Šta je novo?

Lidl Beograd

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574476#p574476:30olo2e1 je napisao(la):
11030 » Ned Okt 14, 2018 3:19 pm[/url]":30olo2e1]Pazi da te nije mrzelo da pročitaš link možda bi ti bilo jasnije.
Mupove kamere bankarske itd tvoje snimke ne objavljuju.
Kad bi se zakoni Srbije primenjivali doslovce i bukvalno gde bi nam bio kraj...
Novinarske ekipe objavljuju svoje snimke sa ulica. Po ovom zakonu, ako mene uhvati kamera na Trgu a da me nisu pitali za dozvolu, ja imam pravo da ih tužim? Ma nije nego.
Kao što rekoh, ako se u jednoj Americi, gde se pravno cepidlačenje smatra nacionalnim sportom, ne dižu frke oko takvih stvari, na osnovu čega očekuješ da se dižu ovde? Istina, u Americi se digla frka oko onih Guglovih naočara, ali zato što su one toliko male i neupadljive da osoba ne zna kad je neko snima, a kad ne. Dakle nema znak koji će dati osobi do znanja da je snimana. Zato je bila frka. Inače i tamo važi pravilo da svako ko je na javnom prostoru ima pravo da snima, kao i da bude sniman. Osim u slučajevima proganjanja i narušavanja privatnosti ali to je već druga tema.

Inače neverovatno mi je da u 2018. godini nekoi dalje misli da sve što piše u nakaradnim nazadnim i mafijaškim zakonima Srbije zapravo treba da se primenjuje. Vidite, po tim genijalnim našim zakonima, vi nemate pravo da napadnete provalnika u sopstvenom domu. Šta vam to govori?

U ovom slučaju, rešenje je prosto - kažeš liku da ne snima i da se odmakne od tebe. Ako se odmakne i nastavi da snima, okreneš lice u drugu stranu i ignorišeš budalu dok ne ode. Eto to je to. Inače nema tog sudije koji će se petljati s takvim stvarima. A samo se stvara bespotrebno zagušenje u sudovima i administraciji.

P.S.
Na Youtubu ima snimaka gde naši ljudi sprečavaju policiju da prekorači ovlašćenja UPRAVO time što ih upozoravaju da su snimani, i da će snimak izaći u javnost. I samo zahvaljujući tome ti pripadnici MUPa ne prekorače svoja ovlašćenja. Mislite malo o tome. I batalite te ideje da sve što piše na nekom papiru, je pisano od strane razumnih i poštenih ljudi. I da to (treba da) se primenjuje u praksi.
 
Imaš pravo da ih tužiš. Mogu i moraju da zamagle tvoje lice, pa tek onda objave.
A sada, dolazak Lidla kao takvog u Srbiju je samo povod za uvodjenje reda na tržištu. Ako to neko ne razume, to je već njegov problem.
 
Koja je fora sa mlevenim mesom? Ne znam za vas, ali ja uvek tražim da mi samelju na licu mesta. Jeste da u mašini možda ostane neko loše meso, ali veći deo je ono što sam ja tražio da mi se samelje.
Zna li se da li je meso domaće (i za piliće isto pitanje)?

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
astrodule":2ilnsltw je napisao(la):
Koja je fora sa mlevenim mesom? Ne znam za vas, ali ja uvek tražim da mi samelju na licu mesta. Jeste da u mašini možda ostane neko loše meso, ali veći deo je ono što sam ja tražio da mi se samelje.
Zna li se da li je meso domaće (i za piliće isto pitanje)?

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
U Lidlu nema mesare kao u drugim marketima, već je sve pakovano, meso mahom po kilogram ili 500g u slučaju mlevenog pilećeg. Svinjsko meso je iz klanice Đurđević - Subotište-Pećinci, a piletina je od Premium Chicken-a iz Žitišta. Inače i ja u drugim marketima tražim da mi samelju na licu mesta, mada i Lidl tvrdi da je ovo meso sveže.

