Šta je novo?

Lidl Beograd

То ти је класично увлачење у гузицу тим ...
 
Za sve ovo su krive korumpirane i neefikasne lokalne uprave u nekim gradovima u unutrašnjosti. Lidl se samo strogo drži svog poslovnog modela, tipično nemački.
 
Jest da nema veze sa Beogradom ali pokazuje kolko su neki gradovi sposobniji i brze izdavaju dozvole od Malog i njegove ekipe.

"Lidl" dobio građevinsku dozvolu - Sledi gradnja supermarketa u Subotici

Nemački lanac supermarketa "Lidl" dobio je građevinsku dozvolu za izgradnju objekta na Palićkom putu u Subotici i očekuje se da krajem ove ili početkom naredne godine otpočne radove.

Dolazak "Lidla" u Suboticu najavljuje se još od 2012. godine, kada je ova kompanija na Palićkom putu kupila parcelu na kojoj planira otvaranje supermarketa na površini od 2.000 m2, a početkom ove, 2015. godine, očekivalo se da investitor krene sa gradnjom, s obzirom da mu je izdata građevinska dozvola. Po svemu sudeći, Subotičani će da bi kupovali u "Lidlu" najverovatnije morati da sačekaju još neko vreme, bar do kraja ove ili početka 2016. godine.

Kako kaže kaže Ljuben Hristov, pomoćnik gradonačelnika i član Gradskog veća zadužen za privredu, "Subotica je prva lokalna samouprava u Srbiji koja je 'Lidlu' izdala građevinsku dozvolu, i to za veoma kratko vreme, još po starom Zakonu o planiranju i gradnji i tu smo pokazali transparentnost i agilnost".

- Međutim, verovatno nisu uspeli da je izdejstvuju u drugim gradovima u kojima imaju nameru da grade, najviše jer se čekalo na zakon o konverziji zemljišta, pa će sada, posle letnjeg perioda, sigurno da intenziviraju aktivnost na tome i da početkom naredne godine krenu sa izgradnjom. Njihova je koncepcija da na svim lokacijama, kojih treba da bude desetak, grade u isto vreme i da istog dana otvore sva prodajna mesta, tako da što se Subotice tiče od nas taj termin ne zavisi - objašnjava Hristov.

Prema ranijim najavama, ovaj trgovinski lanac će otvoriti svoj objekat uz budući ritejl park austrijske kompanije "Quinterra" u kome će, osim "Lidla" biti smeštene prodavnice odeće i obuće kao što su "Newyorker", "C&A" i "Takko".

Što se tiče prostora u ulici Pala Papa, gde je 2007. godine bio planiran šoping-mol, pa je izraelska kompanija odustala zbog krize, pomoćnik gradonačelnika Ljuben Hristov kaže da informacije da će "Lidl" na tom mestu graditi još jednu prodavnicu nisu tačne, ali da postoji zainteresovanost italijanskih investitora koji razmatraju mogućnost da realizuju ideju od pre osam godina, prenose Subotičke Novine.

http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... u-Subotici
 
Хонда затвара свој објекат у Омладинских бригада. Лидл се отвара ту.
 
Parcela 13212/1 na Zvezdari (kod Precizne) je i zvanicno (mozete te proveriti na sajtu katastra) postala vlasnistvo Lidl-a, koja je prethodno bila u vlasnistvu Delta Holding-a.
 
Da ako vise pribave sve parcele pa da krenu da grade tipske montazne objekte
 
Radujem se dolasku Lidla koji će zaposliti domaće ljude.
 
dedinje":30ruv28x je napisao(la):
Radujem se dolasku Lidla koji će zaposliti domaće ljude.
"...u njemačkoj je izdana "crna knjiga lidla", masovno se krše prava radnika... i to u državi gdje se jako strogo na to gleda...

u češkoj trgovkinje moraju nositi crvenu vrpcu oko ruke ili glave kada imaju mengu, kako bi smjele bez pitanja otići na wc..

uglavnom lidl ima filozofiju da svi rade sve... znaći dođe roba, svi istovaruju, kada dođe kupac na blagajnu najbliži trgova trci i prodaje mu robu, ćim se kupac makne trgovac mora trčati na odjel slagati robu...

plaće su u nekoj sredini al ima puno prekovremenih koji se ne plate pa ispadne da je plaća jako, jako niska...

inaće kaufland i lidl imaju istog vlasnika... u svim državama u kojima posluju imaju hrpu sudskih tužbi zbog eksplotacije radnika..."
Skinuto sa hrvatskog foruma.
Iskustva radnika u "LIdl" http://forum.net.hr/forums/t/355363.aspx

Jos nesto, zar domaci "TSV diskonti" nisu slicni ovom lancu, plagirana, jeftina i nekvalitetna roba?
 
Страњско говно, нашем народу, драже од чоколаде.
 
