Šta je novo?

Lidl Beograd

Greska je sto nema onih manjih korpi koje postoje u marketima.
Lidl zapravo nije ni po jednom parametru diskontni hipermarket poput Tempa, Metroa, Rode. Nema povrsinu, asortiman, niske cene. On je ranga lokalnih supermarketa za male kupovine.
Ko je bio video je da su kupci punih kolica izuzetno retki.
 
Ja nisam čuo to da zabranjuju ulazak bez kolica, mi smo mogli da uđemo bez njih, a i jednog dekicu je radnica pitala da li želi da mu donese kolica i on je odbio i nikom ništa. Kese su i dalje jeftine i ja bih to još deblje naplaćivao.
Jedna primedba, barem na objekat u Vojislava Ilića. Ona kućica sa kolicima je jedna jedina i to kod ulaza, u odnosu na parking koji je veći. Mi smo jedva našli neko mesto i to baš dalje od ulaza i iskreno me je mrzelo da ih vučem nazad nego sam ih ostavio negde gde neće udariti kola i gde ne smetaju. Ne znam kako je na drugim mestima, ali mi je to promašaj, trebalo je više tih kućica da stave.
 
Neko je iznad pomenuo da nema šanse da se nešto ukrade iz Lidl-a i da će senzori zapištati, pa je stoga glupo unositi kolica. Slažem se da kolica neće sprečiti krađe, ali juče su neki klinci lagano potrpali stvari u ranac i lagano izašli pored obezbeđenja.
Još u radnji sam video da se smeju i trpaju stvari u ranac, mada sam mislio da će posle to istresti na kasi, ali posle kad sam već izašao iz radnje, sreo sam ih, služe se ukradenim i komentarišu nešto na foru "Kakvi smo majstori, pokrali smo Nemce".
Prosto me bude sramota takvih "ljudi" i toga što su mi vršnjaci, možda malko mlađi (recimo 16-17 godina)..
Senzori nažalost pište samo za artikle sa magnetima, a toga svakako nema na svakodnevnim artiklima, već samo na skupljim stvarima.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Kada je velika gužva u supermarketu, teško je sprečiti krađu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Takve klince videh i ja u subotu veče, pivo u dzep pa u ranac pa u jaknu pa opet u dzep pa ne zna ipak gde ce pa se dere drugu da dodje pa da ide pa je toliko ocigledno sta rade da je blam...A ono normalna deca lepo obucena, ne verujem da su gladni tj žedni.
Kapiram da Lidl računa da će biti tih početnih kradja...Inace ne bi pustili onoliki haos.
 
astrodule":2xtkw87k je napisao(la):
Nijedan Lidl nema korpe, samo velika kolica (u kojima sam ja bio).
I treba da u prvo vreme brane ljudima da ulaze bez kolica jer bi tek tada ulazili ljudi i pravili gužvu.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

Lidl marketi u kojima sam ja bio svi su imali "korpe" sa tockicima, plave boje sa tri rucke, rve krace i jedna koja sluzi da se korpa vuce po podu.

marrecar":2xtkw87k je napisao(la):
Ja nisam čuo to da zabranjuju ulazak bez kolica, mi smo mogli da uđemo bez njih, a i jednog dekicu je radnica pitala da li želi da mu donese kolica i on je odbio i nikom ništa. Kese su i dalje jeftine i ja bih to još deblje naplaćivao.
Jedna primedba, barem na objekat u Vojislava Ilića. Ona kućica sa kolicima je jedna jedina i to kod ulaza, u odnosu na parking koji je veći. Mi smo jedva našli neko mesto i to baš dalje od ulaza i iskreno me je mrzelo da ih vučem nazad nego sam ih ostavio negde gde neće udariti kola i gde ne smetaju. Ne znam kako je na drugim mestima, ali mi je to promašaj, trebalo je više tih kućica da stave.