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574496#p574496:3fdx8i4b je napisao(la):
relja » 4 minutes ago[/url]":3fdx8i4b]A nemačka piva?

U katalogu piše da ih ima.

Imaju i pšenično na spisku, i to je jedna od stavki koju planiram da probam jer sam poučen pozitivnim iskustvom Otingera iz Maksija. Inače, pivo iz Nemačke ne sme da ima ništa od ovih sr*anja koje stavljaju u naše pivo da ubrzaju alkoholno vrenje (uprošteno govoreći).

Nebojsa":3fdx8i4b je napisao(la):

Ovo izgleda uopšte nije šala. Naime, danas u kraju su bili Naprednjaci sa štandom i u prolazu sam čuo da pričaju o Lidlu, a jedna sendvičarka je ponosno rekla kako je bila u Lidlu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574500#p574500:1x9r166v je napisao(la):
astrodule » Sun Oct 14, 2018 5:05 pm[/url]":1x9r166v]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574496#p574496:1x9r166v je napisao(la):
relja » 4 minutes ago[/url]":1x9r166v]A nemačka piva?

U katalogu piše da ih ima.

Imaju i pšenično na spisku, i to je jedna od stavki koju planiram da probam jer sam poučen pozitivnim iskustvom Otingera iz Maksija. Inače, pivo iz Nemačke ne sme da ima ništa od ovih sr*anja koje stavljaju u naše pivo da ubrzaju alkoholno vrenje (uprošteno govoreći).

Imaju sledece pivo u ponudi:

Lav

Argus: svetlo, strong i bezalkoholno, strong je proizvedeno u Poljskoj, za svetlo/bezalk. nisam siguran.

Deep: svetlo 3% i 4%, na Ratebeer stoji da se puni u Van Pur pivari - Poljska

Perlenbacher: Pils, Hefeweissbier i Radler, Pils/Hefeweissbier proizvodnja Nemacka. Oba za preporuku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574471#p574471:1koq0a4i je napisao(la):
11030 » Danas, , 13:56[/url]":1koq0a4i]
Home Center ima i skuplji i kvalitetniji nameštaj. Imaju u ponudi i pristupačniji nameštaj.

Secam se neke lampe sto je kupih u HC bila je tacno 100 e. Posle je nadjoh na nekom sajtu francuskom, jer je francuska jelte, citavih 60 e kosta. Hvala ali ne hvala.

Tehnički, ima pravo da snima bilo šta dok je na javnoj površini. E sad to za unošenje u facu i gnjavljenje je već malo druga priča.

Al dobro, vidim našli su se odlično. Ekipa koja gleda Parove i gospodin koji je bio učesnik Parova. Trust mozgova samo takav. :lol:

Bilo šta možda ali bilo koga sigurno ne, jer bez pristanka te osobe čini krivično delo KZ RS čl.144 i čl. 145 Neolašćeno fotografisanje Neovlaščeno objavljivanje i prikazivanje tuđeg snimka...Kazna novčana ili tvorza do 2 god. Doduše goni se privatnom tužbom stoga rekoh da bih ga (ja) sigurno tužila da je (mene kojim slučajem) snimao. Posebno što je snimak podrugljivog i ponižavajućeg karaktera. To što je jedna od snimljenih sa njim ušla u konverzaciju ne daje mu legitimitet da ostale ljude, od kojih se mnogi skrivaju i otvoreno kažu Ne snimaj objavi na internetu, posebno što to koristi zarad neke materijalne dobiti. Ganjala bih debila samo tako pa neka preko novčanika nauči lekciju.

