Šta je novo?

Lidl Beograd

Necec doci sve dok trziste drze monopolisti,
nikog nije briga za porodicni kucni budzet
 
Kakvi bre monopolisti Drakche?
Zabole Lidl, za te 'nase' monopoliste, koji su sitni i jadni u globalnim razmerama.
Pola nasih 'monopolista' bilo koja ozbiljna firma iz evrope 'jede za dorucak'

Lidl ne ziri da dodje jer je kupovna moc izuzetno niska i nazalost sve je niza kako koji mesec prodje.
Njihova filozofija poslovanja jesu nize cene, ali i veliki obrt!!!
Kakav obrt mogu da ocekuju u zemlji gde od prosecane plate kada se plati stan i troskovi stanovanja ostane.... (?)

Ups, nista ne ostane...
 
Nije baš tako. Lidl se otvorio u .bg i .ro kada je kupovna moć u tim zemljama bila mnogo niža od naše, a ni sad im nije mnogo bolje tamo. Glavni razlog, po stoti put, je što imamo najgore pravne akte za gradjevinsko zemljište u Evropi u kombinaciji sa visokom korupcijom na lokalu.
 
tragac":t8ozzsec je napisao(la):
Nije baš tako. Lidl se otvorio u .bg i .ro kada je kupovna moć u tim zemljama bila mnogo niža od naše, a ni sad im nije mnogo bolje tamo. Glavni razlog, po stoti put, je što imamo najgore pravne akte za gradjevinsko zemljište u Evropi u kombinaciji sa visokom korupcijom na lokalu.


Jeste, otvorio se.
I naucio se na svojoj gresci :D
zato osluskuju trziste, ne zure, cekaju nervozne opstine da same ponude jeftine prostore... mozda i neku subvenciju za `grinfild` investiciju ;)

ali zaletati se na trzista SRB, BiH, MNE, MK.... Nema potrebe. bespotrebno kockanje , gde je sansa za dobitak... smesna
 
U cg dovoljno da naprave 4 kom i zavrsili su posao samo nevjerujem da ce uopste i doci u cg
 
Crnogorci ne ljube lance rece Njegos i bi u pravu
 
Uskoro krece izgradnja Distributivnog centra Lidl u centralnoj industrijskoj zoni izmedju Nove Pazove i Banovaca, u neposrednoj blizini Distributivnih centara Delhaize i Delte DMD.
U toku je izvodjenje radova na infrastrukturnom opremanju lokacije a zvanican pocetak izgradnje je najavljen za mart 2016 godine.
Distributivni centar ce zauzimati parcelu povrsine 200 000 m2.

img_20151015_152626-jpg.3030


20151015_150828-jpg.3031


20151015_151343-jpg.3032


20151015_151431-jpg.3034
 
A kolika je povrsina bruto logistickog centra koji grade?
 
Oni uglavnom sve objekte grade odjednom tipske montazne i otvaraju istovremeno tako da bi mogli da pocnu da rade veck krajem 2016
 
Danas su na Vidikovcu (gde bi navodno trebao da bude) geometri merkali i očigledno unosili nemir među vlasnike objekata (koliko legalnih ?) na parceli.
 
Aha to je ogradjeno vec duze vreme. Inace ispod se nalazi neko skloniste ili tako nesto :)
 
Upravo prolazim tuda, ne vidim ništa da su sklanjali pgradu, jeste odavno je ogradjeno ali u neki paneli sklonjeni i može se ući.Unutra je džungla i svaka čast tim geometrima posebno imajući u vidu kišu i blato od danas. Za sklonošte iskreno ne znam ali su tu pored neki auto servisi, garaže ne znam da li to spada u taj plac koji pravosnažno pripada Lidlu.
 
Bio je lidl umalo zavrnut za plac i pare ne znam kako su se iz tog izvukli znam da imaju dosta pravnih problema
 
Da bivse Deltino zemljiste ali nece naravno biti samo jedan objekat.

Sta znam meni je to preterana prica sve trgovina ko trgovina u najmanju ruku kao da ce besplatno da dele proizvode :)
 
Krenulo rusenje NIS pumpe u Mirijevu u ulici Mihaila Bulgakova, izgleda da je NIS prodao jos jednu lokaciju LIDL-u (pored one na Trosarini). Na parceli postoji resenje koje nije konacno.
 
Vrh