Pa zvog toga ces se (kada se normalizuje poseta) oprostiti od 5 ili 10 dinara i svi srecni. ;)


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk
 
Sad mi stoji u glavi da je u Berlinu Lidl imao i korpe, ali Grčki (Nikiti) ima samo kolica. Naravno, može da se uđe i bez kolica.
 
Hvala Bogu što mi iz Lidla kao i iz mnogih sličnih marketa nije potrebno zamalo ništa. Tačnije, kupim tek par artikala, Mg voda + negazirana i tek ponešto ako ne stignem da se snabdem u drugoj prodavnici. Sve što je na forumu prezentovano zajedno sa cenama ni malo me ne tangira iz razumljivih razloga. Na "divljem zapadu" je već druga priča.
Danas sam čula da su neki bacili nešto od pilića da li zato što su škart ili nije bilo mesta u zamrzivaču, ne znam.
U IDEI smrtna tišina, prodavačice ljubazne kao nikada, puno proizvoda je na akciji pa čak i voda zbog koje sam i ušla u IDEU.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575400#p575400:y74rmwqa je napisao(la):
laki72 » 18 Oct 2018 10:35 pm[/url]":y74rmwqa]
astrodule":y74rmwqa je napisao(la):
Nijedan Lidl nema korpe, samo velika kolica (u kojima sam ja bio).
I treba da u prvo vreme brane ljudima da ulaze bez kolica jer bi tek tada ulazili ljudi i pravili gužvu.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока

Lidl marketi u kojima sam ja bio svi su imali "korpe" sa tockicima, plave boje sa tri rucke, rve krace i jedna koja sluzi da se korpa vuce po podu.

marrecar":y74rmwqa je napisao(la):
Ja nisam čuo to da zabranjuju ulazak bez kolica, mi smo mogli da uđemo bez njih, a i jednog dekicu je radnica pitala da li želi da mu donese kolica i on je odbio i nikom ništa. Kese su i dalje jeftine i ja bih to još deblje naplaćivao.
Jedna primedba, barem na objekat u Vojislava Ilića. Ona kućica sa kolicima je jedna jedina i to kod ulaza, u odnosu na parking koji je veći. Mi smo jedva našli neko mesto i to baš dalje od ulaza i iskreno me je mrzelo da ih vučem nazad nego sam ih ostavio negde gde neće udariti kola i gde ne smetaju. Ne znam kako je na drugim mestima, ali mi je to promašaj, trebalo je više tih kućica da stave.

Pa zvog toga ces se (kada se normalizuje poseta) oprostiti od 5 ili 10 dinara i svi srecni. ;)


Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Zbog toga bi i trebalo da naprave još jednu kućicu na drugom kraju parkinga, makar na uštrb jednog parking mesta. A nisam ni jedini koji je ostavio kolica u tom delu parkinga. Ali bih pripisao taj manjak volje gužvi, dosta njih se parkiralo na stazicama za pešake, zatim pored ostrva itd, tako da je bilo kao kretanje kroz lavirint.
 
Ksenija, razumljivo to je taj Agrokor kvalitet, tu se ništa ne baca i nema škarta, samo se prepakuje i proda :mrgreen:

Obožavam ove postove koji veličaju Lidlove i ostale diskonte na zapadu. Diskont je svuda diskont, Netto u Berlinu izgleda ko prihvatiliste.
 