Evo i stučnog mišljenja koje objašnjava detalje https://www.paragraf.rs/100pitanja/kriv ... afija.html

I u Paragrafu lepo piše, kao i u KZ-u. Snimanje i objavljivanje je dovoljeno, sve dok se ne zadire u lični život snimljenog lica. Ovo važi za javne površine i slično. Ljude kroz prozor u njihovoj kući ne smeš snimati, kao i u kompromitujućim situacijama koje zadiru u lični život. To se mahom odnosi na situacije sledećeg tipa: ukakio se neko na sred ulice i ti ga snimaš, čoveka udario auto, otkinuo mu pola pantalona, viri mu drugar... i slično.
Neovlašćeno snimanje i objavljivanje koje si linkovala se najviše odnosi na špijuniranje i za to su jake kazne. I ovo ne izvlačim iz nekog naftalina, sve je provereno jer sam se aktivno bavio fotografijom, pa da znam koji su mi bili limiti.

Iako nisam ni ja ljubitelj Kaleta, ne volim te naše Jutjubere u globalu, on snimanjem ispred Lidla nije prekršio zakon. Ako je nekog gnjavio, kao što Bender kaže (nisam gledao ceo klip), to je druga stvar i ne odnosi se na ovo o čemu mi pričamo (neovlašćeno snimanje).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574465#p574465:1cuhshsj je napisao(la):
razgradjevinar » 14 Oct 2018 12:12 pm[/url]":1cuhshsj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574462#p574462:1cuhshsj je napisao(la):
Felix » 14 Oct 2018 12:53 pm[/url]":1cuhshsj]

Hm. Nije isto.

Ovo su police visine 175 cm od čega ne možeš da praviš biblioteku od poda do plafona. Plus su dezeni bzvz.

Billy je 202 cm ili 237 cm plus visinski dodatak od 35 cm. Ima i različitih širina. Možeš da krojiš prema visini i širini zida. Uzeo sam i zastakljena vrata tako da imam biblioteku preko celog zida koja ne skuplja prašinu. Plus u beloj boji kako sam i hteo.

Poang fotelje su preudobne. Ništa slično nema u našim prodavnicima.

gaga je delom u pravu. postoji razlika u ceni. billy biblioteka u ikei, u beloj boji, u dimenzijama 80x28x202 cm kosta 4499 rsd. to 1200 rsd ili 10 evra manje (+ polica vise) od ove forma ideale u dimenzijama 57x24,5x175,5 cm
https://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/30323353/#/00263850

ovo pisem da ukazem da ikea i lidl i slicni veliki lanci nisu slucajno veliki, posluju dugo i uspesno i sigurno znaju da nadju put do kupca. navijam i ja za ove nase ali oni nece postati konkurentni supljom pricom o istom kvalitetu po nizim cenama nego dizanjem kvaliteta i boljom ponudom

Zanimljivo..nisam ni znao da je polica Forma Ideale skuplja.

Ali i da je jeftinija ne bila opcija jer im rešenje nije funkcionalno za veću biblioteku plus izbor dezena preskroman. Naši ne treba samo da dižu kvalitet već i da se ozbiljno pozabave ergonomijom. Za to im trebaju školovani industrijski dizajneri.

Nisu Herman Miller stolice na ceni zato što se tapaciraju u Mičigenu nego zato što iza svake stoji tim vrhunskih dizajnera. Čuveni Aeron je osmislio Don Čedvik. Ikein Poang Noboru Nakamure je verovatno najudobnija jeftina fotelja na svetu. Iza udobnosti i funkcionalnosti stoji ozbiljan intelektualni rad.
 
Zato je Nutella u rodiću takođe na sniženju, kao i Nescafe prvi put ispod 600din za limenku 200g.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Evo šta Paragraf kaže tačno:

Šta to predstavlja osetno zadiranje u život lica faktičko je pitanje, a koje se mora ceniti kako na osnovu objektivnih, odnosno opšte-društveno prihvaćenih merila, tako i na osnovu subjektivnih, odnosno ličnih doživljaja oštećene strane. Ipak, ovo merilo se u našoj sudskoj praksi shvata dosta široko, pri čemu sudovi ipak pre svega vode računa o tome da li je lice oštećeno ovim krivičnim delom dalo svoj pristanak na njegovo objavljivanje.

