cokoladom. Onaj ko je kao ja kupio keks Kapetan Rondo ili tako nesto zna o cemu pricam. Kod mene probalo cetvoro, bacio sam u kantu. Niko posle ugriza nije hteo ono da sazvace.
Nase stvari koje se pojavljuju u tragovima po cenama u rangu redovnih maxi cena, krem, bananice, najlepse zelje, mer i sl. Neko je ovde naveo mlevenu plazmu po extra ceni, to je bila akcija "kratko u ponudi". Nase stvari su preskupe. To je sve u Tempu znacajno jeftinije.
Takodje se igraju "corave koke" sa kupcima. Stavili su dve vrste sira jednu do druge, gotovo izgleda da je jedan artikal. Uzimam kackavalj sa akcije i gledam datum, za oko mi zapala gramaza 700g a znam da je na akciji 800g. Uzmem iz druge kutije i to je to. Masa ce kupiti ono pakovanje koje nije 550 po kg, nego 800.
Svinjsko meso sa akcije ima vise sala nego mesa, retko ga je narod i uzimao. One stvari za kupatilo - totalno bezveze, to nema veze sa slikama iz kataloga. Kao zalosni buvljak. Japanske jabuke se nisu ni pojavile kao ni gazirana voda od 20 din. Negazirane ima. Mandarine su losije nego u Maxiju a cena je ista. Ulje Premia (iskon) u Tempu je od sutra 84, za dinar jeftinije od Lidla.
Komentari penzionera: dosli smo iz radoznalosti, moramo da vidimo. Na kasi konstantno ponavljanje "prevara". Samo vrede sto ce da uzdrmaju Maxi da nam spusti cene. Dobro su procenili. Ovaj pocetak je iskljucivo iskoriscena maksimalna radoznalost i nista vise.
Bakica u redu blizu kase trazi da joj nadjem usitnjenu tunjevinu za salatu. Trazim, kazem joj, samo komadi 175. "Lopovi, vracam se u Tempo. Ovde pola stvari nema a nista nije jeftino."
 
Ne znam gde se pojavljuje gazirana voda, ali ja isao 5 puta do sad u Lidl u V Ilica, mala kisela 17 dinara od 0,5 a velika od 1,5 je 24 dinara. I na svakoj drugoj trecoj kasi ima paleta. Od kad se otvorio Lidl.

Japanske jabuke svaki dan isto u ponudi. I sad da ne nabrajam za svaku pojedinacnu stavku...
 
Otvorili su se kao diskontni lanac, a cene poput Maxija. I cenu svezeg mleka su izjednacili, hleb i peciva su skupi, robe siroke potrosnje za nas ukus nema (nasih proizvodjaca). Strani su ili skupi oni koji su kvalitetni, ili je jezivi krs od robe ako je jeftino.
Kackavalj je na prvoj akciji bio 500, sad na drugoj 550. Ako im je cilj da predju 600 i drze da akcija bude oko 650 pre cu kupovati Paladin i Prezident koji jesu kvalitetniji a koji se prodaju 700-800 na akciji. Konzervirana riba je jako skupa, testenine takodje. Postoje brendovi u tom rangu po slicnoj ceni.

Sem sto su naterali Delhaize i Ideu da se snizi cena osnovnih prehrambenih artikala, ulje, brasno, secer, sveze meso, jaja, drugo nista nisu uradili. Samo su oborili te kratkotrajne artikle, ostalo im nista nije jeftino.
 
Ma rece neki decko tamo sto radi da su kolica radi psiholoskog momenta, kao da bi se kupilo vise. Zena ispred mene na kasi je imala samo 3 pileca bela mesa u onim najvecim kolicima...Totalno glupo ali ajde valjda ce se to vremenom promeniti.
Ne znam kako su testenine skupe ja platih danas 500gr spageta 39,99 din. Kulen kg je 550. Mislim to nema nigde. Dosta artikala sa redovnom cenom je jeftinije nego u Maksiju (kog licno prezirem zbog nadovavanja cena kradje na kasi i trule robe). Kupila sam to svinjsko na akciji nije masno iako spolja deluje, doduse malo sam birkala, jako je lepo meso, upravo sam ga spremala. Za Argus pivo ne mogu da odlucim da li mi se svidja ili ne, upravo degustiram :laugh: :vops:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575307#p575307:32ijet2e je napisao(la):
11030 » Čet Okt 18, 2018 5:16 pm[/url]":32ijet2e]Ma rece neki decko tamo sto radi da su kolica radi psiholoskog momenta, kao da bi se kupilo vise.
E to je već moguće. :D Jer može knjiga da se napiše samo o tim trikovima koje trgovine koriste da bi potrošače naterale da kupe više.
 
Kulen i pivo su na extra akcijskoj ceni.
Inace kulen proizvodi Yuhor, ja ga takodje ne volim kao ni njihovu cajnu i onda me ni cena ne zanima. Moguce da je K plus Yuhor ili Zlatiborac, oni rade robne marke i drugima.
Ja pricam o tome da odes u Lidl diskont i napunis kolica i puno ustedis. Ne da se kupuje iskljucivo par artikala sa akcije koji cesto i nestaju.
Ne znam koje su to spagete. One sto su bile 45 na akciji a sad su 80 redovna cena su odlicne. Ali nisu ni jeftine.
 
Nijedan Lidl nema korpe, samo velika kolica (u kojima sam ja bio).
I treba da u prvo vreme brane ljudima da ulaze bez kolica jer bi tek tada ulazili ljudi i pravili gužvu.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
10zcx1v.jpg


Ove.

Nisam merodavna za kulene i cajne jer u sustini ne volim te industrijske preradjevine pa retko i kupujem ali rekoh ajde da probam ovu pojeftinu :mrgreen: Ako bude gorušičava javljam :mrgreen:

Argus pivo mi se definitivno ne svidja!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575319#p575319:24gs2c52 je napisao(la):
astrodule » Čet Okt 18, 2018 5:45 pm[/url]":24gs2c52]Nijedan Lidl nema korpe, samo velika kolica (u kojima sam ja bio).
I treba da u prvo vreme brane ljudima da ulaze bez kolica jer bi tek tada ulazili ljudi i pravili gužvu.
Dobro ajde u početku dok traje ovaj cirkus i pomama. Ali braniti i posle je idiotluk. Mogu da razumem takvu politiku kod hipermarketa kao Metro npr, gde se ide planski, za kupovinu na veliko, i gde većinom svi plaćaju karticama. To jest, gde svi idu planski, a ne u prolazu. A koliko vidim, u slučaju Lidla ipak ima i usputnih mušterija koje nisu došle da uzmu nedeljnu zalihu hrane nego nešto sitno. Drndati ih da uzimaju kolica svaki put je preterivanje.
 
Ne vidim ni ja svrhu obaveze uzimanja kolica. Sada mi je OK jer mogu samo misliti koliko bi ljudi došlo "samo da vide"

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Vrh