Bio juce drugi put i samo da potvrdim da nije asortiman isti kao u drugim zemljama, verovatno gledaju po proizvodima na osnovu područja. Na primer nemaju puter kifle sa kojima sam se davio u grckoj i zbog kojih sam se radovao dolasku lidla (veliki minus), nema ni priblizno slatkisa i sireva kao u svedskoj, njihovi sokovi mi se ne svidjaju, pivo ne pijem, vina ima slabo. Ono sto po meni vredi tamo (bio juče drugi put) su mr.choc proizvodi koji imaju dobar kvalitet za nesto nizu cenu od ostalih u rangu (a da je iole ukusno i kvalitetno, ono jeftino djubre ne kupujem ni nase ni njihovo) i proizvodi koji su na akciji tj na pravoj akciji, peciva su ukusna ali skupa ako nisu na akciji. Tako da ukupno par proizvoda se moze probrati tamo (sto nema u drugim marketima tako da ipak vredi otici), za ostalo će i drugi marketi završavati posao (ako spuste cene). Guzva je i dalje te se ne moze ni pogledati detaljno ceo asortiman, velika kolica prave problem(retko koja su puna) ali i odlicnu reklamu gde se jos uvek cekaju redovi za ulazak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575364#p575364:1z84ftrj je napisao(la):
Zezeljko » Čet Okt 18, 2018 8:32 pm[/url]":1z84ftrj]
Senzori nažalost pište samo za artikle sa magnetima, a toga svakako nema na svakodnevnim artiklima, već samo na skupljim stvarima.
Jasno je i meni da je potreban magnet. Samo što sam mislio da su se tehnologije toliko usavršile da se stavljaju mikromagneti i u klasične bar kodove (npr na papiru ili plastičnoj ambalaži) i da senzori mogu njih da detektuju. Očigledno sam pogrešio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575499#p575499:1qqle9h5 je napisao(la):
mariks » Pet Okt 19, 2018 12:11 pm[/url]":1qqle9h5]Bio juce drugi put i samo da potvrdim da nije asortiman isti kao u drugim zemljama, verovatno gledaju po proizvodima na osnovu područja. Na primer nemaju puter kifle sa kojima sam se davio u grckoj i zbog kojih sam se radovao dolasku lidla (veliki minus), nema ni priblizno slatkisa i sireva kao u svedskoj, njihovi sokovi mi se ne svidjaju, pivo ne pijem, vina ima slabo.

Takodje, ekstremno razocaran pekarom, to bi bar trebalo da bude najjaca strana Lidla u balkanskim zemljama, "nasa" pekara je ubedljivo najlosija od ovih u kojima sam bio. Takodje, vrlo siromasna ponuda svega, jeste Lidl ogranicen u asortimanu ali ovoliko nije nigde, npr slatkisi i grickalice su uglavnom najnizeg kvaliteta, njihove cokolade su ok ali su mi nesto skupe u odnosu na ono sto sam vidjao, fina crna cokolada skuplja od 1evra?Ocekivao sam npr da ce biti Marsov Maltesers, u koji god Lidl da sam ulazio bilo ih je samo u nasem nema ?!? Suhomesnato nasecene preradjevine - dimljene curece grudi u pakovanjima 300-400 grama, nisu uvek isti proizvodjaci u razlicitim zemljama ali je ukus i kvalitet bio vrlo slican (i dobar) - takvo nesto ne videh u srpskom Lidlu. Hteo da kupim kaki (japanske) jabuke - nema. Kad se doda guzva koju prave zombiji sa kolicima koji satima tumaraju trazeci jeftine stvari, krajni utisak je da cu svracati samo ako mi bas nesto zapadne za oko, kao sto sam i ovaj put uradio, usao, prosao krug do dela auto opreme, kupio krovne nosace za 4000 dinara (odlicni za tu cenu) i za 15 minuta vec bio na izlazu. Mozda me utisak i vara jer sam tako kratko bio, ali ne mogu da se otmem da Lidl kod nas ima smek teske socijale, mnogo vise nego u inostranstvu.
 
U lidl cu svracati zbog guzve tri puta mesecno.prijatelj na vidikovcu inace nemacki drzavljanin kaze nema tamo guzve.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mene ovaj Lidl podseća na Aman ili neke druge budžet prodavnice. Sve je nekako siromašno.
 
Probao sam 10ak proizvoda i za sada sam veoma zadovoljan kvalitetom i cenom. Enterijer skroz pristojan, mnogo bolji nego stare lidl kutije na rebarca koji ima svuda po Evropi.