Stav Ne svidja mi se sta pise u zakonu te smatram da isti ne mora biti postovan necu ni da komentarisem. Kao i licne pretpostavke sta radi sud osim ukoliko stav ne iznosi sudija.
 
Zakon nije programski kod ispisan u računaru koji radi po principu ''onako kako je zapisano, tako će se i desiti. I nikako drugačije''. Kod prekršaja i/ili sitnih razmirica, zakon je više skup smernica nego izričitih isključivih naredbi. Zakoni se ne pišu zato da bi npr. neki nadrndani policajac mogao da te kažnjava što si prilikom prelaska poslednjih 50cm pešačkog izašao sa površine ''zebre''. Niti da bi ljudi mogli da tužakaju jedni druge za se i svašta. Zakon je skup smernica koja služi da odredi šta je prihvatljivo ponašanje, a šta ne.

Zato se pravosuđe sastoji od sudija, ljudi od krvi i mesa koji svaki slučaj obrađuju pojedinačno. A ne od robota ili kodova koji poznaju samo ograničen set mogućnosti. A kao što rekoh, ne znam koji će sudija ovde nekoga krivično da goni što je snimio osobe u redu, na javnom prostoru, i okačio sadržaj na net. To što postoji tamo neki zakon ne znači da će se on i primeniti. Na kraju dana, poslednju reč ima sudija. A čisto sumnjam da je za njih ovo prekršaj.

Inače da napomenem, ne branim Kaleta. Ali ne vidim osnova da ga neko krivično goni što ga je snimao na javnom prostoru. Štaviše, to smatram mlaćenjem prazne slame u Američkom stilu, jer kao da nam pravosuđe nije već dovoljno zagušeno, pa sad još treba da potežemo sudske procese za sve što nam se desi u toku dana. Što je mnogo, mnogo je.

I opet, na kraju dana, poslednju reč nema mrtvo slovo na papiru, nego onaj čovek za sudskom stolicom. I premda ni o njima (ovim našim) nemam lepo mišljenje u globalu, smatram kontraproduktivnim pokušaje nekih ljudi da u sve svoje probleme u životu upliću i njih. I time pogoršavaju već dovoljno lošu i raskupusanu situaciju u našoj birokratiji i pravosuđu.

@Dzoni - upravo tako, to je ono što i ja pokušavam da kažem svo vreme.
 
Plusevi svima koji su odgovorili za pivo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574488#p574488:1gsgi28u je napisao(la):
astrodule » Ned Okt 14, 2018 3:15 pm[/url]":1gsgi28u]Koja je fora sa mlevenim mesom? Ne znam za vas, ali ja uvek tražim da mi samelju na licu mesta. Jeste da u mašini možda ostane neko loše meso, ali veći deo je ono što sam ja tražio da mi se samelje.
Zna li se da li je meso domaće (i za piliće isto pitanje)?

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

Više volim pakovano mleveno meso. Jer mašina za mlevenje u prodavnicama je pravo leglo bakterija. Čisti/pere se na kraju dana a u međuvremenu svašta se razvija od prvog mlevenja. Bilo bi zanimljivo da neko uzme briseve pa da se vidi čime se raspolaže.

Tempo Ada više nema merenja na kasi već su vage za voće /povrće pored rafova za iste.
 
Nebojsa":15ue502t je napisao(la):
astrodule":15ue502t je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=574496#p574496 je napisao(la):
relja » 4 minutes ago[/url]":15ue502t]A nemačka piva?

U katalogu piše da ih ima.

Imaju i pšenično na spisku, i to je jedna od stavki koju planiram da probam jer sam poučen pozitivnim iskustvom Otingera iz Maksija. Inače, pivo iz Nemačke ne sme da ima ništa od ovih sr*anja koje stavljaju u naše pivo da ubrzaju alkoholno vrenje (uprošteno govoreći).

