Šta je novo?

Lidl Beograd

Zar Carrefour ne dođe najskuplja opcija koja je mogla doći kod nas? Svi koji su mi pričali za njega rekoše da ubija koliko je skup (uvek skuplji od Aldija, Spara, itd).
 
Pa bilo be lepo imati jedan lanac visoko kvalitetne robe. Barem je moje iskustvo iz Poljske vezano za Karfur takvo u poredjenju sa Žabkom, Biedronkom i ostalim lancima tamo. U Beogradu sada jedino Merkator nudi malo jaču robu.
 
Pa osim osnovnih namernica koje svako mora da kupi druge stvari sumnjam da mogu da uvale tako. Fali ti drugih stvari za klijentelu sa malo dubljim džepom.
 
Pa bilo be lepo imati jedan lanac visoko kvalitetne robe. Barem je moje iskustvo iz Poljske vezano za Karfur takvo u poredjenju sa Žabkom, Biedronkom i ostalim lancima tamo. U Beogradu sada jedino Merkator nudi malo jaču robu.
I ponesto u veru. Zabke su lokalne STR kao kod nas. Ali stize nam Zabka uskoro!
 
Vero ima dobru robu ali im je osoblje najlošije, 30cm izmedju kasa, Jumbo nema svoje kase pa moraju u Vero, rade 2 od 6 kasa i mnogo još mana…

Ne znam, meni su u Veru među uslužnijima, nikada te mrko ne gledaju, ne cimaju i ulaze ti u novčanik za kusur kao Maxi ekipa, mada zavisi verovatno i od prodavnice do prodavnice, ja najviše idem u Vero Zira, tu Jumbo ima svoje kase iako taj sistem nemaju u ostalim. Generalno svi lanci imaju manjak radnika i retko gde, osim možda Lidla, radi većina kasa kad je gužva.
 
Radnja ubedljivo br1 u celoj drzavi je Maxi u Galeriji…Bilo bi dobro da udje nesto Jo’s bolje
 
Касно су се сетили, требало је одмах при отварању објеката увести. Не знам што је свима тешко осим Универу и Меркатору да уведу плаћање готовином на самоуслужним касама.
 
Касно су се сетили, требало је одмах при отварању објеката увести. Не знам што је свима тешко осим Универу и Меркатору да уведу плаћање готовином на самоуслужним касама.
Самоуслужне касе у Србији су спрдња. У 90% треба да ти асистира радник њихов…
 
A šta tu ima da se zna, ako ih Ne instaliraš sa pretpostavkom da će te potkradati, pa onda ograničiš mnogo štošta…
 
Baš htedoh da napišem da sam video i bio na samouslužnoj kasi pre neki dan. Nikako da se setim ranije da napišem. Kase je potrebno da dorade, jer sam uzeo paradajz koji je na akciji, a imaju i onaj koji nije na akciji, a na ekranu samo ikonica sa slikom paradajza, pa ti pogađaj da li je to taj paradajz ili ne. Čak ni ona devojka koja radi kao asistent, nije znala, nego smo stisli to, pa šta bude. Sva sreća pa je ikonica bila za paradajz na akciji. Dalje, uzela da mi pomogne oko unosa zelene salate. Tek tu je nastao cirkus. Salata ide na komad, a ja uzeo 2. Otkucala jednu salatu pa je stavila na deo za odlaganje robe, a kasa traži da se roba stavi na deo za odlaganje. Digne salatu, pa je ponovo metne. I opet isto, kasa traži da se stavi u deo za odlaganje. Na kraju je morala da poništi i ponovo otkuca. Prihvati nekako kasa. Sa drugom salatom nije bilo problema, prihvati iz prve. Ali kada sam odabrao opciju da platim karticom, kasa opet zablokirala jer je prikazivala samo jednu salatu, a u delu za odlaganje dve. Opet je asistentkinja morala da pomaže. Nakon ponovnog unosa, kasa se prizvala pameti i prihvatila dve salate i paradajz.

Inače, kase im primaju i keš i karticu. Sve ovo je bilo u Ludlu kod Šumica. Što se tiče Maxi, oni od prvog dana nisu imali opciju plaćanja u kešu. Merkator je ranije imao tu opciju, ali kako je ukinuta, tako su se povećali redovi na kasama sa kasirima. Ne znam za sve Univerexport markete kakva je trenutno situacija, znam da u nekima ne može više da se plaća kešom. Takođe, mislim da se i u Univerexportu poveća red na kasama sa kasirima. U Rodi i Idei mislim da još uvek može i kešom.​
 
У Меркатору колико ја знам још увек може кешом и картицом. У Универу у Авиву на две касе може кешом да се плати а и у Дису исто може ја мислим на свакој.
 
У Меркатору колико ја знам још увек може кешом и картицом. У Универу у Авиву на две касе може кешом да се плати а и у Дису исто може ја мислим на свакој.
Ja kad sam bio pre nekoliko, sve kase u Merkatoru su isključivo primale kartice.
 
Чудно. Радио сам до јануара у близини центра и касе су примале готовину.
 
Vrh