Sad sam bio u Lidlu u GR, rabl uslužni, ljubazni, predusretljivi, pakuju vam robu i to veoma brzo, ne deluje mi kao da ih kinje. I mislim da strani poslodavci kao i svuda eksploatiše radnike koliko im dopuštaju lokalni pravni sistem i poredak.
 
g***o nije sigurno, gde god odem trazim lidl ili aldi tj. hofer, jer je sve bar duplo jeftinije u odnosu na ostale prodavnice. Radnici su super, imaju bas veliku ponudu.
 
I ja sam bio u Lidlu u rumuniji, sve je super što se tiče radnika !
 
Колико знам (и колико сам видео), већина производа које нуди Лилд у Грчкој су грчки производи, тако да ово што рашо62 пише нема никакве везе. Наравно да ћу пре да купим Плазма кекс по (лупам сада) 20% нижој цени у Лидлу, него у ИДЕИ и сл.

Такође, Лидлова робна марка функционише по принципу Кплус-a и других. То су у већини случајева домаћи производи у другачијем паковању.
 
U lidlu u GR imate dva najpoznatija lokalna piva, Mythos i Fix. Pored toga imate i druge poznatije domaće i medjunarodne marke. Lidl je kao koncept skroz drugačiji od ostalih marketa. Ovdecu Grčkoj i bugarski turisti masovno idu u Lidl iako ga imaju i u svojoj zemlji.
 
tragac":26gxd48q je napisao(la):
U lidlu u GR imate dva najpoznatija lokalna piva, Mythos i Fix. Pored toga imate i druge poznatije domaće i medjunarodne marke. Lidl je kao koncept skroz drugačiji od ostalih marketa. Ovdecu Grčkoj i bugarski turisti masovno idu u Lidl iako ga imaju i u svojoj zemlji.

Ali ima dosta i nemackih stvari dosta jeftinih, u Epanomi bar gde ja idem...
 
I s e su to utisci kupca, zar ne?
Mislim, svi vi izraziste svoje vidjenje (vidjenje kupca) kao komentar na post o odnosu Lidla prema zaposlenom?

Eto i ja kad sam u HR jako cesto kupujem u lidlu.
Cim to radim, jasno vam je da su mi utisci (kupca) povoljni.
Al sa druge strane, imam prijatelja i prijateljicu koji rade kod njih nekoliko godina i mogu samo da vam kazem da onocsto je prenetu u postu sa Hr foruma nije uopste daleko od istine.
Nama kao kupcima Lidl ce znaciti nesto veci izbor marketa i ponudu robe.
Radnicima sa druge strane nista vise (verovatno i manje) nego kod bilo kog drugog lanca, vec prisutnog na nasem trzistu.

Kao sto sam vec ranije pisao na ovoj temi, ja se samo nadam da ce dolazak Lidla na nase trziste povecati zastupljenost nasih proizvoda na drugim trzistima gde oni posluju, i to je po meni najveca posredna korist.

Vreme ce kao i uvek dati svoj sud.
 
Ovo oko naših proizvoda i izvoza (kroz Lidl) je veoma optimistično. Lidl, ili bilo ko drugi, može da široko nudi bilo koji proizvod samo iz dva razloga:

1. Pull princip - za proizvodom postoji velika tražnja i zato ga nude. Jasno je da su srpski brendovi, čak i najači (npr. navedena Plazma itd), apsolutno nepoznati šire od regiona i da stoga domeća roba neće ići zato što je neko vani traži.

2. Sa druge strane, ako bude išla Push strategija za neke proizvode, to je zato što je neko od naših platio ogromno listiranje, ili LIdl ima enrmnu maržu (a da cena ostaje povoljna u prodaji). Ko se razume u stvar zna da je i jedno i drugo još manje verovatno.

Drugim rečima, Lidl će da pomogne izvozu Srbije taman kao Ikea. Čitaj - u epsilon okolini nule ;)))...
 
Lidl gradi Distributivni centar u opstini Stara Pazova na parceli od gotovo 200 000 m3, prostor se nalazi nedaleko od Distributivnog centra Delhaize i Delte DMD.
 
Bio sam u dve prodavnice Lidla u Beču i ok su, uz Hofer su dosta povoljniji od lanca Spar koji je tamo rasprostranjeniji. Jedino što tamo nećete naći sve, nema 20 vrsta piva kao u Maksiju ili krem u više pakovanja, ali ima poznatih marki, tako da nije sve krš kako neko napisa. Opet nije svaka kategorija robe podjednako zastupljena, imaju dosta suhomesnatih proizvoda, dok je za nešto oskudnija ponuda. Npr. u Hoferu nešto nema što očekuješ da ima, a to ima u Lidlu, ali ima i obrnutih situacija. Tad kad sam bio, u maju, Nutella od 1kg je koštala 4,25€, nisu imali manjih pakovanja, ali je ta cena povoljna za kg pa ljudi kupuju. Očekujem da će i kod nas imati povoljnijih a kvalitetnih artikala. Što se tiče tretiranja zaposlenih, kao kupac nisam mogao da steknem neki utisak da li im je dobro ili ne, no nama tamo kasirke nisu pakovale u kese kao što neko reče da rade, ali opet to zavisi i od prodavnice, kasira, gužve...
 
Vrh