Jel planiraju neku u centru, koju ce uglaviti u postojeci objekat?



Sent from my Ektra using Tapatalk
 
Žika":1tlzuy9n je napisao(la):
Mene ovaj Lidl podseća na Aman ili neke druge budžet prodavnice. Sve je nekako siromašno.
Ima taj neki vajb, plus što izgleda kao skladište, mada kapiram da nema potrebe da bude lepši, a nije ni moguće, jer im radnici padoše s nogu od posla, dopunjavaju rafove, sklanjaju kolica...
Elem, puno ljudi (uglavnom klinci) trpa u džepove i rančeve i izlazi bez problema, to mi je fascinantno. Da je jeftinije, jeftinije je, ali nije mi vredno onog krkljanca sa kolicima.

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Večeras je bila manja gužva nego prethodnih dana, ali i dalje malo problematično sa kolicima. Lidl se ne treba porediti sa drugim lancima u globalu, jer imaju svoj specifičan način poslovanja. I kase su im definitivno najbolje u Srbiji, odlično organizovane, brze, na razglasu objavljuju koju kasu zatvaraju, čiji je broj nakon toga osvetljen crveno. Nemaju dovoljan asortiman za veće kupovine kao što recimo imaju Roda ili Dis, pa ni nekih osnovnih namirnica, ali imaju dosta stvari, što onih na popustu, što onih sa redovnom cenom, zbog kojih vredi otići. Nekih artikala koji su na akciji imaju u većim količinama, poput krompira, mandarina, piva, sladoleda, boranija im pri kraju zaliha, dok su se neki rasprodali, pa nema pilećih grudi, mešavine začina, kaki jabuka, sutlijaša... Svinjske plećke imaju dosta, a interesantno je da je zemlja porekla Danska.

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Komsinica htela da napravi pitu od tesko ugrabljenog mlevenog mesa od 500g, dozivela sok kad joj se sve istopilo u serpi, kaze isplivala voda puna serpa, skoro nista od mesa nije ostalo. Svinjskim sniclama koje su sada na akciji skoro niko i ne prilazi, ono je salo, nije meso. Idu price da su pilici cak bili i pokvareni, ali to su price. U svakom slucaju, meso je ocajnog kvaliteta sto nisam ocekivao od njih. Da krenu sa tako losom reklamom i predstavljanjem "kvaliteta" je za mene katastrofa. Uzicka kafa ni prineti robnoj marki Premia koju radi Atlantic grupa.
Kakav Aman, Aman je delux radnja za Lidl. Roba nije nista gora.
Ostaje zapazanje da se pazi sa gramazama, ima neobicnih, naprave pakovanje za kefir velicine 0.5l a zapravo ima 0.45, poluprazno, sirevi koji su jedan do drugog identicnog pakovanja, razlicitih cena i sl.
I ja sam se pitao sta ce onolika kolicina srednjoskolaca u redovima Lidla. Oni se prosto ubijaju od kradje i smeha. Delhaize ima milionske gubitke na mesecnom nivou, ima cuvare u vecim marketima, kamere, pa opet ne vredi. Ukalkulisali su te gubitke u cenu proizvoda unapred. Kao i odlozeno placanje, eto vec dve bitne stavke u srpskom poslovanju koje znacajno uticu na cenu a koje nisu specificne bar u toj meri na drugim trzistima.
Ja nisam ocekivao previse, znam sta je Lidl, ali kod nas je bas bezveze poceo. Definitivno los izbor nasih proizvodjaca za svoju robnu marku.
 