Nebojsa":15ue502t je napisao(la):

Ovo izgleda uopšte nije šala. Naime, danas u kraju su bili Naprednjaci sa štandom i u prolazu sam čuo da pričaju o Lidlu, a jedna sendvičarka je ponosno rekla kako je bila u Lidlu.
Boze, kakvi su vam ovo postovi?
Ajde ne spustajte se obojica ispod svog nivoa, svakako ste mnogo bolji i kvalitetniji od ovakvih postova.
Najdobronamernije.

PS.
Znam par SNS-ovaca i verujte da ne sto ne kupuju u lidlu ili nekom drugom supermarketu, vec uglavnom klopaju po kvalitetnim restoranima, sto bi rekli "jer su u mogucnosti"...

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Ne znam šta je ovde ispod nivoa. Ljudi koje sam video ispred štanda SNS kod Infostana je bukvalno bio tip ljudi koji je vidjen kako čeka i otima se u Lidlu.

Znači u pitanju su penzioneri ispranih mozgova (ovo ne znači da mislim da svi penzioneri ili SNS-ovci imaju isprane mozgove)
 
Pretpostavljam da razlikujete snsovce na funkcijama i njihove glasače...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Posle svega bilo bi me sramota da na ulici nosim kesu sa natpisom Lidl. :D
 
По наслову сам помислио да Лидловци мењају тактику продаје робе, кад оно

14.10.2018. • 18:24 Srbija Danas/The Sun
Kupci u NEVERICI! Lidl uvodi novo pravilo:
Lanac supermarketa Lidl u Velikoj Britaniji mogao bi uvesti izuzetno visoke kazne za parkiranje.

https://www.srbijadanas.com/biz/vesti/k ... 2018-10-14
 
dejjan":supi2ftl je napisao(la):
Pretpostavljam da razlikujete snsovce na funkcijama i njihove glasače...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Ne govorim o funkcionerima, vec upravo o, osobama koje su (voljno ili nevoljno) postali njihova bot masina i nista gotovo vise od toga.

astrodule":supi2ftl je napisao(la):
Ne znam šta je ovde ispod nivoa. Ljudi koje sam video ispred štanda SNS kod Infostana je bukvalno bio tip ljudi koji je vidjen kako čeka i otima se u Lidlu.

Znači u pitanju su penzioneri ispranih mozgova (ovo ne znači da mislim da svi penzioneri ili SNS-ovci imaju isprane mozgove)

Ispod nivoa je etiketiranje ljudi na osnovu neke sasvim nejasne analize i jos nejasnijih krriterijuma.
Najverovatnije je to projekcija, gde oni koji postuju svoje nezadovoljstvo guzvama i losim ponasanjem ljudi u redu i u kupovini u Lidl marketima, podsvesno vezuju sa politickim neistomisljenicima na izborima.

U realnom zivotu, takva veza nije nuzna i najcesce NE POSTOJI.
Vi ste toga svesni, al ste dopustili da vas ponesu emocije. Zato sam i rekao da se ne spustate ispod svog nivoa.

Ok, nisam trebao, jer ko sam ja da donosim sud... izvinjavam se.
Al meni je to mnogo ruzno, tim pre sto je sastav kupaca (jos uvek) saren po beogradskim supetmarketima.
Jos samo fale marketi za razlicite kaste i razlicite politicke opcije.

P.S
Doduse Lidl je plavo zuta kombinacija ;-P


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Одох сад до Меркатора. Лијепо је видјети гласаче опозиције како купују пилетину од 500 динара, сређени, напарфемисани, госпође носе лисице и брошеве, господа шешире и марамице у џепу од сакоа. Већина њих носи слушалице, слушају Штрауса и Баха док купују. Браде штуцоване, фризуре ондулиране код Пајковића или Шоботе, ципеле од крокодила, ташне од змије... Милина погледати!
 
Vrh