Sto ljudi, sto ćudi, ne može se svima ugoditi. Recimo u Amanu mi uvek nešto sumnjivo meso, a vidim da ga mnogi izbegavaju. Mleveno svinjsko iz Lidla sam uzeo ono od kilogram i bilo je odlično, dok ova plećka koja je sad na popustu jeste malo masnija od proseka, ali nije baš salo. Kafu ne pijem, ali majka je probala Sungu i ok joj, ali više joj odgovara Grand, jer je navikla da nju pije. Recimo jabuke su im odlične, pecivo takođe, mlad sir koji je sad 125 dinara za 500g proizvodi Somboled, i gotovo je identičan njihovom Prezidentu, a po toj ceni se ne može nigde kupiti, štaviše u drugim marketima na akciji bude 175 dinara, dok je Pilosu to redovna cena. Možda jeste mogao biti bolji izbor proizvođača za neku robu, ali ne bi trebalo da se ide krajnosti u krajnost, jer siguran sam da će ogromna većina naći nešto u Lidlu što im se dopada. Inače, čini mi se da se dešava da neke artikle najave u katalogu, a da ih potom uopšte ne bude. Recimo čini mi se da sad nemaju wc daske i četke za wc a trebalo je biti na aktuelnoj akciji.

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=575598#p575598:3pnmc38n je napisao(la):
Kanta » 19 Oct 2018 09:26 pm[/url]":3pnmc38n]...U svakom slucaju, meso je ocajnog kvaliteta sto nisam ocekivao od njih.
U svakom slučaju, ovo što si napisao nije tačno.

Kupljen svinjski vrat bez kostiju, 1.1 kg - meso bilo odlično.
Kupljeni ćevapi, 500 g - odlični, očekivao sam da će se skupiti (kao oni iz Maksija) tokom pripreme, ali nisu.
Majka kupila mleveno meso, napunila paprike sa njima, pozvala na ručak u nedelju - odlično bilo, ništa se nije žalila da joj se meso u vodu pretvorilo.

Onaj klip sa piletinom (kada izlazi nešto iz njega) iz HRV je star 8 meseci...i nije iz Lidla. Lik koji je postavio klip je morao u međuvremenu da promeni naslov, pa tako sada u naslovu ne pominje više Lidl, jer ga nije ni kupio tamo.
https://www.youtube.com/watch?v=15SmaDBZdNY
Papaline nisu bile lepe. Girice, šta li...kao da su se više puta već odleđivale i ponovo zaleđivale, tako da dok su se spremale bukvalno se kidale. Na kraju, bačene su jer nisu bile ukusne.

Sladoled (kao Frikomov ''kvatro''), poreklom iz Italije - odličan, bolji od Frikomovog rivala, a dosta jeftiniji.
Slani štapići - iz Poljske valjda - ne dopadaju mi se, nekako su gorki. Dosta bolji Prima štapići Soko Štarka, koje nisam video da imaju. Smoki njihov imaju.
Noisette čokolada - odlična, ali ništa posebno jeftinija od npr. Soko Štarkove Noisette čokolade koju takođe prodaju.
Grill kobasice - odlične, bolje od svih onih iz Maksija (sve sam ih probao), a jeftinije i kada nisu na akciji.
Čips (plava kesa) - isti kao domaći.
Čips (crvena kesa, malo ljut, piše ''paprika'' na njemu) - bolji mi je Chipsy ljuti, onaj Chili...ali volim kad je više ljuto, možda mi se zato više dopada.
Onaj krem što je bio na akciji (750 grama za nešto ispod 300 dinara) - odličan, u rangu domaće Nutele, a faktički duplo jeftiniji od nje za istih 750 grama. Onaj skroz crni. Nije bolji od Nutele iz Nemačke, one koju možete na buvljaku uzeti 1kg za oko 700 dinara.
One njihove žvake, u bočici...ima ih 46 komada za 115 dinara - ok su. Mislio sam da su manje od Orbit, ali nisu...po dimenzijama su identične.
Ali, Orbit su bolje, duže traju da tako kažem.

I, sad da ne nabrajam sve probane artikle... :D
Generalno, jedini fail do sada, u slučaju mojih kupovina, su im bile papaline.
 
Verujem da im je i šećer najkvalitetniji.



Mogli bi da malo ušede.
 
Vrh